Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evde Mantı ve Erişte Yaparak Para Kazanmak

Evde mantı ve erişte yaparak para kazanmak hakkında neler biliyorsunuz? İşte evde mantı ve erişte yapımı hakkında bilinmesi gereken her şey!
Evde Mantı ve Erişte Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Herkesin diline dolanan söz öbeklerinden bir tanesi de “ateş pahası.” Su, ekmek, benzin, elektrik, sebze, meyve, kıyafet… Aklınıza gelebilecek her şey ama her şey ateş pahası! Eee haliyle bu söz öbeği de insanların diline yapıştı kaldı. Küçücük çocuk bile ateş pahasının ne demek olduğunu biliyorsa, durum gerçekten vahim bir hal almıştır diye düşünüyorum. Evet, hayat şartlarının gittikçe zorlaştığı şu günlerde, insanlar para kazanabilmek için her türlü yolu deniyor. Kimileri mesleğinin yanı sıra farklı ek gelir yöntemlerine başvururken kimileri de yeni iş alanlarına yatırım yapmaya yöneliyor. Çünkü eğer paranız yoksa, bu dünya sizin için dönmüyor.

Öyle zamanın durduğu, her şeyin daha da kötü bir hal aldığı düşsel bir evrende sıkışıp kalıyorsunuz. Para en büyük derdiniz olsa da ona ulaşmak için elinizde olan gücü her geçen gün biraz daha kaybediyorsunuz. Çok mu karamsar konuşuyorum dersiniz? Biraz karamsar olabilirim, ama bunu tamamen gerçeklerin ne yönde olduğunu göstermek için kullanıyorum. Biliyorum, hepiniz paranın ne kadar önemli ve gerekli olduğunu biliyorsunuz. Ama bazılarınız, bunu kişinin mutluluğu için gerekli olan mutlak araç olduğunu unutuyor. Yoksa insanlar evde oturup parasızlık yüzünden ağlayacaklarına kendileri için yapacak işler bulur, günümüzün imkanlarından suyunu çıkartana kadar faydalanırlardı. Peki, durum böyle değil mi? Ne yazık ki hayır…

Binlerce insan işsizlikten ağlarken, aynı oranda işveren de çalışacak kişi bulamamaktan yakınıyor. Peki, bu durumda nerede o para yüzünden ağlayanlar? Ya da devletin destek verdiği pek çok sektör varken, bu alanlara yatırım yapacak insan bulunamaması gibi. Eee nerede bu yeni iş kurmak isteyenler? Herkes üstüne düşen görevi yapsa, dünya bu kadar çekilmez bir yer olmazdı belki. Evet, adaletsizlik her zaman vardı. Ama günümüzde paranın hayati önem taşıması kazanç konusunda yaşanan adaletsizliği hiç bu kadar ön plana çıkarmamıştı. Her neyse, çok dağıttım konuyu. Bizim yoğunlaşmamız gereken mesele para kazanmak. Evet, ne diyorduk? Herkes para kazanmak için farklı yollar kullanıyor.

Öğrenciler özel ders vererek, animatörlük yaparak, boş odalarını kiralayarak para kazanırken; emekliler de bebek-çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak için uğraş veriyor. Sonuçta insanların para kazanmak için kullandığı farklı farklı yöntemler var. Daha önce bahsettiğimiz para kazandıran bu yaratıcı fikirlere buradan ulaşabilirsiniz. Demek istediğim, günümüzde yapılabilecek o kadar fazla iş var ki bunları kullanmamak üzgünüm; ama aptallık olarak tanımlanıyor. İşte bugün, bu yöntemlerden biri olan ve daha çok ev hanımlarının kullanabileceği bir işten bahsedeceğim. Bu iş gerektiği şekilde yapıldığında ortalama bir çalışanın elde ettiğinden çok daha fazla para kazandırabilecek bir uğraş. Evde mantı ve erişte yapmaktan bahsediyorum! Sakın ola bu işin ayrıntıları hakkında bilgi sahibi olmadan mantı ve erişte yaparak para kazanma fikrini küçümsemeyin! İşte nedenleri;

Evde Mantı ve Erişte Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde Mantı ve Erişte Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Ülkemizin en sevilen lezzetlerinden biridir mantı ve erişte. Farklı çeşitleri ve sunumlarıyla, hemen herkesin damak zevkine hitap eden lezzetli bir yiyecek. Kadınların iş hayatında daha çok yer alması ile mantı ve erişte yapımı yeni bir kazanç yöntemi haline geldi. Çünkü mantı ve erişte yapımı biraz zahmetli olan ve zaman gerektiren bir iş. Eee çalışan kişilerin de bu iş için ayıracak vakti olmadığını düşünürseniz, mantı ve erişte yapımının nasıl bir para kazanma yöntemine dönüştüğünü de anlarsınız. Mantı ve eriştenin lezzetinden vazgeçemeyenler, bunları dışarıdan temin etmeye yöneldiler. Öte yandan, bu ürünlerin çakmaları olarak da tabir edilebilecek paketli gıdalar hiçbir zaman ev yapımı mantı ve eriştelerin yerini tutamadı. Mis gibi anne mantısı ve eriştesi bu nedenle pek çok ev hanımının para kazandığı yöntem oldu. Siz de para kazanmak için yeni yollar arıyor ve mantı-erişte yapabiliyorsanız, bu kazançlı iş alanından para kazananlardan biri olabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz:
Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Sonuçta çoğu ev hanımı mantı ve erişte yapabilecek yeteneğe sahiptir. Zahmetli oluşu nedeniyle pek çok kişinin uğraşmak istemediği bu yiyecekler, sizin yeni ekmek kapınız olabilir. Evde mantı yaparak eşinin aldığı maaştan daha çok para kazanan çok sayıda ev hanımı var. Neden siz de onlardan biri olmayasınız? Evde boş yere vakit harcamak yerine günde birkaç saatinizi bu iş için ayırarak gayet güzel miktarda para kazanabilirsiniz. Bugün ev yapımı şehriyelere, mantılara ihtiyaç duyan firmalar var. Bu firmalarla iletişime geçerek, düzenli olarak mantı ve erişte yapabilirsiniz. Ya da restoranlara, kafeteryalara başvurarak onlar için mantı yapabileceğinizi söyleyebilir, bu alanda iş yapmak için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Etrafınıza haber bırakmanız bile işin ucundan başlamanız için bir fırsat olacaktır. Kulaktan kulağa yayılan haberlerle kısa sürede müşteri bulabilir, zaman içinde mantı ve erişte yapımında ustalaşarak çok daha kısa sürede kilolarca üretim yapabilirsiniz. Neticede evde mantı ve erişte yaparak cebinize daha çok para girmesini sağlar, doğal olarak da daha iyi yaşam standartlarına kavuşabilirsiniz.

Kimler Evde Mantı ve Erişte Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Evde Mantı ve Erişte Yaparak Para Kazanabilir?Bu işin daha çok ev hanımlarına yönelik olduğunu söylesem de boş vakti olan herkes bu yöntem sayesinde para kazanabilir. Sonuçta evde mantı ve erişte işinden sadece ev hanımları para kazanabilir diye bir kural yok, öyle değil mi? Yemek yapmaya meraklı ve eli hünerli öğrenciler de mantı ve şehriye işinden para kazanabilir. Veya fazlasıyla boş vakti olan çalışanlar, emekliler de evde mantı erişte yapımından kazanç elde edenler arasına katılabilir. Ama bu işin daha çok kadınlara yönelik olduğunu tahmin edersiniz. Bir makarna haşlamaya üşenen yurdum erkeğinin oturup hamur yoğurmaya, kesmeye, kapatmaya ne vakti ne de sabrı olacağını düşünmüyorum. Tabii ben istisnayım diyorsanız da tercih sizin. Kimse sizi evde mantı, erişte yapıyorsunuz diye topa tutmayacaktır. Eğer bu iş aklınıza yattıysa, bir an önce araştırmalarınıza başlayın ve güzelim mantılarınızdan, eriştelerinizden başkalarının da nasiplenmesini sağlayın.

Evde Mantı ve Erişte Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde Mantı ve Erişte Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işten ne kadar para kazanacağınız, sizin evde mantı ve erişte yapımına ne gözle baktığınıza bağlı olarak değişecektir. Yani bu işi 3-5 kuruş kazanmak için arada sırada mı yapmak istiyorsunuz, yoksa ciddi ciddi iyi rakamlar elde etmek için mi? Mesela günde kaç kilo mantı ve erişte yapabilirsiniz? Çünkü 1 kilo mantı yapan kişinin kazancıyla, 5 kilo mantı yapan kişinin kazancı aynı olmayacaktır.

Ayrıca anlaşma yaptığınız firmaya bağlı olarak fiyatların değişeceğini de bilmelisiniz. Ama şunu söyleyebilirim ki bu işi düzenli olarak yaparsanız aylık kazancınız 1000-2000 lirayı bulacaktır. Eee ülkemizdeki asgari ücretin ne kadar olduğunu da düşünürseniz, bu miktarın hiç de az olmadığını siz de takdir edersiniz. Sonuçta tercih sizin. Ya evde oturup saatlerce saçma sapan TV programlarıyla vakit öldürürsünüz ya da el emeğinizle yapacağınız leziz yiyecekler sayesinde cebinize para koyarsınız. Sizce hangisi daha mantıklı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.