Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

WhatsApp’ta Üçüncü Parti Uygulama Kullananlar Geçici Olarak Engelleniyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, üçüncü parti uygulama kullanan kullanıcıları geçici olarak yasaklama kararı aldı.
WhatsApp’ta Üçüncü Parti Uygulama Kullananlar Geçici Olarak Engelleniyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, milyonlarca kullanıcının birinci tercihi olmakta. Bu denli geniş kitlelere yayılan platformda, bazı kullanıcılar uygulamanın resmi sürümünde olmayan ancak kendilerine has bazı özellikleri kullanmayı istiyorlar.

Bu ihtiyaca cevap vermek adına uygulama mağazalarında çok sayıda üçüncü parti uygulamaya rastlamak mümkün. İndirilen üçüncü parti uygulamalar uygulamayı resmi versiyon halinden çıkarmış sayılıyor. Ancak platform bu durumun önüne geçmek için yeni bir karar aldı ve üçüncü parti uygulama kullanan kullanıcıları geçici de olsa engellemeye hazırlanıyor.

WhatsApp’ta Banlanma Tehlikesi

WhatsApp’ta Banlanma Tehlikesi

WhatsApp ekibi aldığı karar ile üçüncü parti kullanan tüm kullanıcıları geçici olarak banlamaya hazırlanıyor. Uzaklaştırılan kullanıcılar hesaplarına ve sohbet geçmişlerine tekrar ulaşabilir. Bunun için kullanıcıların WhatsApp’ın resmi ve güncel sürümü indirmeleri gerekiyor. Platformu bu kararı almaya zorlayan etkenler ise özellikle son dönemde Play Store ve App Store’da sayısı hızla artan üçüncü parti uygulamalar.

Ancak anlık mesajlaşma uygulamasını resmi sürümden çıkaracağı için gelen güncellemelerden yararlanmak mümkün olmuyor. WhatSApp ise sürekli yeni özellikler geliştirmekte ve bunu tüm kullanıcılarına ulaştırmak istiyor. Ayrıca söz konusu üçüncü parti uygulamalar kullanıcılar için bazı risklere sahip olmakta.

Üçüncü Parti Uygulamalar Risk İçeriyor

Üçüncü Parti Uygulamalar Risk İçeriyor

Her ne kadar bu yazılımlar uygulamaya ekstra özellikler eklese de kullanıcıların kişisel veri gizliliği için tehdit oluşturmakta. Bu uygulamaları yükleyen kullanıcılar aslında farkında olmadan telefonlarının kapısını üçüncü parti uygulamanın geliştiricisine açmış oluyorlar. Bu geliştiricilerden kötü niyetli olanları ise hedef aldıkları cihazlara çeşitli saldırılar gerçekleştirebilir, kişisel verilerini ele geçirebilirler.

Bu durumun önüne geçmek isteyen WhatsApp ise söz konusu uygulamaları kullanan kişileri engelleyerek, üçüncü parti uygulamaların sonunu getirmek istiyor. Mesajlaşma uygulamasının ekranında geçici olarak banlandığını gören kullanıcılar, uygulamanın güncel ve temiz sürümünü indirerek yeniden kullanmaya başlayabilirler.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.