Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Kot Pantolonu

Dünyanın En Pahalı 10 Kot Pantolonu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Telefonunuz çaldı ve çok sevdiğiniz bir arkadaşınız sizi kahve içmeye davet etti. Ama hazırlanmak için de çok fazla vaktiniz yok. İşte size en kurtarıcı kombin; bir jean, gömlek ve şık bir ayakkabı ile hemen hazırlasınız! Bu durum bize şu vazgeçilmez gerçeği gösteriyor; bir çoğumuz için kot pantolonlar, önemli bir kurtarıcı ve rahatlık sembolüdür. Ama birazdan göreceğiniz kot modelleri, bu düşüncenin biraz dışına çıkıyor diyebiliriz.

Kot pantolonlar, dünyanın her yerinde giyilen, hem rahat hem de gündelik giyimin bir parçası olarak düşünülen kıyafetlerdendir. Ayrıca en ucuz giyim eşyası olarak da görülmektedir. Bu giyim eşyası, inşaat işçisinden mankenine kadar herkesçe giyilmektedir.

Birçok insanın rahatlığı sebebiyle kot pantolonu tercih etse de hemen herkesin kendine göre sebepleri var. Ancak, bu sözde ucuz giyim eşyası, tasarımcılar tarafından pahalıya mal edilebilir. Ayrıca tasarımcıların ürettiği kot pantolonlar, oldukça pahalı ve ortalama bir kişinin karşılayabileceği düzeyde değildir.

Bugün dünyadaki en pahalı 10 kot pantolondan bahsedeceğiz. Neden bazı kot pantolonların, bu listenin dışında kaldığıyla ilgili bir sürü sebep var. Temel sebeplerden biri bu pantolonların kesimi, stili, dikimi ve elbette tasarlandığı markanın ismi; bunların hepsi, birazdan göreceğiniz fiyatları geçerli kılmaktadır.

10 7 For All Mankind

298 Dolar

7 For All MankindBu marka çeşitli stil ve renklerde kot pantolon üretmektedir. Popüler olmasının nedeni, basen ve bacaklara mükemmel uyumudur. Kot pantolon ne kadar eski olursa o kadar rahat olduğunu hepimiz biliriz. Üzerimize daha rahat otururlar ve bize sıkıntı vermezler. Bu yüzden; dünyanın en pahalı 10 kotu kategorisini oluşturan tüm bu markalar, müşterilerine en tarz kot pantolonları tasarlarken, rahatlıktan da ödün vermiyor.

9 Earnest Sewn Custom Fits

1000 Dolar

Earnest Sewn Custom FitsEarnest Sewn’in isminden de anlayacağınız gibi beden ölçülerinize ve vücut tipinize göre özel dikimler yapmakta. Böylelikle kot pantolonlarınız vücudunuza mükemmel uyum sağlıyor ve özelliği ile Earnest Sewn Custom Fits kot pantolonları vereceğiniz parayı hak ediyor.

8 Dolce&Gabbana

1.200 Dolar

Dolce&GabbanaEğer Dolce&Gabbana’nın bu kot pantolonlarından istiyorsanız, öncelikle bunun için kayıtlı bir müşteri olmanız gerekmektedir. Dolce&Gabbana’nın bu tarz pantolonları, özel yapım oldukları ve arka cebi pembe bir yama üzerine markanın altın bir logosuyla süslendiği için bir süre beklemeniz gerekiyor. Ama sonuçta size özel olacağı için beklemeye değecektir diye düşünüyorum.

7 Roberto Cavalli

1.200 Dolar

Roberto CavalliRoberto Cavalli kot pantolonları, Hollywood ünlüleri arasında oldukça meşhur. Sarah Jessica Parker’ı ünlü dizi Sex and The City’de, bu marka pantolonları giyerken görmüş olmalısınız. Roberto Cavalli pantolonların popüler olmasının ardındaki neden, farklı tasarımlı dikişleri ve mücevherlerle süslenmiş olmasıdır.

6 Gucci Jeans

3.100 Dolar

Gucci JeansBir ürünün modaya uygun, pahalı ve şık olması için Gucci etiketine sahip olması yeterlidir. Gucci, 2010 yılında kot pantolonları serisini Milano’da yürütülen bir moda gösterisinde tanıttı. Gucci’nin diğer aksesuarları gibi kot pantolonları da pahalı ve 3.100 dolardan başlamaktadır.

5 APO Jeans

4.000 Dolar

Apo JeansAPO Jeans; ipek cepleri, dikkat çekici yapıdaki altın, gümüş ve platin tasarımlarıyla anılmaktadır. Hatta bir elmas bile düğme olarak kullanılabilir. Kıymetli mücevherlerin kullanılarak yapıldığı kot pantolonlar, şahsi mücevherler kategorisinde sigortalanmaktadır. Bu sebeple bu taşlar pantolonları binlerce dolar değerinde kılmakta ve APO Jeans’i sıralamamızda 5 numaraya yerleştirmektedir.

4 Escada

10.000 Dolar

EscadaEscada size özel kot pantolonları yapan bir marka. Müşteriler istekleri doğrultusunda tasarlanmış bir kot pantolona sahip olabilir. Escada’dan alınan kotların üzerine süsleme ya da özel bir tasarım uygulanabilir. Ayrıca normal eskitmeli olarak da tercih edebilir; dolayısıyla Escada pantolonların fiyatları 10.000 dolardan başlamakta.

3 Levi Strauss&Co 501

60.000 Dolar

 Levi Strauss&Co 501Kot pantolonların yıllar ilerledikçe daha iyiye gittiği aşikardır. Levis’in en çok bilinen kot pantolonu klasikleşmiş 501 serisidir. Bu nedenle eski moda Levi’s kot pantolon koleksiyonları oldukça pahalıdır. Biri 1900’lerden, diğeri 1800’lerden olmaz üzere iki eski tarz kot pantolon, 46.000 ve 36.000 dolar değerindedir. Esasen, Levi’s bu kotları 1800 ve 1900’lü yıllarda alan müşterisinden geri satın almıştır. Bu yüzden Levis’in bu iki kotu, dünyanın en pahalı kot pantolonları listemize 3. sıradan girmiştir.

2 Dussault Apparel Thrashed Denim

250.000 Dolar

Dussault Apparel Thrashed DenimSıradaki marka ise Dussault Apparel’in lüks kotlarının Thrashed Denim serisidir. Bu serinin pantolonları 250.000 dolardan başlar. En pahalı kot pantolonlarından biri olarak düşünülmesinin arkasında yatan sebep ise bu pantolonların müşterinin isteği doğrultusunda, dikime geçmeden önce tam 13 kez yıkamaya tabi tutulmasıdır. Kot pantolonunun daha rahat olmasına dayanan bu özel işlem nedeniyle, dünyanın en pahalı kot pantolonları listesinde ikinci sırada yer almaktadır. Dünyanın en lüks jean markası olan Dussault Apparel, belki bir çoğunuz için pek güzel değildir; ama büyük bir talep gördüğü ortada olan bir gerçek.

1 Secret Circus

1.3 Milyon Dolar

Secret CircusDünyanın en pahalı 10 kot pantolonu yarışında, Secret Circus tarafından üretilen kotlar birinci sırada yer almaktadır. Bu özel kot pantolonların fiyatı her ne kadar 1.3 milyon doları bulsa da dünyanın her yerinde kadınların ağzını sulandırmayı başarmaktadır. Bu da markanın listede birinci sıraya yerleşmesi için yeterli. İnanılmaz derece pahalı olmasının sebebi ise arka cebine gerçek elmaslardan işlenen ufak bir tasarım.

Pantolonunuzun arka cebinde de olsa, boynunuza da takmış olsanız elmas elmastır ve taşımaya değer. Bu tip pantolonlar, Secret Circus tarafından tanıtılan türün ilk pantolonudur. Tahmin edersiniz ki zenginlerin dünyasında oldukça ilgi çekmeyi de başarmıştır. Peki, sizler sıradan bir kot pantolonun bu kadar pahalı olmasını nasıl karşılıyorsunuz? Gündelik giydiğimiz ve hazırlan – çık mantığında kurtarıcı olarak gördüğümüz kot pantolonunuzda elmas işleme olmasını ister miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.