Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Spotify’ın Android Bildirim Menüsüne Şarkı İlerletme Özelliği Geliyor

Çevrimiçi müzik uygulaması Spotify, iOS için daha önce sunmuş olduğu bir özelliği Androşd 10 ile beraber getirmeye hazırlanıyor.
Spotify’ın Android Bildirim Menüsüne Şarkı İlerletme Özelliği Geliyor
HABER GİRİŞ

Akıllı telefonların hızla yaygınlaşması yeni platformların ve uygulamaların hayatımıza girmesini sağladı. Bu platformlardan birisi ise çevrimiçi müzik uygulaması Spotify olmakta. İsveç merkezli dijital müzik servisi, masaüstü ile beraber iOS ve Android uygulamaları üzerinden milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Mobil işletim sistemleri güncellemeler ile yeni sürümlere yükseltilirken, burada faaliyet gösteren uygulamalar da yeni özellikleri kendilerine ekliyorlar.

Müzik servisi son olarak iOS uygulamasında halihazırda kullanılan bir özelliğini Android kullanıcılarına getirmeye hazırlanıyor. Toplam kullanıcı sayısı açıklanan son rakamlar ile 230 milyonu aşan Spotify, Android 10 ile beraber kullanıcı dostu bir özelliğe kavuşacak. Yeni özellik ile bildirim menüsü üzerinden şarkılar üzerinde ileri ya da geri sarma işlemini yapmak mümkün olacak. Çevrimiçi müzik servisi yeni özelliği Android 10 ile beraber sunmaya hazırlanıyor.

Spotify, Android 10 ile Beraber Güncelleniyor

Spotify, Android 10 ile Beraber Güncelleniyor

Spotify’da iOs kullanıcıları bildirim menüsü üzerinden şarkıları istedikleri konuma alabiliyorlardı. Yani ilerletme çubuğu bildirim menüsünde görünür durumda. Android sürümünde ise kullanıcılar şarkıyı duraklatma, başlatma, bir sonraki ya da bir önceki şarkıya gitmekle yetiniyor. Çevrimiçi müzik uygulaması Spotify, iOS için daha önce sunmuş olduğu bir özelliği Android 10 ile beraber getirmeye hazırlanıyor.

Ancak Android 10 ile beraber bu durum değişecek. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Google, Android 10 işletim sistemini kendi Pixel modelleri için yayınladı. Önümüzdeki zaman içerisinde Samsung, Huawei, LG gibi diğer akıllı telefon modellerinde de Android 10 işletim sisteminin kullanılmaya başlandığını göreceğiz. Spotify’ın yeni özelliğini kullanıma sunması ile beraber kullanıcılar uygulamaya girmeden şarkı üzerinde daha fazla söz sahibi olabilecek. Daha önceden şarkıyı ileri ya da geri sarmak için uygulamaya girmek gerekiyordu.

GCM Yatırım Banner

Android Beta Sürümü için Yayınlandı

Android Beta Sürümü için Yayınlandı

Çevrimiçi müzik uygulamasına gelecek olan yeni özellik Android beta uygulamasına gelmiş durumda. Önümüzdeki aylarda Android 10’un yaygınlaşması ile beraber bildirim üzerinden kontrol çubuğunun tüm kullanıcılara gönderilmesi bekleniyor. Uygulama içerisine girmeden şarkıyı ileri ya da geri sarmak kullanıcıların beğenisini toplayacaktır.

Android 10’un yayılması ile beraber Spotify’ın başka önemli özelliklere de kavuşması bekleniyor. Özellikle uygulamaların almış olduğu trafiğin önemli bir kısmını akıllı telefon kullanıcıları oluşturuyor. Dolayısıyla Android için gelen bu özellik çok sayıda kullanıcıyı yakından ilgilendirecektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.