Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ekim Ayının Yatay Seyrini Sürdüren Ons Altının Yıllık Kaybı %8 Oldu

Altın fiyatları, ekonomik toparlanmaya ilişkin endişeler ortasında yükselse de 1760 dolar seviyelerinden kurtulamıyor.
Ekim Ayının Yatay Seyrini Sürdüren Ons Altının Yıllık Kaybı %8 Oldu

Rekor seviyelerinden uzak seyrini sürdüren ons altın, artıda işlem görse de 1750 – 1760 dolar aralığından kurtulamıyor. Ağustos 2020’de 2000 dolar üzerine çıkan ons altın, bir yılın zirvesini ise 1965 dolarla Kasım 2020’de test etmişti.

Haziran’dan sonra bir daha 1900 dolar eşiğini aşamayan altın fiyatları, Ağustos’ta 1652 dolara kadar geriledi. Eylül’de kayıplarını artıran sarı metal, 15 Eylül’ün ardından 1800 dolar eşiğini geçemedi.

Ekim ayında 1740 – 1770 dolar seviyelerinde yatay seyreden ons altın, dün en son 1754 dolarda işlem gördükten sonra bugüne düz başladı.
Ons Altın 12 Ekim
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

İlk 4 saatlik kapanış sonunda 1750 dolarla gün içi düşük seviyesini kaydederken buradan aldığı destekle yönünü yukarı çevirdi. Avrupa seansında kazanımlarını artırarak 1762 dolardaki yüksek seviyesini test etti.

Yükselişin sürmesi durumunda ilk teknik direnç 1764 doları gösterdi. TSİ 09.48’de yüzde 0,38 artıda işlem gören ons türü altın, aylık yüzde 1,5 değer kaybetti. Yıllık kayıpları ise yüzde 8,4 oldu.

Altın fiyatlarında yükseliş, enflasyon endişeleri ve artan enerji fiyatlarının ekonomik büyümeye zarar verebileceği endişeleri arasında gerçekleşti.

Piyasalar şimdi ABD Merkez Bankası’nın Eylül ayı politika toplantısının tutanaklarını ve bu hafta yayımlanacak tüketici fiyat endeksi verilerini bekliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum