Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dolar İştahına Yenilen Ons Altın 1800 Altında Kalıcılık Kazanıyor

Daha yüksek faiz beklentileri altın için iştahı azaltırken ons 1800 dolar altında kalıcılık kazanıyor.
Dolar İştahına Yenilen Ons Altın 1800 Altında Kalıcılık Kazanıyor

Ons altın bugün yönünü yukarı çevirmeye çalışsa da 1800 dolar altında kaldı. Dünkü işlemlerde 1778 dolara kadar gerileyen ons türü altın, en son 1788 dolarda fiyatlandıktan sonra 25 Kasım’a yatay başladı.

Açılışın hemen ardından hafif gerileyip sonra yönünü yukarı çevirerek dalgalı bir performans sergiledi. En yüksek 1794 dolara kadar çıkarken yüzde 0,30 civarında sınırlı yükseldi. TSİ 11.05’te yüzde 0,30 artıda seyrederken gün içi hareket aralığı 1786 – 1794 dolar oldu.

Ons altın fiyatlamaları dün akşam yayımlanan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanaklarıyla yönlendirildi.
Ons Altın 1800 Dolar Altında
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Tutanaklar artan sayıda politika yapıcının varlık alımlarının azaltılmasını hızlandırmaya ve yüksek enflasyon sürerse faiz oranlarını yükseltmek için daha hızlı hareket etmeye açık olduğunu gösterdi.

Daha yüksek faiz oranları, getirisi olmayan metalin fırsat maliyetini yükselteceği işin iştahı azalttı.

FXStreet’ten Dhwani Mehta’nın görüşüne göre, Şükran Günü‘nün boğalara destek vermesinin olası görünmediğini söyledi. Toparlanmaya rağmen FED şahinliği dolar ve getiri çevresindeki duyarlılığı desteklemeye devam edeceğinden risklerin aşağı yönlü olmaya devam ettiğini dile getirdi.

Avrupa ülkelerinde Covid endişeleri, yatırımcıları tedirgin edebileceğini ve piyasaları altın pahasına dolarda güvenlik arayışına girebilir. Ayrıca 1800 dolar eşiğinin altında kalıcı bir teknik kırılmanın, satıcıları motive etmeyi sürdürdüğünü belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum