Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YouTube Music’e Parçalar Arasında Aralıksız Geçiş Özelliği Geldi

YouTube’un müzik uygulamasına şarkılar arasında doğrudan geçiş özelliği geldi.
YouTube Music’e Parçalar Arasında Aralıksız Geçiş Özelliği Geldi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İnternetin ve mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber dijital uygulamalara olan ilginin her geçen gün daha da arttığına tanık oluyoruz. Müzik uygulamaları da bunlar arasında başlıca ilgi gören platformlar arasında yer alıyor. Bu platformlar arasında Spotify ve Apple Music’in en çok ilgi gören uygulamalar olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube ise geçtiğimiz dönemde kendi müzik uygulamasını geliştirerek bu rekabete ortak olacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde platformun masaüstü uygulamasına Siri desteği gelmişti. 

Henüz yolun çok başında olan YouTube Music’in pek çok eksik özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Şirket bunlar arasından birisini daha platformuna ekledi. Spotify’ın çok önceden kendi uygulamasına getirmiş olduğu aralıksız çalma özelliği YouTube Music için gelmiş oldu. Ülkemizde de Temmuz ayında kullanılabilir durumda olan platformun ufak ama önemli bir eksikliği daha tamamlanmış oldu.

YouTube Music Bir Eksiğini Daha Tamamladı

YouTube Music Bir Eksiğini Daha Tamamladı

Henüz oldukça yeni olarak niteleyeceğimiz müzik platformu güncellenmeye devam ediyor. Halihazırda uygulamada şarkılar arasındaki geçişte bir duraksama yaşanıyordu. Kimi kullanıcılar ise bu geçişlerin aralıksız olarak gerçekleşmesini istiyor. Spotify bu özelliği 7 yıl önce kendi platformuna getirmişti. Özellik Premium hesap aboneleri tarafından kullanılabilecek. Şirket bu işlevi bir süre önce bazı Android ve masaüstü kullanıcıları üzerinde test etmeye başlamıştı ancak herkes tarafından kullanılamıyordu.

Yayınlanan güncelleme ile Android ve masaüstü uygulamasında şarkılar arasında aralıksız geçiş ayarlaması yapmak mümkün olacak. iOS uygulaması için bu özellik henüz yayınlanmadı. YouTube yakın zamanda iOS uygulamasına da aralıksız şarkı geçişi özelliğinin geleceğini açıkladı. Kullanıcılar bu işlevi önceden sıralanmış çalma listeleri ve albümlerde kullanabilecek.

Kullanıcı sayısı olarak YouTube Music’in, Spotify ve Apple Music gibi popüler platformların epey gerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Gelen yeni özellikler ve kampanyalar ile bu ne kadar değişir önümüzdeki günlerde göreceğiz. Kullanıcıların reklamsız ve çevrimdışı olarak müzik dinleme deneyimi yaşadığı YouTube Music, ülkemizde 13.99 TL fiyat ile hizmet veriyor. Bununla beraber ilk üç ay kullanıcılara ücretsiz deneme imkanı tanınıyor. YouTube Premium ise 16.99 TL ile sunuluyor ve YouTube Music uygulaması beraberinde kullanılabiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.