Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Instagram ‘Yakın Arkadaşlar’ Özelliği ile Hikayeler İstenen Kişi ile Paylaşılacak

Instagram, kullanıcıların hikayeleri sadece yakın arkadaşlarına özel şekilde paylaşmalarına imkan sağlayacak yeni özelliğini kullanıma sundu.
Instagram ‘Yakın Arkadaşlar’ Özelliği ile Hikayeler İstenen Kişi ile Paylaşılacak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, milyonlarca kullanıcısının karşısına sürekli yeni özellikler ile geliyor. Geçtiğimiz gün görme engellilerin uygulamayı kullanmasına yönelik özellikler geliştirdiği ortaya çıkan platform, halihazırdaki uygulamalarını da güncellemeye devam ediyor. Bilindiği üzere Snapchat’in popüler özelliği olan Hikayeler, daha sonra Instagram tarafından sunulmuş ve büyük ilgi toplamıştı.

Hatta bu durum Snapchat’in her geçen gün popülerliğini kaybetmesine neden olmuştu. Instagram ise Hikayeler özelliği için sürekli yeni güncellemeler yayınlıyor. Gelen özellik ile hesabında sıkça hikaye paylaşımı yapan kullanıcılar, yakın arkadaşlarına özel paylaşım yapabilecek.

Instagram’da Kişiye Özel Hikaye Paylaşımı Dönemi

Instagram’da Kişiye Özel Hikaye Paylaşımı Dönemi

Sosyal medya devinin son olarak kullanıma sunduğu yeni hikayeler özelliği ile kullanıcılar paylaştıkları hikaye için bir filtre belirleyebilecek. Bugüne kadar paylaştığınız hikayeleri görmesini istemediğiniz kişileri Instagram üzerinden belirlemek mümkündü. Ancak bu özelliğin tam tersi mantığına çalışan yeni bir güncelleme yayınlandı.

Yeni özellikte ise kullanıcılar paylaştıkları hikayeyi kimlerin göreceğini liste halinde belirleme imkanı bulacak. “Yakın Arkadaşlar” adı verilen özellik sayesinde paylaşım yapan kullanıcılar yakın gördükleri arkadaşlarına özel hikaye paylaşımı yapacak.400 milyondan fazla aktif kullanıcının hikayeler özelliğini kullandığı belirtilirken, sosyal medya devinin rakibi Snapchat’e karşı her geçen gün daha üstün olduğuna tanık oluyoruz.

Özellik Nasıl Kullanılır?

Özellik Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın yeni özelliğini kullanmak için uygulamanın iOS ve Android için en son sürüme güncellenmesi gerekiyor. Uygulama yeni sürüme güncellendikten sonra, profil sayfasında yer alan “Yakın Arkadaşlar” seçeneğinden belirlenecek liste ile kullanıcılar istedikleri kişilere özel hikaye paylaşımı yapabilecek.

Hikaye paylaşımı yapacak olan kullanıcılar ‘hikayende paylaş’ seçeneği yerine ‘ yakın arkadaşlarla paylaş’ seçeneğini kullanarak, belirledikleri listeye özel paylaşım yapmış olacak. Yakın arkadaşlar ile paylaşılan hikayelerde, fotoğrafın altında pembe halka yerine yeşil halka görecekler. Ayrıca hikayeler görüntülenirken, hikaye içerisinde bir yeşil tık bulunacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın