Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yoksul Erkekler 40’lı Yaşlara Kadar Yuva Kuramıyor!

Maddi durumunuz iyi değilse ya da kaba tabirle fakirseniz, evlenmeniz çok zor! Yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada yaşanan bu durumun vehameti, yapılan bir araştırmada da açıkça kanıtlandı!
Yoksul Erkekler 40’lı Yaşlara Kadar Yuva Kuramıyor!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Para her zaman gücün sembolü olsa da çağımızda bu durum çok daha belirgin hale geldiğini görüyoruz. Hayat pahalılığı, neredeyse her şeyin ücrete tabi tutulması, lüks yaşamların özendiriciliği derken neredeyse tüm dünya para odaklı yaşar hale geldi. Elbette, bu durum evlilik yapacak kişileri de etkiledi. Zira evlenmek demek, masraf demek! Sonuçta; evlenmeden önce halledilmesi gereken para sorunsalları içerisinde nişan, düğün, eşyası, ev, araba ve daha bilimum şey var.

Kısacası; ülkemizde para yüzünden evlenemeyen ya da aynı nedenden dolayı boşanan sayısız çift olduğunu biliyoruz. Ve dünyada da durum pek farklı değil. Keza İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre maddi durumu kötü olan erkekler; zenginlere göre çok daha geç evleniyor ya da hiç evlenmiyor. İşte zenginliğin fakirliğe göre daha iyi olduğunun bir diğer kanıtı sayılabilecek araştırmanın detayları:

IFS tarafından yapılan çalışma gösteriyor ki yoksul ailelerden gelen erkeklerin 40’lı yaşlara kadar bekar kalma olasılığı, zengin ailelerden gelenlere kıyasla 2 kat daha fazla!

Yoksul ailelerden gelen erkekler evlenemiyor

Ayrıca araştırmada, atalarımızın da dediği gibi “davul bile dengi dengine” sözünün dünyada da geçerli bir kural olduğu saptandı. Zira düşük gelirli erkeklerin, kendileriyle aynı ekonomik düzeyde kadınlarla evlendikleri belirtildi.

1970 yılında doğan ve yaşamları boyunca gözlemlenen insanları baz alarak varılan sonuçlara göre; yoksul sınıftaki erkekler hem daha az evleniyor hem de daha çok boşanıyor.

Yoksul sınıftaki erkekler hem daha az evleniyor hem de daha çok boşanıyor.

IFS ekonomisti Chris Belfield; var olan durumun eşitsizliği daha da çok arttırdığını, yoksulların daha çok yoksullaşırken zenginlerin ise gelirinin arttığını belirtiyor.

Ayrıca anne-babası zengin olan insanlar, yoksul olanlara göre çok daha yüksek kazançlar elde ediyor.

Zenginlerle fakirlerin arasındaki uçurum giderek daha çok açılıyor.

2012 verilerine göre, zenginlerle fakirler arasındaki kazanç farkı % 88! Yani zenginler fakirlerin eline geçen paradan % 88 daha fazla para kazanıyor.

Anlayacağınız; aradaki uçurum giderek büyüyor. Başka bir tabirle, fakir aileler çocuklarına fakirliğini, zenginlerse zenginliğini miras bırakıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.