Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

1 Milyon Dolarlık Puro Seti

1 Milyon Dolarlık Puro Seti
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Amerika topraklarına ilk ayak basan ve Batılı kaşif olarak tarihe geçen Kolomb, o tarihlerde burada yaşayan yerlilerin palmiye yapraklarına tanımlayamadığı bir ürünü sararak çıkan dumanını içtiklerine şahit oldu. Bu ürün daha sonra tüm dünyayı kasıp kavuracak puroydu. İlk kez Mayalıların kullandığı tahmin edilen puro, Batı’ya açılmasıyla birlikte zamanla zenginlik ve statü göstergesine dönüştü. Yakın tarihe kadar ülkemizde de birçok müptelası olan ürün, özellikle Ali Şen gibi ünlü isimler tarafından tercih konusu olmuştu.

Güney Amerika’da bulunan Küba, hiç şüphesiz kaliteli puro markalarının ana vatanı olarak bilinir. Bugün sizlere sunacağımız set de yine bu torakların bir ürünü. Ama öyle bildiğiniz gibi sıradan bir paket içine yerleştirilmiş dost hatırası ürünlerden oldukça farklı. Dünyanın en ayrıcalıklı puro seti olarak gösterilen Imperiali Geneve Emperador Puro Sandığı, sahip olduğu unvanın hakkını gerçekten veriyor. Imperiali Geneve isimli firma tarafından tasarlanan puro setinin özelliklerini gördüğünüzde, emin olun siz de benimle aynı fikri paylaşacaksınız. Dilerseniz yüzde yüz İsviçre yeteneği ve teknolojisi ile üretilen lüks puro setinin özelliklerine geçelim.

İşte karşınızda Imperiali Geneve tarafından sunulan lüks puro seti:

Imperiali Geneve Emperador Puro Sandığı

Imperiali Geneve Emperador Cigar ChestPuro setinin sunulduğu şık kutu, mücevher sandığı imajıyla gerçekten dikkat çekici. Bu eşsiz parçayı sıradan bir puro saklama kutusu olarak tanımlamak, ürüne yapılan büyük bir haksızlık olur. Çünkü Imperiali Geneve, puro setinin üretiminde tam 2.675 adet bileşen kullanmış ve set bu özelliğiyle dünyanın en eşsiz tasarımlarından biri olmuş. Ayriyeten firma, bu puro setinden her sene yalnızca 12 adet üreteceğini açıklamış. Yani, puro setinin fiyatı olan 1 milyon doları karşılayabilseniz bile, bu harika tasarıma sahip olabilmeniz için dünya üzerindeki şanslı 12 kişiden biri olmanız gerekiyor.

Ürünü eşsiz kılan özellikleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. Örneğin; setin tam ortasında her daim çalışan ve 323 bileşenden oluşan bir tourbillon bulunuyor. Bu mekanizmanın saatte 21.600 titreşimle zamanı eşit aralığa böldüğünü ve 80 saat güç rezervi özelliğinin olduğunu da ayrıca belirteyim. Bunun yanı sıra, sandığın içinde sıcaklık ve nem oranlarını gösteren mekanizmalar olduğunu da ekleyelim. Çünkü puronun en iyi şekilde muhafaza edilebilmesi için sıcaklığın 16 ila 18 derece arasında, nem oranının ise %70 civarında olması gerekiyor. Zira sandığın içerisinde, asla bozulmasını istemeyeceğiniz dünyanın en iyi puroları olarak gösterilen Küba puroları bulunuyor. Bu puroların, tam 4 kat yenilebilir altın yaprakla sarıldığını ve özel cam koruyucuları içerisinde muhafaza edildiğini görüyoruz.

Tek bir dokunuşla aktif hale gelen sandığın, önceden belirlenmiş bir kodla yalnızca sahibi tarafından açılabildiğini de söyleyeyim. Sonuçta, puro seti aktif hale geldikten sonra puronuzu sandığın altında bulunan bölüme yerleştiriyorsunuz ve istediğiniz ölçüde kesilen puronuz burada özenle yakıldıktan sonra içime hazır hale geliyor. Tüm bu etkileyici niteliklerinin yanı sıra, setin içerisinde bulunan puro küllüğünün bile akıllı bir teknolojiyle üretildiğini görüyoruz. Şöyle ki puronuzu küllüğe yaklaştırır yaklaştırmaz ağzı açılıyor ve külünüz gizli bir hazneye hapsediliyor.

Sonuçta diyeceğim o ki bu set, şimdiye kadar hiç sigara içmemiş birini bile purosunu ağzından düşürmeyen müptela haline getirebilir. Ya da bu ürün, hayatınız boyunca puro içmeyeceğinizi bilseniz bile, sadece teknolojisi ve eşsiz tasarımı için satın alınabilir. Ne diyorsunuz, sizce Imperiali Geneve Emperador Puro Sandığı 1 milyon dolara değer mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.