Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tarz Sahibi Olmanın Yolları [Erkekler ve Kadınlar için Ayrı Liste]

Ne yaparsa yapsın, ne giyerse giysin bir tarzı, bir stili olan kişilerin sırrını öğrenmek ister misiniz? O zaman sizlere, tarz sahibi olmanın yolları nelerdir sorusunun cevabını öğreneceğiniz bu yazıyı incelemelisiniz derim.
Tarz Sahibi Olmanın Yolları [Erkekler ve Kadınlar için Ayrı Liste]
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dış görünüşün ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, değil mi? Her ne kadar “dış görünüş benim için önemli değil, mühim olan iç güzellik” gibi klişe laflar etsek de tavrımızla kendi düşüncemizi yine kendimiz çürütüyoruz. Zira tanımadığımız bir insanın iç güzelliğini ilk tanışmada anlamamız pek mümkün değil!

Ya da vasat bir dış görünüşle, iş hayatında parlayabilmemiz! Veya istediğimiz ilişkiye başlayabilmemiz! İnsanlar üzerinde pozitif bir etki yaratıp, “ne kadar çekici, saygın, sempatik” gibi sıfatlarla anılabilmemiz! Kısacası; içimiz ne kadar güzel olursa olsun, onu gösterebilmek için öncelikle dış görünüş faktörüne dikkat etmemiz gerekiyor. İşte bu noktada da karşımıza; hepimizin diline pelesenk olmuş “tarz, stil sahibi” kavramları çıkıyor.

Kimileri bunu marjinal bir giyim tarzı ile başarmaya çalışırken, kimileri de moda olan her şeyi üzerine geçirerek bir stil yaratmaya çalışıyor. Ve genellikle tarz sahibi olmaya çalışılırken, komik denilebilecek görünümler kazanılıyor. İşte bunun için sizlerle; tarz sahibi olmak gerçekten ne demektir, sadece kılık kıyafetle dikkat çekici bir stil yaratılabilir mi, yoksa dikkat edilmesi gereken başka hususlar da var mıdır gibi soruların cevapları üzerine konuşacağız. Ve inanın bana bu yazıdan sonra yapacağınız değişiklikler çevreniz tarafından hemen fark edilecek, hatta hakkınızda “işte stil sahibi erkek, kadın” gibi yorumlar yapıldığını duyacaksınız.

İncelemeden Geçmeyin: Dünyaca Ünlü 60 Moda ve Stil İkonu [Kadınlar ve Erkekler]

Tarz Sahibi Bir Erkek Olmanın Yolları

Tarz Sahibi Bir Erkek Olmanın YollarıÖncelikle, tarz sahibi bir olmak için yapılması gerekenleri kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı inceleyeceğimizi söyleyelim. Zira her iki cinsin de dikkat etmesi gereken farklı noktalar bulunuyor. Ama tabii çoğu kişinin unuttuğu bazı püf noktalar var ki onlar her iki grup için de geçerli. Kaldı ki stil sahibi olmanın temelinde de o unutulan ayrıntılar var diyebiliriz. Ama siz hemen şimdi konu hakkında her şeyi öğreneceğiniz için tarz sahibi olma hususunda sıkıntı yaşamayacaksınız.

Evet, sevgili erkekler! İlk olarak sizlere tarz sahibi olmanın yollarını anlatacağız. Gerçi stil hususunda pek çok erkeğin kadınlara taş çıkarttığını biliyoruz ancak pek çoğunun da bu konuda sınıfta kaldığı açıkça ortada olan bir gerçek. İşte bu nedenle sevgili beyler; aşağıdaki önerileri aklınızın bir köşesine yazmalısınız derim. Tabii, gerçek bir stil sahibi erkek olmak istiyorsanız!

Her Şeyin Başı Temizlik!

Her Şeyin Başı Temizlik!Yoksa siz hemen öyle “şu parçayla şunu kombine edin, işte size tarz” dememi falan mı bekliyordunuz? Üzgünüm ama böyle bir şey mümkün değil! Ancak bu listedeki önerilerin hepsini uyguladığınızda istediğiniz stil sahibi erkek tanımına uyacaksınız. Bunun için de işe temizliğinize özen göstererek başlamalısınız.

Mesela; üşengeçlikten vazgeçip her gün duş almayı deneyebilirsiniz. Hem zaten çoğunuzun uzun uzun tarama ya da kurutma gerektirmeyen uzun saçları olmadığına göre duş almak yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Tabii, duş almanın yanı sıra diş temizliğinize de dikkat etmelisiniz. Çünkü ne kadar klas giyinirseniz giyinin, bakımsız ve sararmış dişler bütün cazibenizi yok edecektir. Kısacası hijyen; tarz olmanın öncelikli ve temel kuralıdır diyebiliriz.

Parfümünüze Dikkat Edin!

Parfümünüze Dikkat Edin!Peki, ya kokunuz? Nasıl bir parfüm kullanıyorsunuz? Kadınları cezbedecek cinsten mi yoksa hacı misi gibi olanlardan mı? Ama bir dakika! İlk olarak roll-on kullanıyor musunuz, demeliydim. Sonuçta; çoğu erkeğin roll-on ve deodorant kullanmadığını biliyor, daha doğrusu açıkça bunu deneyimleyebiliyoruz. İşte bu nedenle; rahatsız edici ter kokusunun önüne geçmek için roll-on kullanma alışkanlığı edinmelisiniz. Sonrasında ise parfümünüzü doğru seçtiğinizden emin olmalısınız. Mesela; hemen aşağıdaki yazıdan en iyi ve kalıcı erkek parfümleri nelermiş, öğrenebilirsiniz.

İlgili Yazı: En İyi ve Kalıcı Erkek Parfümleri Listesi

Saç-Sakal Tıraşınıza ve Kötü Görünen Kıllarınıza Dikkat Edin!

Saç-Sakal Tıraşınıza ve Kötü Görünen Kıllarınıza Dikkat Edin!Tarz erkek olmak için tıraşınıza da dikkat etmelisiniz. Mesela; çekici olacağım diye bıraktığınız kirli sakalınızın evsizler ya da sofular gibi görünmenize yol açabileceğini bilmelisiniz. Bunun yanında, sık sık ense tıraşı olmalı, burun-kulak kılları detaylarını unutmamalı ve eğer varsa yanağınızdaki kılların da bir hal çaresine bakmalısınız.

Eliniz-Ayağınız Toynak gibi Olmasın!

Eliniz-Ayağınız Toynak gibi Olmasın!Bakımlı ve stil sahibi bir erkek olmak için el-ayak bakımınıza da dikkat etmelisiniz. Özellikle de en çok dikkat çeken ve genellikle kadınların erkeklerde en önem verdiği şeyler arasında olan el konusunun üzerinde hassasiyetle durmalısınız. Zira toynak misali eller ve ayaklar ile tarz sahibi olamazsınız. Tırnaklarınızın temizliğine dikkat ederek işe başlamalı, nemlendirici ve törpü kullanma alışkanlığı edinmeli, imkanınız varsa manikür-pediküre gitmelisiniz. Ama yoksa da azıcık zamanınızı harcayarak el-ayak bakımınızı pekala kendiniz de yapabilirsiniz.

Kendinizi Tanıyın ve Tarzınızı Yaratın!

Kendinizi Tanıyın ve Tarzınızı Yaratın!Kendinizi tanımanız, tarz yaratmanız konusunda kilit nokta! Mesela; tabiri caizse hayatınız boyunca -ağır abi- olup, stil sahibi erkek olacağım diye bir anda rengarenk kıyafetlere, salaş ya da daracık-kısa paçalı pantolonlara falan yönelmeniz pek hoş olmaz.

Yani duruşunuza aykırı düşmeyecek tarz kıyafetler seçmelisiniz. Örneğin; genellikle gençler, marjinaller, kabaca conconlar tarafından tercih edilen kıyafetler size göre değilse, o zaman daha ağır olan tarz kıyafetler tercih etmelisiniz. Ya da tam tersi, takım elbiseler, ceketler, kısacası ciddi görünmenize neden olacak kıyafetler sizi yansıtmıyorsa, bunlardan uzak durmalısınız.

Her Tarz Sahibi Erkeğin Dolabında Bulunması Gereken Eşyalardan Edinin!

Her Tarz Sahibi Erkeğin Dolabında Bulunması Gereken Eşyalardan Edinin!Herkesin farklı bir tarzı olsa da olmazsa olmaz denilebilecek bazı parçalar olduğu da doğrudur. Örneğin; boğazlı kazaklar her erkek için kurtarıcı niteliği taşıyan kıyafetler arasındadır. Deri ceket, kaliteli bir blazer ceket, kot veya tüvit pantolon, bilekli botlar, fular, boyunluk, ekose gömlek, bere ve şapka, şişme yelek, kaliteli ayakkabılar, hırka, kemer gibi eşyalar da bir erkeğin dolabında bulunması gereken diğer vazgeçilmezlerdir.

İnceleyin: En Şık ve Pahalı 25 Erkek Saati Listesi

Kibar ve Pozitif Olun!

Kibar ve Pozitif Olun!Tarzınızı konuşturmak istiyorsanız, kibar ve pozitif olmaya da dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde; o kadar özendiğiniz dış görünüşünüzle, insanlar üzerinde istediğiniz etkiyi yaratamazsınız. Hatta tam tersine olumsuz bir izlenim bırakır, bir nevi “eşeğe altın semer vursalar eşek yine eşek” atasözündeki durumu yaşarsınız. Kısacası; kılık kıyafetinizin yanında hayata karşı duruşunuzla da tarz olmalısınız. Nezaketli davranmayı öğrenmeli, düşünmeden konuşmamalı, zorbalığı, kabalığı yaşamınızdan çıkarmalı, pozitifliğinizle çevrenize ışık yaymayı öğrenmelisiniz.

Uyumlu Olmaya Dikkat Edin!

Uyumlu Olmaya Dikkat Edin!Kumaş bir pantolon giyip, üzerine spor bir ceket giymeye falan kalkışmayın. Ya da üzerinizde kaşe, klasik bir mont varken altında eşofman, yırtık kot veya türevlerini kullanmayın. Şimdi bazılarınız “yok artık, o kadar da değil” gibi sözler edebilirler ama işin gerçeği çoğu erkeğin benzeri hatalar yaptığı. İşte bunun için kıyafetlerinizde uyum yakalamayı öğrenin. Çorabınızın renginin bile tarzınızı etkilediğini unutmayın. Hatta bu noktada sizlere gri, lacivert, koyu yeşil, kahve ve nötr renklerin erkeklerin sıklıkla tercih etmesi gereken renkler olduğunu da hatırlatmak isterin.

Aksesuarlarınıza Dikkat Edin!

Aksesuarlarınıza Dikkat Edin!Tarz sahibi bir erkek olmak için dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir diğeri de aksesuarlar. Çünkü erkekleri en iyi gösteren şeyler onlar. Mesela; en az bir tane kaliteli kol saatiniz olmalı! Bunun yanında ayakkabılarınızda da ucuza kaçmamalı, tarz sahibi olmak için kaliteli ayakkabının temel unsurlardan biri olduğunu bilmelisiniz.

Aynı şekilde tamamlayıcınız olan kemerlere de dikkat etmeli, 10 tane ucuz kemer alacağınıza 3 tane kaliteli kemer almalısınız. Cüzdan, kravat, şapka, kol düğmesi, fular, şal, gözlük, çanta gibi aksesuarların bir nevi ayrıntıdaki şeytan olduklarını öğrenmelisiniz. Tam da bu noktada size; erkeklerin favorisi lüks markalar nelermiş incelemenizi ve sonrasında dolabınızdaki eksikleri tamamlamanızı öneririm.

Tarz Sahibi Olmak Kılık-Kıyafetten Daha Fazlasıdır, Unutmayın!

Tarz Sahibi Olmak Kılık-Kıyafetten Daha Fazlasıdır, Unutmayın!En başta da söylediğim gibi tarz sahibi olmak; kılık kıyafetten çok daha fazlasıdır. İşte bunu aklınızdan çıkarmamalı ve kabuğunuz dışında da stil sahibi olmanız gerektiği gerçeğini görmelisiniz. Mesela; varsa şayet mizah yeteneğinizi sık sık kullanmalısınız.

Selamlaşmaktan çekinmemeli veya buna üşenmemeli,, daha çok gülümsemeli, kültürünüzü arttırmak için çaba göstermeli, güzel konuşmayı öğrenmeli, kendinize güvenmeli, en azından bir spor dalı ile ilgilenmeli, gündemi takip etmeli ve benzeri konuların önemini kavramalısınız. Bu arada dediklerime inanmıyorsanız, bir stil dehası olarak anılan ünlü moda tasarımcısının da aynı görüşleri savunduğunu bilmenizi isterim. Aşağıdaki yazıyı inceleyin ve Tom Ford’un stil sahibi olmak isteyen erkeklere verdiği öneriler nelermiş, öğrenin derim.

Bakınız: Tom Ford’a Göre Her Erkekte Bulunması Gereken 15 Şey

Tarz Sahibi Bir Kadın Olmanın Yolları

Tarz Sahibi Bir Kadın Olmanın YollarıErkeklerden bu kadar konuştuktan sonra sıra geldi kadınlara! Evet, stil sahibi bir kadın olmak için de dikkat edilmesi gereken bir sürü farklı nokta bulunuyor. Ve erkeklere kıyasla çok daha fazla seçeneğe sahip olan kadınların işi; kimilerine göre daha kolay kimilerine göre ise daha zor diyebilirim. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz bilemem ama kadınların “oo çok tarz, işte stil sahibi kadın, kıyafetine bayıldım bizimlasın” gibi yorumlar almaları için ne yapmaları gerektiğini gayet iyi biliyorum. İşte tarz sahibi olmanın yollarını merak eden hemcinslerime öneriler:

Gülümseyin!

Gülümseyin!Gülümsemenin sizi olduğunuzdan çok daha çekici biri haline getirdiğini unutmayın. Şayet tarzınızla fark yaratmanın yanı sıra etrafınıza saçtığınız ışıkla da fark edilmek istiyorsanız, o zaman pozitif olmayı bilmelisiniz. Kaldı ki bu yalnızca başkaları üzerinde iyi bir etki yaratmak için değil, kendi iyiliğiniz için de uygulamanız gereken bir öneridir. İşte bu nedenle de çantanızın, şalınızın, kemerinizin yanı sıra dışarı çıkarken gülümsemenizi de takınmayı unutmayın.

Zaten Yapıyorsunuz ama Kişisel Bakımınıza Özen Göstermeyi Unutmayın!

Zaten Yapıyorsunuz ama Kişisel Bakımınıza Özen Göstermeyi Unutmayın!Biliyorum, zaten yeteri kadar dikkat ediyorsunuz ama yine de küçük bir hatırlatma yapmak istedim. Zira bazen, özellikle de yoğun dönemler içerisinde, kişisel bakımımızı ihmal edebiliyoruz. Koşuşturmaktan yoruluyor, maniküre pediküre üşeniyor ve hatta bazen kendimizi tamamen salıyoruz. Ama bunun biz kadınlara hiç iyi gelmediğini unutuyoruz. Yani ne kadar yoğun olursanız olun bir şekilde kendinize zaman ayırmalı ve ihtiyacınız olan bakımı yapmalısınız. Zira tarz sahibi bir kadın, aynı zamanda tepeden tırnağa bakımlı kadın demektir.

Saçlarınızı En Güçlü Silahlarınızdan Biri Olarak Düşünün!

Saçlarınızı En Güçlü Silahlarınızdan Biri Olarak Düşünün!Kısa ya da uzun olması fark etmez! Sadece saçlarınızın en güçlü silahlarınızdan biri olduğunun farkına varın. Mesela; düzenli aralıklarla saçınıza maske yaptırın ya da evinizde kendiniz yapın. Çünkü ne kadar sağlıklı olursa olsun, boya, fön, hava-su kirliliği gibi faktörler saçlara zarar veriyor. İşte bu nedenle; dolgun, havalı ve sağlıklı saçlara sahip olmak için neye ihtiyacınız olduğunu öğrenerek gereğini yapın derim.

Duruşunuzla Hem Zarafetinizi Hem de Ne Kadar Güçlü Olduğunuzu Gösterin!

Duruşunuzla Hem Zarafetinizi Hem de Ne Kadar Güçlü Olduğunuzu Gösterin!Tarz sahibi olmanın yolunun yalnızca kılık-kıyafetten geçmediğini artık anladık diye düşünüyorum. Sonuçta; kişi bir bütün olarak stil sahibidir. İşte bunun için size duruşunuzla da stil sahibi olduğunuzu belli etmenizi öneriyorum. Yani bir tarzınız olduğuna önce siz inanmalısınız. Yürüyüşünüzle öz güveninizin yüksek olduğunu belli etmeli, konuşmanız, bakışınız ve hareketlerinizle güçlü kadın olduğunuz gerçeğini desteklemelisiniz.

İncelemeden Geçmeyin: Daha Özgüvenli Görünmeyi Sağlayacak Beden Dili Tüyoları

Maskülen Giyim Tarzı ile Fark Yaratın!

Maskülen Giyim Tarzı ile Fark Yaratın!Maskülen giyim tarzı ile de stilinizi konuşturabilirsiniz. Eğer kendinizi feminenden ziyade erkeksi bir tarza daha yakın görüyorsanız, kesinlikle bunu kullanmalısınız derim. Kısa ya da toplanmış saçlar, boyna kadar iliklenmiş gömlekler, boyfriend veya bol kesim kumaş pantolonlar, blazer ceketler ve benzerleriyle maskülen bir tarza sahip olabilirsiniz. Dilerseniz; bu yazıdan maskülen giyim tarzı, saç ve kombinler için dikkate almanız gereken önerilere ulaşabilirsiniz.

Modayı Takip Edin Ama Kendinize Yakışanı Alın!

Modayı Takip Edin Ama Kendinize Yakışanı Alın!Elbette, modayı takip etmenizde hiçbir sakınca yok. Ancak modaya uygun giyineceğim diye de ortalıkta üzerinize yakışmayan şeylerle dolaşmamalısınız. Örneğin; İspanyol paça pantolonlar moda oldu. Eğer kısa ve kalın bacaklara sahipseniz, İspanyol paça giymeniz pek hoş olmayacaktır. Keza uzun bacaklıların yüksek bel etekler, pantolonlar giymeleri de aynı şekilde yanlıştır. Anlayacağınız tarz olmak demek, trend ürünleri tercih etmek ve yakışmamasına rağmen onları kullanmak demek değildir.

Tavsiye Ederiz: Türkiye’nin En İyi 30 Instagram Butiği ve İsimleri [Kadın – Erkek]

Doğru Parfümü Kullanın!

Doğru Parfümü Kullanın!Bir başkası için doğru olan parfüm, sizin için yanlış olabilir. Ayrıca parfümünüzün tarzınızla uyum içerisinde olması da gerekmektedir. Örneğin; maskülen bir giyim tarzına sahipseniz ya da genellikle spor kıyafetler tercih ediyorsanız, dişiliğinizi ön plana çıkartacak, fazla ağır parfümler kullanmanız doğru olmayacaktır. Bunun yerine; daha hafif kokular seçerek tarzınızı tamamlamalısınız. Son olarak; hemen aşağıdaki listeden en iyi kadın parfümleri hakkında bilgi sahibi olmanızı ve sizin için en doğru seçeneği bulmanızı öneririm.

İnceleyin: En İyi ve Kalıcı Kadın Parfümleri Listesi

Azın Çokluğundan Faydalanarak Minimalist Giyim Tarzını Kullanın!

Azın Çokluğundan Faydalanarak Minimalist Giyim Tarzını Kullanın!Öyle dikkat çekici kıyafetlerden, allardan morlardan hoşlanmıyorsanız, minimalist bir tarzla stil sahibi olmayı denemelisiniz. Tek parça kıyafetler, sade aksesuarlar, doğal makyajlar ve nötr renklerle sizi yansıtan tarzı pekala yaratabilirsiniz. Kaldı ki azlığın çokluğunu kullandıkça, bu tarzın size ne kadar iyi hissettirdiğini ve rahatlattığını da göreceksiniz. Hatta kim bilir, daha sonra minimalist kavramını yalnızca kıyafetlerinizde değil yaşam tarzınızda da kullanmaya başlarsınız.

Tavsiye İçerik: Minimalizm Nedir? Nasıl Minimalist Olunur? Yaşam Felsefesi Hakkında Bilgiler

Düz Ayakkabılarla da Tarz Olabileceğinizi Bilin!

Düz Ayakkabılarla da Tarz Olabileceğinizi Bilin!Tarz sahibi bir kadın olmak için ille de topuklu ayakkabı giymeniz gerekmiyor. Düz spor ayakkabılar ya da babetler ile de pekala tarz olabilirsiniz. Örneğin; günlük bir elbisenin altına düz babet giyebilir, kıyafetinizi şapka, gözlük ve çantayla kombinleyerek hem sade hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Anlayacağınız, stil sahibi olmak için denim pantolonunuzun altına ayaklarınıza kara sular inmesine neden olan stilettolardan giymek zorunda değilsiniz.

Aksesuarlardan Faydalananın Ama Olayı Abartmamaya da Dikkat Edin!

Aksesuarlardan Faydalananın Ama Olayı Abartmamaya da Dikkat Edin!Tarkan’ın hepimizin bildiği şarkısında dediği gibi “takmış takıştırmış, sürmüş sürüştürmüş…” benzeri yakıştırmalarla karşılaşmak istemiyorsanız şayet, aksesuar seçiminizde dikkatli olmalısınız. Örneğin; aynı anda hem kemer hem kolye hem küpe hem bileklik hem yüzük ve benzerlerini kullanmaktan şiddetle kaçınmalısınız. Zaten yeteri kadar renkli kıyafetler giydiyseniz, sade bir küpe kullanmanız yeterli olacaktır. Ancak düz renk bir elbise giydiyseniz, kıyafetinizi birkaç aksesuar kullanarak hareketlendirebilirsiniz. Kısacası; aksesuar konusunda abartıya kaçmamaya dikkat etmelisiniz.

Stil Sahibi Bir Kadının Dolabında Olması Gerekenleri Öğrenin!

Stil Sahibi Bir Kadının Dolabında Olması Gerekenleri Öğrenin!Tamam, gardırobunuzda moda ürünlerden de bulundurmalısınız. Ama bunun yanında modası hiçbir zaman geçmeyecek ve hemen her şeyle kombinleyebileceğiniz eşyalar da olmalı. Mesela; stil sahibi bir kadının dolabına baktığınızda bazı parçaların vazgeçilmezleri arasında olduğunu görürsünüz.

Peki, o parçalar neler mi? Hemen söyleyeyim ki dolabınızdaki gereksiz eşyalardan kurtulup yerine olmazsa olmazları koyabilin. Evet, siyah mini elbise, beyaz bir gömlek, kaşmir hırka, balıkçı yaka kazak, salaş bluz, trençkot, ben buradayım diyen kaliteli bir çanta, blazer ceket, siyah kumaş pantolon, kaliteli spor ayakkabı, babet ve stiletto, denim pantolon, kalem etek, beyaz tişört, deri ceket ve şal dolabınızda her zaman bulundurmanız gereken ürünler arasındadır.

Ertesi Gün Ne Giyeceğinizi Bilerek Uyuyun!

Ertesi Gün Ne Giyeceğinizi Bilerek Uyuyun!Belki de işin püf noktası bu! Çünkü güne ne giyeceğinizi bilerek başladığınızda; hem gereksiz yere stres yaşamaktan kurtulur hem zaman kazanır hem de elinize geçenleri üzerinize geçirdiğiniz için uyumsuz bir kombinasyonla dışarı çıkmak durumunda kalmazsınız. İşte bu nedenle; size ertesi gün giyeceklerinizi geceden hazırlamanızı öneriyorum. İnanın bana, her daim tarz olan kadınların en büyük sırrı budur.

Makyaj Olayını Abartmayın, Doğal Güzelliğinize Güvenin!

Makyaj Olayını Abartmayın, Doğal Güzelliğinize Güvenin!Güzelleşeyim derken yüzünü boya küpüne çeviren ne kadar çok kadın olduğunu hepimiz biliyoruz. Ve umarım siz onlardan biri değilsiniz. Doğallığın en güzel makyajlardan katbekat güzel olduğunu biliyor, makyaj yapma olayını abartmıyorsunuz. Özellikle de gündelik hayatta! Ama tabii bu demek değil ki makyajı hayatınızdan tamamen çıkartmalısınız. (Gerçi hiç makyaj yapmadan da tarz sahibi olabilirsiniz ancak yine de seçim sizin.) Sonuçta; hafif bir pudra, açık tonlarda bir ruj, cildinizin tonuna uygun allık ve rimel ile hem doğal hem de güzel bir görünüm elde edebileceğinizi bilmelisiniz.

Spor Yapma Alışkanlığı Edinin!

Spor Yapma Alışkanlığı Edinin!Erkeklerin yanı sıra kadınlar da spor yapmalı! Aslına bakarsanız, spor 7’den 70’e herkesin hayatında yer alması gereken bir kavram ama konumuz tarz yaratmak olduğu için detaylara girmiyorum. Evet, tarz sahibi olmak isteyen kadınlar kesinlikle spor yapmalı çünkü yaş ilerledikçe bünye kilo almaya, sarkmaya başlıyor. Ve spor sayesinde yaşın beden üzerinde yarattığı etkileri azaltmak kesinlikle mümkün.

Sonuçta; ne kadar fit görünürseniz ve kendinizi ne kadar iyi, sağlıklı hissederseniz, giydikleriniz aynı derecede üzerinizde güzel duracaktır. İşte tüm bu nedenlerden dolayı; eğer yoksa bugünden tezi yok sporu hiç bırakmayacağınızı alışkanlıklarınızdan biri haline getirmelisiniz.

Unutmayın; tarz sahibi olmak için kıyafetlerinizin yanı sıra hal ve hareketleriniz de önemlidir. İşte bunun için hayata karşı nasıl duracağınızı bildiğinizden emin olmalı, tutarsızlıklardan şiddetle kaçınmalısınız. Yani bir tek üzerinizdekilere değil karakterinize de özen göstermelisiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın