Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

El Becerisi Olanlar için Evden Çalışarak Para Kazanmanın 13 Eğlenceli Yolu

El Becerisi Olanlar için Evden Çalışarak Para Kazanmanın 13 Eğlenceli Yolu
Son Güncelleme: 
Yorum

Hem eğlenmek hem de para kazanmak herkesin istediği bir şeydir, değil mi? Yani işin ucunda para olmasa bile keyifle yapacağınız bir işten kazanç elde etmeyi kim istemez ki? Düşünsenize, bir yandan keyifli vakit geçiriyor, bir yandan da bu işten para kazanıyorsunuz? Şimdi diyeceksiniz ki “hadi canım sende, öyle bir iş mi var?” Açık ve net söyleyebilirim ki evet; böyle bir iş, hatta işten de öte böyle pek çok iş var. Yapmanız gereken tek şey, ilgi alanlarınızı keşfederek bunlarla alakalı işlerde çalışmak. Nasıl mı?

Şöyle ki edebiyata karşı her zaman büyük bir ilginiz oldu diyelim. O zaman okuma veya yazmayla alakalı iş alanlarına bakarak bunlara yönelmelisiniz. İşte o zaman hem eğlenmiş hem de para kazanmış olursunuz. Ama bugün bizim bahsedeceğimiz işler ne edebiyatla ne de okuma yazmayla alakalı! Bugün, el hüneri olanlar için rahatlıkla yapılabilecek eğlenceli para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğim.

Hani derler ya “10 parmağında 10 marifet” diye, işte siz de kendinizi bu şekilde nitelendirebiliyorsanız, aşağıdaki listeyi mutlaka incelemelisiniz derim. Çünkü bu listede el becerisi olanların rahatlıkla yapabilecekleri hobi niteliğinde işler bulunuyor. Üstelik bu işlerin hepsi home office şeklinde yapılabiliyor. Anlayacağınız bu iş önerileri sayesinde siz de en sevdiğiniz koltuğa kurularak evden çalışmanın verdiği keyifle para kazanmaya başlayabilirsiniz. Evet, bahsettiğim çalışma sisteminin tam da size göre olduğunu düşünüyorsanız eğer; hiç vakit kaybetmeden bu eğlenceli para kazanma yollarını incelemeye başlayalım diyorum.

İşte el becerisi olanlar için evden çalışarak kazanç elde etmenin 13 eğlenceli yolu:

Boncuk İşleyebilir ya da Kurdele Yapabilirsiniz

Boncuk İşleyebilir ya da Kurdele YapabilirsinizEvden çalışarak para kazanmanın eğlenceli yollarından ilki boncuk işleme veya kurdele yapma işi. Son zamanlarda ev hanımlarının en çok tercih ettiği işlerden biri olan bu yöntem sayesinde siz de keyifle para kazanabilirsiniz. Üstelik bu işin ne kadar kolay olduğunu rahatlıkla tahmin edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, bu iş için birazcık zaman ve emek harcamanız. Konu hakkında daha detaylı araştırma yaparak boncuk işleme ve kurdele yapma işine ilk adımızı atabilirsiniz.

İşte boncuk işleyerek veya kurdele yaparak para kazanmak hakkında öğrenmeniz gereken detaylar!

El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanabilirsiniz

El İşi ve Örgü Yaparak Para KazanabilirsinizEl becerisi olanlar için önerebileceğim bir diğer iş ise evde el işi ve örgü yapma yöntemi. Biliyorsunuz ki ülkemizdeki hanımların birçoğu el işi ve örgü konusunda ortaya sanat eseri niteliğinde ürünler çıkartıyorlar. Üstelik bir tek ev hanımları da değil, sadece hobi amaçlı örgü yapan pek çok erkek olduğunu da belirteyim. Bu alanda yapmanız gereken ilk şey, el işi ve örgü yaparak para kazanmak için hangi yöntemleri izleyeceğinizi belirlemek olmalı. Nitekim aşağıdaki linkten bu yöntemler hakkında öğrenmeniz gereken bilgilere ulaşabilirsiniz.

El işi ve örgü yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Nikah Şekeri veya Kına Paketi Hazırlayabilirsiniz

Nikah Şekeri veya Kına Paketi HazırlayabilirsinizNikah şekeri ve kına paketi hazırlama işi de hem eğlenerek yapılabilecek hem de para kazandıracak bir başka yöntem! Bu küçük hediyelik paketlerin ülkemizde ne kadar çok tercih edildiğini hepimiz biliyoruz. Yani siz hiç kına paketi hediyesi olmayan bir davette bulundunuz mu? Ya da nikah şekeri olmayan bir nikaha katıldınız mı? Anlayacağınız bu küçük ikramlar ülkemizdeki hemen herkes tarafından tercih ediliyor. Bu durum da doğal olarak evde nikah şekeri ve kına paketi hazırlama işini son zamanların en popüler ek gelir yöntemlerinden biri haline getirdi. Sonuçta siz de bu popüler para kazanma yöntemini kullanmak istiyorsanız, konu hakkında daha detaylı araştırma yaparak işe ilk adımınızı atabilirsiniz.

Evde nikah şekeri veya kına paketi hazırlayarak para kazanmak istiyorum diyorsanız buraya tıklayın.

Renkli Mumlar Yapıp Satabilirsiniz

Renkli Mumlar Yapıp SatabilirsinizEl becerisi olanların evden çalışarak rahatlıkla yapabileceği işlerden bir tanesi de mum yapmak olabilir. Kazancı gayet iyi olan mum yapımı sayesinde siz de rengarenk tasarım mumlar üretebilir, hobi olarak da yapılabilecek bu ek gelir yöntemi sayesinde cebinizi doldurabilirsiniz. Üstelik evde mum yapmak için ihtiyaç duyacağınız malzemelerin fiyatlarının da gayet uygun olduğunu ekleyeyim.

“Evde mum yapıp satarak para kazanmak istiyorum” diyorsanız buraya tıklayın.

El Emeği Göz Nuru Sabunlar Yaparak Kazanç Elde Edebilirsiniz

El Emeği Göz Nuru Sabunlar Yaparak Kazanç Elde EdebilirsinizEl becerinizi konuşturabileceğiniz bir diğer eğlenceli para kazanma yolu ise sabun yapmak. Farklı farklı şekillerde, kokularda sabunlar yaparak para kazanmak için yapmanız gereken tek şey; birazcık araştırma. Hatta bu alanda verilen kurslara katılarak sabun yapımı konusunda kendinizi çok daha fazla geliştirebilirsiniz. Bu para kazanma yolu hakkında daha detaylı bilgiye ise hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İşte evde sabun yaparak para kazanmak hakkında öğrenmeniz gereken ayrıntılar!

Terzilik Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Terzilik Yaparak Para KazanabilirsinizTerzilik işlerinden ne kadar anlıyorsunuz bilemem, ama evde terzilik yaparak gayet iyi miktarlarda para kazanan pek çok insan var. Eğer sizin de böyle bir yeteneğiniz varsa, hiç vakit kaybetmeden evde terzilik yapmaya başlayın derim. Çünkü sadece tanıdıklarınızın terzilik işlerini yapsanız bile, bir aylık mutfak masrafını rahatlıkla çıkarırsınız diyebilirim.

Evde terzilik yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Hem Çocukların Hem de Ailelerin Yüzünü Güldürecek Oyuncaklar Tasarlayabilirsiniz

Hem Çocukların Hem de Ailelerin Yüzünü Güldürecek Oyuncaklar TasarlayabilirsinizEvde oyuncak yapım işini daha önce hiç duymuş muydunuz? Eğer şimdiye kadar bu işten haberdar olmadıysanız, evde oyuncak yapma işini mutlaka incelemelisiniz derim. Zira hem çok keyifli hem de çok kazançlı olan ev yapımı oyuncaklar sayesinde siz de ceplerinizi doldurabilirsiniz. Bu işe başlamak için ilk etapta karar vermeniz gereken şey ise evde oyuncak yaparak para kazanmak için hangi yöntemleri izleyeceğinize karar vermek olmalı. Bu yöntemler de aşağıdaki linkte mevcut!

“Evde oyuncak yaparak para kazanmak istiyorum” diyorsanız buraya tıklayın.

Gelin Aksesuarları Yaparak Bütçenize Katkıda Bulunabilirsiniz

Gelin Aksesuarları Yaparak Bütçenize Katkıda BulunabilirsinizGelin buketleri, gelin taçları, tokaları, uzun duvaklar, işlemeler, eldivenler, ayakkabılar… Tüm bunların ne kadar pahalı ve bir o kadar da gerekli olduğunu biliyorsunuz değil mi? Sonuçta hiçbir gelin hazırlıklarında eksik olsun istemez. İşte bu yüzden de ihtiyacı olan eşyalara bir servet ödemekten çekinmez. Eğer siz de gelin aksesuarları tasarlayabileceğinizi düşünüyorsanız, bu para kazanma yolunu deneyebilirsiniz. Bu şekilde hem yeni bir hayata başlayan gelin adaylarını mutlu eder hem de para kazanmış olursunuz.

Gelin aksesuarları yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Takı Tasarlama İşi Yaparak Cüzdanınızı Doldurabilirsiniz

Takı Tasarlama İşi Yaparak Cüzdanınızı DoldurabilirsinizKadınların sözüm ona incik boncuk için ne kadar çok para harcadıklarını hepimiz biliyoruz sanırım. Hele de bu takılar tasarım ürünü olduğunda hiçbir güç onlara kesenin ağzını açma konusunda engel olamaz. Varmak istediğim yerin evde takı tasarlayarak para kazanmak olduğunu anladınız, değil mi? Evet, el becerisi olanlar için evden rahatlıkla yapılabilecek bir diğer iş de takı tasarımı! Siz de yaratıcılığınıza ve zevkinize güveniyorsanız, bu iş sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

“Evde takı tasarlayarak para kazanmak istiyorum” diyorsanız tıklayın.

Hediyelik Süs Eşyaları Tasarlayıp Satabilirsiniz

Hediyelik Süs Eşyaları Tasarlayıp SatabilirsinizHediyelik süs eşyaları da el becerisi ve yaratıcılık isteyen para kazanma yöntemlerinden bir diğeri! Renkli aynalar, çerçeveler, mumluklar, örgü anahtarlıklar, küçük bebekler ve daha pek çok farklı hediyelik eşyalardan para kazanmak istiyorum diyorsanız; konu hakkında bilgi sahibi olarak işe ilk adımınızı atabilirsiniz.

İşte hediyelik süs eşyası yaparak para kazanmak hakkında öğrenmeniz gereken ayrıntılar!

Leziz Butik Kurabiyeler Yaparak Gelirinizi Arttırabilirsiniz

Leziz Butik Kurabiyeler Yaparak Gelirinizi ArttırabilirsinizDüğün kurabiyeleri, bebek kurabiyeleri, kına gecesi ve nişan törenleri için hazırlanan kurabiyeler… Evet, butik kurabiyelerden bahsediyorum! Lezizi şeker hamurlarıyla yapılan ve insanın yemeye bile kıyamayacağı kadar güzel görünen küçük yiyeceklerden! Siz de “10 parmağımda 10 marifet var” diyorsanız, evde butik kurabiye yapıp satarak para kazananlar arasına dahil olabilirsiniz.

Butik kurabiye yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kostüm Dikme İşine Yönelebilirsiniz

Kostüm Dikme İşine YönelebilirsinizÇocuklar ya da yetişkinler için eğlenceli parti kostümleri dikme işini daha önce düşündünüz mü? Eğer bu yöntem daha önce hiç aklınıza gelmediyse, konuyla ilgili detaylı araştırma yapmalısınız derim. Çünkü el kadar bebek kostümleri bile ateş pahası denilecek fiyatlardan satılıyor. Siz de bu eğlenceli yöntemi kullanarak hem keyifli vakit geçirebilir hem de rahatlıkla keseninizi doldurabilirsiniz.

“Evde kostüm dikerek para kazanmak istiyorum” diyorsanız tıklayın!

Evde Abajur Yapabilirsiniz

Evde Abajur YapabilirsinizEl yeteneğine güvenenlerin evden çalışarak para kazanabileceği bir diğer yöntem ise evde abajur yapma işi. Evinizde bulunan zımbalar, taşlar, şişeler, kumaşlar gibi eşyalardan çok farklı tasarımlar yapabileceğiniz bu iş sayesinde hem bir hobi edinmiş olur hem de kazanç elde edebilirsiniz. Evde abajur yaparak para kazanmak için yapmanız gereken ilk şey, bu işte izleyeceğiniz yöntemleri belirlemek olmalı.

Siz de “evde abajur yaparak para kazanmak istiyorum” diyorsanız buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

SONUÇ:

Sizler için hazırladığım eğlenceli para kazanma yollarından oluşan listenin de sonuna geldik. Görmüş olduğunuz gibi yukarıdaki yöntemler ve yetenekleriniz sayesinde para kazanabilir, yaratıcılığınızı konuşturarak eğlenceli bir biçimde kazanç elde edebilirsiniz. Neticede artık bu işlerden haberdar olduğunuza göre, geriye tek bir şey kalıyor. O da hangi işi seçeceğinizi belirleyerek bir an evvel para kazanmaya başlamak! Daha ne diyeyim, sizlere şimdiden bol kazançlar diliyorum…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu