Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Telegram’a Karşı Taraf Çevrimiçi Olduğunda Mesaj Gönderecek Özellik Geldi

Mesajlaşma uygulaması Telegram, karşı taraf çevrimiçi olduğunda otomatik mesaj gönderecek bir güncellemeye kavuştu.
Telegram’a Karşı Taraf Çevrimiçi Olduğunda Mesaj Gönderecek Özellik Geldi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Akıllı telefonların hemen herkes tarafından kullanılabilir hale gelmesi, yeni uygulamaların hayatımızda yer almasına zemin hazırladı. Gelen yenilikler arasında ise mesajlaşma uygulamalarının en çok ilgi gören araçlar olduğunu söyleyebiliriz. Anlık mesajlaşma uygulamaları denildiğinde akla ilk olarak WhatsApp geliyor. Facebook’un sahibi olduğu popüler servis dünya genelinde 1.5 milyarı aşkın kullanıcıya sahip. WhatsApp’tan başka mesajlaşma uygulaması arayanlar için de seçenekler mevcut.

Bu seçenekler arasında ilk sırada Telegram geliyor. Ülkemizde yeni yeni tanınan Telegram, dünya ölçeğinde geniş bir kullanım oranına sahip. Kullanan pek çok kişi ve uygulama geliştiricisi Telegram’ın WhatsApp’a göre çok daha güvenli olduğunu belirtiyor. Rus geliştiricilerin imzası bulunan Telegram, kullanıcılarını memnun edecek yeni bir güncelleme aldı. Uçtan uca şifreleme yöntemine sahip olan mesajlaşma platformu hem arayüz olarak hem de kullanıma yönelik yeni özellikler kazandı.

Telegram Çevrimiçi Olunca Mesaj Gönderecek

Telegram Çevrimiçi Olunca Mesaj Gönderecek

Telegram belirli aralıklar ile aldığı güncellemeler ile kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Son olarak gelen güncelleme ile iOS ve Android kullanıcıları karşı tarafa göndermek istedikleri mesajı anını belirleyebilecek. Çevrimiçi Olduğunda Gönder adı verilen bu özellik ile bir mesajın gönderim anı karşı taraftaki kişi çevrimiçi olduğunda olmak üzere tanımlanabilecek.

Böylelikle karşı tarafın mesaj aldığında ‘görmedim’ gibi bir bahanesi olmayacak. Güncelleme ile beraber gelişmiş mekan paylaşımı, podcast ve sesli kitap desteği gibi farklı özellikler de kullanıcıların beğenisine sunuldu. Karşı tarafa gönderilecek 20 dakikayı aşkın ses dosyaları Telegram tarafından podcast olarak algılanacak.

Arayüz Özelleştirme Desteği

Arayüz Özelleştirme Desteği

Bir diğer yararlı özellik ise arayüz özelleştirmeye yönelik oldu. Theme Editor 2.0 adı verilen araç ile uygulamadaki renk ve arka planı isteğe yönelik özelleştirmek mümkün olacak. Halihazırda bu güncellemeden önce kullanıcılar sadece Telegram’ın sunduğu belirli renk şablonlarından yararlanabiliyordu.

Hazırlanan kişiye özel temalar isteğe göre başka kişiler ile paylaşılabilecek. Android kullanıcılarına özel olarak gelen özelliklerden bazılarını sıralayacak olursak, yeni animasyonlar, mesajların bir bölümünü kopyalama, video kalitesi seçimi, gece modu için Haritalar desteği gibi yenilikler dikkat çekiyor. Telegram’ın büyük güncellemesi iOS, Android, Windows ve Mac platformları için kullanılabilir durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın