Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Servetini Çocuklarına Bırakmayacak 10 Ünlü

Herkes milyoner bir ailesi oldun ister. Ancak servetini çocuklarına bırakmayacak olan ünlü milyoner ve milyarderler de var! İşte Bill Gates'in de bulunduğu liste:
Servetini Çocuklarına Bırakmayacak 10 Ünlü
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Neredeyse herkes neden bir milyoner çocuğu değilim diye hayıflanır, ama bilmediğiniz bir konu var. Her milyoner servetini çocuklarına bırakmıyor. Biraz acımasız gelebilir size belki ama gerçek bu. Peki, bunun nasıl olacağını mı merak ediyorsunuz? Şöyle ki bazı milyonerler, servetlerinden çocuklarını mahrum bırakmakta ve onların da diğer insanlarla aynı maddi imkanlara sahip olarak yaşamasına karar vermekteler.

Nitekim milyonerlerin çocukları, para kazanmanın ne demek olduğunu anlayabilecek ve ebeveynin maddi imkanlarından yararlanamadıkları için, tabiri caizse bir “baltaya sap olmak” zorunda kalıyorlar. İşte bugün de sizler için, servetlerini çocuklarına bırakmayan ünlü kişilikleri paylaşacağımız bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduğunuzda, belki de bir milyonerin çocuğu olmadığınız için ilk kez kendinizi şanslı hissedeceksiniz. Zira şu an annesinden ya da babasından çok daha fazla miras edinmiş olan kişilerin bu yazıyı okuduğundan emin olabilirsiniz. Haydi o zaman, aşağıdaki ünlü isimleri inceleyeceğimiz yazıya bir an önce başlayalım.

İşte karşınızda servetini çocuklarına bırakmayacağını açıklayan 10 ünlü:

10 Nigella Lawson

Nigella Lawsonİngiliz bir gazeteci olan Nigella Lawson kariyeri boyunca birçok ödül kazanmış ve dolayısıyla büyük bir servetin sahibi olmuştur. İlaveten; ünlü bir televizyon kişiliği, şef ve yemek kitabı yazarı da olan Nigella Lawson 13, 12 ve 11 yaşlarında olan 3 çocuğuna bir kuruş bile bırakmayacağını herkese açıklamıştır. Nitekim başarılı isim, insanların para kazanmak için çalışmadıkları takdirde, büyük bir boşluğa düşeceklerini düşündüğünü belirtmiştir.

9 Philip Seymour Hoffman

Philip Seymour HoffmanOyuncu, yapımcı ve yönetmen olarak tanınan Philip Seymour Hoffman’ın da listemizde yer aldığını görüyoruz. Bununla birlikte, çocuklarına servet bırakmamaya kararlı olan ünlüler arasında yer alan Hoffman’ı; Açlık Oyunları, Ateşli Geceler ve Polly Gelince gibi ünlü filmlerden hatırlıyoruz. İlaveten Hoffman’ın ilk çocuğu olan oğlu henüz bir yaşındayken vasiyetini yazdırdığı ve o zamanlardan beri çocuklarına miras bırakmayacağı bilinmekteydi. Bu senenin Şubat ayında hayatını kaybeden ismin, 35 milyon dolar değerindeki servetini uzun yıllardır kız arkadaşı ve üç çocuğunun annesi olan MiMi O’Donnell’a bırakmış olduğu açıklanmıştır.

8 Sting

StingListemizin 8. sırasında yer alan ünlüye baktığımızda ise başarılı sanatçı Sting’i görüyoruz. 1980’li yıllardan beri sayısız müzik ödülü kazanmış olan ünlü isim, dünyanın en başarılı rock starlarından biri olarak gösterilmektedir. Bununla birlikte Sting, şimdiye kadar edinmiş olduğu 270 milyon dolarlık servetini, 6 çocuğunun hiç birisiyle paylaşmayacağını açıkça belirtmiştir.

7 Gene Simmons

Gene SimmonsAmerika’nın en zengin kişiliklerinden biri olan Gene Simmons; şarkıcı, söz yazarı, yapımcı, girişimci, oyuncu ve bir medya kişiliği olarak da tanınmaktadır. Şu an 300 milyon dolar değerinde bir servete sahip olan başarılı ismin servetini çocuklarına bırakmayacağı herkes tarafından bilinen bir gerçektir.
Yani Gene Simmons’un oğlu Nick Simmons ve kızı Sophie Simmons, babalarının sahip olduğu servetten yararlanamayacaklardır. Nitekim Gene Simmons, çocuklarının kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmeleri gerektiğini savunan ünlüler arasında yer almaktadır.

Müzik dünyasının uluslararası alanda en çok tanınan yıldızlarından olan Simmons’un dilini 1 milyon dolara sigortalattığını biliyor muydunuz? Aslında Simmons bu kulvarda tek değil, diğer isimleri Ünlülerin Yaptırdığı En Pahalı Vücut Sigortası isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

6 Jackie Chan

Jackie ChanListemizin 6. sırasında yer alan ve çocuğunu mirasından mahrum bırakmaya kararlı olan ünlülerden bir diğeri de ünlü oyuncu Jackie Chan’dır. Dövüş filmlerinde canlandırdığı karakterlerle büyük başarılara imza atan ünlü ismin servetinin 350 milyon dolar değerinde olduğu ve bu servetini hayır kurumlarına bağışlayacağı bilinmektedir.

Bununla birlikte, Jackie Chan’ın oğlu Jaycee Chan’ın eğitimi için para harcadığı ancak; yardımlarının bu kadarla sınırlı kalacağı, ünlü kişilik tarafından belirtilmiştir. Neticede, Jacki Chan yapmış olduğu bir açıklamada; eğer yeterince yetenekli bir oğlu varsa bu parayı kendisinin de kazanabileceğini, eğer değilse de sanatçının servetini boşu boşuna heba edeceğini, işte bu yüzden de oğluna servetini bırakmadığını söylemiştir.

5 Ted Turner

Ted Turner5 milyar dolarlık servete sahip olan Ted Turner, CNN olarak bilinen Cable News Network’un kurucusu olarak tanınmaktadır. Beau, Teddy, Jennie, Laura ve Rhett Turner isimlerinde 5 çocuğa sahip olan ünlü kişiliğin servetini çocuklarına bırakmayacağını açıklamıştır. Zira Ted Turner çocuklarının kendi paralarını kazanmaları için çalışmaları gerektiğini savunan isimler arasında karşımıza çıkmaktadır.

4 George Lucas

George LucasYazar, yönetmen ve yapımcı olan George Lucas Yıldız Savaşları ve Gençlik Yılları isimli ünlü filmlerin yönetmeni olarak da tanınmaktadır. 5 milyar dolar değerinde servete sahip olan ünlü ismin bu servetini çocuklarıyla paylaşmayacağı bilinen bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak George Lucas, milyar dolarlık olan bu büyük servetini, eğitim ile ilgili hayır kuruluşlarına bağışlamayı planladığını açıkça belirtmiştir.

Hollywood tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı yönetmenlerinden birisi olan Lucas, ayrıca en zenginlerinden de biridir. Diğer zengin yönetmenlerin kim olduğunu, Hollywood’un En Zengin 10 Film Yapımcısı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

3 Michael Bloomberg

Michael BloombergListemizin 3. sırasına geldiğimizde ise sıradaki ünlümüzün New York City’nin eski belediye başkanı olan Michael Bloomberg olduğunu görüyoruz. Amerika’nın en zengin ve en güçlü isimlerinden biri olarak da tanınan Bloomberg’in de listemizdeki diğer ünlüler gibi, servetini çocuklarıyla paylaşmayacağı bilinmektedir. Georgina Bloomberg ve Emma Bloomberg isimli iki kızı olan ünlü kişiliğin servetinin ise 35 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Bununla birlikte, Michael Bloomberg’in bu büyük servetini Hopkins Üniversitesi, Cornell Tech ve daha birçok farklı eğitim kuruluşuna bağışlayacağı açıklanmıştır.

2 Warren Buffett

Warren Buffett2015 yılının en zengin isimleri listesinde 3. sırada yer alan Warren Buffett’in bir hayırsever olduğunu hepiniz biliyorsunuz, değil mi? Elbette bilmelisiniz, zira bu isim hakkında daha önce birçok yazı paylaşmıştık. Bununla birlikte dünyanın en ünlü ve en zengin isimlerinden biri olan Warren Buffet’in servetinin 65 milyar dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Ancak, yukarıda paylaşmış olduğumuz ünlü isimler gibi, Warren Buffett da çocuklarının servetini kendi başlarına kazanmaları gerektiğini savunduğu için, mirasını çocuklarına bırakmamaya karar vermiştir. İlaveten; ünlü isim şimdiye kadar birçok yardım kuruluşu için hibe etmiş olduğu servetinden geriye kalanını da eğitim ve sağlık hizmetleri için bağışlayacağını açıklamıştır.

Dünyanın en zenginleri listesinde uzun zamandır daima ilk üçte yer alan Buffett, şüphesiz herkes tarafından en sevilen milyarderlerin başında gelir. Peki, bu sevimli, ton ton ihtiyarı ne kadar tanıyorsunuz? Warren Buffett Kimdir? isimli yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

1 Bill Gates

Bill GatesMicrosoft’un kurucularından biri olan Bill Gates’in ne kadar zengin olduğunu duymayan kişi kalmamıştır, diye düşünüyorum. Zira hem ünlü bir kişilik hem de dünyanın en zengin insanlarından biri olarak anılan Bill Gates’in ismini her yerde görebiliyoruz. Bununla birlikte, 2015 yılının en son verilerine göre Bill Gates’in servetinin 78 milyar doların üzerinde olduğu açıklanmıştır.

Ancak Bill Gates’in çocukları olan Jennifer, Phoebe ve Rory’e hayatları boyunca rahat rahat yaşamalarına yetecek bir servete sahip olabilecekken, Bill Gates çocuklarını bu servetten mahrum bırakmıştır. Zira ünlü isim çocuklarının diğer çocuklarla eşit şartlara sahip olmalarını ve eğer zengin olmak istiyorlarsa, bunun için çalışmaları gerektiğini savunan ünlüler arasındadır. Neticede Bill Gates bu büyük servetini, kendisinin ve eşinin ismini taşıyan hayır kurumuna bağışlayacağını belirtmiştir.

Neticede servetini çocuklarına bırakmayacak olan ünlü milyoner ve milyarder isimleri paylaşmış olduğumuz yazımızın da sonuna gelmiş bulunuyoruz. Eminim bu yazımızı inceledikten sonra, sizler de bir milyarderin çocuğu olarak doğmadığınız için hayıflanıp durmaktan vazgeçmişsinizdir, yanılıyor muyum? Örneğin ben Warren Buffet’in çocuğu olarak doğmadığım için kendimi şanslı hissedenlerdenim. Zira milyar dolarlara sahip olan bir babanın meteliksiz çocuğu olmak, çoğu insanın yaşamak istemeyeceği bir durum olurdu değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın