Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

El Becerisi Olanlar için Evden Çalışarak Para Kazanmanın 20 Eğlenceli Yolu

El becerinize güveniyor ve evden para kazanmak için fikir arıyorsanız, aşağıdaki önerilere göz atın. İşte 20 eğlenceli gelir modeli:
El Becerisi Olanlar için Evden Çalışarak Para Kazanmanın 20 Eğlenceli Yolu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hem eğlenip hem para kazanmayı herkes ister. Ancak bir yandan keyifli vakit geçirirken bir yandan da bu işten gelir elde etmek, çoğu kişi için hayal niteliğindedir. Yanlış bilinen bu doğruyu pratiğe dökmek ise gayet mümkün.

Evet, siz de eğlenceli vakit geçirerek para kazananlardan olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, ilgi alanlarınızı keşfederek alakalı işlere yönelmek.

Edebiyata karşı her zaman büyük bir ilgi duyduğunuzu varsayalım. O zaman okuma veya yazmayla alakalı iş alanlarına bakarak bunlarla uğraşmalısınız. İşte o zaman hem eğlenmiş hem de para kazanmış olursunuz.

Bugünse el hüneri olanlar için keyifli para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğiz. 10 parmağınızda 10 marifet olmasa bile hobi niteliğindeki birçok basit yöntemle cüzdanınızı doldurabilirsiniz.

İşte el becerisi olanlar için evden çalışarak kazanç elde etmenin eğlenceli yolları: 

Renkli Mumlar Yapıp Satabilirsiniz

El becerisi olanların tercih edebileceği freelance işlerden biri de mum yapmak. Kazancı gayet iyi olan mum yapımı sayesinde siz de rengarenk tasarım mumlar üretebilir, hobi olarak da yapılabilecek bu ek gelir yöntemi sayesinde cebinizi doldurabilirsiniz.

Ek iş yapmak istiyorum, ne yapabilirim diyenlerin en çok tercih ettiği işler arasında yer alan mum üretimi, düşük maliyet de avantaj. İnternette yapacağınız küçük bir araştırma ile yöntemin yüksek kâr marjı olduğunu görürsünüz.

Boncuk İşleyebilir ya da Kurdele Yapabilirsiniz

Evden çalışarak para kazanmanın eğlenceli yollarından ilki boncuk işleme veya kurdele yapma işi. Son zamanlarda ev hanımlarının en çok tercih ettiği işlerden biri olan bu yöntem sayesinde siz de keyifle para kazanabilirsiniz.

Üstelik bu işin ne kadar kolay olduğunu rahatlıkla tahmin edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, bu iş için birazcık zaman ve emek harcamak. Konu hakkında daha detaylı araştırma yaparak boncuk işleme ve kurdele yapma işine ilk adımızı atabilirsiniz.

Örneğin bu alanda hizmet veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda bireysel çalışabilir, kendi tasarımınız olacak boncuk işlemeli ya da kurdeleli ürünlerle farklı kanallardan satış yapabilirsiniz.

El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanabilirsiniz

El İşi ve Örgü Yaparak Para KazanabilirsinizEl becerisi olanlar için önerebilecek bir diğer iş evde el işi ve örgü yapma yöntemi. Biliyorsunuz ki ülkemizdeki hanımların birçoğu el işi ve örgü konusunda sanat eseri niteliğinde ürünler ortaya çıkartıyorlar.

Üstelik bir tek ev hanımları da değil, sadece hobi amaçlı örgü yapan pek çok erkek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu alanda yapmanız gereken ilk şey, el işi ve örgü yaparak para kazanmak için hangi yöntemleri izleyeceğinizi belirlemek olmalı. İşte kullanabileceğiniz başlıca fikirler:

El İşi ve Dantel Örerek Para Kazanmak

Bazıları el işi ve dantelin demode olduğunu düşünse de bu ürünlerin popülerliğini koruduğunu biraz gözlemle anlayabilirsiniz. Ülkemizde hala masa örtüleri, havlular, nevresim takımları, kanaviçeler tıkır tıkır işlenmekte ve aynı şekilde para getirmektedir.

En basitinden, kenarları oyalanmış bir yazmanın fiyatı 100 liradan başlamakta. Ya da işlenmiş bir havlunun fiyatı 150 lira civarında. Tabi bunlardan çok daha yüksek fiyatlar da var. Bu işi yapacaksanız ürünleriniz için kullandığınız ipin kalitesine, ekstra malzeme gibi faktörlere göre fiyatı belirleyen siz olacaksınız.

Bunun için de elinizde sürekli takip etmeniz gereken bir liste olmalı. Örneğin; malzemeler için ne kadar para ve emek harcadınız, ürünü ne kadar sürede bitirdiniz gibi konularda not almalısınız. Yoksa farklı kalitede ipleri kullanarak ortaya çıkardığınız el işlerini, dantellerinizi aynı fiyattan satmış ve zarar etmiş olursunuz.

Hırka ve Kazak Örerek Para Kazanmak

Kışlıklar denilince akla ilk gelen kıyafetlerin başında hırkalar ve kazaklar geliyor. Boğazlısı, balıkçı yaka olanı, trikosu, yünü…

Ama tabii sıcak tutması hırka ve kazak seçimlerimizde belirleyici etmen oluyor. İşte bu noktada, büyüklerimizin bizim için sevgiyle ördüğü hırka ve kazaklar gibi el yapımı ürünleri çok daha fazla arıyoruz. Soğuklar yaklaşırken artan taleple, el becerisi olanlar için yeni bir kazanç kapısı doğuyor.

Seçilen ip, model, renk gibi faktörlere göre örülen yün hırka ve kazaklar gayet iyi paralar karşılığında satılıyor. Ayrıca müşteri bu noktada, sadece kendi üzerinde görebileceği orijinal bir kıyafete de sahip oluyor. Yani evde hırka ve kazak örerek para kazanmak, hem kazancı hem de tasarım ürün niteliğiyle düşünülmesi gereken iş fikirlerinden.

Atkı, Bere ve Eldiven Örerek Para Kazanmak

Kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden bir tanesi de atkılar, bereler ve eldivenlerdir. Bu koruyucu kıyafetler özellikle kadınların en sevdiği aksesuarları arasında yer almaktadır. Her kadının evinde en az birkaç farklı atkı, bere ve eldiven olduğunu düşünürsek, bu ürünlerin ne kadar çok sattığını tahmin edebiliriz.

Yani sadece atkı, bere ve eldiven örseniz bile, bütçenize inanılmaz bir şekilde katkı yapmış olursunuz. Yaptığınız bu ürünleri çevrenize satmanın yanı sıra, birkaç butikle anlaşabilir ya da internete üzerinden sipariş üzerine satış seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Sabunluk ve El Örgüsü Lif Yaparak Para Kazanmak

Evet, sabunluklar ve el örgüsü lifler hala popülerliğini korumaktadır. Çünkü çoğu kişi, naylon lifler ile banyo yapmaktan hoşlanmaz. Bunun yerine yumuşacık yün banyo lifleri tercih edilmektedir.

İşte bu noktada, devreye girecek olan sizlersiniz. Zira sabunluk ve banyo lifi örmek hem çok kolaydır hem de çok kısa bir süre içerisinde tamamlanan örgü ürünleri arasında yer almaktadır. Kısa zamanda tamamlayacağınız ürünleri pazarcılar, seyyar satıcılar, mağazalar, Instagram gibi birçok farklı kanaldan satabilirsiniz.

El Örgüsü Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Yöntemi daha önce duymamış olabilirsiniz. Ama el örgüsü oyuncaklar hakkında küçük bir araştırma yaparak bu işin üstesinden pekala gelebilirsiniz.

El örgüsü oyuncak yapmak biraz zahmetli bir iş olarak görülse de diğerlerine göre çok daha eğlenceli ve mantıklı. Hem insan hem çevre sağlığı hakkında bilinçle birlikte artan doğal oyuncak talebinden faydalanabilirsiniz.

Örgü bebekler, sevimli hayvanlar, küçük toplar gibi plastik ya da kimyasal madde içermeyen oyuncaklarla gelir elde edebilirsiniz.

Evde Çeyizlik Eşyalar Yaparak Para Kazanmak

Biliyorsunuz, çeyiz yapmak hala sıkı sıkı tutunduğumuz yüzyıllık geleneklerimizden biri. Çeyizi olmayan bir gelin adayına rastlamak zordur. Bu durum, el becerisi olanlar için güzel bir iş fırsatı yaratıyor. Ev hanımlarından çalışan kadınlara birçok kişi evde çeyizlik eşyalar yaparak para kazanıyor.

Siz de el becerinize güveniyorsanız, çeyiz işleri yaparak ciddi miktarda gelir elde edebilirsiniz.

Mesela, bir çeyiz paketi hazırlayacaksınız. Bunun içine, işlenmiş havlular, iğne oyası başörtüleri, nevresim takımı, yatak ve masa örtüleri, peçeteler, patikler, şallar gibi ürünler koyabilirsiniz.

Sipariş aldığınız kişinin istekleri doğrultusunda hazırlayacağınız bu el emeği göz nuru ürünleri, sizi mutlu edecek bir ücret karşılığında satacağınızdan emin olabilirsiniz.

Örgü Hediyelik Eşyalar Satarak Para Kazanmak

Sevdiğimiz birine hediyelik eşya almak söz konusu olduğunda, hep en özelini ve en güzelini bulmak isteriz. İşte bu noktada, yolumuz yine el becerisi olan kadınlara düşüyor. Tasarım ve el yeteneğinize güveniyorsanız, kişiye özel hediyelik eşyalara yoğunlaşabilirsiniz.

Keyifle yapacağınız bu işte, ürün portföyünüzü ne kadar geniş tutacağınızı ve ne kadar para kazanacağınızı siz belirlersiniz. Örgü sepetler, anahtarlıklar, kapı süsleri, biblolar, kılıflar, peçetelikler, magnetler, avizeler, çantalar, şapkalar, süs eşyaları…

Liste, yaratıcılığınıza bağlı olarak istediğiniz kadar uzatılabilir. Zaten örgü hediyelik eşya yapmaya devam ettikçe yeni modeller kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Bu özgün hediyeliklerle ummadığınız kadar çok para kazanabilirsiniz.

Trikotaj İşleri Yaparak Para Kazanmak

El işi ve örgüden bu kadar bahsetmişken trikotaj işine de yer verelim. Çünkü trikotaj yapmak da epey kazançlı bir para kazanma yöntemidir. Ayrıca el işi ve örgü yapamayan kadınların bu yöntemi denemesi gayet mantıklı olacaktır.

Makine kullanarak ortaya çıkartabileceğiniz triko ürünleri, ister anlaştığınız firmalara isterseniz de bulacağınız müşterilere satabilirsiniz.

Kısa bir eğitim alarak yapabileceğiniz bu işle, her kesimden insanın vazgeçilmezlerinden trikoları yaratabileceksiniz.

Dikişsiz örgü tekniğiyle yapılan bu ürünlerin başında süveter, kazak, çorap, eldiven, hırka ve yelek gibi ürünler var. Yani kısaca mekanik örgü tekniği denilebilecek bu iş, el işi ve örgü yapmayı tercih etmeyen kişiler için denenebilir bir kazanç yöntemi.

Bebek Ürünleri Yapmak: Battaniye, Yelek, Minder…

Bebeklere yönelik üretim yapma fikrini de değerlendirebilirsiniz. Minik patikler, yelekler, hırkaların yanında minderler, oyun halıları ve tasarım battaniyeler yapabilirsiniz.

Organik uyku arkadaşları dikebileceğiniz gibi bebekler için yapılabilecek daha birçok ürün var. Pinterest gibi platformlara bakarak bu alanda fikir edinebilirsiniz.

Satış için Instagram gibi online platformların yanında bebek ürünleri satan fiziki mağazalarla ortaklık yapabilirsiniz.

Terzilik Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Terzilik Yaparak Nasıl Para KazanırımEvde terzilik yaparak tatmin edici düzeyde para kazanan pek çok insan var. Eğer sizin de böyle bir yeteneğiniz varsa, hiç vakit kaybetmeden evde terzilik yapmaya başlayın. Çünkü sadece tanıdıklarınızın terzilik işlerini yaparak bile mutfak masrafını çıkarabilirsiniz. Üstelik şimdiye dek terzilik yapmamış olmanız, bu yöntemi kullanmanıza engel olmayabilir.

Hayatınız boyunca kullanabileceğiniz bu para kazanma yöntemi için kendinize yatırım yapabilirsiniz. Belediyelerin, halk eğitim merkezlerinin düzenlediği kurslara katılarak, kısa zaman içerisinde kendinizi geliştirebilirsiniz. Buna ek olarak, terzilik yapmanın birçok farklı yolunu deneyebilirsiniz.

Mesela, paça daraltma, kısaltma, fermuar dikme gibi basit ama yoğun talep olan işlere yoğunlaşabilirsiniz. Zira sadece bunlarla bile iyi bir ek gelir kaynağı edinirsiniz. Ayrıca işi ilerletmek isteyenler, sipariş üzerine elbise, etek, tunik gibi kıyafetler üzerine yoğunlaşabilirler.

Evde Pipo Yapabilirsiniz

Birçok kişinin hobi amaçlı uğraştığı pipo üretimi, evden para kazanmak için kullanacağınız ek gelir yöntemini olabilir. Gerek kullanım gerekse hediyelik eşya olarak talep gören pipolardan para kazanabilirsiniz. Eğitim ve el becerisi ile siz de pipo üretimi yapabilirsiniz. Elbette, bu yöntem için ilk başta biraz harcama yapmalısınız.

Yapım aşamasında akla gelen ilk malzemeler, matkap, torna, kaba işçilik için el motoru, zımpara, boya ve cila olarak belirtilmektedir. Pipo üretimi videolarını izleyerek bu işin size uygun olup olmadığını daha net anlayabilirsiniz.

Nikah Şekeri veya Kına Paketi Hazırlayabilirsiniz

Nikah şekeri ve kına paketi hazırlama işi de hem eğlenerek yapılabilecek hem de para kazandıracak bir başka yöntem! Bu küçük hediyelik paketlerin ülkemizde ne kadar çok tercih edildiğini hepimiz biliyoruz.

Bu durum doğal olarak evde nikah şekeri ve kına paketi hazırlama işini son zamanların en popüler ek gelir yöntemlerinden biri haline getirdi. Özel firmaların yanında İŞKUR da evde paketleme işi isteyenlere aracı oluyor.

El Emeği Göz Nuru Sabunlar Yaparak Kazanç Elde Edebilirsiniz

El becerinizi konuşturabileceğiniz bir diğer eğlenceli para kazanma yolu ise sabun yapmak. Farklı farklı şekillerde, kokularda sabunlarla para kazanmak için yapmanız gereken tek şey, biraz araştırma. İnternette sabun yapımıyla alakalı birçok tarife ve videolu anlatıma ulaşabilirsiniz.

Hatta bu alanda verilen kurslara katılarak sabun yapımı konusunda kendinizi çok daha fazla geliştirmeniz mümkün. Defneden zeytinyağına, lavantadan kakaoya birçok ürün kullanarak doğal sabunlar üretebilirsiniz.

Hem Çocukların Hem de Ailelerin Yüzünü Güldürecek Oyuncaklar Tasarlayabilirsiniz

Evde oyuncak yapma işini daha önce hiç duymuş muydunuz? Eğer şimdiye kadar bu işten haberdar olmadıysanız, yöntemi mutlaka incelemelisiniz. Zira hem çok keyifli hem de kazançlı olan ev yapımı oyuncaklar sayesinde siz de bütçenizi kalkındırabilirsiniz.

Bu işe başlamak için ilk etapta karar vermeniz gereken şey, evde oyuncak yaparak para kazanmak için hangi yöntemleri izleyeceğinize karar vermek olmalı. Örneğin sadece ahşap oyuncaklara yönelebilirsiniz. Plastik yerine doğal ahşap malzemelerle eğitici abaküsler, atlar, arabalar, zeka küpleri gibi ürünler tasarlayabilirsiniz.

Ahşap dışında bez bebekler, peluş hayvanlar yapabilirsiniz. Oyuncak tasarımı konusunda ne kadar geniş portföye sahip olacağınız, ürün çeşitliliğinize ve yeteneklerinize bağlı olarak değişecektir.

Gelin Aksesuarları Yaparak Bütçenize Katkıda Bulunabilirsiniz

Gelinler için Ürünler Yapın Gelin buketleri, gelin taçları, tokaları, uzun duvaklar, işlemeler, eldivenler, ayakkabılar… Tüm bunların ne kadar pahalı ve bir o kadar da gerekli olduğunu biliyorsunuz değil mi? Sonuçta hiçbir gelin hazırlıklarında eksik olsun istemez.

İşte bu yüzden de ihtiyacı olan eşyalara servet ödemekten çekinmez. Eğer siz de gelin aksesuarları tasarlayabileceğinizi düşünüyorsanız, bu para kazanma yolunu deneyebilirsiniz.

Takı Tasarlama İşi Yapabilirsiniz

Kadınların sözüm ona incik boncuk için ne kadar çok para harcadıkları hepimizin malumu. Üstelik günümüzde erkekler arasında takı kullanımı da giderek popüler hale geliyor.

Hele de bu takılar tasarım ürünü olduğunda cinsiyet fark etmeksizin kesenin ağzı açılıyor. Evet, el becerisi olanlar için evden rahatlıkla yapılabilecek bir diğer eğlenceli iş de takı tasarımı! Doğal taşlardan deri bilekliklere, farklı metal tasarımlardan boncuk künyelere kadar birçok ürün ile para kazanabilirsiniz.

Yaratıcılığınıza ve zevkinize güveniyorsanız, bu işe hemen şimdi başlayabilirsiniz. Birkaç tasarım yapacak kadar malzeme satın alıp hemen başlayın. İnternette yer alan ücretsiz eğitici videolarla takı tasarımı işini pekala çözebilirsiniz.

Hediyelik Süs Eşyaları Tasarlayıp Satabilirsiniz

Hediyelik süs eşyaları da el becerisi ve yaratıcılık isteyen para kazanma yöntemlerinden bir diğeri! Renkli aynalar, çerçeveler, mumluklar, örgü anahtarlıklar, küçük bebekler ve daha pek çok farklı hediyelik eşyadan para kazanmak istiyorum diyorsanız, ilk adımı detaylı araştırma ile atabilirsiniz.

Bu alan o kadar geniş ki emin olun ustalaşacağınız bir yöntemi mutlaka bulursunuz. Mesela doğal malzemelerden kapı süsleri yapabilirsiniz. Sadece kuru dal parçalarıyla bile daha birçok farklı hediyelik eşyanın yaratıcısı olabilirsiniz.

Mantı Yapıp Kazanç Elde Edebilirsiniz

Mantı yapmak, el becerisi olanlar için düşünülmesi gereken bir diğer iş fikri. Günümüzde birçok ev hanımı, kilo ile mantı yapıp satarak para kazanıyor.

Siz de mantı yapma konusunda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, bu alanda hizmet veren işletmelerle iletişime geçerek üretim yapabilirsiniz. Bununla birlikte çevrenize bu işi yaptığınızı söyleyerek bireysel satış da yapabilirsiniz.

Leziz Butik Kurabiyeler Yaparak Gelirinizi Artırabilirsiniz

Butik kurabiyeler düğünlerden bebek partilerine, kına gecelerinden nişan törenlerine kadar birçok etkinlikte tercih edilen ikramlıklar arasında.  Leziz şeker hamurlarıyla yapılan ve insanın yemeye bile kıyamayacağı kadar güzel görünen kurabiyelerden siz de para kazanabilirsiniz.

“10 parmağımda 10 marifet var” diyorsanız, bu yöntemi değerlendirmelisiniz. Yaptığınız butik kurabiyeleri satmak için sosyal medya mecralarından faydalanabileceğiniz gibi bu alanda hizmet veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Kostüm Dikme İşine Yönelebilirsiniz

Çocuklar ya da yetişkinler için eğlenceli parti kostümleri dikme işini daha önce düşündünüz mü? Eğer bu yöntem daha önce hiç aklınıza gelmediyse, konuyla ilgili detaylı araştırma yapmalısınız.

Çünkü el kadar bebek kostümleri bile ateş pahası denilecek fiyatlardan satılıyor. Siz de bu eğlenceli yöntemi kullanarak hem keyifli vakit geçirebilir hem de rahatlıkla keseninizi doldurabilirsiniz.

Taş Boyamalar ile Gelir Elde Edebilirsiniz

Tasarım Yeteneğinizi Geliştirin Yine birçok kişinin hobi olarak uğraştığı bir iş fikri daha! Evet, son dönemde epey popüler olan taş boyamalar ile siz de para kazanabilirsiniz. Sahilden, derelerden ya da sokaklardan bulacağınız taşları boyayıp dekoratif ürünler haline getirerek satabilirsiniz.

Üstelik taş boyama, bu listede yer alan en basit iş fikirleri arasında. Duvar süsleri, çerçeveler, tablolar yapabileceğiniz taş boyamalarınızı kârlı bir şekilde satışa sunabilirsiniz.

Ahşap Oymacılığını Deneyin!

Hem sanat hem de gelir modeli! Siz de ahşap oymacılığı yaparak para kazanma işini değerlendirebilirsiniz. Ahşap parçalarından eşsiz ve farklı tasarımlar yaratarak bunları el yapımı ürünlere özel fiyatlarla satışa sunabilirsiniz.

İnternetten ahşap oymacılık sanatıyla ilgili birçok eğitime ve örneğe kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yüzyıllar öncesine dayanan bu sanatın size uygun olup olmadığını anlamak için detaylı araştırmayla işe başlayabilirsiniz.

Teraryum Yapıp Satabilirsiniz

Evde teraryum yapıp satarak kazanç elde etmek için yapmanız gereken şey biraz araştırma ve işe sermaye ayırmak. Ardından ürünlerinizi satmak için kullanacağınız kanallara yönelebilirsiniz.

Epey eğlenceli olan bu minyatür bahçe yapımı sayesinde kârlı bir yöntemi kullanmış olacaksınız. Başlangıç aşamasında ihtiyacınız olan temel malzemeler, taşlar, cam fanus, bitkiler, kum, kuru bitki olarak belirtilebilir. Bunlardan az miktarda temin ederek ortaya neler çıkarabileceğinizi görüp ona göre işi genişletirsiniz.

Anahtarlık Yapıp Satabilirsiniz

Gerek örgü gerek boyama gerekse birleştirme gibi yöntemleri izleyerek anahtarlık tasarlayabilirsiniz. Mesela; iplerden, minik dallardan ve bez parçalarından yapılan cadı figürlü anahtarlıklar. Bunların fiyatlarına bakarsanız, bir yandan eğlenirken bir yandan da ne kadar çok para kazanacağınızı görürsünüz.

Kar Küresi Yapabilirsiniz

Küçükten büyüğe herkesin sevdiği kar küreleri de düşünülebilecek para kazanma yollarından. Birçok kişinin favori hediyelik eşyaları arasında yer alan kar küreleri, hem yapım aşaması hem de uygun maliyetiyle gayet cazip duruyor.

Ortaya çıkartacağınız ürün ise tamamen size bağlı. Ölçeğine, içerisinde ne olacağına, ne kadar malzeme kullanacağınıza, hepsine siz karar veriyorsunuz. Aynı zamanda bu kar kürelerini kişiye özel tasarımlarla özelleştirebilir, daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

İhtiyacınız olan temel malzemelerse şöyle: Cam kavanoz, yapıştırıcı (suya dayanıklı), sim, yapay kar, su, oyuncak figürler.

Evde Abajur Yapabilirsiniz

El yeteneğine güvenenlerin evden çalışarak para kazanabileceği bir diğer yöntem ise abajur yapma işi.

Evinizde bulunan zımbalar, taşlar, şişeler, kumaşlar gibi eşyalardan çok farklı tasarımlar yapabileceğiniz bu iş sayesinde hem bir hobi edinmiş olur hem de kazanç elde edersiniz. Satış için internet platformlarını kullanabileceğiniz gibi hediyelik eşya satan dükkanlarla anlaşabilirsiniz.

Kermesler, fuarlar, pazarlar gibi etkinlikleri takip edebilir, çevrenizden reklamınızı yapmalarını rica edebilirsiniz.

Sonuçta gördüğünüz gibi yukarıdaki yöntemler ve yetenekleriniz sayesinde evinizden rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak yapacağınız bu işlerin birçoğu, maddiyatın dışında manevi ve zihinsel olarak da size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Ve artık bu işlerden haberdar olduğunuza göre, geriye bir tek şey kalıyor. O da hangi işi seçeceğinizi belirlemek ve para kazanmak için startı vermek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.