Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüm Zamanların En Zengin 12 İnternet Yıldızı

Son 20 yılda internet dünyası yeni zenginler ortaya çıkardı. Büyük fabrika sahiplerinin yanında parlayan en zengin internet yıldızlarını öğrenmek için tıklayın.
Tüm Zamanların En Zengin 12 İnternet Yıldızı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İnternet, şüphe yok ki çağımıza hükmeden bir teknoloji. Özellikle sunduğu hızla hayatımızı kolaylaştıran bu iletişim ağı, son zamanlarda sağladığı olanaklarla da birçok kişinin ekmek kapısı olmuş durumda. Ekmek kapısı dediysek elbette lafın gelişi; çünkü buradaki kapı epey lüks! Kazanılan paralarsa milyon TL’lerle ifade edilen miktarları bulabiliyor.

Belki de şu an kafasına internet yıldızı olma hedefini koymuş birileri de aramızdadır. Bu gayet mümkün bir olasılık; çünkü sizi hayallerinize kavuşturacak bu ortam, diğer zenginlik aracı olan işler gibi belirli kriterler aramıyor. Yani biraz uçarı, biraz da kaçarı olan hemen herkes şansını bu platformda arayabilir. Bunun için olması gerekenler bir video kamera, azıcık yetenek ve birazcık da şans! Sonrası tamamen sosyal medya takipçilerinin elinde. Tıpkı bugün inceleyeceğimiz 12 isim gibi.

Onların beklide hiçbiri şu an oldukları yeri hayal dahi edemezlerdi. Ama sahip oldukları şöhret ve onun getirdiği para, hatırı sayılır rakamlarla telaffuz ediliyor. Hem kim bilir, belki buradaki yıldız isimler size de ilham kaynağı olur ve kollarınızı sıvayıp yeteneğinizi sergilemeye başlarsınız. Eğer bu söz içinizde bir umut ışığı oluşturduysa, o zaman bir internet yıldızı olmanız için gereken ilk ışığın sizde bulunduğunu içtenlikle söyleyebilirim. Dilerseniz, bunu başaran isimlere daha yakından göz atmaya başlayalım.

İşte karşınızda tüm zamanların en zengin internet yıldızları:

12 Frank Warren

Frank WarrenEğer ailenizle, arkadaşlarınızla, eşinizle vs. paylaşmaya çekindiğiniz bir sırrınız varsa, Frank Warren’in sizin için bir çözümü olduğunu söyleyebiliriz. Evet, dünyanın en ünlü sitelerinden biri olan PostSecret’in yaratıcısı, bu işe 2005 yılında başlamış ve kıza zaman içinde projesini büyüterek milyonlarca takipçiye ulaşmış. Şu anda 250.000’den fazla postu ve 304 milyondan fazla üyesi olan site sayesinde, insanlar içlerinde kalan sırlarını tüm dünyayla paylaşarak rahatlayabiliyor. Ki ortaya çok eğlenceli şeylerin çıktığını da belirtmeliyim.

Frank Warren, sitesinde yer alan itirafları derleyerek tam 5 tane kitap yayınlamış. Bunlardan Death and God ile Confessions on Life, New York Times tarafından en çok satan kitaplar arasında gösterilmiş. Sonuçta Warren bu başarıları sayesinde Fox News, NPR, CNN gibi ünlü TV kanallarında görüntülenmiş ve dünyanın en zengin internet yıldızlarından biri olmuştur.

11 Cory Doctorow

Cory Doctorowİnternet aracılığıyla zengin olan bir diğer isim ise Cory Doctorow. Doctorow Makers isimli kitabı ile kayda değer bir servet kazandığını belirtirken, net servetini açıklamaktan kaçınan bir isim. Bu kitabın Doctorow’un sitesinden 700.000 kez indirildiğini de ayrıca belirtelim. Başarılı isim ayrıca, Boing Boing isimli teknoloji bloğu için de editörlük yapıyor. Sonuçta bu ismin net servetini öğrenemesek de Doctorow’un yıllık kazancının 600.000 dolardan fazla olduğunu söyleyebiliriz.

10 Evan (EvanTubeHD)

Evan (EvanTubeHD)EvanTubeHD ile ünlü olan çocuk yıldız, babasıyla çektiği videolarıyla internet dünyasına girmiş ve kısa zamanda beğeni rekorları kırarak bu işi bir ticarete dönüştürmüştür. Hatta şu an EvanTubeHD için çalışan bir reklam satış ekibi bile var. Evan isimli sevimli çocuğun ailesinin yaptığı açıklamaya göre, EvanTubeHD’den elde edilen tüm gelirler Evan ve kardeşinin eğitimi için harcanacakmış. EvanTubeHD’nin şimdiye kadar elde ettiği kazanç 1.32 milyon dolar olarak belirtilmiş.

9 Jordan Maron

Jordan MaronListemizin bir diğer ismi ise Jordan Maron, daha doğrusu YouTube ismiyle CaptainSparklez! YouTube’de bir milyardan fazla izlenen video oyun eleştirmeni Maron, ayrıca animasyonlu videolar da tasarlıyor. Bu ismin internet ünlüsü olarak elde ettiği kazanç, Google’nin %45’lik kesintisinden sonra net 1.76 milyon dolar olarak belirtilmiş. Ki bu bir oyun sever için hiç de kötü bir kazanç sayılmaz, değil mi?

Ünlü isim kuşku yok ki şimdilerde kıskanılacak bir hayat yaşıyor. Bunu son zamanlarda aldığı lüks malikaneyle de herkese gösterdi. Dilerseniz bu haberin ayrıntılarını, YouTube Milyoneri Jordan Maron’un Aldığı Lüks Malikane! İsimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

8 Shane Dawson

Shane DawsonDünyanın en zengin internet yıldızlarından biri de Shane Dawson olarak karşımıza çıkıyor. İnternet dünyasına YouTube ile henüz 21 yaşındayken giren Dawson’ın şu andaki serveti 2 milyon dolar olarak belirtilmiş. Peruklarıyla ve korkunç aksanıyla bir dizi karakterin taklidini yaptığı komik videolarıyla kısa zamanda fenomen olan isim, son zamanlarda yaptığı Alacakaranlık parodileri ile de büyük beğeni toplamış. Bu videolar 5.4 milyondan daha fazla görüntülenmiş. Sonuçta, bir milyoner olmayı başaran internet yıldızı 2014 yılında Not Cool isimli bir film çekmiş. Dawson filmin hem oyunculuğunu hem de yönetmenliğini yapmış.

YOUTUBE KANALINDAN EN ÇOK KAZANAN 10 KULLANICI İÇİN TIKLAYIN.

7 Leo Laporte

Leo LaportePodcasting alanındaki en çalışkan isimlerden biri olan Leo Laporte, kendi ağı Twit.tv. üzerinden 12’den fazla program yayınlıyor. Laporte’nin en ünlü programlarından bir tanesi de daha çok teknoloji dehalarının ve küçük işletmelerin dikkatini çeken This Week in Tech isimli program. Laporte’nin yayınladığı Twit Live, The Tech Guy isimli programları da epey başarılı olarak gösteriliyor. İnternet yıldızının 2.5 milyon dolarlık serveti de bunun en açık kanıtı!

6 Om Malik

Om MalikOm Malik ise yıllardır teknolojiyle ilgili hemen her konuda yazarlık yapan bir internet yıldızı. 2001 yılına kadar bu taraklarda bezi olmayan Om Malik, GigaOm isimli teknoloji bloguyla kısa sürede popüler olmuş ve bulduğu finansman kaynaklarıyla sitesini büyütmüş. Buna ek olarak, Forbes’un kurucu üyelerinden biri olan Om Malik; Red Herring, The Wall Street Journal ve Business 2.0. gibi kaynaklar için yazarlık yapmaktadır.

5 Ree Drummond

Ree DrummondRee Drummond’un hikayesi ise diğerlerinden daha farklı. Yıllarca Los Angeles’te yaşayan ve evlendikten sonra kocasıyla Oklahoma’ya taşınan Drummond, taşra hayatı karşısında adapte olmakta biraz zorlanmış. Ailesiyle birlikte büyükbaş işi yapmaya başlayan kadın, eskiden vejetaryen olsa da yeni hayatında bu alışkanlığından da vazgeçmiş.

Buna ek olarak The Pioneer Woman isimli bir site kuran Drummond, 2009 yılında yılın internet sitesi olarak seçilmiş. Ardından bir yemek kitabı çıkartan başarılı kadının kitabı da New York Times tarafından en çok satan kitaplar arasında gösterilmiş. Drummond’un taşraya taşınmasının ardından değişen hayatı, başarılı internet yıldızına 8 milyon dolarlık bir servet kazandırmış.

4 Kevin Rose

Kevin RoseKevin Rose ise Digg isimli internet sitesinin kurucusu olarak ün kazanmış. Politik konulardan teknoloji haberlerine, güncel gelişmelerden eğlenceli başlıklara kadar birçok haberin yer aldığı Digg, sosyal imleme sitesi olarak tanımlanabilir. Buna ek olarak, Revision3 isimli online kanalın yayıncılık ve yapımcılığını yapan Kevin Rose, Diggnation isimli haftalık yayınladığı videolarıyla da teknoloji severlerin takip ettiği bir isim olmuş. Aynı zamanda One to One Million ismli bir kitap çıkartan Kevin Rose”nin, internet aracılığıyla oldukça yüklü kazandığını söyleyebiliriz.

3 Gary Vaynerchuk

Gary VaynerchukListemizin 3. sırasında ise 10 milyon dolar değerinde serveti olan Gary Vaynerchuk yer alıyor. Şarap konusundaki geniş bilgisi ile internetin ikonları arasında gösteriliyor. Wine Library TV isimli günlük video yayınıyla geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Gary Vaynerchuk, aynı zamanda 2009 yılında çıkardığı Crush It! Why Now Is The Time to Cash In On Your Passion isimli kitabıyla da en çok satanlar listesine girmeyi başarmış. Buna ek olarak, bu ismin hayranlarının “Vayniacs” olarak adlandırıldığını da belirtelim.

2 Perez Hilton

Perez HiltonGerçek ismi Mario Lavandeira olan Perez Hilton, ünlüler hakkında yazdığı makaleleriyle beğeni toplayan sitesiyle zengin bir ünlü olmayı başarmış. Hatta bu isim için internet aracılığıyla yıldız olmuş en ünlü isim bile diyebiliriz. Hollywood yıldızları hakkında yaptığı eğlenceli haberler ile milyonlarca kez okunan Perez Hilton, sitesinin aylık ziyaretçi sayısının 7 milyonun üzerinde olduğunu söylüyor. Buna ek olarak, sosyal medyada da popüler olan ismin sitesi dünyanın en çok ziyaret edilen 500 sitesi arasında gösterilmiş. Sonuçta Perez Hilton’un tahmin edilen serveti 30 milyon dolar olarak karşımıza çıkıyor.

EN ÇOK KAZANDIRAN 10 İNTERNET GEYİĞİ İÇİN TIKLAYIN.

1 Pete Cashmore

Pete Cashmoreİşte bir numara! 95 milyon dolarlık servete sahip olan Pete Cashmore! Mashable için yazan Cashmore, teknoloji haberleri üzerine yoğunlaşmış. Henüz çocuk denebilecek bir yaştayken teknoloji danışmanlığı yapmaya başlayan Cashmore, Mashable.com ile çalışmaya başlamasıyla hayatı değişmiş. Ünlü isim hayranlarına, sosyal medya aracılığıyla nasıl para kazanılacağı hakkında tüyolar da veriyor. Sonuçta bir milyoner olan ismin, diğer internet yıldızları arasında en çok Twitter takipçisine sahip olan ünlü olduğunu da belirtelim. Ki bu rakam 2 milyonun üzerinde!

Evet, internet aracılığıyla ünlü olan tüm zamanların en zengin isimlerini öğrendiğimiz yazının da sonuna geldik. Peki, yukarıdaki isimler bu alanda başarılı olmak isteyenler için ne ifade ediyor dersiniz? Bir internet sitesi aracılığıyla nasıl milyon dolarlık servet edinileceği hakkında yeni fikirler edinmişsinizdir umarım. Bu arada size en orijinal gelen fikir hangisi oldu acaba?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.