Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kısa Olan Kadınların Duymaktan Bıktığı Şeyler

Boyunuz kısa ya da uzun olsun, aşağıdaki maddeleri incelemelisiniz. Çünkü kısa boylu kadınların duymaktan nefret ettiği şeyler var. İşte o liste:
Kısa Olan Kadınların Duymaktan Bıktığı Şeyler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Her ne kadar ülkemizin boy ortalaması 1.67 santimetre de olsa kadınlı erkekli kısa olan insanlarla dalga geçmekten bir türlü sıkılmadık. Ne var ki bu kadar dalga geçilecek, anlamıyorum. Ülkenin zaten ortalaması 1.67 hele ki kadınlar için bu rakam 1.61 iken, neden dalga geçmeyi tercih ediyoruz. Evet, bunu ben de yapıyorum hem de hoş olmadığını bile bile; ama bazen istemeden oluyor.

İnsanların fiziki görünüşleriyle dalga geçmek, bir insanlık ayıbıdır. Tamam, şaka kaldırabilen insan sayısı bir hayli yüksek; ama kaldıramayacak insan sayısı da bir o kadar fazla. Özellikle girilen her yeni ortamda aynı esprilere tekrardan maruz kalmak, hoş olmasa gerek. Neyse ki anlayışlı insanlar, bunları pek sorun etmiyor. Hatta insanlarla beraber, kendisiyle dalga geçmeye başlayanlar da var. Mesela; üniversitede 1.55 olan bir arkadaşım vardı. Nasıl tatlı, nasıl şeker… İnsanların ne dediklerini hiç umursamazdı. Aynı zamanda güzeldi de birisi fıstığım dediğinde “evet; ama yer fıstığıyım” derdi. Onunla dışarı çıkarken, oturduğunda ayaklarının yere değmediği mekanlara gidemezdik. Yani bunları açıkça söyleyebilecek kadar rahattı, hiçbir kompleksi yoktu. Onun dışında bu duruma alınan çok arkadaşım da vardı. Kısa boylu olduklarından üstlerine fazla gittiğimiz arkadaşlarımız olmuştur. Hazır bu konuya değinmişken, onlardan da şöyle bir özür dileyeyim.

Evet, gelelim bu kısa boylu kızlarımıza söylenmemesi gereken şeylere:

“Çok Tatlısın”

Çok Tatlısın“Hani güzel gibisin; ama boy kısa ya, ancak tatlı olabiliyorsun” demenin farklı bir yoludur. Tamam, en azından 18 yaşına kadar söylenebilir; ama 18’den sonra kime tatlı derseniz, bu onun pek de hoşuna gitmeyecektir.

“Otururken Bu Kadar Kısa Olduğunu Fark Etmemiştim”

Otururken Bu Kadar Kısa Olduğunu Fark EtmemiştimKabul edelim, böyle bir gerçek var. Çoğu insanın otururken, kısa boylu olduğunu anlamanın pek de imkanı yok. Bunu fark edebilirsiniz, iyi güzel; ancak kısa olan insana bunun söylenmesinin amacı nedir? Artık kimse gülmüyor ve karşı tarafı rahatsız etmekten başka bir işe de yaramıyor.

“Arada Sırada Topuklu Giysene, Uzun İnsanların Hayata Nasıl Baktıklarını Anlamış Olursun”

Arada Sırada Topuklu Giysene, Uzun İnsanların Hayata Nasıl Baktıklarını Anlamış OlursunKısa kadını buldunuz, yüklenin tabii. 1.75 bir sevgiliniz olsa acaba böyle diyebilecek misiniz? İşte, bunu çok merak ediyorum.

“Merak Etme, Birçok Erkek Kısa Boylu Kızları Daha Çok Seviyor”

Merak Etme, Birçok Erkek Kısa Boylu Kızları Daha Çok SeviyorZaten kadınların derdi, erkek değil; tek istedikleri şu saçma sapan esprilerden kurtulmak.

“Kısa Boy Genç Gösteriyor, Yaşlandığında Şükredeceksin”

Kısa Boy Genç Gösteriyor, Yaşlandığında ŞükredeceksinEvet, bunun farkındalar; ama sen söyleyince de onlar motive olmuyor.

“Upuzun Bir Kadın Olmaktansa, Kısa Olman Çok Daha İyi”

Upuzun Bir Kadın Olmaktansa, Kısa Olman Çok Daha İyiKısalıklarıyla mutlu olan da var, daha uzun olmak isteyenler de. Yani kaş yaparken, göz de çıkartabilirsiniz. En iyisi konu hakkında hiç yorum yapmamak.

“İyi Tarafından Bak: Partnerinden Uzun Olma Gibi Bir Şansın Yok”

İyi Tarafından Bak: Partnerinden Uzun Olma Gibi Bir Şansın YokBu da toplumda saçma sapan bir şekilde yerini almış. Erkek, her zaman kadından uzun olacak diye bir şey yok. Öyle saçma fikirlere kapılmayın, lütfen.

“Tuvalet Giyme Hayallerin Yoktur İnşallah”

Tuvalet Giyme Hayallerin Yoktur İnşallahDalga geçmek istedikten sonra nasıl olduğu pek de önemli değil. Uzun elbisenin içinde kaybolursun, derler. Ona kalırsa bacakları kısa olduğu için kısa elbise de giymesinler!

“Olabildiğince Uzun Biriyle Evlenmeye Çalış ki En Azından Çocukların Normal Boyda Olsun”

Olabildiğince Uzun Biriyle Evlenmeye Çalış ki En Azından Çocukların Normal Boyda OlsunSağlıklı olduktan sonra çocuğun boyu önemli mi? Ayrıca normal boy ne demek? Kim belirliyor bu normalliği?

“Sıkma Canını Emilia Clarke de Kısa Ama Bak Ne Kadar Güzel”

Sıkma Canını Emilia Clarke de Kısa Ama Bak Ne Kadar GüzelEn basitinden Hazal Kaya diyebiliriz. Ancak söylediğiniz kişinin dış görünüşü aynı olmadıkça pek de etkili olmaz.

“Amanını Minnoş Minnoş, Tipe Bak!”

Amanını Minnoş Minnoş, Tipe Bak!Oyuncak mı yoksa bebek mi bu? O nasıl tepki! Karşındaki bir kadın ve boyunun kısa olması ona böyle davranabileceğin anlamına gelmiyor.

“Sinemaya Girerken Sana da Bilet Alacak mıyız?”

Sinemaya Girerken Sana da Bilet Alacak mıyız?Bu şakayı yakın bir arkadaşım, kendi kendine yapmıştı. Biletin 16 lira olduğunu öğrendikten sonra ben zaten ufağım gerek yok, salonda da yer kaplamam diye ortalıkta geziyordu.

Özet olarak, neymiş? Kimsenin boyuyla veya fiziksel özellikleriyle dalga geçmeye gerek yokmuş. Gülünüp, eğlenecek başka bir şey mi kalmadı hem? Ancak espri kaldırma potansiyeline sahip ve kendisiyle dalga geçebilen kadınları sevin, onlar candır. Eğer boy hakkında espri yapacak olursanız da orijinal şeyler seçin; ama söylediğiniz şey aynı zamanda karşı tarafı da kırmamalı. Mesela; boyun kadar konuş dersem, ağzını bile açamazsın. Eski, demode… Böyle şeylere de hiç gerek yok.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın