Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spotify’da Dinlenen Şarkılar Artık Snapchat Üzerinden Paylaşılabilecek

Çevrimiçi müzik servisi Spotify’da şarkılar artık Snapchat üzerinden paylaşılır hale geliyor.
Spotify’da Dinlenen Şarkılar Artık Snapchat Üzerinden Paylaşılabilecek
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın en büyük dijital müzik uygulaması Spotify, her geçen gün kullanıcı sayısını hızla artırmaya devam ediyor. 200 milyondan fazla kullanıcısı ile dev bir platform haline gelen müzik servisi, sayısız şarkı ve albüme ev sahipliği yapıyor. Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber hem dijital uygulamalar hem de sosyal medya platformları büyümeye devam ediyor. Spotify ise yapmış olduğu anlaşmalar ile kendi platformunu başka mecralardan görünür hale getirmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Spotify’da dinlenen şarkıların Facebook Hikayeler bölümünde paylaşılabileceği gündeme gelmişti. Öyle görünüyor ki Spotify’ın bu hamlesi Facebook ile sınırlı kalmayacak. Müzik servisinin paylaşım ağına bir uygulama daha ekleniyor. Yapılan anlaşma ile Spotify’daki müzikler popüler sosyal medya uygulaması Snapchat üzerinden paylaşılabilecek.

Spotify ile Snapchat Bir Araya Geldi

Spotify ile Snapchat Bir Araya Geldi

Yapılan duyuru ile dev müzik servisi Spotify ile Snapchat’in iş birliğine gittiği ortaya çıktı. Bilindiği üzere Spotify’daki müzikler pek çok sosyal medya ağı üzerinden paylaşılabiliyor. Facebook, Instagram, Twitter aracılığı ile kullanıcılar Spotify’da dinledikleri müzikleri paylaşabiliyor. Artık bu sosyal mecralar arasında Snapchat te katılıyor. Son dönemde popülerlik anlamında kayıp yaşayan Snapchat’te artık arkadaşlara Spotify’daki şarkılar gönderilebilecek ya da hikaye olarak paylaşım yapılabilecek.

Kullanıcılar bu işlemi yapmak için dinledikleri müzik ya da podcast yayınının üzerine giderek paylaşma butonunu kullanabilirler. Buradaki paylaşım seçenekleri arasında Snapchat’i seçerek bu işlem gerçekleştirilebilir. Yapılan paylaşım sonrası çalan şarkı ve bulunduğu albüm kapağı Snapchat üzerinden görülür hale gelecek. Yapılan bu anlaşmanın hem Spotify hem Snapchat’in yararına olacağı belirtiliyor.

Spotify Yeni Çevrelere Yayılıyor

Spotify Yeni Çevrelere Yayılıyor

İsveç merkezli dijital müzik platformu Spotify, her geçen gün kullanıcı sayısını hızla artırmaya devam ediyor. Şirket bu büyüme için popüler sosyal medya platformlarındaki kullanıcıları da kendisine çekmek adına iş birlikleri yapıyor. Snapchat ile yapılan son birlikteliği de bu anlamda değerlendirebiliriz. Snapchat ise eski gücünde olmasa da günlük 200 milyonu aşkın kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Şirketin Amazon Music ve Apple Music gibi rakipler ile rekabet ettiği biliniyor ve yeni özellikler ile rakipleri ile arasındaki farkı artırmak istiyor. Müziklerin Snapchat üzerinden paylaşmasına olanak sağlayan özelliğin yakın zamanda iOS ve Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.