Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evde ve Online Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Evde ve online ders vererek para kazanmak hakkında tüm detayları aşağıdaki içerikte bulabilirsiniz. İşte ders vererek para kazanmak için bilinmesi gerekenler:
Evde ve Online Özel Ders Vererek Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Şu son 10, 20 yıl içerisinde hayat o kadar farklılaştı ki… Eğitim hayatı, hobiler, işler, yaşantılar, kısacası her şey ama her şey değişti. Baksanıza, dünya sanki kendi ekseni etrafında değil de paranın ekseni etrafında dönüyor. Başınızı çevirdiğiniz her yerde paranın olumlu ya da olumsuz bir sonucunu görüyorsunuz. Elle tutulur her şeyin bir fiyatı var çünkü. Hatta bazıları için paranın satın alabileceği şeyler konusunda bir sınır, bir hudut dahi yok! Tabii bu başka bir konu. Biz asıl konumuz olan paraya, hatta daha çok paraya dönelim. Evet, para! Günümüzün görünmeyen hükümdarı, kimilerine göre de gizli tanrısı olan para! Hal böyle olunca insanların en büyük derdi de daha fazla kazanmak oluyor. Çünkü daha fazla para sahibi olmak demek, daha kaliteli yaşamak anlamına geliyor. Eee haliyle kaliteli ve iyi bir hayatı olmasını isteyen herkes, daha fazla para kazanmanın yollarını araştır hale geldi.

İnsanlar, her gün gittikleri işlerinin yanı sıra ek gelir elde etmek için farklı yöntemler arıyor. Gencinden yaşlısına, çalışanından emeklisine varana kadar elinde imkanı olan herkes bir şekilde para kazanma uğraşı veriyor. Kimi kısa zamanda yüksek kazanç getireceğini düşündüğü popüler iş alanlarına yönelirken; kimi de elindeki işinin yanı sıra daha fazla para kazanabilmenin yolunu araştırıyor. Neticede zamanın bize getirdiği değişikliklerin arasında sadece paranın değer kazanması yok. Aynı zamanda ortaya çıkan yeni iş kolları ve farklı para kazanma yöntemleri de bulunuyor. İşte bu nedenlerden dolayı, size kazançlı bir iş kolundan bahsedeceğim. Evet, bugün hakkında konuşacağımız para kazanma yöntemi özel ders vererek para kazanmak.

Özel ders vererek para kazanmak istiyorsanız, önceliğiniz bu yöntemi kullanırken ne gibi faktörlere dikkat etmeniz gerektiği olmalı. Bu işi yapabilecek niteliklere sahip misiniz? Özel ders verme alanında hangi yöntemi kullanacaksınız? Örneğin evde mi özel ders vereceksiniz, yoksa bu işi online olarak mı yapacaksınız? Hangi alanda özel ders vereceksiniz? Elinizin altında potansiyel bir müşteri portföyünüz var mı? Daha önce öğretmenlik ya da eğitmenlik yaptınız mı? Gibi soruları cevaplamanız ve adımlarınızı bu cevaplara göre atmanız gerekiyor. İsterseniz, konu hakkındaki ayrıntıları aşağıdaki alt başlıklarımızda tek tek inceleyelim.

Özel Ders Vererek Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Özel Ders Vererek Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu alandan para kazanmak için ne alanda yeteneğiniz olduğunu belirleyerek işe adım atmalısınız. Örneğin; uzmanlık alanınız ne? Atıyorum, matematik ya da biyoloji mezunu olabilirsiniz veya mezun olduğunuz alanda değil de başka bir konuda ders verebilecek niteliklere sahipsinizdir. Sonuçta özel ders alanında kullanılacak birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunların bazıları için diploma ya da uzmanlık şartı aranırken, bazılarında ise herhangi bir belge ya da mezuniyet diplomasına gerek duyulmayacaktır. Mesela; gitar, bağlama, piyano, keman ya da herhangi başka bir enstrümanı çok iyi çalıyor olabilirsiniz. İnsanların enstrüman çalmaya ne kadar hevesli olduğunu düşünürseniz, bu yeteneğiniz sayesinde gayet iyi miktarda kazanç elde edeceğinizden de emin olabilirsiniz.

Öte yandan hangi yöntemi kullanarak özel ders vereceğiniz de çalışma şeklinizi ve kazancınızı etkileyecektir. Demek istediğim; evde özel ders verme alanına mı, yoksa online ders verme alanına mı yöneleceksiniz. Biliyorsunuz, internetin yaygınlaşmasıyla birlikte her işimizi bu dev ağ sayesinde yürütür olduk. Özel dersler de çağımızın bize getirdiği bu değişimden etkilenen şeylerden biri oldu. İnsanlar artık evlerinden dışarı çıkmadan online olarak eğitim alabiliyor. Kısacası, bu alandan para kazanılabileceğiniz farklı yöntemler bulunuyor. İsterseniz uzatmadan özel ders alanında kullanabileceğiniz belli başlı yöntemleri bir bir açıklayalım.

Online Ders Vererek Para Kazanmak

Online Ders Vererek Para KazanmakGünümüzde pek çok kişinin para kazandığı bu yöntem, gerçekten insanlara büyük avantaj sağlıyor. Bu avantajların hem ders verecek kişi hem de öğrenci yararına olması, online özel dersleri bir kez daha cazip hale getiriyor. Çünkü bu yöntem sayesinde insanlar, ev ortamında rahatlıkla eğitim görebiliyor. Yani eğitimci olarak gelecek öğrenciniz için evinizi toplama, ikramda bulunma, ev sakinlerini rahatsız etme gibi sorunlarla karşılaşmıyorsunuz. Aynı şey, özel ders alacak kişi ya da öğrenci için de geçerli. Öğrenciler özel ders alabilmek için belki de kilometrelerce olan yolu kat etmek zorunda kalmıyor. Ancak online özel derslerin sağladığı olanaklar sayesinde, yapılması gereken tek şey ekran karşısına oturmak ve özel derse başlamak.

Bu işi yapmak için isterseniz online özel ders verilebilecek sitelere üye olabilir, isterseniz de kendi imkanlarınız dahilinde online ders vermeye başlayabilirsiniz. Bunun için bir internet sitesi ya da blog oluşturabilir, birkaç tane ders anlatım videonuzu paylaşarak alanınızda ne kadar yetenekli olduğunuzu insanlara gösterebilirsiniz. Ayrıca online özel ders verme işini gerçekten profesyonel bir biçimde yapmak istiyorsanız, evinizde ders anlatmak için kullanabileceğiniz projektörlü bir ekran ya da en azından yazı tahtası olmasını öneririm. Sonuçta dersi ne kadar etkili ve iyi anlattığınız, gelecekteki öğrenci sayınıza ve doğal olarak da kazancınıza etki eden başlıca faktörler olacaktır. Yurt dışında pek çok kişi tarafından kullanılan bu yöntemin, ülkemizde de epey popülerlik kazandığından emin olabilirsiniz.

Evde Ders Vererek Para Kazanmak

Evde Ders Vererek Para KazanmakEvde ders vererek para kazanmak denilince aklımıza ilk gelenler matematik, türkçe, biyoloji gibi temel dersler olsa da bu alanda kullanılabilecek pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Diğer taraftan, online özel ders verme ile evde özel ders verme arasında pek çok yönden farklılık vardır. Bu farklılıklardan en çok göze çarpanı, evde özel ders vermenin eski, belki de klişe; online ders vermenin ise modern ve yeni bir yöntem olması. Biliyorsunuz ki evde özel ders yöntemi uzun yıllardır insanların kullandığı para kazanma yöntemleri arasında. Ancak eğitim şartlarının zorlaşması ve öğrencilerin birbirleriyle yarışmasını gerektiren bir sistemin içinde olduğumuz için, özel ders alan öğrenci sayısı giderek artıyor. Yalnızca öğrenci de değil! Özel ders yönteminden farklı amaçlarla faydalanan çok sayıda insan var. Hatta bazıları sadece can sıkıntısından dolayı özel ders almak istiyor. İsterseniz, lafı daha fazla dolandırmayalım ve özel ders yönteminde ne gibi alanlara yoğunlaşabileceğinizi incelemeye tek tek başlayalım.

Temel Dersler Alanında Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Temel Dersler Alanında Özel Ders Vererek Para KazanmakÖzel ders vererek para kazanmak hususunda inceleyeceğimiz ilk başlık temel ders eğitmenliği. Evet, biliyorsunuz ki zamanın değiştirdikleri arasında eğitim sistemi de var. Zorlaşan eğitim sistemi, birçok öğrencinin özel ders almasını zorunlu hale getirdi. Matematik, kimya, biyoloji, türkçe, edebiyat, geometri gibi alanlarda zorlanan öğrenciler; eksik oldukları alanlarda kendilerini geliştirebilmek için özel derslerden faydalanıyor. Ya da çocuklarının daha başarılı olmasını isteyen ebeveynler, bu konuda özel ders hocalarına başvuruyor.

Sonuçta günümüzde matematik, kimya gibi temel dersler alanında özel ders veren pek çok kişi bu yöntem sayesinde para kazanıyor. Hatta sadece bu işi yaparak ayda 10.000 lira gibi yüksek meblağlar kazananlar da mevcut. Halihazırda yaptığı işin yanı sıra, belli bir alanda iyi olduğunu düşünen ve özel ders vererek cüzdanına ekstra para koyan kişi sayısı da az değil. Yani özel ders vermek denilince akla gelen ilk yöntemlerden biri, temel dersler olarak belirtilebilecek alanlar üzerine eğitim vermek. Peki, bu yöntemi kullanmak için nelere dikkat etmelisiniz?

Tavsiye Ederiz:
Para Sahibi Olmanın 22 Yaratıcı Yolu

Öncelikle bu alanda ders verirken evden çalışmayı mı, yoksa online olarak ders vermeyi mi tercih edeceksiniz? Bu soruyu cevaplamalısınız. Daha sonra bu alanda özel ders vermeyi temel kazanç kaynağınız mı, yoksa bir ek gelir yöntemi olarak mı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Çünkü her ikisi için de dikkat etmeniz gereken farklı noktalar bulunmaktadır. Örneğin; özel ders vererek geçiminizi sağlamak istiyorsanız, bu işte hiç tecrübeniz olmadan çok sayıda öğrenci bulmanızın veya yüksek ücretler talep etmenizin epey zor olduğunu söyleyebilirim. Yani, “evet, özel ders vermek tam da bana göre” diye düşünmek, sizin için yeterli olmayabilir. Çünkü insanlardan yüksek ücret talep edebilmek için bu alanda isim yapmış olmanız ve geçmişinizde eğitimci bir kişiliğinizin olması gerekir.

Mesela, daha önce dershanelerde veya okullarda çalışmış sevilen bir öğretmen olmak, bu işten iyi para kazanmanız için olmazsa olmaz koşullar arasındadır. Çünkü çoğu kişi referansı sağlam olmayan bir eğitimciden ders almak istemez. Tabii, kaç yaş grubuna ders vereceğiniz de bu noktada etkili olacaktır. Yani hem sevilen hem de başarılı bir öğretmenseniz, evde veya online özel ders vererek ortalama bir öğretmen maaşından daha fazla kazanç elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Öte yandan bu yöntemden ek gelir elde etmek için illa ki öğretmenlik yapmış olmanız gerekmez. Hatta öğretmenliği bir kenara bırakın, üniversitede öğrenci olan ve özel ders vererek harçlığını çıkartan pek çok kişi olduğunu söyleyebilirim. Ama çoğunuz bunu biliyor olmalısınız. Yani caddelere, dükkan camlarına yapıştırılan “öğrenciden uygun ücretle özel ders verilir” tarzındaki ilanlar, eminim çoğunuzun gözüne çarpmıştır. Eğer özel ders vererek bütçenize katkı yapmak istiyorsanız; siz de bu tarz ilanlarla öğrenci bulabilir, çevrenize haber salabilir, sosyal medya hesaplarınızdan duyurular yapabilirsiniz.

Bu işten ek gelir elde etmek için belirli bir kriter yoktur. Yalnızca ders vereceğiniz alan hakkında yeterince bilgi sahibi olmalı, öğrencilerinize hem kendinizi hem de anlatacağınız dersi sevdirmeli ve kendinizi sürekli olarak geliştirmelisiniz. Çünkü öğrencileriniz özel ders verdiğiniz alan hakkında ne kadar başarılı olursa, reklamınız o derece iyi yapılacak ve kazancınız da doğru orantılı olarak artacaktır. Düşünsenize, sizden ders alan bir öğrencinin x dersi daha önce çok kötüyken sizden sonra öğrencinin performansında gözle görülür bir iyileşme görüldü. Bunu gören ebeveynler, arkadaşlarına sizin adınızı verecek ve zaman içinde sizden ders almak isteyen öğrenci sayısında belirgin bir artış yaşanacaktır. Uzun lafın kısası, siz de özel ders vererek para kazanmak istiyorsanız, bu yöntemi akıllıca kullandığınız takdirde yüksek kazanç elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Enstrüman Eğitimi Vererek Para Kazanmak

Enstrüman Eğitimi Vererek Para KazanmakBu alanda kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de sahip olduğunuz yetenekler sayesinde para kazanmak. Örneğin; çok iyi gitar, bağlama, keman ya da piyano çalıyor olabilirsiniz. İşte bu yetenekleriniz sayesinde para kazanmak hem eğlenceli hem de yüksek kazançlı yöntemlerden biri. Sonuçta insanların bir enstrüman çalmak için ne kadar hevesli olduğunu hepiniz bilirsiniz. Bu tutku, küçükten büyüğe pek çok kişinin müzik aletleri konusunda eğitim almak istemesine, dolayısıyla da bu alanda yetenekli olan kişiler için yeni bir ekmek kapısı doğmasına zemin hazırlamıştır. Öte yandan bu ekmek kapısı pek çok kişi için temel kazanç kaynağı olurken, birçoğu için de bir ek gelir yöntemi olmuştur. Peki, bu yöntemi nasıl daha etkili kullanabilirsiniz?

Öncelikle insanların yaptığınız işten haberdar olmasını sağlamalısınız. Bunun için bir blog veya internet sitesi açabilir, sosyal medya hesaplarınızdan paylaşımlar yapabilir, el ilanları dağıtabilir ve daha pek çok farklı yoldan adınızı duyurabilirsiniz. Örneğin; gitar dersi mi vermek istiyorsunuz? Bu enstrümanı çalarken çektiğiniz videoları reklam yapmak için kullandığınız hesaplarda, sitelerde yayınlayabilirsiniz. Çektiğiniz videoların “evet ben bu kişiden ders almalıyım” dedirtecek kadar iyi olmasına özen göstermelisiniz. Neticede, bu işin ömrünüzün sonuna kadar size para kazandıracak bir yöntem olduğunu söyleyebilirim. Zira zaman değişse bile müziğin ve müzik aletlerinin yeri insan hayatında her zaman aynı kalacaktır.

Resim, Müzik, Spor Alanında Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Resim, Müzik, Spor Alanında Özel Ders Vererek Para KazanmakEvet, bu alanda izleyebileceğiniz yöntemlerden bir diğeri de resim, müzik ve spor alanlarında özel ders vermek. Eğer bu alanda özel ders vermek istiyorsanız, kendiniz için belirli bir hedef koymalısınız. Mesela; sadece hobi amaçlı resim, müzik ya da spor dersi almak isteyen kişiler olabilir. Bunların arasında öğrenciler, ev hanımları, emekliler, çalışanlar gibi farklı gruplar yer alabilir. Bu şekilde ders vermek istiyorsanız, iş tanımınızı ve reklamınızı bu şekilde yapmalı, sizin için doğru müşterileri bulmalısınız.

