Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çok Güzel Hareketler Bunlar Ekibi Şimdi Neler Yapıyor?

Bir dönem ekranlarda fırtınalar estiren Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibini çok sevmiştik. Peki, o oyuncular şimdi neler yapıyorlar?
Çok Güzel Hareketler Bunlar Ekibi Şimdi Neler Yapıyor?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bir dönem televizyonlarda fırtınalar estiren ve herkesin doyumsuz kahkahalar atmasına vesile olan yapımların başında hiç kuşkusuz ki Çok Güzel Hareketler Bunlar gelir. Yılmaz Erdoğan önderliğinde her hafta farklı skeçleri ekrana getiren BKM Mutfak ekibi, eşsiz mizahı ve performanslarıyla, evlerimizin en sevilen misafirleriydi. Nitekim aradan geçen zamana rağmen onları hiç unutmadık.

Çok Güzel Hareketler Bunlar’ı ya da bir başka deyişle BKM Mutfak ekibini özel kılan hususlardan biri de genç ve gelecek vadeden isimlerden oluşmasıydı. Keza şimdi dönüp arkamıza baktığımızda, ekip içerisinde yer alan birçok ismin, günümüzde şöhretini katlayarak ilerlediğini görmekteyiz. Öte yandan, her daim göz önünde olmayı başaran BKM Mutfak ekibinin en popüler üyelerinin Üç Adam, yani Eser, Oğuzhan ve İbrahim olduğunu da biliyoruz.

27 Ekim itibariyle vizyonda boy gösteren Yol Arkadaşım filmiyle huzurlarımıza gelen İbrahim ve Oğuzhan’dan yola çıkarak, Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibinde boy göstermiş oyuncuların şimdi neler yaptıklarına bir göz atmak istedik. Dilerseniz, BKM Mutfak ekibini hep birlikte günümüze taşıyalım.

Ayça Erturan

Ayça ErturanEkibin sempatik kişiliklerinden olan Ayça Erturan, Çok Güzel Hareketler Bunlar’dan sonra kariyeri ivme kazanan isimlerden. Keza skeçlerde de her daim gülen yüzüyle öne çıkan Ayça, akabinde sinema filmleri ve televizyon dizilerinde boy göstermeye devam etti.

İlk olarak Tayfun Güneyer imzalı Yağmurdan Kaçarken’de başrolü üstlenen yetenekli oyuncu, Aşk Nerede ve Dört Köşe isimli sinema filmlerinde yer alarak beyazperdedeki rüştünü ispatladı. Özellikle son dönemde verdiği kilolarla gündeme gelen oyuncu, her daim göz önünde tuttuğu sempatisi ve oyunculuk yeteneği ile daha uzun yıllar boyunca adından söz ettirecek ve popüler yapımların da aranan oyuncularından biri olacak gibi duruyor.

Aydan Taş

Aydan TaşÇok Güzel Hareketler Bunlar ekibinin yüksek desibelli oyuncularından olan Aydan Taş, özellikle sesiyle öne çıkan bir oyuncuydu. Gözüktüğü her bir anda adeta kulaklara hitap eden oyunculuğuyla dikkat çeken isim, aynı zamanda BKM sahnesinin de en unutulmaz isimlerinden biridir. Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın ekran hayatına son vermesiyle bir nebze de olsa inzivaya çekilen oyuncu, aradan geçen yıllar içerisinde daha da güzelleşmiş ve dizilerde boy göstermeye başlamıştır.

Karadayı gibi ekranların son dönemdeki ses getiren projelerinden birinde yer aldıktan sonra, Kanal D’nin başarılı yapımı Hayat Şarkısı’na geçen oyuncu burada gösterdiği performansla takdiri fazlasıyla hak etmiştir. Burcu Biricik ve Birkan Sokullu’nun başrolleri paylaştığı dizide azımsanmayacak derecedeki güzel oyunculuğuyla fark yaratan Aydan Taş, gelecek muhtemel projelere de böylelikle sağlam bir mesaj göndermiştir.

Ayşegül Akdemir

Ayşegül AkdemirSırada sahnelerden kopamayan bir isim var. Çok Güzel Hareketler Bunlar’da güzelliği ile dikkat çeken Ayşegül Akdemir, esasen ekranla bağını da koparmamış oyunculardan. Nitekim kendisi uzunca bir süredir Güldür Güldür ekibiyle evlerimize misafir olmaktadır. Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın muadili olarak lanse edebileceğimiz programda sıklıkla boy gösteren Ayşegül Akdemir, aynı zamanda ekibin çektiği Dedemin Fişi isimli sinema filminin kadrosunda da yer alarak, Çok Film Hareketler Bunlar’dan sonraki ikinci beyazperde tecrübesini yaşamıştır.

Burcu Gönder

Burcu GönderBKM Mutfak ekibinin zeki ve güzellerinden olarak öne çıkan Burcu Gönder, Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın da en fazla ön plana çıkan kadın oyuncularından biriydi. Ne var ki program bittikten sonra istediği şansı bir türlü yakalamayan Burcu Gönder, Hükümet Kadın filminde boy göstermiş ve onun dışında da elle tutulur bir projede yer almamıştır. Ancak ekibi yakında takip edenler onu daha çok Bülent Emrah Parlak’ın eşi olması hasebiyle tanımaktadır. Aynı zamanda bu güzel çiftin, yakın zamanda bir de bebekleri dünyaya gelmiş ve Burcu Gönder annelik sevincini yaşamıştır.

Bülent Emrah Parlak

Bülent Emrah ParlakBKM Mutfak ekibinin açık ara en yeteneklilerinden biri olarak öne çıkan Bülent Emrah Parlak, her ne kadar Çok Güzel Hareketler Bunlar sonrası kariyerini sağlam adımlarla inşa etse de o hala birçokları için Tabutçu Recep’dir. Keza program boyunca ortaya koyduğu tiplemelerle hafızalara kazınmayı bilen başarılı oyuncu, şimdilerin de aranan yeteneklerinden biri.

Ankara’nın Dikmeni isimli dizide başrolü oynayan ve birçoklarına kahkaha attırmayı başaran oyuncu, son olarak Yılmaz Erdoğan’ın Haybeden Gerçek Üstü Aşk isimli tiyatro oyundan sinemaya uyarladığı Tatlım Tatlım filminde boy göstermiş ve otoritelerden tam not almıştır. Eğer ki şimdilerde dahi, Çok Güzel Hareketler Bunlar’dan televizyon tarihine damga vurmuş bir proje olarak söz edebiliyorsak, bunun en önemli yaratıcılarından biri de her daim ortaya koyduğu başarılı ve eğlenceli performans ile Bülent Emrah Parlak’tır.

Büşra Pekin

Büşra Pekin“Su vereydi iyiydi” repliği ile hafızalara kazınan, Havuçlu Anne karakteri ile gönüllerdeki yerini sağlamlaştıran Büşra Pekin, şüphesiz Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın sektöre armağan ettiği en özel yeteneklerden biri. Zaman zaman güldürü ustası Yasemin Yalçın’a benzetilse dahi, kendi adını özenli adımlarla büyütmeyi başaran Büşra Pekin, günümüzün de aranan kadın komedi oyuncularından biri.

Nitekim Çok Güzel Hareketler Bunlar sonrası, kariyeri en büyük yükselişe geçen isimlerden biri de kendisidir. İşler Güçler’in Ecevit’i, İtirazım Var’ın Nebahat’i, Benim Adım Feridun’un Hayal’i ve Kolonya Cumhuriyeti’nin Ajan Smith’i olarak karşımıza çıkan Büşra Pekin, beyazperdede olduğu kadar televizyon ekranlarında da rüştünü ispatlayan bir yetenek. Özellikle verdiği kilolardan sonra güzelliği gözle görülür bir şekilde ön plana çıkan Büşra Pekin, son olarak Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini üstlendiği Tatlım Tatlım ile karşımıza çıkmış ve o eşsiz yeteneği ile bir kez daha kahkaha atmamıza vesile olmuştur.

Ersin Korkut

Ersin KorkutOnun için, BKM Mutfak ekibinin uçarı çocuğu desek hata etmiş olmayız. Yılmaz Erdoğan’ın akrabası olarak tanıdığımız ve sonrasında yeteneği ile herkesi kendisine hayran bırakan Ersin Korkut, Çok Güzel Hareketler Bunlar programını efsaneleştiren en önemli figürlerden de biridir. Nitekim onun sahnede göründüğü her bir sahne alkış tufanını beraberinde getirir; akabinde ise kahkaha atılmasının önünü açardı.

Tabii ki onun o dönem yakaladığı şöhret, programla sınırlı kalmadı. Ersin Korkut Çok Güzel Hareketler Bunlar sonrası, BKM yapımlarında boy göstermeye devam etti ve her daim gülen yüzüyle sempati toplamayı başardı. Galip Derviş’in Ahmet Tekin’i, Ekşi Elmalar’ın Şino’su olarak karşımıza çıkan Ersin Korkut, son olarak ise Kolonya Cumhuriyeti’nde boy göstermiş ve bir kez daha izleyenlerine eşsiz bir mizah armağan etmiştir. Belki hiçbir zaman büyük bir başrol oyuncusuna evrilmeyecek ancak Ersin Korkut her daim, gülen yüzüyle hatırlatan sağlam bir yan oyuncu olarak hafızalarımızdaki güncelliğini de koruyacaktır.

Eser Yenenler

Eser YenenlerBKM Mutfak ekibinin A Takımı’nı sayacaksak, başa yazacağımız isimlerden biri hiç şüphesiz ki Eser Yenenler’dir. Program boyunca yazdığı skeçler ve oyunculuğu ile ön plana çıkan Eser, aynı zamanda Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın da daha geniş kitleler tarafından tanınmamasının en önemli figürlerinden biridir. Program bittikten sonra ise, kariyerini en fazla yücelten isimlerden birinin o olduğu da aşikar.

Her ne kadar Eser’i sinema filmlerinde yahut televizyon dizilerinde pek fazla göremesek de Üç Adam ve Yetenek Sizsiniz programlarında ortaya koyduğu performansla hatırlıyoruz. Nitekim Eser için, günümüzün aranan şovmenlerinden biri desek hata etmiş olmayız. Üç Adam’ı modere edişinden tutun da Yetenek Sizsiniz jürisindeki güler yüzüne kadar ekranda gözüktüğü her bir saniyeyle takdir toplamayı başaran bir isim o. Nitekim bir an olsun ödün vermediği samimiyeti ile adını da ülkenin en popüler kişileri arasına yazdırmayı bilmiştir.

Gülhan Tekin

Gülhan TekinÇok Güzel Hareketler Bunlar ekibinin yaşça büyük isimlerinden olan Gülhan Tekin, aynı zamanda ustaca konuşturduğu kalemiyle de hatırlanmaktadır. Nitekim program boyunca birçok skecin altına imzasını atan oyuncu, aynı zamanda daha sonra ekibin elinden çıkan Aşağı Yukarı Yemişliler ve Çok Film Hareketler Bunlar isimli yapımlarında senaryo ekibinde bulunmuştur.

Gülhan Tekin aynı zamanda oyunculuk anlamında da birçok projede yer almış ve kariyerini sürdürmeye devam etmektedir. Son olarak Türk Malı’nda karşımıza çıkan oyuncu, genellikle küçük roller ile karşımıza çıksa da sempatisiyle hemen kendisini belli etmeyi başarmaktadır.

Hamdi Kahraman

Hamdi KahramanÇok Güzel Hareketler Bunlar’ın saf ama bir o kadar da yetenekli oyuncusu olarak öne çıkan Hamdi Kahraman, yaptığı şive komedisiyle de dikkatleri üzerine çeken bir isim. Program boyunca gözüktüğü her bir anda kahkahayı beraberinde getiren oyuncu, sonrasında ise birçok projede uzun süreler yer alarak kariyerine devam etmiştir.

Özellikle Şafak Sezer’in başrolü oynadığı Alemin Kıralı dizisinde yarattığı Beşer karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Hamdi Kahraman, dizinin de en sempatik kişiliklerinden biri olmayı başarmıştır. Son olarak STAR TV’de yayınlanan ve yer yer Hayat Bilgisi esintisi getiren Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde karşımıza çıkan Hamdi Kahraman, bir kez daha kendisine biçilen süre zarfı içerisinde elinden gelenin en iyisini ortaya koyarak takdir toplamıştır.

İbrahim Büyükak

İbrahim BüyükakEkibin başarılı kalemi, gülen yüzü… İbrahim Büyükak için Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın en üretken yazarlarından desek hata etmiş olmayız. Nitekim kendisi karşımıza çıkan birçok skecin altına imza atmış; bu da onun gümbür gümbür gelen ayak seslerinin ilk habercisi olmuştur. Keza İbrahim’in bu üretkenliği şimdilerde onun BKM Mutfak ekibinden çıkan en tanınmış simalardan biri olmasının da önünü açmıştır.

Her ne kadar kendisini daha çok Üç Adam programındaki sempatik tavırlarıyla tanısak da, İbrahim Büyükak aynı zamanda başarılı bir senarist ve çalışmaktan asla yılmayan bir oyuncu olarak öne çıkmaktadır. Geçtiğimiz yıl ilk uzun metrajı olan Küçük Esnaf’ı kaleme alan ve aynı zamanda bu filmde başrolü üstlenen İbrahim Büyükak, vizon için sağlam bir alternatif olabileceğinin sinyallerini de vermiştir.

Nitekim onun sinema macerası tek filmle sınırlı kalmamıştır.  27 Ekim’de vizyona giren ve İbrahim Büyükak’ın senaryosunu yazıp, başrolü Oğuzhan Koç ile paylaştığı Yol Arkadaşım‘da adından fazlasıyla söz ettireceğe benziyor.  Böylelikle İbrahim Büyükak için Çok Güzel Hareketler Bunlar’dan çıkan en tanınmış simalardan biri yakıştırmasını yapmak da rahatlıkla mümkün hale geliyor.

Metin Keçeci

Metin KeçeciEkibin filozofu olarak öne çıkan ve yer yer sarf ettiği sorgulayıcı cümlelerle dikkat çeken Metin Keçeci, Çok Güzel Hareketler Bunlar sonrası kariyerine devam edenlerden. Her ne kadar kendisi büyük bütçeli projelerde, uzun süreli dakikalar alamasa da, zaman zaman yan rollerde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Vay Başıma Gelenler, Parayı Bulduk gibi filmlerle kısıtlı sürelerde arz-ı endam eden Metin Keçeci, sempatik tavırlarıyla kendisini belli etmeyi başarmaktadır.

Metin Yıldız

Metin YıldızTasarladığı nevi şahsına münhasır esprileri ve Mehmet Ali Birand tiplemesi ile hafızalara kazınan Metin Yıldız, aynı zamanda yazdığı birçok skeçle de hatırlanmaktadır. Onun için, Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın en akılda kalan simalarından biri dersek hata etmiş olmayız.

Nitekim göründüğü her bir sekansta kahkahayı da beraberinde getiren bir isimden bahsediyoruz. Nitekim onun bu sempatik duruşunun, sonrasında kariyerine de olumlu şekilde yansıdığını söyleyebiliriz. Alemin Kıralı’nda Kubat, Oğlum Bak Git’de Kürşat olarak karşımıza çıkan Metin Yıldız, düşük bütçeli projelerin parlayan komiği olarak da belirmektedir.

Murat Eken

Murat EkenÇok Güzel Hareketler Bunlar’ın yakışıklılarından olarak öne çıkan ve karizmasıyla adeta büyüleyen Murat Eken, programında parlayan yıldızlarından biriydi. Sonrasında şekillendirdiği kariyeri yer yer dalgalanma yaşasa da Murat Eken, her daim ekranlarda olmayı başarmıştır.

SHOW TV’de yayınlanan Düşman Kardeşler dizisinde başrol oynayan ve sonrasında bir miktar ortadan kaybolan Murat Eken, son olarak geçtiğimiz yıl çekilen Müthiş Bir Film’de karşımıza çıkmış ve sevenleriyle özlem gidermiştir. Belki de hak ettiği övgüyü alamayan yegane oyunculardan olan Murat Eken, buna rağmen Çok Güzel Hareketler Bunlar’da ortaya koyduğu performansla hafızalardaki güncelliğini korumaktadır.

Oğuzhan Koç

Oğuzhan KoçÇok Güzel Hareketler Bunlar’ın billur sesli yakışıklısı olan Oğuzhan Koç, tam anlamıyla 10 parmağında 10 marifet olan bir isim. Programın yayında olduğu yıllarda oyuncu kimliği ile takdir toplayan Oğuzhan, sonrasında ise sesini ön plana çıkarmış ve birçok hit olan şarkının altına imzasını atmıştır. Bu süre zarfı içerisinde çocukluk arkadaşları İbrahim Büyükak ve Eser Yenenler ile Üç Adam programını da sunmayı sürdürmüş ve 2015 yılında da Bana Baba Dedi isimli dizinin altına imzasını atmıştır.

Oğuzhan Koç’u son dönemde gündem yapan bir diğer önemli hadise ise, senaryosunu İbrahim Büyükak’ın yazdığı Yol Arkadaşım filminde başrol oynayacak olması. BKM Mutfak ekibiyle çektikleri Çok Film Hareketler Bunlar’dan sonrakini ikinci beyazperde tecrübesini tadacak olan Oğuzhan Koç, televizyon dünyasındaki başarısını sinemaya da aktaracak gibi duruyor.

