Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cabot Guns Tarafından Meteordan Yapılmış Tabancalar!

Amerika’nın ünlü silah üreticilerinden Cabot Guns, Big Bang Pistol Set isimli koleksiyonuyla hayranlarını hem şaşırttı hem de bir kere daha büyüledi.
Cabot Guns Tarafından Meteordan Yapılmış Tabancalar!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İnsanoğlu evrim sürecinin başlangıcında öncelikle avlanmak ve kendini doğada bulunan yırtıcılara karşı korumak için sopalar, mızraklar ve bıçaklar gibi çeşitli savunma silahları ürettiler. Daha sonra yerleşik hayata geçip, kılıçlar, ok ve yay gibi Ortaçağ silahları ile sadece savunma değil, saldırılar ve işgaller için de kullanılan araçlar haline geldiler. 1132 yılında barutun ilk kez kullanımıyla boyut atlayan silahlar, artık savaşların ve savunmanın vazgeçilmezlerinden oldular.

Sadece savaş ve savunma sektörlerinin değil, aynı zamanda koleksiyoncuların ve ateşli silahlara meraklı olanların da gözdesi haline gelen bu araçlar altın kaplamalı, işlemeli ve hatta pırlanta süslemeli gibi kişisel tarzlarda üretilerek tabanca tutkunlarının akıllarını başlarından aldılar. Fakat Amerika’nın ünlü silah üreticilerinden Cabot Guns tarafından inşa edilen yeni tabanca seti, bugüne kadar üretilmiş büyün pistolleri veya bir diğer adıyla şarjörlü tabancaları geride bırakmayı başaracak gibi görünüyor. Big Bang Pistol Set adıyla karşımıza gelen bu eşsiz makinelerin en büyük özellikleri meteordan yapılmış olmaları.

Şimdi dilerseniz bu türünün tek örneği tabanca setine birlikte bir göz atalım.

Big Bang Pistol Set Hangi Malzemelerden Oluşturuldu?

Big Bang Pistol Set Hangi Malzemelerden Oluşturuldu?Cabot Guns şirketi tarafından inşası oldukça uzun zaman alan Big Bang Pistol seti, iki adet kaliteli 1911 yarı otomatik pistolden oluşuyor. Tarih öncesi dönemde Nambiya, Gibeon kasabası yakınlarına düştüğü söylenen Gibeon meteorundan meydana getirilen bu iki tabanca, insanlık tarihinin göktaşından üretilen ilk mekanik araçları olarak kabul görülüyorlar. Paslanmaz bir malzeme olan Gibeon meteoru, her türlü iklim ve çevre koşuluna karşı da dayanıklılık gösterebiliyor.

Türünün Tek Örneği Big Bang Pistol Set Nasıl Tasarlandı?

Türünün Tek Örneği Big Bang Pistol Set Nasıl Tasarlandı?Meteordan meydana getirilen ilk mekanik araçlar olarak karşımıza gelen Big Bang Pistol setinde bulunan tabancaların, tetik tulumbaları, namluları, horoz mesnedi, sürgülü rayları, tetikleri, şarjör çıkartma butonu ve kabzaları %100 Gibeon meteorundan üretilmiştir. Cabot Guns şirketinin yetenekli tasarım ekibi bu eşsiz makineleri üretirken X-ray ve 3D modellemeden yararlanmışlar. Ayrıca elektron ışın kaynağının ve EDM tel kesme tekniklerinin de kullanıldığı Big Bang Pistol seti kendisine yakışır fiyatıyla da yeni sahiplerinin olacak.

DÜNYA TARİHİNİ DEĞİŞTİREN SİLAHLAR İÇİN TIKLAYIN.

Meteorlar İle Meydana Getirilen Eşsiz Tabanca Setinin Fiyatı

Meteorlar İle Meydana Getirilen Eşsiz Tabanca Setinin FiyatıTarih öncesi çağlarda düşen bir göktaşının ana malzeme olarak kullanıldığı Big Bang Pistol seti, olağanüstü bir koleksiyon parçası olabilir. Hayranlık uyandıran tasarımı ve tasarım malzemeleriyle açık arttırmada satışa sunulacak olan bu güzelliklere 4.5 milyon dolar ödeyerek sahip olabilirsiniz. ABD’nin en ünlü silah üreticisi olan Cabot Guns şirketinin yaklaşık 4 milyon yıllık bir meteordan oluşturulan yeni harikaları sahiplerini bekliyor.

Elbette ki II. Dünya Savaşı’ndan önce yürütülmeye başlanan ve günümüzde halen daha devam eden silahsızlanma çalışmaları özellikle son zamanlarda daha da önemli hale geldi. Amacı dışında ya da amacına uygun her silah oldukça korkunç sonuçlara neden oluyor. Fakat bazıları bu makinelere ya da araçlara hayranlıklarını gizlemeden yaşıyorlar. Cabot Guns şirketi de bu ateşli silahları tutkusu haline getirenler için dünyanın ilk meteordan oluşturulmuş mekanik cihazlarından oluşan bir pistol seti inşa etti. Kullanılan materyal ile eşsiz bir yapıya sahip olan bu pistol seti hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla birlikte bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.