Diğer yöntem ise resim müzik ya da spor konusunda profesyonel olup, bu alanlarda kendini yetiştirmek isteyen kişilere ders vermeniz olacaktır. Örneğin; konservatuara ya da güzel sanatlar liselerine hazırlanan öğrencilere özel ders vererek para kazanmak, bu alanda branş yapmış kişilerin kullandığı popüler yöntemlerden bir tanesidir. Bir diğeri ise resim, müzik veya spor derslerinde geri kalmış öğrenciler için ders vermek. Hatta çocuğunun bu alanlara yönelmesini isteyen pek çok ebeveynin, küçük yaşlarda resim müzik veya spor hocalarına başvurduğunu söyleyebilirim. Aynı şekilde dikkat eksikliği olan, özel eğitime ihtiyaç duyan pek çok çocuk da resim müzik ve spor alanlarında özel ders yönteminden faydalanmaktadır. Anlayacağınız, bu alanda kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem var. Bu nedenle yapmanız gereken sizin için uygun yöntemi bularak o alana yönelmek olmalı.

Yabancı Dil Alanında Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Yabancı Dil Alanında Özel Ders Vererek Para KazanmakÖzel ders vermek denilince akla gelen o kadar çok yöntem var ki yabancı dil de bunların içinde popüler olanlardan bir tanesi. Evde veya online olarak yapılabilecek bu iş, ülkemizde en çok talep gören özel ders alanlarından birisidir. Bu alandan para kazanmak için herhangi bir yabancı dilde uzmanlaşmış olabilir ya da elinizde bir belge olmamasına rağmen iyi derecede dil biliyor olmalısınız. Örneğin; yıllarca yurt dışında yaşamış ve sahip olduğunuz basit yabancı dil bilgisini geliştirmiş olabilirsiniz. Bu noktada kendinizi yeterli hissettiğiniz seviyede ders verebilir ve bu alandan para kazanabilirsiniz.

Öte yandan bu işte profesyonel olduğunuzu düşünürsek, sadece özel ders vererek bile geçiminizi sağlayacağınızı söyleyebiliriz. Çünkü İngilizce, Almanca, İtalyanca gibi bir yabancı dil üzerine özel ders vermenin ortalama ücreti saat başı 80 -90 lira civarındadır. Tabii bu fiyatların kişinin alanındaki başarısı ve ders verilecek yabancı dil seviyesine göre farklılık göstereceğini bilmelisiniz. Mesela, bir ilkokul öğrencisine verilen İngilizce dersiyle Toefl sınavına hazırlanan bir kişiden talep edilecek ücretin aynı olması beklenemez. Sonuçta bu alanda izleyeceğiniz yöntemler tamamen sizin bilgi birikiminize ve niteliklerinize bağlı olarak değişecektir.

Yoga ve Jimnastik Dersi Vererek Para Kazanmak

Yoga ve Jimnastik Dersi Vererek Para KazanmakEvde verebileceğiniz özel dersler arasında yoga ve jimnastik de pek çok kişiye para kazandıran alanlar arasında. Siz de yoga ve jimnastik eğitimi konusunda kendinize güveniyorsanız, bu alanda ders vererek para kazanabilirsiniz. Örneğin; daha önce bu alanlarda eğitim almış ve yoga, jimnastik konusunda yetenekli olduğunuzu düşünmüş olabilirsiniz. Bu noktada uzman kişiler, kurumlar tarafından daha profesyonel bir eğitim almayı düşünebilir; sertifikalı bir eğitmen olarak ders vermeye başlayabilirsiniz. Biliyorsunuz, son zamanlarda yogaya karşı özel bir eğilim var ve bu dal giderek artan bir kitlenin dikkatini çekiyor. Siz de bu yöntem sayesinde para kazanmak istiyorsanız, kendinizi geliştirerek adımlarınızı atmalı ve bu alandan nasıl daha etkili para kazanmanız gerektiğini öğrenmek için daha detaylı araştırma yapmalısınız.

Evde Yapılabilecek Hobiler Alanında Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Evde Yapılabilecek Hobiler Alanında Özel Ders Vererek Para KazanmakEvde özel ders vermek alanında kullanabileceğiniz yöntemler gerçekten çok çeşitli. Örneğin; yeteneklerinizi kullanarak para kazanabileceğiniz pek çok farklı alan var. Evde sabun yapımı, mum yapımı, örgü, dikiş nakış işleri, heykeltıraşlık, takı tasarımı, ebruli sanatı gibi… Bu dediklerimden biri ya da birkaçı üzerinde yetenekli olabilirsiniz. Dolayısıyla, yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek sizin için mantıklı olacaktır. Ayrıca bu yöntemlerin pek çok kişi tarafından para kazanma yöntemleri olarak kullanıldığınız da hesaba katarsanız, müşteri ya da öğrenci bulmanız çok daha kolaylaşacaktır. Evde sıkılan, kendine bir uğraş arayan ve aynı zamanda para kazanmak isteyen o kadar çok ev hanımı var ki? Bu alanda izleyeceğiniz doğru bir taktik de hedef kitlenizi ev hanımları ve emekliler olarak belirlemek olabilir. Sonuçta evde verebileceğiniz özel hobi derslerinde belirleyici faktör siz ve yetenekleriniz olacaktır. Yaratıcılığınızı kullanarak, evde yapılabilecek hobiler alanında ne gibi yöntemler izleyeceğinize karar verin ve bu eğlenceli işten para kazanmaya başlayın.

Kimler Evde veya Online Özel Ders Vererek Para Kazanabilir?

Kimler Evde veya Online Özel Ders Vererek Para Kazanabilir?Yukarıda vermiş olduğum bilgiler ışığında bu sorunun cevabını anlamış olmalısınız. Ancak ben yine de tekrarlayım. Evde veya online özel ders verebilecek kişiler ya bir konuda uzmanlaşmış, diploması ya da sertifikası olan kişiler ya da belirli bir alanda yeteneğe sahip ve kendini geliştirmiş girişimciler olarak tanımlanabilir. Yani evde özel ders verebilecek kişiler denilince aklınıza yalnızca eğitimciler ya da öğretmenler gelmemeli. Yıllardır bağlama çalan emekli bir adam, bu yeteneği sayesinde rahatlıkla para kazanabilir mesela. Aynı şekilde belgesi olmayan, ama yabancı dili iyi seviyede bilen kişiler de özel ders vererek para kazanma yöntemini kullanabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken konu, bildiklerinizi karşınızdaki insana yeterince iyi aktarıp aktaramadığınızdır. Çünkü birine bir şey öğretmek, öyle dışarıdan görüldüğü gibi kolay değildir. Bunu hiç araba kullanmamış birine direksiyon dersi vermek gibi düşünebilirsiniz. Hani yıllardır şoförlük yapmış, bu konuda ustalaşmış; ama araba kullanmayı öğretmek denildiğinde hiçbir iş yapamayan kişiler gibi. Neticede, birine bir şey öğretmek için hem sabır hem yetenek hem bilgi hem hoşgörü gerekmektedir. Eğer siz de bu yeteneklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, evde veya online özel ders vererek para kazanmayı deneyebilirsiniz.

Evde veya Online Ders Vererek Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde veya Online Ders Vererek Ne Kadar Para Kazanılır?Gelelim bu işten en kadar para kazanacağınıza. Evde veya online ders vererek ne kadar para kazanacağınız sizin alanınızdaki uzmanlığınıza ve hangi alanda ders verdiğinize bağlı olarak değişse de her halükarda bu işten elde edilecek kazancın yüksek olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bu iş için elinizde olması gereken şeyler belli! Sıfır sermaye karşılığında bilgilerinizi satarak para kazanıyorsunuz.

Ne bir kaybetme riskiniz ne de işi batırma ihtimaliniz var. Hatta ülkemiz standartlarına göre oldukça kazançlı bir iş olan özel ders vererek ayda 10.000-15.000 gibi yüksek rakamlar elde eldenler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sonuçta evde veya online ders vererek ne kadar para kazanacağınıza karar verecek olan sizsiniz. Bu işten aylık 500 lira kazananlar da var, 5.000 lira kazananlar da! Uzun lafın kısası, hangi gruba dahil olacağınıza karar verin ve yönteminizi belirleyerek bir an önce işe başlayın derim…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.