Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Katıldığı Aktivitelerden İnanılmaz Rakamlar Kazanan 15 Yabancı Ünlü

Ünlüler attığı her adımdan para kazanmayı başarıyor. Listemizde katıldığı aktivitelerden inanamayacağınız büyüklükte kazanç sağlayan ünlüler var!
Katıldığı Aktivitelerden İnanılmaz Rakamlar Kazanan 15 Yabancı Ünlü
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İnsanlar, ünlüleri neden partilerinde performans sergilemesi için kiralar? Her ne kadar Türkiye’de yaygın olmasa da yurt dışında insanlar, partilerine daha farklı bir hava katmak için ünlü şarkıcıları tutarlar. Kimi DJ veya ufak orkestraların beklenileni karşılamayacağını düşündüğünden kimi ise şov yapmak için. Saçma mı? Bize göre evet, olabilir. Ancak parası olan bir insan için kaliteli zaman geçirmek adına, hoş bir harcama olsa gerek.

Duyulan birkaç dedikoduya ve sanatçıların yakınlarından edinilen bilgiye göre ise oldukça yüksek miktarlarda para istiyorlar. Şöyle ki tek bir performanstan sonra rahatça kendilerine tatil ilan edebilirler. Listeyi oluşturduğum rakamlar resmi değildir, yapılan birkaç açıklamaya ve dedikoduya dayanmaktadır. Ancak üç aşağı beş yukarı doğru olmalılar ki insanlar bu astronomik rakamlardan bahsediyor. Gerçek rakamlarını öğrenmek için ise ajanslarını arayıp sormak gerekiyor. Kim bilir, belki bir gün bizler de kiralarız?

Haydi, bu ünlülere ve özel performans sergilemek için istedikleri ücretlere hep beraber bir göz atalım:

15 Justin Bieber

1 Milyon Dolar

Justin BieberSon zamanlarda yaşadığı ilişkisinin ardından Instagram hesabını kapatması ve eski sevgilisi Selena Gomez ile olan tartışmasıyla gündemde olan genç sanatçı, popülerliğinin farkında olsa gerek ki gösteriler için 1 milyon dolar aldığı söyleniyor. Söylenenlere göre Bieber, bu parayı 2016 yılının başlarında bir partide boy göstererek kazanmıştır.

Dövmeleri ve gelişmiş müzik anlayışıyla Justin, tüm dünyaca bilinen Neymar ve Lewis Hamilton gibi isimlerle de takılıyor. Monaco F1 Grand Prix’de sürücülerin podyumunun yanında özel bir locası dahi vardı.
2016 yılının en çok kazanan DJ’leri listesinde bulunan Skrillex ve Diplo ile yaptığı son çalışmalarından biri olan Jack Ü ile şu ara kulüplerde insanları coşturmaktadır.

14 Blake Shelton

1 Milyon Dolar

Blake Shelton“Country” müzik dalını sanırım, hepiniz biliyorsunuz veya duymuşsunuzdur. Oldukça hareketli ve insanları eğlendirmesi ile bilinir. İşte, bu müzik dalının şu anki liderlerinden olan şarkıcı ve söz yazarı Blake Shelton’ın 1 milyon dolara performans sergilediği kulislerde konuşulmaktadır. Bu para sadece şarkıları için değil, ortamda bulunması için bile ödenebiliyor olabilir. Çünkü Shelton, eğlenceli kişiliği ve insanları güldürmesiyle de ön plana çıkmaktadır.

Shelton, şu aralar Amerikanın “O Ses Türkiye” uyarlaması olan “The Voice” da jüri üyelerinden biridir. Özellikle “Country” dalında birçok insana mental olarak da yardım eden şarkıcı, yardım ettiği insanlara ve yarışmadaki takımında bulunan insanlara bir aile babası gibi davranmaktadır. Ayrıca “The Voice” yarışmasının jüri üyelerinin beraber seslendirdiği “Dream On” şarkısını da dinlerseniz, Shelton’un ne kadar büyük ses olduğunu anlayabilirsiniz ve izlediğinize kesinlikle pişman olmazsınız. Çünkü son zamanların en güzel performanslarından bir tanesi olabilir.

13 Usher

1 Milyon Dolar

UsherUsher’in üstün dans ve performans yeteneği düşünülünce, ödenen miktar çok da aşırı değil gibi gözüküyor. Tabii, bir şarkıcıya 2 – 3 saatliğine 1 milyon dolar vermek ne kadar mantıklı olabilir, orası ayrı bir konu. Seneler boyunca Justin Timberlake ile Michael Jackson’un varisi olma yolunda karşı karşıya geldiler. Sonunda ise ikisi de sektörde kendilerine farklı yerler buldu.

Kısa bir süre önce çöküş yaşayarak, bir konserinin ortasında seyircilerinden özür dileyerek, devam edemeyeceğini açıklayan sanatçı; bir süre ortalarda pek gözükmedi. Şu sıralar ise tekrardan gün yüzüne çıkan Usher, eski haline ulaşmak için çabalıyor. Kim bilir, belki yeni bir Justin Bieber daha keşfeder?

12 Cher

1.5 Milyon Dolar

CherDünyada tek isimle bilinen sayılı insan vardır ve Cher bunlardan bir tanesidir. Yılların verdiği tecrübe ve başarılarla beraber kazandığı ün ile şu sıralar 1.5 milyon dolara sahne aldığı söyleniyor. Her ne kadar 70 yaşını zorlasa da sanatçı Amerikanın Ajda Pekkan’ı gibi aslında. Yalnızca 9695903 kat daha fazla ücret isteyen hali.

Şarkıcı kişiliği ile beraber eğlenceli karakteriyle de tanınan Cher; seneler boyunca farklı müzik tarzlarında eserler ortaya koyarak, her kulağa hitap etmeye çalışmıştır. Aynı zamanda bir ara şov programı yaparak, ünlüleri ağırlamasıyla da kendisini bir hayli tanınır bir yüz haline getirmiştir. Bu sırada da albümlerine ara vermeyen Cher, uzun yıllar boyunca listelerde bir numara olarak kalmıştır.

11 Pink

1.5 Milyon Dolar

PinkSanırım bilmeyen yoktur. Eğlenceli, komik ve yetenekli kişiliğiyle ön plandadır. 37 yaşında olan sanatçı ne güzelliğinden ne de sesinden bir şey kaybetmiştir. Partinizde Pink’i görmek istiyorsanız, büyük bir alana ihtiyacınız vardır ve tabii 1.5 milyon dolara. Şayet kendisi, durduğu yerde durabilen bir insan değil. Büyük sahneniz yoksa aynı parayı vererek, partinizi hareketlendirmesi için çağrılabilir. Eğer diyorsanız ki 1.5 milyon dolar da yok, DJ arkadaşlar çok cüzi bir miktar karşılığında tüm sanatçıları ayağınıza getirebilirler.

10 Bruno Mars

1.5 Milyon Dolar

Bruno Mars“Önemli olan boyu değil, işlevi” belki de onu tarif eden en iyi cümledir. Sahnenin ortasına vuran bir ışık ile beraber gitar veya piyanoyla harikalar yaratabilen sanatçı, partinizi harika bir hale getirebilir. O parayı verebilecek durumdaki kişiler için kesinlikle hayal kırıklığı yaratmaz. Hatta, arkadaş bile olabilirsiniz.
İlk hiti olarak sayılabilecek olan “Just The Way You Are” ile muhteşem bir çıkış yakalayan sanatçının müziği hakkında saatlerce konuşulabilir. Yani, demek istiyorum ki parası olan için Bruno Mars; mükemmel bir seçimdir.

9 Jay – Z

1.5 Milyon Dolar

Jay - ZÜslubu her ne kadar diğer rapçiler kadar sert olmasa da Jay – Z piyasanın önde gelen isimlerinden bir tanesidir. Ayrıca Beyonce’nin kalbini fethettiğini de unutmamak gerek. Böyle bir adam, ne kadar kötü olabilir ki? Ayrıca ufak bir sürpriz yaparak, eşini bile getirebilir. Yani 1.5 milyon dolara muhteşem ikili partinizde yer alabilir. Hip hop ve rap müziğin; partiyi gayet iyi bir şekilde canlandırabileceğini düşünürsek, Jay – Z ile beraber kopma şansı elde edebilirsiniz. Eğer paranız varsa Jay – Z listenizin başında gelecek isimlerden bir tanesi olmalıdır. Bir de eşini getirme ihtimalini düşünürsek, pişman olma şansı neredeyse sıfıra düşüyor.

8 Beyonce

2 Milyon Dolar

BeyonceEşinden o kadar bahsetmişken, kendisinden bahsetmemek olmaz. Kraliçe B, bir şarkıcı olmaktan çok daha ötesi aslında. Bu kadar yeteneğin bir insana fazla gelmesi gerekirken, Beyonce’da mükemmelliği oluşturmuştur. Bahsedilen parayı son olarak Muammar al – Qaddafi ailesinin özel partisinde aldığı söyleniyor. Bakacak olursak, ailenin müzik keyfinin kötü olduğu söylenemez. Beyonce’nin yanı sıra Usher ve Mariah Carey gibi isimlerde sahne almıştır. Ayrıca Lady Gaga ve 50 Cent gibi ünlü isimlerin de aynı ücret karşılığında sahne aldığı tahmin ediliyor.

7 Jennifer Lopez

2.5 Milyon Dolar

Jennifer LopezAyrıca J.Lo diye bilinen Jennifer Lopez; şarkıcı olmasının yanı sıra harika bir dansçı, model ve aktristir. Ortaya çıktığı ilk günden itibaren durmak nedir, bilmez. Tartışılabilecek bir konu; ancak kendisi en iyi Latin sanatçı olma konusunda çok büyük adımlar atmaktadır.

Rus bürokrat Alexander Yelkin, kendi doğum gününde şarkı söylemesi için 2 milyon dolara J.Lo ile anlaşmıştır. “İyi Doğdun” şarkısını söylemek için ne kadar pahalı bir seçim! Daha sonrasında ise FIFA turnuvasında sahne alması için 2.5 milyon dolar vermiştir.

6 Kanye West

3 Milyon Dolar

Kanye WestKarısının sosyal hayatı ve sürekli polemik çıkarmaya yönelik olan sözleriyle gündemde olan şarkıcı, egosuyla eşit orantıda bir ücret talep etmektedir. Şarkıların daha çok söyledikleriyle ve hareketleriyle gündemde olması ise 3 milyon dolar istemesini biraz tartışılabilir hale getiriyor. Ayrıca, bir dahaki seçimlerde Amerika Başkanlığına adaylığını koyacağını açıklaması ise tam bir bomba etkisi yaratmıştı.

Nursultan Nazarbayev’in özel partisinde gösteri yapmak için 3 milyon dolar teklif edildiği öne sürülüyor. Kazak Başbakan bu rakamı her ne kadar önemsemiyor olsa da şahsi görüşüm; o paraya bu listeden çok daha iyi ve eğlendirebilecek kişi, hatta kişiler tutulabilir. Torununun düğünü için ne kadar doğru bir seçim, orası tartışılır. Düğünlerde hip hop müzik tarzı ne zaman moda oldu, acaba?

5 Eminem

3.3 Milyon Dolar

EminemListemizde ilk beşe girerken, 5 numarayı efsane isim Eminem ile açıyoruz. Seneler boyunca birçok zorluk atlatan, fazla doz yüzünden ölümün eşiğinden dönen Eminem; yaşadığımız dünya üzerinde belki de alanında en iyisi olabilir. Asi ve herkese “diss” attığı dönemlerde The Real Slim Shady ismi ile sahne alıyordu. Sonrasında ise normale dönen ünlü rapçi, halen daha mükemmel işlerle bizleri kendinden mahrum bırakmamaktadır.

Son olarak Birleşik Krallık’ın düzenlediği festivalde 3.3 milyon dolara sahne almıştır. Bu ücret ile tarihin en pahalı rapçisi olarak adını yazdırmıştır ve bir sürede orada kalacak sanırım. Sektörde en iyisi olduktan sonra istediği ücreti istemek ile pek de haksız sayılmaz gerçi. Kendisi benim listemde birinci sıradadır. Eğer bana bir güzellik yapmak isteyen olursa 3.3 milyon dolar karşılığında Eminem ile beni tanıştırabilir. Şimdiden çok teşekkür ederim.

4 Christina Aguilera

3.6 Milyon Dolar

Christina AguileraDünyalarca paranız var ve parti mi veriyorsunuz? O partiyi biraz hareketlendirmek lazım, öyle değil mi? İşte, bu alanda en iyilerden bir tanesi Christina Aguilera olabilir. Parası olanlar, kendisini tutmaktan pek de kaçınmıyor. Bir zamanlar zengin arkadaşlardan bir tanesinin San Diego’daki partisinde boy göstermek için 1 milyon almıştır. Fakat bu yalnızca aldığı astronomik rakamlardan bir tanesidir. Son olarak bir Rus milyarderin düğününde performans sergileyerek 3.6 milyon dolar para almıştır ve yalnızca 3 şarkı söylemiştir. Yani her bir şarkısı 1.2 milyon değerindedir. Usta yeteneklerini, muhteşem sesini ve sahne performansını göze alırsak parası olan insanlar için gayet akıllıca bir tercih diyebiliriz.

3 Rolling Stones

4 Milyon Dolar

Rolling StonesListemizin başına doğru gelirken, Rolling Stones listemize 3. sıradan girmektedir. Eğer partinizde bir grubun çalmasını istiyorsanız, bu işi efsane gruptan daha iyi yapabilecek olanların sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. Grup hakkında söylenilebilecek pek çok şey var; ancak istedikleri bedel olan 4 milyon dolar, sanırım ne kadar efsanevi olduklarını anlamanıza yardımcı olur.

2 James Earl Jones

4.5 Milyon Dolar

James Earl JonesListemizdeki diğer isimlerin şarkıcı olduğunu düşünürsek, kendisi bu listedeki tek aktördür, diyebiliriz. Şu ana kadar 130’dan fazla filmde yer almıştır. Kimisinde ise yalnızca sesiyle yer almıştır. Birçoğunuz, onu Darth Vader karakterini seslendirmesiyle biliyor olabilirsiniz.

Çocukluğunda kekemelik sorunu yaşayan aktör, ilk olarak bu sorunundan kurtulmak için oyunculuk dersleri almıştır. Konuşma tarzı, tane tane sanki gök gürültüsü gibidir. İnsanın üstünde inanılmaz bir etki bırakır. Partilere çağrılma sebebi ise insanların onun sesini birebir duymak istemeleridir.

1 The Eagles

6 Milyon Dolar

The EaglesSonunda, listemizin başını çeken efsanevi grup, The Eagles! Son olarak gizli bir yatırımcı tarafından New York konserinde performans sergilemek üzerine davet edilen grup, tek bir şarkı söylemelerine rağmen 6 milyon dolar almışlardır! Hangi şarkıyı söylediklerini tahmin etmek de zor olmasa gerek? Evet, Hotel California. Şarkının dakikası neredeyse 1.2 milyon değerindedir. Yani, düşünmek gerek tabii. Önce bayağı bir zengin olmak gerek; ama ondan sonra iyice bir düşünmek gerek. Sonuçta tek şarkıya 6 milyon dolar verdikten sonra o şarkı insanı şok etmeli.

Evet, listemizdeki ünlülerimizi gördünüz. Liste ilerledikçe parası artmakta ve şarkı sayısı da git gide azalmaktadır. O kadar paraya sahip olduktan sonra düşünmeden sanatçılar davet edilebilir. Ama The Eagles yerine 2 – 3 tane sanatçı çağrılabilir. Peki, dünyalar kadar paranız olsa siz partilerinizde bu isimleri görmek ister miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.