Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’ta Paylaşılan Fotoğraflar için Google Araması Yapılabilecek!

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta paylaşılan fotoğraflar önümüzdeki günlerde arama motoru üzerinden incelenebilecek.
WhatsApp’ta Paylaşılan Fotoğraflar için Google Araması Yapılabilecek!

Dünyanın en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının daha güvenli bir deneyime kavuşması adına yeni özellikler test etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda sahte hesaplar ile nasıl mücadele ettiklerini açıklayan şirket yetkilileri, yeni bir özelliğin testlerine başladı. WABetaInfo tarafından yayınlanan beta sürümünde görülen özelliğe göre, uygulama içinde paylaşılan bir fotoğrafı, başka kaynaklardan doğrulama şansı olacak.

Burada hiç kuşkusuz Google gibi arama motorları akla ilk gelen kaynak olmakta. Test edilen özellik ile kullanıcıların uygulama içerisinde karşısında çıkan fotoğrafları Google üzerinden araması mümkün hale gelecek. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde kullanıcıların internet sitelerini uygulama içerisinde açabileceğini duyuran WhatsApp, yeni test ettiği özelliği de buraya entegre etmeyi planladığı anlaşılıyor.

Fotoğrafın Nereden Geldiği Belli Olacak

Fotoğrafın Nereden Geldiği Belli Olacak

Anlık mesajlaşma uygulamasında kullanıcılar arasında fotoğraf paylaşımı yaygın bir şekilde yapılmakta. Bu durum kötü niyetli kişiler için de platform genelinde faaliyet gösterme imkanı tanıyor. Geliştirici ekibin üzerinde çalıştığı özellik, kullanıcılara nereden geldiği bilinmeyen fotoğrafları doğrulama şansı verecek.

Kullanıcılar kendilerine gönderilen fotoğrafları WhatsApp’ta kullanıma sunulacak olan özellik sayesinde Google Görseller araması ile denetleyebilecek. Bu sayede internet üzerinden paylaşılan ve uygulama aracılığı ile gönderilen fotoğrafın geldiği yeri görmek mümkün olacak.

Daha önce platform Hindistan’da yaşanan çocuk istismarı sebebiyle mesaj iletimine sınırlama getirmişti. Uygulamanın dünyanın her bir köşesinde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılması nedeniyle, sahte haberler ile mücadele büyük önem teşkil ediyor. Facebook geçtiğimiz WhatsApp üzerinde ay 2 milyondan fazla sahte ve kötü niyetli paylaşım yaptığı tespit edilen hesabı yasakladığını duyurmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum