Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk’tan Şaşırtıcı İtiraf: “Evet, Bipolarım”

Tesla’nın kurucusu Elon Musk’tan şaşırtıcı bir itiraf geldi. 21. yüzyıla damgasını vuran isim, Twitter hesabından “bipolar” olduğunu duyurdu;
Elon Musk’tan Şaşırtıcı İtiraf: “Evet, Bipolarım”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Elon Musk, son zamanların en çok konuşulan isimleri arasında! Ardı ardına imza attığı başarılarının yanı sıra ilgi çekici açıklamalarıyla da her zaman gündemde kalmayı başaran ünlü, yaşayan en büyük mucit tanımını kesinlikle hak ediyor. Şayet bu konuda bir şüpheniz varsa, gerçek dünyanın Iron Man’i Elon Musk hakkında bilinmeyenler nelermiş, öğrenebilirsiniz. Sonuçta; o sürprizlerle dolu bir isim!

Bunun en açık kanıtı; dünyayı tamamen değiştirmek isteyen dahi hakkındaki son haberler! Mesela; şu anda yaklaşık 16 milyar dolarlık servete sahip olan Elon Musk, zengin olmadan önce günde 1 dolarla geçiniyormuş. Ayrıca geçtiğimiz günlerde de yapay zeka konusunda Mark Zuckerberg’le fikir ayrılığı yaşamış, ikili deyim yerindeyse birbirine girmişti. Şimdiki haber ise daha da şaşırtıcı. Çünkü Elon Musk Twitter’dan “bipolar” olduğunu açıkladı;

Tesla ve PayPal’ın kurucu ortağı, SpaceX’in ise kurucusu olan Elon Musk, gerçekten karmaşık bir kişilik! Kimdir sorusunun cevapları bile bunu açıkça gösteriyor!

Elon Musk gerçekten karmaşık bir kişilik

Elon Musk kimdir sorularına cevap ararken karşılaştığımız cevaplara bir baksanıza! Mesela; kendisi Güney Afrika doğumlu bir Kanadalı-Amerikalı! Ayrıca iş adamı, yatırımcı, girişimci, mühendis, film yapımcısı, tasarımcı ve mucit!

46 yaşındaki Elon Musk’ın Pazar günü attığı tweet de onun ne kadar sıra dışı bir insan olduğunu gösteriyor. Çünkü mucit, açık sözlülükle “ben bipolarım” diyebiliyor.

Yani ruh hali fazla değişken! Bir diğer tabirle, Elon Musk hep uçlarda geziniyor. Bipolar kişilik bozukluğu olduğunu söyleyen Musk’a bu teşhisi koyanın bir uzman değil, kendisi olduğunu ayrıca belirtelim.

Gerçi bu durum gayet olağan çünkü depresyon ile yoğun stres arasındaki doğru orantıyı hepimiz biliyoruz. Kaldı ki günümüzde her yıl 300 milyon insan depresyona giriyor.

Elon Musk'ın omuzlarında fazla yük var

Dönelim, Elon Musk’a! Bipolar olduğunu söyleyen mucidin, önceki ilişkilerine baktığımızda inişleri ve çıkışları rahatlıkla görebiliyoruz. Örneğin; evlilikleri!

Örneğin; 2010-2012 yılları arası evli kaldığı Talulah Riley’den boşandıktan 2 ay sonra onunla yeniden evlenerek herkesi şaşırtmıştı.

Elon Musk'ın ilişkileri de pek dengeli değil!

2014’te Riley’e boşanma davası açmış ve çift nihayet 2016’ta resmi olarak boşanmıştı. Ve Riley eski eşini aile içi şiddet gösterdiği suçuyla itham etmişti.

Elon Musk’ın şu anda birlikte olduğu kişi ise geçtiğimiz yıl Johnny Depp’ten ayrılan Amber Heard! Ne diyelim, umarız Musk bu ilişkisinde de hayatta da aradığı mutluluğa kavuşur.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.