Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YouTube Music için Şarkılara Alfabetik Sıralama Özelliği Geldi

Video platformu YouTube’un çevrimiçi müzik uygulaması YouTube Music’e bir süredir beklenen sıralama özelliği geldi.
YouTube Music için Şarkılara Alfabetik Sıralama Özelliği Geldi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, çok geniş bir kitleye ulaşıyor ve kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak adına yeni özellikler geliştiriyor. Şirket bilindiği üzere daha çok video platformuna yönelik yatırımlar yapıyor. Ancak bununla beraber Google’ın bünyesi altında bulunan YouTube’un yan uygulamaları da mevcut.

Şirket daha önce çevrimiçi müzik uygulaması YouTube Music’i kullanıma sunmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise YouTube Premium ile beraber YouTube Music platformu da Türkiye’de kullanıma sunulmuştu. Spotify ve Apple Music’in karşısına çıkan YouTube, rakiplerine nazaran bu alanda epey geride.

Ancak şirket geliştirdiği yeni özellikler ile kullanıcı sayısını artırmanın hesaplarını yapıyor. YouTube Music’in kullanım deneyimi olarak diğer müzik uygulamalara göre epey geride olduğunu söylemek mümkün. Uygulamaya gelen son özellik bunu gösterir nitelikte. Yayınlanan son güncelleme ile şarkıların alfabetik olarak sıralanması mümkün olacak.

YouTube Music’e Yeni Sıralama Özelliği

YouTube Music’e Yeni Sıralama Özelliği

YouTube Music henüz yolun çok başında bir uygulama ve kullanıcıların önemli bir kısmı Spotify ve Apple Music’e göre çok geride olduğunu belirtiyor. YouTube ise çevrimiçi müzik pazarında Premium aboneleri aracılığıyla payını artırmak istiyor. Bu anlamda yeni özellikler geliştiren şirket, yeni bir sıralama özelliğini yayınladı. Son güncelleme ile kullanıcılar YouTube Music’teki şarkıları alfabetik olarak sıralayabilecek.

Sıralama normal şekilde ya da ters şekilde olabilecek. Bu güncelleme gelmeden önce şarkılar otomatik olarak sıralanıyordu ve bu işlem eklenme sırasına göre yapılıyordu. Yeni özellik Android ve iOS kullanıcıları için gönderildi. Henüz özelliğe kavuşmayan kullanıcıların uygulamayı YouTube Music’in 3.29 sürümüne güncellemesi gerekiyor. Uygulamanın web sürümü için henüz bu yenilik gelmiş değil.

YouTube Music Rekabette Çok Geride

YouTube Music Rekabette Çok Geride

YouTube Music’in kullanıma sunulması itibariyle ve uygulamanın sahip olduğu özellikler nedeniyle pazarda epey geride olduğunu söyleyebiliriz. Gelen son sıralama özelliği Spotify ve Apple Music gibi uygulamaların ilk günlerinden beri kullanılabilir durumda. Müzik uygulamasının cazip olan tek yanı YouTube Premium paketinin içerisinde veriliyor olması.

Gelen sıralama özelliği sadece uygulama üzerinde kayıtlı müzikler için geçerli. Telefonların kendi müzikleri için böyle bir durum söz konusu değil. Sıralama seçeneği ‘Son Eklenenler’ bölümünde varsayılan olarak geliyor. Ancak Kitaplık bölümünden de sıralama seçeneklerinin belirlenebildiği bir açılır menü mevcut.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın