Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kış Mevsiminde Yapılabilecek Ek İşler

Yaz mevsimine kıyasla çok daha masraflı olan kış mevsimi, pek çok bütçeye ağır gelir. Ancak aşağıdaki önerilerle kışın ekstra kazanç sağlamak mümkün!
Kış Mevsiminde Yapılabilecek Ek İşler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sıcak, güneşli günler görmeye daha epey vakit var, öyle değil mi? Sonuçta; kış yeni başladı sayılır. Peki, siz de gelen yüksek faturalar, çıkan ekstra masraflar yüzünden daha şimdiden kemer sıkmaya başlayanlardan biri olabilir misiniz? Ödenmesi gereken borçlara baktıkça kara kara düşünüp “acaba nasıl yaz edeceğiz” diyor musunuz? Çocukların okul masrafları, mont, bot, kazak gibi klişe kışlık ihtiyaçlar, meyve-sebze fiyatlarının pahalılığı, artan yakıt masrafları ve dahası yüzünden maddi sıkıntı mı çekiyorsunuz? O zaman hemen şimdi kollarınızı sıvamalı ve şu soğuk mevsimi, sıcacık evinizde rahat rahat geçirmenin yollarını öğrenmelisiniz. Çünkü bunun bir sürü farklı yolu yordamı var.

Evet; isterseniz kış mevsimini rahatlıkla atlatabileceğinizi, yazı ise kişisel finans açısından çok daha mutlu biri olarak karşılayabileceğinizi söylüyorum. Yani bahar geldiğinde “oh, nihayet kış bitti ama şimdi de kışın yaptığım borçları ödemem lazım” demek yerine “yaz yaklaştığına göre artık tatil planları yapmaya başlayabilirim” deme fırsatı bulabilirsiniz. Tabii, bunun için birazcık çaba göstermeniz, birazcık uğraşmanız gerekiyor. Daha açık söylemem gerekirse kazancınızı arttırmanız lazım. İşte bunun için de aşağıdaki önerileri değerlendirerek, kendinize uygun para kazanma yöntemlerini bulmalısınız. Sonuçta; hangi ek iş yöntemini kullanıp, ne kadar para kazanacağınız tamamen size bağlı!

İşte kışın yapılabilecek ek iş önerileri:

Seyyar Satıcılık!

Seyyar Satıcılık!Seyyar satıcılık fikrine nasıl bakıyorsunuz? Acaba bu ek gelir yöntemi size uygun olabilir mi? Akşamları birkaç saatinizi bu iş için ayırarak, para kazanmayı ister misiniz? Eğer “ben de seyyar satıcılık yaparak para kazanabilirim” diyorsanız o zaman kışın satabileceğiniz kazançlı ürünleri düşünmelisiniz. Mesela kestane! İnsanların kışın dışarıda kestane yemeyi ne kadar sevdiğini biliyorsunuz, değil mi?

Kestanenin o mis gibi kokusuna dayanamayıp, tezgahların önünde sıraya giren sayısız insan var. İşte bunu düşünerek, siz de kestane satışı yapabilirsiniz. Bunun yanında, boza da kestane gibi kışın en çok satılan şeyler arasında! Sonuç olarak; “kışın ne satılır ne satılmaz, hangi ürün ne kadar kar getirir” gibi soruları cevaplayarak, seyyar satış işinden gayet güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

“Seyyar satıcılık tam bana göre” diyorsanız, buradan konunun detaylarını öğrenin!

Kışlık Aksesuarlar Satmak!

Kışlık Aksesuarlar Satmak!Kış mevsiminin vazgeçilmezleri! Hem soğuktan korunmamıza hem de kıyafetimizi tamamlamaya yardımcı olan aksesuarlar! Evet; şapkalardan, eldivenlerden, şallardan, boyunluklardan, atkılardan, yün çoraplardan bahsediyorum. İşte bunları da kışın yüksek miktarda gelir elde edebileceğiniz bir kazanç kaynağı olarak görebilirsiniz.

Sonuçta; kışlık ürünlere ya ihtiyaç ya da zevk için hemen herkes tarafından para ödeniyor. Neden siz de bu fırsatı değerlendirmeyesiniz ki? Yapmanız gereken tek şey; renk renk çeşit çeşit ipler alıp, sıcacık evinizde otururken bir yandan da parmaklarınızı çalıştırmak! Kaldı ki örgü örerek kazancınızı arttırmakla kalmayacak aynı zamanda stres de atacaksınız.

Örgü örerek para kazanmak hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşın!

Makale Yazarlığı Yapmak!

Makale Yazarlığı Yapmak!Kışın insanlar evde çok daha fazla vakit geçiriyor, değil mi? Sonuçta; buz gibi havalarda dışarıda vakit geçirmek hiçbirimize cazip gelmez. Kısacası; pek çoğumuz uzun kış akşamlarını evimizde TV izleyerek geçirmeyi tercih ediyoruz. İşte tam da bu noktada size TV izlemek ya da saatlerce internette gezinmekten çok daha faydalı olacak bir şey yapmanızı söylüyorum. O da makale yazarlığı!

Evet, akşamları 1-2 saatinizi ayırarak rahatlıkla yapabileceğiniz makale yazarlığı işiyle sizde bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Hem böylelikle bir yandan para kazanırken bir diğer yandan da yeni şeyler öğrenecek, araştırmalarınızla elde ettiğiniz bilgileri kendi cümlelerinizle başkalarına aktarmanın keyfini yaşayacaksınız.

Yazarlık yaparak nasıl para kazanabileceğinizi şimdi öğrenin!

Yatırım Yapmak!

Yatırım Yapmak!Yatırım yapmak mı? Şimdi diyeceksiniz ki “hangi parayla yatırım yapmak!” Tamam, yatırım yapmak ilk duyulduğunda kulağa mantıklı bir ek gelir yöntemi gibi gelmeyebilir. Ancak söyleyeceklerimi bitirene kadar bekleyin. Çünkü günümüzde yatırım yapmak için bir milyarder olmanıza falan gerek yok.

Bunun için yalnızca işin detaylarını öğrenmeniz (ki buna verilen ücretsiz eğitimler sayesinde kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz) ve neye nasıl yatırım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Ayrıca hemen öyle yatırım yapmaya başlamak zorunda da değilsiniz. İsterseniz sanal hesaplarla bu işten ne kadar para kazanacağınız hakkında fikir sahibi olabilir, yatırım yapma konusunda ne kadar yetenekli olduğunuzu deneyerek öğrenebilirsiniz.

Özel Şoförlük Yapmak!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kış aylarını maddi açıdan çok daha rahat geçirmek için özel şoförlük yapmaya ne dersiniz? Eğer bu yöntemin size uygun olduğunu düşünüyorsanız özel şoförlük yapmayı kesinlikle düşünmelisiniz derim. Çünkü bu iş sayesinde iyi miktarlarda para kazanabilirsiniz. Sonuçta; kış aylarında araba kullanamayan ya da kendisine güvenmediği için kullanmak istemeyen pek çok insan var.

Özellikle de yeni yeni trafiğe çıkmaya başlamış kişilerle kadınlar, kaygan ve buzlu yollarda direksiyon başına geçmek istemiyorlar. İşte siz de bu durumu yararınıza kullanabilir, özel şoförlük yaparak para kazanabilirsiniz. İsterseniz konuyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ev-Oda-Park Yeri Kiralamak!

Ev-Oda-Park Yeri Kiralamak!Evet, kış mevsiminde yapmayı düşünebileceğiniz bir diğer ek iş fikri de kiralama! Tabii, öncelikle kiralamadan kastımın ne olduğunu açıklamalıyım. Burada demek istediğim, evinizi, odanızı ya da park yerinizi kiralayabileceğiniz.

Diyelim ki yalnız yaşıyorsunuz ve evinizde boş boş duran oda ya da odalar var. Neden ilgili yerlere ilan verip, odanızı güvenilir bir ev arkadaşına kiralamayasınız ki? Ya da kullanmadığınız garajınızı, neden her sabah arabasının karını buzunu temizlemekten bıkıp usanan birine kiralamayasınız? Evet, bu yöntemler sayesinde hiç yorulmadan cüzdanınıza daha çok para girmesini sağlayabilirsiniz. Ama öncelikle konu hakkındaki detayları öğrenmenizi öneririm. Ev-oda-park yeri kiralamak için dikkat etmeniz gereken şeylere buradan ulaşabilirsiniz.

Battaniye Örüp Satmak!

Battaniye Örüp Satmak!Kışın en çok ihtiyaç duyulan eşyalardan bir tanesi de bizi sıcacık tutan battaniyeler! Ve ben de size bu ihtiyaç duyulan eşyaları para kazanmak için kullanmanızı öneriyorum. Daha açık söylemem gerekirse battaniye örmenizi ve el emeği göz nuru ürünlerinizi satarak para kazanmanızı öneriyorum. Hem bu noktada kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem var.

Mesela; bebekler için mini mini, yumuşacık battaniyeler örebilirsiniz. Zira bebek battaniyeleri neredeyse peynir ekmek gibi satılan ürünler arasında! Aynı şekilde çocuk battaniyeleri de öyle! Sevimli figürlerle, bebeklerin isimleriyle, pelüş oyuncaklarla ve daha bir sürü şeyle süsleyerek yapabileceğiniz battaniyelerden güzel miktarda kazanç elde edebilirsiniz. O zaman haydi, daha fazla vakit kaybetmeden internetten battaniye modellerine bakmaya başlayın ve emeğinizle ne kadar çok para kazanabileceğinizi görün.

Mantı-Erişte Yapmak!

Mantı-Erişte Yapmak!Tamam, millet olarak mantıyı, erişteyi her zaman, her yerde tüketebiliriz; ama bu yemekleri kışın çok daha fazla tercih ediyoruz. Yani yazın ağırlık yapacak diye, fazla kalorili diye, sarımsak kokacağız diye bir nebze olsun uzak duruyoruz belki; ama kışın onlardan uzak durmak için elle tutulur bir neden bulamıyoruz.

İşte bu nedenle size kış aylarında bol bol hamur kesip, kapatmanızı öneriyorum. Ellerinizle hazırlayacağınız mantıları, erişteleri bulacağınız yerlere satarak cüzdanınıza fazladan para girmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde canınız ne zaman isterse sofranızı mantıyla, erişteyle taçlandırabileceksiniz. Yani bir değil birden fazla alanda kazançlı çıkmış olacaksınız.

Mantı ve erişte yaparak para kazanmakla ilgili detaylara buradan ulaşın!

Özel Ders Vermek!

Özel Ders Vermek!Matematik, İngilizce, yoksa Türkçe mi? Hayır hayır, özel ders dedim diye aklınıza hemen bunlar gelmesin. Tamam, eğer temel derslerde özel ders verebilecek nitelikteyseniz ona diyecek bir lafım yok. Ancak ben size isterseniz farklı şekillerde de ders verebileceğinizi söylüyorum. Çünkü bugün pek çok farklı alanda özel eğitim verilebiliyor.

Örneğin; enstrüman konusunda eğitim verebilirsiniz. Ya da pasta börek yapma konusunda meraklı olanlara kurs verebilirsiniz. Eğer yeteri kadar öğrenci bulursanız toplu dersler vermeniz bile mümkün. Ya da küçük çocukların ödevlerine yardım etmek amacıyla onlar bir nevi özel öğretmenlik yapabilirsiniz. Anlayacağınız; özel ders alanında kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem var. Sadece yeteneklerinizi düşünüp, öğrenci bulmak için doğru yolları izlemelisiniz.

“Ben de özel ders verebilirim” diyorsanız buradan ayrıntıları öğrenin!

Çocukları Okula Getir-Götür İşi Yapmak!

Çocukları Okula Getir-Götür İşi Yapmak!Eğer çocuğunuz varsa şimdi bahsedeceğim ek iş fikrinin ne kadar mantıklı olduğunu gayet iyi anlarsınız. Çünkü çocuğu olan anne-babalar için en önemli konuların başında, onların güvenliğini sağlamak vardır. Ve şimdi önereceğim para kazanma yöntemi de çocukların güvenliğiyle alakalı! Çünkü küçük yaşta olan çocukları okula getirip götürme işinden bahsedeceğim.

Sonuçta; bütün çocuklar okula servis kullanarak gitmiyor, değil mi? Okulu evine yakın mesafede olan pek çok çocuğun okuluna yürüyerek gidip geldiğini biliyoruz. Ve onları okula bırakan kişiler, genellikle anne-babaları oluyor. Peki, ya çocuğunun okul saatinden çok daha önce işe gitmek zorunda olanlar? İşte sizin etrafınızda da böyle kişiler varsa çocuklarını okullarına getirip götürerek kazanç elde edebilirsiniz, diyorum. Hem kim bilir, belki de böyle bir teklifi seve seve kabul edecek 1 değil, 1’den çok aile bile bulabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.