Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hayatı Farklı Yönlerden Kolaylaştıracak Küçük Hileler

Hayatınızı farklı yönlerden kolaylaştıracak bu önerilere mutlaka göz atmalısınız. En azından birkaç tanesini hafınıza yazacağınızda emin olabilirsiniz.
Hayatı Farklı Yönlerden Kolaylaştıracak Küçük Hileler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hayat bazen çok zor, değil mi? İşte, okulda, evde, dışarıda… Kısacası; etrafımızda ya da doğrudan kendi içimizde olan biten şeylerle başa çıkmak bazen bizi gerçekten yoruyor. İlişkilerimizde sıkıntı yaşıyor, iş hayatında tükendiğimizi hissediyor, hiç olmayacak yerlerde olmayacak kişilere karşı öfke patlamaları yaşıyoruz. Çoğu zaman nerede hata yaptığımızı anlamıyor, kendimize sürekli “her şey neden üst üste geliyor?” diye soruyoruz.

Oysaki belli başlı noktalara dikkat ederek hayatımızı daha kolay hale getirebiliriz. Peki, nasıl mı? Mesela; bu konudaki ilk adım hemen aşağıdaki listeyi dikkate almak olabilir! Böylelikle insanların üzerinde isteğimiz etkiyi nasıl yaratacağımız hususundan başlayarak, daha pek çok farklı konuda aklımızda bulundurmamız gereken tüyolara ulaşabiliriz.

İşte hayatı farklı yönlerden kolaylaştıracak küçük hileler:

Hoşlanmadığınız Bir Cevapla Karşılaştığınızda, Karşınızdaki Kişinin Gözlerinin İçine Bakın!

Hoşlanmadığınız Bir Cevapla Karşılaştığınızda, Karşınızdaki Kişinin Gözlerinin İçine Bakın!Evet, karşınızdaki kişi size beklentinizin tersi yönünde bir cevap verdiğinde, soruyu yinelemek yerine bunu yapın. Çünkü çoğu insan soruyu yineleyerek, istediği cevabı almaya çalışır. Ancak bu karşıdaki kişiyi irrite etmekten başka bir işe yaramamaktadır. Böyle anlarda yapmanız gereken, karşınızdaki kişinin gözlerinin içine bakarak sakince beklemektir. Nitekim yaratacağınız zarif baskı sayesinde, büyük ihtimalle istediğiniz yanıtı alırsınız.

Karşınızdaki Kişi Size Sesini Yükselttiğinde Sükûnetinizi Koruyun!

Karşınızdaki Kişi Size Sesini Yükselttiğinde Sükûnetinizi Koruyun!Biliyorum, böyle anlarda doğal olarak herkes gibi siz de sesinizi yükseltmek isteyeceksiniz. Ancak durumu daha da kötüleştirmemek için kendinizi sakinleştirmeyi öğrenmelisiniz. Hem emin olun, bu şekilde karşı taraf da hatasını anlayacak, hatta belki de sorunu çözmek için sizden daha fazla uğraş verecektir.

Gazabından Korunmak için Hulk’a Yakın Bir Yerlere Oturun!

Gazabından Korunmak için Hulk’a Yakın Bir Yerlere Oturun!Evet, sevgili Bruce Banner’iniz Hulk’a dönüşmeden önce, onun en yakınındaki yerinizi almalısınız. Böylelikle çıkacak savaştan en az zararı alarak kendinizi kurtarabilirsiniz. Yani diyorum ki muhtemelen öfke saçacak kişiye en yakın yerde durun. Örneğin; toplantı yapacaksınız ve yöneticinizin fazlasıyla gergin olduğunu biliyorsunuz. Şansınız varsa hemen onun yanına oturun. Biliyorum, bu biraz rahatsız edici olacak ama sonucunda kazanan siz olacaksınız.

Sevilip Sayılan Biri Olmak için İsim Hafızanızı İyi Tutun!

Sevilip Sayılan Biri Olmak için İsim Hafızanızı İyi Tutun!Sevilip sayılan biri olmak ve popülerliğinizi arttırmak istiyorsanız isim hafızanızı iyi tutmalısınız. Tanıştığınız insanların isimlerini ezberlemeli, onlarla tekrar karşılaştığınızda ilk isimlerini kullanarak hitap etmelisiniz. Böylelikle karşı tarafa verdiğiniz değeri belli edecek ve aynı şekilde değer göreceksiniz. Başarılı ve sevilen insanların ortak özellikleri arasında yer alan bu niteliğe kesinlikle dikkat edin.

Negatif Düşünceler İçinde Boğulduğunuzda Kalemi Elinize Alın!

Negatif Düşünceler İçinde Boğulduğunuzda Kalemi Elinize Alın!Endişeli, üzgün, sinirli, umutsuz… Sizi ele geçiren negatif düşüncelere karşı yenilmemek için böyle anlarda kalemi elinize almalısınız. Aklınızdan geçenleri bir bir kağıda dökmeli, yazdığınız her kelimenin sizi hafifletmesine izin vermelisiniz.

Kararsız Kaldığınızda Seçenekleri Azaltın!

Kararsız Kaldığınızda Seçenekleri Azaltın!Bu küçük hileyi hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz. Sonuçta; hepimiz zaman zaman karar verme konusunda güçlük yaşıyoruz. Hangi tarafa yöneleceğimizi bilemiyor, sonra daha da çok panikleyerek yanlış seçimler yapıyoruz. İşte bu nedenle, kararsız kaldığınız anlarda seçenekleri azaltmayı denemelisiniz. Böylece dikkatinizi daha rahat toplayabilecek, azalan alternatiflerin avantaj ve dezavantajlarını daha net ölçüp tartabileceksiniz.

Daha doğru karar alabilmek için dikkat etmeniz gereken noktaları buradan öğrenin!

Omuzlarınızı Düşürmeyin!

Omuzlarınızı Düşürmeyin!Kendinizi ne kadar kötü hissederseniz hissedin, omuzlarınızı asla ama asla düşürmeyin. Gerçeği bilseniz de içten içe kendinizi başarısız hissetseniz de dik ve öz güvenli bir duruşla, işin içinden çok daha kolay sıyrılabilirsiniz. Diğer bir deyişle; hasta olsanız da kendinize hasta olduğunuzu hatırlatmayın. Yalandan da olsa “iyiyim” diyebilin ve bu yalanın sonunda gerçeğe dönüşeceğini bilin.

Kişisel Bakımınıza Özen Gösterin!

Kişisel Bakımınıza Özen Gösterin!Hayatınızın her anlamda kolaylaştıracak hilelerden bir diğeri de bu! Sonuçta; kim iyi görünen, kendine saygı duyan kişilere karşı sempati duymaz ki? Peki, ya kişisel bakım konusunda sınıfta kalanlara karşı olan bakış açısı? Tam tersi olmuyor mu? Elbette, öyle! İşte bu nedenle siz siz olun, hem kendinize hem de başkalarına karşı olan saygınızı koruyun. Doğan her yeni güne, yeni bir ışıkla başlayın!

Başınız Ağrıdığında Bunları Yapın!

hayati-kolaylastiran-hileler-basiniz-agridiginda-bunlari-yapinBiliyorum, ilginç gelebilir ama başınız ağrıdığında, sağ burun deliğinizi kapatıp sol burun deliğinizden nefes alın! Buna ek olarak; vücudunuzun belli başlı noktalarına masaj yapmayı deneyebilirsiniz. Örneğin; şakaklarınıza, kulaklarınızın arkasına, kaşlarınızın arasına, başparmağınız ile işaret parmağınız arasında kalan yumuşak dokuya masaj yapabilirsiniz. Ayrıca sıcak bir duş alabilir, açık havada yürüyebilir, karanlık ve sessiz bir ortamda uzanabilir ya da ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletebilirsiniz. Son olarak, gün içinde yeteri kadar su içtiğinizden emin olun. Çünkü bedenininizin susuz kalması da baş ağrısına yol açacaktır.

Nasıl Yardım İsteyeceğinizi Bilin!

Nasıl Yardım İsteyeceğinizi Bilin!Eğer birinin yardımına ihtiyacınız varsa bunu nasıl yapacağınızı bilin. Örneğin; A kişisinden herhangi bir konuda yardım isteyeceksiniz. Cümleye “yardımına ihtiyacım var…” biçiminde başlayın. Çünkü insanlar kendilerine ihtiyaç duyulmasından hoşlanıp, suçlu hissetmekten nefret ederler. Siz yardımı böyle istediğinizde, hem içten içe onların gururlarını okşayacak hem de çaktırmadan baskı yapmış olacaksınız.

Zayıflamak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin!

Zayıflamak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin!Her sabah aç karnına su içme alışkanlığı edinerek işe başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, hem sağlığınız hem de formunuz için şu kuralları benimsemelisiniz. Örneğin; doğal olmayan yiyecek ve içecekleri hayatınızdan tamamen çıkartın. Yavaş yemek yemeyi öğrenin. Küçük tabaklar kullanın. Ağzınıza attığınız her lokmadan sonra çatalınızı, bıçağınızı ya da kaşığınızı masaya bırakın. Yemek sırasında su içmeyin. Salatalık, yoğurt, tam tahıllı besinler, mevsim sebzeleri, yeşil çay, acı biber gibi besinlerden faydalanın. Ayrıca 2 hafta boyunca sürdürmeniz gereken şu kürü deneyebilirsiniz. Yatmadan yarım saat önce 3 yemek kaşığı yoğurda 1 çay kaşığı pul biber ve yarım limonun suyunu ekliyorsunuz. Daha sonra hiçbir şey yiyip içmiyorsunuz. (Bu kürü mideniz sağlamsa uygulayın!)

Kaliteli Uykunun Önemini Anlayıp, Gereken Şeyleri Yapın!

Kaliteli Uykunun Önemini Anlayıp, Gereken Şeyleri Yapın!Hayatınızı pek çok farklı yönden kolaylaştıracak ve çok daha başarılı biri olmanızı sağlayacak önerilerden bir diğeri de bu! Yani kaliteli uyku kavramını dikkate almanız! Çünkü kötü bir uyku düzeni, hayatınızı tahmin edemeyeceğiniz kadar çok zorlaştıracaktır. İşte bunun için hemen şimdi, kaliteli bir uyku için yapılması gereken şeyleri öğrenmenizi öneririm.

Gribe Karşı Soğan!

Gribe Karşı Soğan!Soğanın ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz, değil mi? Peki, bu mucizevi besinin gribe karşı harika bir silah olduğunu biliyor musunuz? Evet, malum mevsim de kışken, bu öneriyi aklınızda bulundurun derim. Yapmanız gereken şey, bir soğanı dörde bölüp yatak odanıza koymak. Burnunuzun açıldığını ve çok daha rahat bir uyku çektiğinizi göreceksiniz.

Yalan Söyleyenleri Tanıyın!

Yalan Söyleyenleri Tanıyın!Kimse kandırılmayı sevmez, öyle değil mi? O zaman etrafınızdaki yalancıları ayırt etmeyi öğrenin. Bunun için belli başlı noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Örneğin; karşınızdaki kişi normalde olduğundan çok daha heyecanlı, üzgün veya mutluysa, ondan şüphelenin. Yaptığıyla söylediği çelişkiliyse onu sorgulayın. Gözlerinize bakamıyor, konuşurken başka şeylerle ilgileniyor, saçma yanıtlar veriyor, aynı soruyu bir kez daha sorduğunuzda farklı cevaplar veriyor, konuyu değiştirmeye çalışıyor, elini kolunu koyacak bir yerler arıyor, kelime oyunları yapıyor, saçlarına, boynuna, çenesine, burnuna dokunuyorsa onun yalan söylediğinden rahatlıkla şüphelenebilirsiniz.

Konuşmanızın Başına ve Sonuna Hep Dikkat Edin!

Konuşmanızın Başına ve Sonuna Hep Dikkat Edin!Nerde olursanız olun! Bir iş toplantısında, arkadaş ortamında ya da herhangi başka bir yerde! Ağzınızdan çıkacak ilk sözlere, yapacağınız ilk hareketlere ve görüşmenin en sonundakilere hep dikkat etmelisiniz. Çünkü bunlar insanların aklında en çok kalacak olanlardır. Yani olayın gelişme bölümünde saçmalamış olsanız bile en sonda toparlamayı başarabilirsiniz.

Tokalaşmadan Önce Ellerinizi Isıtın!

Tokalaşmadan Önce Ellerinizi Isıtın!Twilight kuşağındaki Cullen’lerden biri olmadığınıza göre neden insanlara buz gibi ellerinizi uzatıyorsunuz ki? Şaka bir yana; biriyle tokalaşmadan önce ellerinizin yeteri kadar sıcak olmasına dikkat edin. Çünkü soğuk eller karşı taraf üzerinde negatif bir etki yaratıyor. Özetlemek gerekirse, hiç yok yere kötü bir ilk izlenim yaratmamak istiyorsanız ellerinizi ısıtın.

Dilinize Yapışıp Kalmış Şarkıdan Kurtulmanın Yolu da Var!

Dilinize Yapışıp Kalmış Şarkıdan Kurtulmanın Yolu da Var!Hani bazen olur ya! Sabah dinlediğiniz ya da birilerinden duyduğunuz şarkıyı bütün gün mırıldanır durursunuz. Bu sizi rahatsız etse de ne iç ne de dış sesinize engel olamaz, o sinir bozucu ezgilere lanet ederek, günü aynı şarkıyla bitirirsiniz. Böyle anlarda yapabileceğiniz şeyler, dikkatinizi başka bilişsel bir aktiviteye vermek, benzer ritimlerde farklı bir şarkı söylemek ve aynı şarkıyı birkaç kez sonuna kadar dinlemektir.

Not Alırken Kullandığınız Kalem Rengine Dikkat Edin!

Not Alırken Kullandığınız Kalem Rengine Dikkat Edin!Özellikle de aklınızda kalmasını istediğiniz notlar için bu küçük hileyi kullanın. Defterinize sizin için önemli olan bir şey mi yazacaksınız? Siyah değil, mavi renk kullanın. Emin olun, aklınızda daha iyi yer edecektir.

Artık “Beni Yol Tutuyor!” Demeyeceksiniz!

Artık “Beni Yol Tutuyor!” Demeyeceksiniz!Bu kabusu daha fazla yaşamak istemiyorsanız şimdi duyacaklarınızı aklınızın bir kenarına not edin. Yola çıktığınızda sabit bir yere bakmaya çalışmak, araba tutmasına karşı almanız gereken önlemlerden bir tanesi. Diğerleri ise şu şekilde; yola çıkmadan önce bir parça çikolata yemek, ağır kokulardan ve yiyeceklerden uzak durmak, tuzlu çubuk ve kraker yemek, kitap okumamak, dikkatinizi toplayacağınız aktivitelerle uğraşmak (bulmaca çözmek, örgü örmek gibi).

Mesai Çıkışında Sürpriz Bir Plan Çıktıysa!

Mesai Çıkışında Sürpriz Bir Plan Çıktıysa!Ne kötü durum ama değil mi? Özellikle de kadınlar için! Ama içinden çıkılamayacak kadar büyük bir dert de değil! Çünkü birkaç küçük hileyle akşama hazırlanmanız mümkün! Örneğin; çantanızda bulunan makyaj malzemeleriyle (her zaman birkaç tane kurtarıcı makyaj malzemesi bulundurmalısınız) yüzünüze renk katabilirsiniz. Saçlarınızı dağıtabilir ya da sımsıkı bir şekilde arkadan bağlayabilir, yolunuzun üzerindeki olan bijuterilerden takı, şal, kemer gibi aksesuarlar satın alabilirsiniz. Anlayacağınız, ufak tefek değişikliklerle bütün bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.