Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YouTube Music için Masaüstü Uygulaması ve Siri Desteği Geldi

YouTube Music’e kullanıcıların bir süredir beklediği iki yeni özellik geldi. Bunlardan birincisi masaüstü uygulaması olurken bir diğeri ise Siri üzerinden kontrol etme özelliği oldu.
YouTube Music için Masaüstü Uygulaması ve Siri Desteği Geldi
HABER GİRİŞ

Google dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olduğu pek çok uygulama ve servis ile hizmet veriyor. Yazılım devi müzik alanında da bir uygulamaya sahip. Son dönemde YouTube Music uygulamasına küçük ama yararlı özellikler gelmeye başladı. Bu alanda Spotify ve Apple Music’in büyük bir hakimiyeti olduğunu söyleyebiliriz. YouTube Music hem kullanım deneyimi hem de kullanıcı sayısı olarak bu servislerin epey gerisinde.

YouTube müzik uygulamasına kullanıcıların beğeneceği iki yeni özellik getirdi. YouTube Music’in bilindiği üzere uzun zamandır bir masaüstü uygulaması bulunmuyordu. Yayınlanan güncelleme ile masaüstü kullanıcıları artık YouTube Music’i uygulama üzerinden kullanabilecek. Gelen bir diğer yenilik ise iOS kullanıcılarını memnun edecek. Daha önce Spotify için gelen Siri desteği artık YouTube Music için de gelmiş oldu.

YouTube Music’e Yararlı Özellikler

YouTube Music’e Yararlı Özellikler

Google yayınladığı güncelleme ile YouTube Music’e masaüstü web uygulamasını yayınladı. Artık kullanıcılar bilgisayarlarında platform için özel bir uygulama ile YouTube Music deneyimini yaşayabilecek. Daha önce bunun için tarayıcı üzerinden web sitesine giriş yapmak gerekiyordu. Benzer bir arayüz ile geliştirilen masaüstü uygulaması kullanıcı dostu bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamayı indirenler için YouTube Music’in tarayıcı sayfasında kısayol butonu belirecek.

Bu sayede kullanıcılar uygulamayı da kolay bir şekilde açabilecek. YouTube Music için gelen bir diğer özellik ise iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde popüler müzik uygulaması Spotify, Siri tarafından verilen komutları algılayacak güncellemeye kavuşmuştu. Aynı özellik şimdi YouTube Music’te yerini alıyor. Kullanıcılar Siri’ye seslenerek YouTube Music’i kontrol etme imkanına sahip olacak.

GCM Yatırım Banner

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 13 ile beraber Siri pek çok uygulama üzerinde kontrol sahibi olmaya başladı. Spotify’dan sonra YouTube Music’in de Siri’nin kanatları altına girdiğini görüyoruz. Bugün itibariyle halen YouTube Music’in alacağı çok yol olduğunu söyleyebiliriz. Ancak özellikle masaüstü uygulaması ve Siri desteği ile beraber servisin Spotify’a karşı daha iddialı hale geldiği görülüyor. Rekabetin nasıl şekilleneceğine önümüzdeki günlerde tanık olacağı.z

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın