Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Guinness Rekorlar Kitabı’na Giren Dünyanın En Uzun Kirpikli Kadını

Geçtiğimiz günlerde 2018 baskısı yayınlanan Guinness Rekorlar Kitabı, içinde yer alanlarla konuşulmaya devam ediyor. Dikkat çekenlerden bir tanesi de 12.40 cm kirpikleri olan Çinli You Jianxia…
Guinness Rekorlar Kitabı’na Giren Dünyanın En Uzun Kirpikli Kadını
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Guinness Rekorlar Kitabı 2018 baskısının yayınlanmasıyla birlikte dikkat çekici kişilikler de hayatımıza girmiş oldu. Dünyanın dört bir yanından kırdıkları rekorlarla kitaba giren isimler arasında dünyanın ne uzun bacaklısı unvanlı Ekaterine Lisina da var, dünyanın en uzun afro saçına sahip insanı Benny Harlem de!

Anlayacağınız, bu senenin Guinness’i pek çok renkli ve şaşırtıcı kişilikle dolu! Ama biz bugün, uzun mu uzun kirpikleriyle herkesin ilgisini çeken Çinli kadından bahsedeceğiz. Zira görünen o ki You Jianxia, diğerlerine kıyasla adını daha çok duyurdu.

Rapunzel misali uzun saçlarıyla rekor kıranları daha önce de görmüştük ancak bu kez saç değil de kirpikler “rapunzel” yakıştırmasını hak ediyor.

Rapunzel misali uzun saçlarıyla rekor kıranları daha önce de görmüştük.

28 Haziran 2016’da Çin’de ölçülen kirpikleri, 12.4 santimetrelik uzunluğuyla herkesin dikkatini çekiyor.

Şu an 49 yaşında olan Çinli kadının kirpiklerini daha da ilginç kılan şey ise bu durumun tamamen doğal olması.

Şu an 49 yaşında olan Çinli kadının kirpikleri doğal.

Evet, You Jianxia kirpiklerinin uzaması için herhangi bir şey yapmadığını söylüyor. Daha açık söylemek gerekirse, rekortmen kadın hiçbir şekilde bakım ürünü ya da benzeri bir şey kullanmamış.

Çinli kadının kirpikleri 2013 yılında uzamaya başlamış ve bu uzama sürekli devam etmiş.

2013 yılından bu yana kirpikleri uzuyor.

Herhangi bir sağlık problemi olmayan Jianxia, onu rekortmen yapan kirpiklerinden rahatsızlık duymadığını yalnızca sokaktaki insanlar yüzünden sorun yaşadığını belirtiyor.

Çünkü dışarıya çıktığında insanlar dönüp dönüp ona bakıyor ve bu bakışlar bazen hoş olmayabiliyor. Çoğu kişinin kirpiklerine dokunmak istediği Jianxia, genellikle buna izin verse de aşırı ilginin onu bunalttığı anlar olduğunu söylüyor. Fakat şu da var ki Jianxia istediği zaman kirpiklerini keserek maruz kaldığı bakışlardan kurtulabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.