Paylaşım

Üzerindeki Binlerce Arıyla Guinness Rekorlar Kitabına Giren Adam

 

Dünyada kırılmış rekorların tescili Guinness Rekorlar Kitabı sayesinde olmaktadır. Sayısız çeşitli alandaki rekorlar Guinness yetkililerinin gözlemleri ile bu kitaba girebilmektedir. Çinli Ruan Lianming kırdığı rekor ile bu kitaba girmeyi başaranlardan. Videoda binlerce arıyı üzerine toplayarak rekorlar kitabına girmeyi başaran arı adamın görüntüsüne tanık olacaksınız.

Çoğu insan yakınlarında arı gördüğü zaman oldukça tedirgin olur. Evden içeri girdiğinde arıyı hemen dışarı çıkarmak ister. Ruan Lianming ise binlerce arı ile adeta bir bütün olarak, akıllara durgunluk verecek bir görüntü sergiliyor. Lianming’in üzerine Arıların kovalarla boşaltıldığı görülüyor. Bu kadar arı ile bir bütün olarak durabilmek üstün bir cesaret istiyor.

İlginizi Çekebilir: Arı Yetiştiriciliği (Arıcılık) Yaparak Para Kazanmak

Binlerce arı ile bu denemeyi yapan tek kişi Luanming değil. Pek çok kişi arılar ile birlikte bu denemeyi gerçekleştiriyor. Ancak Luanming 637 bin arı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarıyor. Bu kadar arının insan vücudunun üzerine boşaltılması sonrasında, arılar tarafından sokulmamak mümkün değil. Luanming’in yüz binlerce arının içinde sakinliğini bozmadığı görülüyor.

Luanming’in vücuduna daha fazla arı toplamak için ayrıca 60 tane kraliçe arının üzerinde olduğu belirtiliyor. Bu sayede ortamdaki arıların çok büyük kısmı Luanming’in üzerinde toplanıyor.

Çinli rekortmenin üzerindeki arıların toplam ağırlığının 63.7 kg olduğu görülüyor. Luanming’in üzerinde taşıdığı arıların toplam ağırlığının ortalama bir insanın ağırlığına eş değer olduğu aşikar. Sayısız arı tarafından sokulan bu çılgın adam aynı zamanda bu derece bir ağırlık karşısında da ayakta durmak için ekstra bir çaba sarf ediyor.

Arıların yoğunluğu karşısında Luanming’in hiçbir tarafı görünmüyor. Bu derece arı yoğunluğunun altında olan bir kişinin kaç tane arı tarafından sokulduğunu insan merak etmeden yapamıyor.

İnsanlar akıllara gelmeyecek denemeler ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için özel çaba sarf etmektedir. Luanming ise bu başarıyı, izleyenlerin tüylerini diken diken eden bir performans ile gerçekleştirmeyi başardı.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur