Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çocukken En Az 1 Kere Yaptığımız 15 Şey

Çocukken yapılan bazı hareketler şimdi bize çok saçma gelebilir. Ancak hepimiz bu yollardan geçtik bir kere! İşte bu çocukça hareketlerden bazıları:
Çocukken En Az 1 Kere Yaptığımız 15 Şey
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hepimizin çocukken yaptığı bazı klasikleşmiş davranışlar vardır. Ebeveynlerimize ‘bu çocuk ne yaşıyor’ dedirtebilecek birtakım davranışlarımız oldu, olmadı değil. Uslandık mı? Hayır, onlar bizi uyarmaya çalıştıkça yapmaya devam ettik.

Bazı davranışlar var ki çocukken yaptığım ve halen daha yapmaya devam ettiğim, acaba bende mi sorun var dedirtiyor. Her neyse büyük ya küçük yaptık sonuçta.

Şimdi, bizle beraber çoğu çocuğunda en az 1 kere yapmış olduğu 15 şeye bakalım:

1 Köpekler Gibi Yemek Yemeye Çalışmak

Köpek Gibi Yemek Yemeye ÇalışmakHani yapmadım desem, yalan olur. Arada bir yapmıyor muyum? Belki. Oluyor arada öyle şeyler, sıkıntıdan bunlar hep yoksa…

2 Çizgilere Basmadan Yürümeye Çalışmak

Çizgilere Basmadan Yürümeye ÇalışmakÇizgi bulamadığımız zamanlarda, kaldırım taşlarının pembe olanlarına basmamaya çalışmak. Hepimiz yapmışızdır muhtemelen ama ufak bir kesimin yaptığı şey var ki; gözüne kestirdiği taşı, şişeyi vura vura eve kadar götürmek. Lütfen bunu bir tek benim yaptığımı söylemeyin.

3 Buzdolabının Kapağını Yavaşça Kapatarak Işık Kapanacak mı Diye Bakmak

Buzdolabının Kapağını Yavaşça Kapatarak Işık Kapanacak mı Diye BakmakHala merak edenler varsa diye söylüyorum, kapanıyor. Biliyorum çünkü hepiniz dışardan bakmaya çalışırken, ben içine girip denemiştim oradan yani. Zamanında merak edip çıldırmaktan daha iyi olduğunu düşünmüştüm.

4 Asansörde Düğmeye Basma Savaşı

Asansörde Düğmeye Basma SavaşıTaraflardan birinin sinirlenip, tüm düğmelere basmasıyla sonuçlanan aktivitedir.

5 5 Farklı Ucu Olan Kalemin Tüm Renklerini Aynı Anda İndirmeye Çalışmak

5 Farklı Ucu Olan Kalemin Tüm Renklerini Aynı Anda İndirmeye ÇalışmakElime geçmişti, böyle bir iki tane ama sonucu hep kırılmak oldu. Bende ondan sonra ikili olanıyla denemeye başlayıp, 3847593. defadan sonra anladım ki o iş öyle olmuyormuş. Tabi bir de silgi hali vardı. Önden alıp arkaya takılıyordu ve her seferinde yeni bir renk veriyordu. O da çok eğlenceliydi aslında.

6 Kek Kalıbının Dibini Sıyırmak

Kek Kalıbının Dibini SıyırmakYalan söylemeye hiç gerek yok, hala yapanlarımız vardır. Yok mu? Bir de böyle parmağı daldırıyorsun ya. İşte o an dünya sadece sen ve o kek kalıbından oluşuyor.

7 Boynuna Çarşaf Bağlayıp Süper Kahraman gibi Davranmak

Boynuna Çarşaf Bağlayıp Süper Kahraman Gibi DavranmakBakmayın annelerimizin kızdığına veya çarşafı kirletiyorsun demesine. Aslında onların da işine geliyordu. Yalandan yerleri temizliyorduk.

8 Vantilatöre Yaklaşıp Robot gibi Konuşmak

Vantilatöre Yaklaşıp Robot Gibi KonuşmakHalen daha olsa yaparım. Net.

9 Kanal D’nin Jeneriğini Tekrar Etmek

Kanal D’nin Jeneriğini Tekrar Etmek“Dırıııdırıırıııım”

10 Üst Üste Toplanmış Plastik Sandalyelerin Üstüne Oturmak

Üst Üste Toplanmış Plastik Sandalyelerin Üstüne OturmakHangimiz zıplayarak üstüne oturmaya çalışmadık? Üstüne çıktığımızda ise ayakta olanlara emirler yağdırmadık ki?

11 Arabanın Tavanından Çıkıp Halkı Selamlamak

Arabanın Tavanından Çıkıp Halkı SelamlamakŞanslı olanlarımızın, ufakken sunroof olan arabaya binme şansı olmuştur. Onlar, hep bizim gibi arka camdan sarkan çocuklara tepeden bakıp el sallayanlardı işte. Benim gibi o dönemlerde yapamayanlar, çocukluğunu şimdi yaşıyor.

12 Çimlere Basmamaya Çalışmak, Basılacaksa da Koşarak Geçmek

Çimlere Basmamaya Çalışmak, Basılacaksa da Koşarak GeçmekBir gören olur da kızar, bir şey der diye hızlıca hareket etmeye çalışırdık. Kimisi ise sadece çimlerin üstündeki taşlara basarak geçip, çimler lavmış gibi davranırdı. O da ayrı bir kafa, o da kabulümdür.

13 Kanepe Minderlerinden Kale İnşa etmek

Kanepe Minderlerinden Kale İnşa etmekEvde yapabildiğimiz en güzel aktiviteydi belki. Sanki oraya bizden başka kimse giremezcesine davranırdık. Bazen kanepe minderleri bazense sandalyeler ve battaniyeleri tercih ettik. Her ne kadar okuldan döndüğümüzde, annemizin kalemizi yıktığını görsek de asla vazgeçmedik ve her seferinde tekrardan inşa ettik.

14 Mentos – Kola İkilisiyle Deneyler Yapmak

Mentos – Kola İkilisiyle Deneyler YapmakO zamanlar herkes gibi kulaktan dolma bilgilerle ‘Mentos’u kolanın içine atınca patlıyormuş’ diye ortalıkta dolaşıyorduk. Birçoğumuz denemiştir, biliyorum çıkan sonuç sizi de benim kadar etkilemişti.

15 Kapı Kenarlarından Tutunup Tırmanmak

Kapı Kenarlarından Tutunup TırmanmakEv halkına az mı ızdırap etmedik! “Hayır ben inmem, altımdan geçin” diyerek. Annemizin sürekli “İn yoksa düşüceksin” demesine aldırış etmeden denerdik. Çoğu zaman haklı da çıkarlardı, orası ayrı ama biz eğleniyorduk.

Bunlar, en azından benim yaptığım ve çoğu insanında yapmış olduğunu düşündüğüm şekilde listelenmiş haliydi. Eğer bunlara ekstradan sizin de yaptığınız şeyler varsa öğrenmek isterim.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.