Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Boş Oda ve Park Yeri Kiralayarak Para Kazanmak

Boş oda ve park yeri kiralayarak para kazanmakla ilgili tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. İşte bilinmesi gereken tüm detaylar:
Boş Oda ve Park Yeri Kiralayarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Varlığı bir dert yokluğu ise yara olan, uğruna kanlar dökülen ya da yüz güldüren, hatta bazen de intihar sebebi olan şey… Asırlardır insanların elde etmek için çalıştığı, elinin kiri denilse de aslında kimsenin o gözle bakmadığı tılsımlı nesne! Aynı anda insanların hem derdi hem de devası olabilen mutlak güç! Nedir bu? Elbette, para!

Değişen ve gelişen dünyamızda, paraya olan bağımlılığımız gittikçe artıyor ve insanların hep daha çoğuna ihtiyaç duymasına neden oluyor. Zira ne kadar para, o kadar güç o kadar sağlık o kadar mutluluk o kadar, o kadar, o kadar her şey! Ve bu yüzden, para kazanmak hususundaki arayışlarımız birçok yeni fikrin doğmasına sebebiyet veriyor. Sonuçta dünya üzerinde ne kadar çok insan varsa, para kazanma yöntemleri de aynı oranda artmakta. Yeni fikirler, yeni ekmek kapılarının keşfini sağlarken, diğerleri de ya bu kapıları kendilerine geçit olarak kullanıyor ya da bir ilham kaynağı olarak görüp daha büyük kapıları inşa ediyor. İşte bugünkü yazımda, isterseniz kaynak olarak kullanabileceğiniz isterseniz de üzerinden yeni fikirler üretebileceğiniz bir kazanç kapısından bahsedeceğim. Peki, nedir bu kazanç kapısı?

Boş Oda ve Park Yerleri Hangi Şekillerde Kiralanarak Para Kazanılır?

Boş Oda ve Park Yerleri Hangi Şekillerde Kiralanarak Para Kazanılır?Evinizdeki boş odayı, arabanız olmadığı için boş duran park yerinizi kiralarak aylık bir gelir elde edebilirsiniz. Hatta birşeyler kiralayarak yattığınız yerden para kazanmak günümüzde çok moda. Peki, hangi şekillerde bu kiralama işini gerçekleştirebilirsiniz ve hangi koşulları sağlamanız gerekiyor? İnternet her şeyde olduğu gibi şimdide yanınızda ve kiralamak istediğiniz boş odalarınızı birkaç resimle oldukça geniş bir kitleye gösterebilirsiniz. İşte size birbirinden ilgi çekici kiralama ve para kazanma yöntemleri:

Boş Odalarınızı Kiralayarak Para Kazanmak

Boş Odalarınızı Kiralayarak Para KazanmakAslına bakarsanız, boş oda kiralayarak para kazanmak çoğu insanın imkanı dahilinde olan kazanç kapılarından biridir. Ama buna rağmen yöntemin fazla tercih edilmediğini görüyoruz. Peki, bir insan aslında para kazanabilecekken neden bu konuda adım atmaz? Kim bilir, belki evini başka biriyle paylaşmak istemediği için belki de gözünün önünde duran para kaynağını göremediği için! Sonuçta bunun birçok farklı nedeni olabilir. Ama sebebi ne olursa olsun, bundan sonra boş odalarınızı kiralayarak para kazanma fikrine çok daha farklı bir yönden bakacağınıza eminim. Çünkü bu yöntemin tüm detaylarını öğrendikten sonra, elinizin altında nasıl bir cevher bulundurduğunuzu siz de göreceksiniz.

Öncelikle, evinizi başka biriyle paylaşmanın öyle sandığınız gibi ürkütücü bir şey olduğunu düşünmekten vazgeçmelisiniz. Çünkü gidip de hakkında hiçbir bilgiye ulaşılamayan, seri katil tipli birini evinize almayacaksınız. Eğer bu kazanç kapısını kullanmak istiyorsanız, odanızı emniyetli bir şekilde kiralamanın yollarını aramalısınız. Mesela çevrenizdeki insanlara haber bırakarak, güvenebileceğiniz bir kiracıya ulaşabilirsiniz. Veya sosyal medya hesaplarınızı da bir aracı olarak kullanmanız mümkündür. Nitekim bir arkadaşınızın yönlendirmesiyle bulacağınız kiracı, hiç tanımadığınız birine göre çok daha güven verici ve uygun olacaktır.

Airbnb Aracılığıyla Oda-Ev Kiralayarak Para Kazanmak

Airbnb Aracılığıyla Oda-Ev Kiralayarak Para KazanmakOdanızı veya evinizi kiralayarak para kazanmak için izleyebileceğiniz yöntemlerden biri de Airbnb’yi kullanmak olacaktır. Ama bu yöntemin detaylarına geçmeden önce, Airbnb hakkında bilgi sahibi olmayanlara şu kısa açıklamayı yapayım. Airbnb 2008 yılında kurulmuş olup, insanların seyahatlerinde konaklayacak yer bulmasını sağlayan bir web uygulamasıdır. 192 ülkede 800.000’in üzerinde kiralık mekan seçeneği sunan Airbnb, ülkemizde de epey popüler olmuştur. Uygulamanın işleyişi ise şu şekilde:

Öncelikle siteye girip üye oluyorsunuz, kiralamak istediğiniz mekanın fotoğraflarını yüklüyorsunuz ve size uygun bir kiracının gelmesini bekliyorsunuz. Adımlar temel olarak böyle anlatılabilir. Ayrıca Airbnb’nin oldukça güvenilir olduğunu da söyleyebilirim. Hatta evini kiralamak için Airbnb’yi kullananlar arasında Brezilyalı ünlü futbolcu Ronaldinho bile var. Diğer taraftan, Airbnb sayesinde dünya ülkelerinden arkadaşlıklar kurmanız da mümkün. Yani bu site sayesinde epey sosyalleşebilirsiniz. Kısacası, bu yöntemi denerseniz, para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı diyeceğinizden eminim.

Boş Odanızı Depo Olarak Kiralayarak Para Kazanmak

Boş Odanızı Depo Olarak Kiralayarak Para KazanmakEvet, para kazanmak istiyorsunuz ama evinizi bir başkasıyla paylaşmak sizin için neredeyse imkansız. Eğer kendinizi bu gruba dahil hissediyorsanız, bu yöntemden faydalanamayacağınızı düşünerek üzülmeyin. Çünkü evinizi başka biriyle paylaşmadan da boş odalarınızdan para kazanabilirsiniz. Peki, bu nasıl olacak? Hemen anlatayım.

Şöyle ki, boş odanızı birine değil de bir şeylere açacaksınız. Yani burayı bir depo olarak kullanacaksınız. Yurtdışında oldukça popüler bir para kazanma yöntemi olan boş odayı depo olarak kullanma fikri, artık ülkemizde de kullanılmaktadır. Mesela dükkanını kısa süreliğine kapatan bir kişi malzemelerini koymak için bir depoya ihtiyaç duyabilir ya da yeni bir eve taşınan ama eşyalarını sığdıramayan bir ev sahibi de aynı ihtiyacı hissedecektir. Sebep her ne olursa olsun, birçok kişinin depo alanına gereksinim duyduğunu tahmin edebilirsiniz. İlaveten; bir depo kiralamak, boş bir odayı kiralamaktan çok daha pahalıya patlayacağı için, insanların sizi tercih etme ihtimali çok daha yüksek olacaktır. Tüm bunları hesaba katarsanız, boş odanızı depo olarak kiralamanın ne kadar mantıklı olduğunu siz de anlamış olursunuz.

Park Alanınızı Kiralayarak Para Kazanmak

Park Alanınızı Kiralayarak Para KazanmakEvini kimseyle paylaşamayacak kişilerin kullanabileceği bir diğer para kazanma yöntemi ise park alanlarını kiralamaktır. Biliyorsunuz, park alanı bulmak gittikçe zorlaşıyor. Artık insanlar araçlarını kaldırımlara, park yasağı olan yerlere çekmek zorunda kalıyorlar. Hele de büyük şehirler bu konuda tam bir işkence kaynağı! Eğer özel bir garajınız yoksa park etmek tam bir kabus haline dönüşüyor. Tabii bu durum herkes için bir dezavantaj değil. Örneğin özel park alanınız var ama kullanmıyorsunuz ya da fazladan bir arabanın daha sığabileceği bir garaja sahipsiniz. Neden park alanınız boş boş dursun, değil mi? İnternetten ilan vererek ya da direk komşularınıza teklif yaparak, park alanınızdan ek gelir elde edebilirsiniz.

Evinizi Film Yapımcılarına Kiralayarak Para Kazanmak

Evinizi Film Yapımcılarına Kiralayarak Para KazanmakEvet, bu yöntemi daha önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Ancak evinizi film yapımcılarına kiralamak gayet kazançlı bir yöntemdir. Ağırlıklı olarak büyük şehirlerde yaşayanların yararlanabileceği bu yöntem, lüks villalara sahip zenginlerin bile kullandığı kazanç yöntemleri arasındadır. Örneğin; bir eviniz daha var ve siz burayı kiraya verirseniz sadece standart bir kira geliri elde etmiş olursunuz. Diğer taraftan, film yapımcılarının size ödeyeceği ücret ise çok daha yüksek olacaktır. Ayrıca evinizin eski, yeni, modern, klasik olmasının hiçbir önemi yoktur. Çünkü dizi, film ve reklam yapımcılarının her tarzda eve ihtiyacı vardır. Tabii, evinize onlarca kişinin girmesine ve zarar gelmesine aldırmayacak bir karaktere sahip olmanız da önemlidir. Çünkü çekimler sırasında, eviniz hiç tanınmayacak bir hale gelebilir. Sonuçta gereken sabrı gösterebilecekseniz, evinizin fotoğraflarını çekerek ilgili sitelere ilan verebilir ve gelecek paralarınız için gün saymaya başlayabilirsiniz.

Sonuçta, bu yöntem özellikle yalnız yaşayanlar için çok uygun görünse de, yukarıdaki farklı yöntemler aileler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Mesela yalnız yaşayanlar boş odasını kiralamayı düşünürken, aileler ise odalarını depo olarak kiralayabilir ya da park alanlarını kullanarak para kazanabilir. Buna ek olarak, yalnız yaşayan ve çalışan biriyseniz, zaten evinize yatmak için gidiyorsunuzdur. Yani odanızda başka birinin yaşaması sizin için ne kadar sıkıntı yaratabilir ki? Eğer bu duruma aldırış etmezseniz, boş oda kiralama fikri gerçekten çok kazançlı olacaktır. Kısacası yapmanız gereken, hangi yöntemi kullanacağınıza karar vermek ve size uygun bir kiracı bulmak olacaktır. İşte size en kolay para kazanma yöntemlerinden biri. Ne emek, ne sermaye, ne de zaman. Hiçbir şeyinizi harcamadan gelir kapısı olabilecek bir para kazanma yöntemi!

Kimler Boş Oda ve Park Yeri Kiralayarak Para Kazanabilir?

Kimler Boş Oda ve Park Yeri Kiralayarak Para Kazanabilir?Boş odası olan herkes desem beni topa tutma ihtimaliniz yüzde kaç? Şaka bir yana ama bu söylediğim bir bakıma da gerçek! Yani boş bir odanız yoksa bu yöntemi kullanamazsınız, değil mi? Öte yandan, boş odası olan herkesin bu alandan para kazanabileceğini söylemek de yanlış olur. Örneğin; çocuklu bir aileyseniz, evinizi başkalarıyla paylaşmanız hem kiracı için hem de sizin için hoş sonuçlar doğurmayabilir. Tabii, çocuklu ailelerin garajını ya da park yerini kiralayabileceğini hatırlatmak isterim. İlave olarak, yalnız yaşıyorsanız boş odanızı kiralamak gerçekten iyi bir fikirdir derim. Sonuçta bu şekilde hem arkadaş edinmiş hem de para kazanmış oluyorsunuz.

İşte kazan kazan teorisine verilebilecek bir örnek! Ya da evinizi film yapımcılarına kiralamak da bu alanda düşünülebilecek bir yöntemdir. Ama burada da uygun koşulları sağlamalısınız. Yani çocuklu bir aileyseniz ve çekimler sırasında gidebileceğiniz başka bir yer yoksa evinizi kiralamanız pek akıllıca bir tercih olmaz. Tüm bu dediklerimi hesaba katarsanız, kimler bu yöntemi kullanarak para kazanabilir, sorusuna da cevap bulmuş olursunuz.

Boş Oda, Park Alanı veya Film Yapımcıları için Ev Kiralayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Boş Oda, Park Alanı veya Film Yapımcıları için Ev Kiralayarak Ne Kadar Para Kazanılır?Boş odanızı, park alanınızı ya da evinizi kiralamayı düşünüyorsanız bu işten gerçekten kazançlı çıkacağınızı bilmelisiniz. Sonuçta bu iş için ne emek vereceksiniz ne de masraf yapacaksınız ama yine de size getirisi olacak. Daha başka ne isteyebilirsiniz ki değil mi? Örneğin; akşamdan akşama evinize gidiyor ve başınızı vurup yatıyorsanız, diğer odada uyuyan kişinin size ne zararı olabilir? Sonuçta boş boş duran odanız sayesinde para kazanmış olacaksınız. Hem de küçümsenmeyecek miktarlarda para!

Ufak bir piyasa araştırması yaparsanız boş oda fiyatlarının en az 250-300 lira civarında olduğunu görebilirsiniz. Tabii bu fiyatlar evinizin bulunduğu bölgeye ve özelliklerine göre yükselmektedir. Aynı şekilde hiç kullanmadığınız park alanından da 200-300 lira kazanmak fena fikir olmasa gerek. Evinizi film yapımcılarına kiralamak da aynı derecede kazançlı. Hele ki ünlü yapımlarda kullanılacak bir eviniz varsa, bu işten çok daha karlı çıkarsınız. Mesela evinizi daha sonra değerinin çok çok üstünde fiyatlara satmanız mümkün olacaktır. Neticede bu para kazanma yöntemini kullanıp kullanmamak tamamen size kalmış. Ama elinizde imkanınız varsa, bir an önce piyasa araştırması yapmaya başlayın ve kiralayacağınız yerin ilanını verin.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.