Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YouTube Kanalından En Çok Kazanan 10 Kullanıcı

Günümüzde internet kullanıcıları tarafından oldukça sevilen sitenin en çok kazanan 10 kullanıcısına göz atacağız.
YouTube Kanalından En Çok Kazanan 10 Kullanıcı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

YouTube, yaklaşık 10 yıldır internet hayatımızda bizlerle. Video paylaşım sitesini birçok amaç için kullanabilmeniz mümkün. En sevdiğiniz şarkının klipi ya da izlemeyi çok istediğiniz bir filmin fragmanı gösterime çıkmasından dakikalar sonra video paylaşım sitesinde dolaşmaya başlıyor. Dünyanın en popüler çevrimiçi video sitesi olan YouTube’da bir düğmeye dokunarak en son sürüm şarkı veya videolara erişmek mümkün. Başlangıcından bu yana YouTube, Justin Bieber da dahil olmak üzere sayısız insanın kariyerinde başlangıç noktası oldu.

Site aslında 2005 yılında Chad Hurley, Steve Chen ve Jawed Karim olmak üzere üç eski PayPal çalışanı tarafından kuruldu. YouTube’un ilk videosu Karim tarafından yayınlanmıştır. Videoda “Me at the Zoo” isimli hayvanat bahçesinde fillerin sandık taşıma görüntüsü görülüyor.

2005 yılının Eylül ayında site, bir milyon üyeye ulaştı. YouTube o zamandan beri çeşitli yatırımlar yapmakta. Site, 2006 yılının Ekim ayında 1.65 milyar dolara Google tarafından resmen satın alındı.

İşte karşınızda YouTube kanalından en çok kazanan 10 kullanıcı:

10 Annoying Orange

3.4 Milyon Dolar

Dört milyon dolarlık kanal, beş yıl boyunca büyük kitlelere hitap etti. Videolarda sıkıcı portakalın diğer gıda maddeleri ile etkileşimi anlatılıyor. Videonun tasarlayıcısı Dane Boedigheimer, gece yatakta gülmeye başladı. Geniş kitlelere hitap edecek videonun fikri aklına gelmişti. Kız arkadaşı buna bir anlam veremedi. Fakat bu video fenomen oldu. Web serisi şimdilerde, Cartoon Network üzerinde bir televizyon gösterisi haline gelmiştir.

9 UberHaxorNova

3.5 Milyon Dolar

UberHaxorNova kanalının sadeliği, başarısının anahtarı gibi görünüyor. YouTube sahnesinde nispeten yeni olan UberHaxorNova, video oyunları oynarken eklenen videolar ve komik yorumlar ile ün kazanmıştır. Nova aynı zamana da birkaç yardım fonuna katıldı ve onlarla ilgili çeşitli animasyonlar yaptı.

8 Ray William Johnson

4 Milyon Dolar

Ray William Johnson, yaklaşık yedi milyar takipçi sayısı ile listede sekiz numarada yer almaktadır. Geçenler bu yılın Mart ayı itibariyle video yapmayı bıraktı. Johnson düşünce okulu tazında videolar çekmiştir.

7 TobyGames

4.2 Milyon Dolar

TobyGames, 7 milyar takipçiye sahiptir ve bu sayı onu, listenin 7 numarasına yerleştiriyor. TobyGames, genellikle Minecraft ve Narin gibi çeşitli oyunlardan video çeker. Toby’nin ayrıca Tobuscus Adventures, bir animasyon serisi vitrininde birkaç kanala daha sahiptir.

6 Jenna Marbles

4.3 Milyon Dolar

Bu listedeki ilk kadın YouTube zengini olan Jenna Marbles 3 milyon dolardan fazla net servete sahiptir. Jenna Mourey kanalının 5 milyar takipçisi var. Onu bazen küçük ve büyük köpekleri ile görebilirsiniz. Videoları bazen farklı düşündürmek üzerine kurulmuştur ancak hepsi de oldukça eğlencelidir.

5 BluCollection

4.8 Milyon Dolar

YouTube zengini BluCollection 8 milyon dolar net serveti ile listede 5 numarada yer alıyor. Çekilen videolar oyuncak araba koleksiyoncusuna aittir. Kanal sahibi bu videoları, YouTube’da basit ama son derece etkili bir yaklaşım ile izleyiciye sundu. Videolar kısa sürede oldukça hit olduğunu kanıtladı.

4 DisneyCollectorBR

5 Milyon Dolar

Yaklaşık beş milyon dolar değerinde serveti ile DisneyCollectorBR, BluCollection’ın kardeş kanalıdır. Bu kanal iki noktada altı milyar takipçisi ile oldukça başarılı oldu. Kanal, Disney kahramanlarını göstermektedir. BluCollection ve DisneyCollectorBR sahiplerinin karı koca olduğu tahmin edilmektedir. İlişkilerinin kazançlı olduğu kesin.

3 Smosh

5.7 Milyon Dolar

YouTube zengini Smosh, yaklaşık 5 nokta var olan 7 milyon dolarlık net serveti ile listede 3 numarada yer alıyor. Smosh, Anthony Padilla ve Ian Andrew Hecox isimlerinde genç web komedi ikilisini oluşturdu. İkili genellikle “asosyal” tarafları ile tarif edilebilir. Ayrıca komedyenler, garip konulu videoları ile ünlenmiştir.

2 Yogscast

6.7 Milyon Dolar

6.7 milyon dolar servete sahip olan Yogscast listede 2 numaradadır. Eski ismi Kanal BlueXephos olan Yogscast, kurulduğundan bu yana Lewis ve Simon ikilisi tarafından çalıştırılmıştır. Kanal, Minecraft ve sarhoş cüce ile çok oyunculu komedi oyunu olarak tanımlanıyor.

1 Pewdiepie

7 Milyon Dolar

7 milyon dolar servetiyle listenin 1 numarasında bulunan İsveçli YouTube zengini Pewdiepie’nin gerçek adı, Felix Arvid Ulf Kjellberg’tir. Pewdiepie başarısını, video oyunlarına karşı verdiği komik tepkilerle yakaladı. Onun kanalı 2013 yılında, en çok abone alan Smosh’u geçti.

İnternet dünyası çoğu kişiye beklemedikleri bir anda farklı hayatlar sunmuştur. Farkında değilken bir olaya verdiğiniz tepki ya da yaşadığınız bir olay, biranda hayatınızı değiştirebiliyor. Bizlerin yüzünde küçük bir tebessüme neden olan görüntüler, sahiplerine milyon dolar olarak geri dönüyor. İnternet kullanımı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.