Keza 27 Ekim’de vizyona giren film, onun varlığından dolayı şimdiden fazlasıyla konuşulur durumda. Esasen Oğuzhan Koç için Çok Güzel Hareketler Bunlar’dan çıkmış en popüler isimlerden biri de diyebiliriz. Gerek yakışıklılığı gerek ise her sanat dalına olan yatkınlığı ile komple bir yetenek olarak her daim arz-ı endam etmektedir.

Pelin Öztekin

Pelin ÖztekinUsta sanatçı Rasim Öztekin’in kızı olarak da bildiğimiz Pelin Öztekin, Çok Güzel Hareketler Bunlar programının tombul ama bir o kadar da sempatik kadını olarak öne çıkmaktaydı. Özellikle son dönemde verdiği kilolarla gündeme gelen ve adeta bambaşka bir kadına evrilen Pelin Öztekin, şimdilerde güzelliği ile büyülemekte.

Nitekim verdiği kilolardan sonra onu ekranlarda da daha fazla görmeye başladık. Önce 2013 yapımı Doksanlar’da boy gösteren, sonrasında ise geçtiğimiz yıl Hayat Şarkısı isimli dizide karşımıza çıkan Pelin Öztekin, Çok Güzel Hareketler Bunlar’daki haliyle neredeyse taban tabana zıt bir görünüş sergilemektedir. Bu da onu, en az yeteneği kadar konuşulur kılan hadiselerden biri olarak öne çıkmaktadır.

Şahin Irmak

Şahin IrmakŞahin Irmak dendiği zaman akıllara gelecek ilk şey hiç şüphesiz ki Hıyarlı Baba olacaktır. Çok Güzel Hareketler Bunlar’da yaratılan ve programın şöhretini doruk noktasına çıkaran karakter, Şahin Irmak’ın benzersiz oyunculuğuyla evlerimize misafir olurken, kahkahayı da beraberinde getirmeyi ihmal etmemiştir. Nitekim başarılı oyuncun program boyunca ortaya koyduğu başarılı performans, ona sonrasında birçok kapının açılmasına da vesile olmuştur.

Kutsal Damacana: Dracoola’da başrolü üstlenen, sonrasında Ulalı Sosyalist Yönetmen Yüksel Aksu’nun Entelköy Efeköy’e Karşı filminde karşımıza çıkan Şahin Irmak, son olarak Git Başımdan 2 ile beyazperdedeki yerini almıştır. Tabii başarılı oyuncu bu süre zarfı içerisinde televizyona da sırtını çevirmemiştir.

Özellikle Hıyarlı Baba’ya tekrardan hayat verdiği şov programı olan Kim O! Ses getiren bir projede olsa da ekran ömrü pek uzun olmamıştır. Bu yılın sonuna doğru vizyona girmesi beklenen Düğüm Salonu ise Şahin Irmak’ın hem başrolü oynadığı hem de ilk defa senaryosunu kaleme aldığı film olma özelliği taşımaktadır. Esasen saydığımız bu projelere göz attığımızda, Şahin Irmak’ın BKM Mutfak ekibinden çıkan en üretken isimlerden biri olduğu gerçeği ile de bir kez daha yüzleşiyoruz.

Şevket Süha Tezel

Şevket Süha TezelÇok Güzel Hareketler Bunlar’ın robotik tavırlarıyla hafızalara kazınan ismi olan Şevket Süha Tezel, uzun boyu ve mütevazı kişiliği ile birçoklarının sempatisini kazanmıştır. Program günlerinde dahi çoğu zaman ön plana çıkmayan, genellikle arka planda kalmayı yeğleyen Şevket Süha Tezel, şimdilerde de çok fazla projede yer almıyor. Zaman zaman televizyonda ve beyazperdede karşımıza çıkan yetenekli oyuncu, son olarak Murat Eken’in de başrolünde yer aldığı Müthiş Bir Film’de huzurlarımıza gelmiş ve devasa duruşu ile yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Zeynep Koçak

Zeynep KoçakBKM Mutfak ekibinin en göz önündeki simalarından biri olan Zeynep Koçak, program sonrası adeta sırra kadem basanlardan. Oğuzhan Koç ile ayrıldıktan sonra pek fazla göz önünde bulunmamayı yeğleyen yetenekli oyuncu, aynı zamanda kamera önünde de gözükmemiştir.

Son olarak İbrahim Büyükak ile birlikte Küçük Esnaf filmini kaleme alan Zeynep Koçak, belki de program sonrası gözlerimizin en çok aradığı isimlerin başında gelmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.