Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

WhatsApp’ın Otomatik Mesaj Silme Özelliği ile İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın otomatik mesaj silme özelliğinden yeni bilgiler geldi.
WhatsApp’ın Otomatik Mesaj Silme Özelliği ile İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Facebook’un bünyesi altındaki dev mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 1.5 milyarı aşkın kullanıcı tarafından kullanılıyor. Başlıca mesajlaşma platformu olarak neredeyse herkesin kullandığı bu uygulama ilk günden bu yana büyük bir değişim geçirdi. WhatsApp daha iyi deneyim sunmak adına sürekli yeni güncellemeler yayınlıyor ve özellikler getiriyor. Platform geçtiğimiz günlerde kullanıcı dostu bir özellik ile adından söz ettirmişti. Bu özellik mesajların belirlenen süre içerisinde otomatik olarak silinmesini sağlıyor.

WhatsApp bu özelliğe dair testlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Süreç devam ederken mesaj silme özelliğinin daha önce duyurulduğu gibi olmadığı ortaya çıktı. İlk gelen bilgilerde mesajların 5 sabiye ya da 1 saat sonra otomatik olarak silineceği belirtilmişti. İlk olarak gruplara özgü şekilde çıkacak bu özellik daha sonra 1 dakika ve 10 dakika gibi yeni zaman seçeneklerine sahip olacaktı. Ancak ortaya çıkan son beta sürümünde özelliğe dair değişiklikler göze çarpıyor.

Mesaj Silme Özelliği Nasıl Olacak?

Mesaj Silme Özelliği Nasıl Olacak?

WhatsApp’da mesajların otomatik olarak silinmesine imkan sağlayan özelliğin tüm kullanıcılar için geçerli olacağı ifade edilmişti. Ancak gelen son bilgiler Facebook geliştirme sürecinde fikrini değiştirdiğini gösteriyor. iOS uygulamasının son beta sürümünde yer alan bilgilere göre bireysel sohbetlerde bu özellik kullanılabilir olmayacak. WhatsApp bu özelliği sadece grup sohbetlerinde ve grup yöneticilerinin kullanımına sunacak.

Grup sohbetlerinde mesajların otomatik olarak silinmesinin telefonların depolama alanında yer açılması için yararlı olacağı belirtiliyor. Benzer bir özellik bir diğer sosyal medya uygulaması Snapchat tarafından kullanılabilir durumda. Paylaşım uygulaması bu özelliği ilk duyurduğu dönem tüm dikkatleri üzerine toplamıştı. Özellikle kabalık ve sohbetin yoğun olduğu grup sohbetleri için bu özelliğin oldukça yararlı olduğunu söyleyebiliriz.

Ortaya çıkan görsellerde mesajların otomatik silme zamanlamasının 1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ve 1 yıl gibi seçeneklere sahip olduğu görülüyor. WhatsApp ekibi tarafından testleri süren otomatik mesaj silme özelliğinin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.

Mesajlaşma uygulamasına uzun zamandır beklenen bir diğer özellik ise karanlık mod desteği. WhatsApp ekibinin testlerini sürdürdüğü karanlık mod özelliğini de önümüzdeki günlerde iOS ve Android uygulaması için yayınlaması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.