Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Okulu Terk Eden En Zengin 10 Ünlü

Ünlülerin pek çoğunun okulu bıraktığını biliyor muydunuz? Başarının, okuldan ziyade çalışmakta ve kendini yetiştirmekte olduğunu anlayan ünlüler aşağıda:
Okulu Terk Eden En Zengin 10 Ünlü
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Günümüzde üniversiteden mezun olmak artık finansal başarı için şart değil. Bazı insanlarda girişimciliğin doğal dürtüsü vardır. Onlar için eğitim bile boşa zaman kaybı. Bir an önce hayata atılıp çalışmayı arzu ederler. Aslında bu durum çağımızın ünlüleri için de geçerli. Üniversite ya da lise döneminde keşfedilen isimler, kariyerleri için okul hayatını sonlandırıyor.

İyi bir kariyer için üniversite mezunu olmak ve kendinizi olabildiğince geliştirmek gerekiyor. Fakat doğuştan yetenekli bazı isimler bu zahmete girmiyor. Ses ve yeteneklerinin onlara sunduğu hayat, şüphe yok ki üniversitenin en iyi bölümünden mezun olsanız dahi yaşayamayacağınız kadar popüler. Sizler için hazırladığımız listede ise kariyerleri için ortaöğretim sonrası kolej eğitimini bırakmış, yine de oldukça başarılı olmuş ünlü isimleri bulacaksınız.

İşte karşınızda okulu terk eden en zengin 10 ünlü:

10 Lady Gaga

220 Milyon Dolar

Lady GagaLady Gaga, New York Üniversitesi Sanat bölümüne kabul edilen birkaç şanslı isimden biriydi, ama o müzik kariyerine odaklanmak için ikinci yılında okulu bıraktı. Babası müzikte başarısız olursa, okula yeniden geri döneceği koşuluyla bunu kabul etti.

2008 itibariyle Gaga, rekor bir anlaşma ile Los Angeles’a taşındı. Orada ilk albümü olan The Fame’i yayınladı. Lady, artık uluslararası bir süper star. Ünlü isim 220 milyon dolarlık servete sahiptir.

Oldukça farklı bir yaşam tarzına sahip olan Lady Gaga hakkında bilmediğiniz bir başka gerçeği, Babadan Zengin 10 Ünlü İsim yazımızdan öğrenebilirsiniz.

9 Ellen DeGeneres

285 Milyon Dolar

Ellen DeGeneresGündüz talk showu yapan Ellen DeGeneres, ilk olarak komedyen olarak işe başladı. Ellen’in lezbiyen olarak adı çıktığında daha da ünlendi. TV’de bir lezbiyen karakteri oynayan ilk lezbiyen aktris olarak da tarihe geçti. Ünlü isim, o zamandan beri LGBQT haklarının güçlü bir savunucusu ve rol modeli olmuştur.

Ellen, New Orleans Üniversitesi’nde iletişim bölümüne kayıt olmuştu. Fakat okulu oldukça sıra dışı kariyerine başlamadan önce bıraktı. Ellen, stand-up yapmaya başladıktan sonra 285 milyon dolar değerinde servet elde etti.

8 Russell Simmons

325 Milyon Dolar

Russell SimmonsRussel Simmons hip hop topluluğuna katılmadan kısa süre önce Harlem’deki New York City kolejini bıraktı. Simmons, 1983 yılında Def Jam müzik kurucusu ve arkadaşı Rick Rubin ile çalışmaya başladı, birlikte şöhrete kavuştular. Simmons aynı zamanda hip hop toplumu için çok önemli olan moda markası Phat Farm’ın da başlangıç noktasıdır. 325 milyon dolar serveti ile Simmons, hip hop tarzının en zengin isimlerinden biri olarak görülmektedir.

7 Tom Hanks

350 Milyon Dolar

Tom HanksÖdüllü aktör, yönetmen ve yazar Tom Hanks gerçekten özel bir adam olduğu için oldukça fazla üne sahiptir. Tom, ayrıca bir milyoner ve sinema tarihinin en yüksek hasılat elde eden oyuncularından biridir. Hanks, büyük bir film yıldızı olmadan önce Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nde okuduğu tiyatro eğitimini bıraktı. Hanks şimdilerde 350 milyon dolar civarında bir servete sahiptir.

6 Tiger Woods

600 Milyon Dolar

Tiger WoodsKolejler, genellikle futbol ve basketbol gibi en azından takım sporları için profesyonel bir sporcu olmanın bir parçasıdır. Ama golf gibi oyunlar için bu geçerli değil. Tiger Woods, kariyeri boyunca her zaman bir numaralı golf oyuncusu olarak anılmıştır. Tiger, Stanford Üniversitesi’ne kaydolmuştu fakat okulu kısa süre sonra bıraktı. Dünyanın en çok kazanan sporcuların biri olan Tiger, 14 büyük golf turnuvası kazandı ve onun şu anki net serveti 600 milyon dolardır.

5 James Cameron

700 Milyon Dolar

James CameronJames Cameron, tüm zamanların en yüksek gişe hasılatı yapan iki filmi Avatar ve Titanik’in yapımcılığını yapmıştır. Cameron üniversitede fizik ve İngilizce eğitimi alıyordu ancak, bir yıl sonra bıraktı.

James Cameron sinema hayatında bir çok ünlü filme imza attı. Cameron ve diğer film yapımcıların kariyerini merak ediyorsanız, Hollywood’un En Zengin 10 Film Yapımcısı isimli yazımıza bakabilirsiniz.

4 Oprah Winfrey

3 Milyar Dolar

Oprah WinfreyOprah, 8 Eylül 1986 tarihindeki Oprah Winfrey Show başlangıcı ile oldukça iyi tanınır. Karakterinin gücü ile birlikte, Oprah dünyada ünlü süper starların bazıları ile büyük görüşmelere imza attı. Oprah’ın en unutulmaz görüşmelerinden biri 35 milyon kişi tarafından izlenen Michael Jackson’la olan programıydı. Kurduğu Oprah Magazine’i herkes sevdi. Ayrıca Oprah, büyük televizyon sözleşmeleri ve yayıncılık gibi sektörler ile servetini elde etti. Winfrey eğitim amaçlı 400 milyon dolar bağış yapmıştır.

Oprah burslu olarak Tennessee State Üniversitesi’ne katıldı. O zaten yayın hayatında oldukça başarılıydı ve kendi yapım şirketini başlatmak için okulu bıraktı.

Bir siyahi olan Oprah, aynı zamanda dünyanın sayılı siyahi milyarderlerindendir. Peki ya diğer isimler hangileri? Öğrenmek için Dünyanın En Zengin 9 Siyahi Milyarderi isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

3 Steve Jobs

10.2 Milyar Dolar

Steve JobsMicrosoft her zaman Apple ile doğrudan rekabet içinde olmuştur. Steve Jobs arkadaşı Steve Wozniak ile 1976 yılında Apple’ı başladı. Jobs daha yaratıcı fikirlere sahip olabilmek için sadece 6 aylığına Portland Reed Kolej’e gitti, ama sonunda okulu bıraktı. Jobs 2011 yılında kanserden hayatını kaybetti. Onun tahmini 10.2 milyar dolar değerinde serveti vardı.

2 Mark Zuckerberg

34.8 Milyar Dolar

Mark ZuckerbergFacebook yaratıcılarından biri olan Mark Zuckerberg, psikoloji ve bilgisayar bilimi için Harvard’a katıldığında siteyi başlatmıştı. Mark Facebook üzerinde çalışmaya devam etmek için ikinci yıl okulu bıraktı. Mark sadece 23 yaşında sitenin başarısı sayesinde bir milyarder oldu. Zuckerberg, şuanda Facebook’un başkanı ve CEO’sudur. Yaklaşık 34.8 milyar dolar bir tahmini servete sahiptir.

1 Bill Gates

79.3 Milyar Dolar

Bill GatesBill Gates, dünyada teknoloji sektöründe en iyi bilinen iş adamlarından biridir. Microsoft’un kurucusu, sürekli dünyanın en zengin insanlarının içinde bulunduğu listelerde sıralanır. Şu anda yaklaşık 79.3 milyar dolar değerinde servete sahiptir. Gates’in, Paul Allen ile kendi bilgisayar yazılım şirketi olan Microsoft’u başlatmak için Harvard Üniversitesi’ni bıraktığı biliniyor.

Listemizdeki isimlerin hepsi dünyanın her yerinde kolaylıkla tanınabilecek bir şöhrete sahiptir. İnsanlar bugün onların giyim tarzını taklit edip, onlar gibi yaşamaya çalışıyor. Böyle bir ün için okul hayatınızdan vazgeçer miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın