Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Saç Bakım Ürünü

Saç bakımına önem verir misiniz? Kullandığınız ürünler var mı? Bu listede dünyanın en pahalı saç bakım ürünleri hangileri diye araştırdık ve sıraladık!
Dünyanın En Pahalı 10 Saç Bakım Ürünü
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Saçların insan vücudunun dış görünüşü açısından en önemli bölümlerinden bir tanesi olduğu kuşku götürmez bir gerçek. Vücudumuzun bir parçası olmasının yanı sıra, daima yanımızda bulunan kıymetli bir aksesuardan da farksızlar. Hemen herkes, farklı ilaçlar ya da iddialı yöntemler ile parlak, pürüzsüz saçlarını koruyabilmek ya da daha sağlıklı olmalarını sağlayabilmek adına firmaların ürettiği çeşitli bakım ürünlerine avuç dolusu para harcıyor. İnsanlardaki bu tutkunun farkında olan dünyanın öncü kuruluşları, her yıl birbirinden farklı ürünleriyle vitrinlerdeki yerlerini alıyor.

İnsan yapısı gereği her zaman en iyisini en güzelini arzular. Bu nedenle saç bakım sektörü tüm dünyada fazlasıyla popüler hale gelmiş oldukça karlı bir endüstridir. Laboratuar ortamında üretilen saç bakım ürünlerindeki çeşitlilikte ise ilk sırada şampuanların olduğunu görüyoruz. Sektörün öncü kuruluşları ürün portföyüne daha fazla müşteri çekebilmek için sürekli arayış içerisindedir. Yapılan değişikliklerde ise en çok göze çarpan, farklı tarzdaki koku özellikleridir. Çoğu insan dış görünüşlerini daha fazla güzelleştirebilmek adına daha çok, pahalı bakım ürünlerine yönelir. Açıkçası elde edilecek güzelliğin faturası çok da önemsenmez. Peki, bu ürünlerin en pahalı etiketiyle karşımıza çıkan fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyor musunuz?

İşte karşınızda dünyanın en pahalı saç bakım ürünleri:

10 Acqua Di Parma

30 Dolar

Acqua Di ParmaYaklaşık yüz yıllık bir marka olan Acqua Di Parma, dünyanın dört bir yanındaki insanlar için saç bakım ürünleri geliştirmektedir. En pahalı saç bakım ürünleri sunan küresel çaptaki diğer şirketler listesinde, geliştirmiş olduğu pahalı ürünleri ile onuncu sırada yer almaktadır. Şirketin ürünleri kendi arasında da çeşitlilik göstermektedir. Ürün hattında bulunan saç kremleri, yasemin, biberiye, Sicilya narenciyesi, Bulgar gülü gibi losyonlar oldukça popülerdir. Saç bakım ürünleri piyasasında diğer markalara göre daha yüksek bir fiyata mal olan bu ürünlerin üzerindeki etiket, 30 dolardan başlamaktadır.

9 Kerastase Oleo

40 Dolar

Kerastase OleoListemizde bulunan dünyanın en pahalı saç bakım ürünleri arasında dokuzuncu sırada yer alan marka Kerastase Oleo. Paris merkezli kuruluş, müşterilerine yüksek kalitede ürünler sunan saç bakım şirketidir. Kaliteli ürünleri arasında olan şampuanlarının fiyatı 40 dolardan başlamaktadır. Bir şampuana göre oldukça pahalı bir fiyat etiketine sahip olsa da müşterileri ürünün kalitesinin bu fiyata değdiğini düşünmektedir. Ayrıca müşterine göre bu markanın saç besleyici ürünleri harika kokulara sahiptir. Bu nedenle Kerastase, dünyanın en iyi saç bakım ürünü üreticilerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

8 Unite U Luxury Shampoo

45 Dolar

Unite U Luxury ShampooDünya genelindeki en pahalı on saç bakım ürünü arasındaki yarışta Unite U Luxury Şampuan, sekizinci sırada yer almaktadır. Kimyasal içermeyen bu şampuan genellikle ünlü isimler tarafından kullanılmaktadır. Saçı nemli tutmasından dolayı kalitesini korumaya yardımcı olması nedeniyle, bu ürün ünlü insanlar tarafından oldukça beğeni toplamaktadır. Ünlüler yıl boyu saçlarının kalitesini koruyabilmek için 250 cc’lik şişeye 45 dolar ödemektedirler. Bu lüks şampuanın içerisinde ise Argan yağı ve dövülmüş inci taneleri bulunmaktadır.

Ünlü isimler için saç, kullandıkları her aksesuardan çok daha önemlidir. Medya önünde geçen hayatlarıysa her an, her saniye tetikte olmalarını gerektirir. Peki, bu isimler hepimizin stilini değiştirme kabiliyetine erişen saç şekillerini hangi kuaförlere borçlular? Bu sorunun yanıtını Ünlülerin Yaptırdığı En Pahalı 10 Saç Stili isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

7 Bvlgari Şampuan

60 Dolar

Bvlgari ŞampuanBu şampuan renksizdir ve dünyadaki diğer öncü markaların şampuanları ile kıyaslandığında daha akışkandır. Bvlgari Şampuan, beyaz çay gibi bitkisel özlerden oluşmuştur. Oldukça kaliteli olmasından dolayı bu ürün, kullanıcıları tarafından fazlasıyla beğenilmektedir. Şampuan, yüksek kalitesi sayesinde 60 dolara satılmaktadır ve müşterileri bu uçuk fiyatı çok da önemsemezler.

6 Alterna Ten

60 Dolar

Alterna TenDünyanın en pahalı on saç bakım ürünleri yarışmasında altıncı sırada yine bir Unite U Luxury Şampuan’ı bulunuyor. Bu şampuanların yapımında; trüf yağı, üzüm çekirdeği yağı ve Afrika kakaosu gibi doğal ürünler kullanılmaktadır. Bu ürün, ilk kullanımından hemen sonra yenileme özelliğine sahiptir. Pahalı markanın ürün fiyatıysa 60 dolardır. Kullanıcıları anında saçlarına etki eden bu şampuanın fiyatından oldukça memnun görünüyorlar.

5 Oribe

116 Dolar

OribeOribe şirketinin saç bakım ürünleri, farklı şirketler tarafından piyasaya sürülen dünyanın en pahalı on saç bakım ürünü arasında beşinci sırada yer almaktadır. Bu şirket, kozmetik firmaları arasında lider bir saç bakım şirketidir. Firmenın piyasaya sürmüş olduğu temel saç bakım ürünleri ve 350 mililitrelik şişedeki şampuanına 116 dolar ödeyerek sahip olabilirsiniz. Hollywood ünlülerinin en iyi saç bakım ürünlerinden biri olarak kabul ettiği bu ürünler, ünlüler arasında oldukça popülerdir.

4 Frederic Fekkai

100 – 150 Dolar

Frederic FekkaiDiğer bir Fransız şirketi olan Frederic Fekkai, dünyanın en pahalı saç bakım ürünleri listemizde dördüncü sırada yer almaktadır. Sadece elit kesim için ürünler sunan bir şirket olduğundan, ürünlerinin fiyatları 100 ila 150 dolar gibi dudak uçuklatan fiyatlara uzanmaktadır. Bu ürünlerin kullanıcıları, saçlarına sağlamış olduğu kaliteden dolayı oldukça memnun görünüyorlar. Bu nedenle, bir saç bakım ürününe ne kadar yüksek miktarda para harcadıklarını da umursamıyorlar.

3 Russian Amber Imperial Şampuan

140 Dolar

Russian Amber Imperial ŞampuanListemizin üçüncü sırasında yer alan bu ürünün içerisinde; üzüm çekirdeği, gül suyu, ısırgan gibi besleyici bileşenler yer almaktadır. Doğal malzemeler ile üretilen bu şampuanın 260 mililitrelik şişesi, 140 dolara satılmaktadır. Bir sağlık şirketi olan Philip B, bu şampuanı dünyanın her yerinde satmaktadır.

Saç bakımı kadar önemli olan diğer faktör ise saç kesimidir. Dünyanın en iyileri ise bu işi ustalıkla yaparlar ve tabi ki işlerinin karşılığını da alırlar. Peki, sizce en pahalısı ne kadardır? Dünyanın En Pahalı 10 Saç Kesimi isimli yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

2 Kevis 8

220 Dolar

Kevis 8Kevin 8 olarak bilinen bu şirket, dünya çapında üretmiş olduğu pahalı saç bakım ürünleri ile listemizde ikinci sırada yer almaktadır. Bu şirket, diğerlerinden farklı olarak ürünlerini müşterilerine özel olarak tasarlamaktadır. Kevin 8’in bu ürünlerinin değeri 220 dolar olup; bünyesinde şampuan, saç kremi ve diğer bakım ürünlerini de barındırmaktadır.

1 Ten Voss

300 Dolar

Ten VossTen Voss, tüm dünyada farklı şirketler tarafından satılan dünyanın en pahalı 10 saç bakım ürünü listesinde 300 dolarlık fiyatı ile zirvedeki yerini almıştır. Dünya çapında ünlü olan bu firmanın paketlerinde bir şampuan ve saç kremi bulunmaktadır. Ten Voss’un içerisinde, dünyanın en pahalı sularından olan ve saçların parlaklığını koruyup mükemmel görünüm kazanmasını sağlayan Voss suyu kullanılmaktadır. Ayrıca dünyanın en pahalı saç bakım ürünü olsa da müşteriler en azından bir kereliğine denenmesi gerektiğini söylemektedirler.

Kadın, erkek, genç, yaşlı hemen herkes kişisel bakımına özen gösterir. Karşılarındaki insanları ya da bulundukları çevreyi ilk bakışta etkilemek veya iyi bir izlenim uyandırmak için kişisel bakım fazlasıyla önemlidir. Kaliteli elbiseleriniz, ayakkabılarınız olsa bile bakımsız saçlar çoğu zaman başınızın belası olabilir. Bu nedenle bizler de saç bakımı için çeşitli ürünler kullanırız ve bu ürünlerin doğal olmalarına, saçımızda nasıl bir etki yarattığına fiyatlarından daha da çok dikkat ederiz. Biz de sizin için dünyanın en kaliteli ve en pahalı saç bakım ürünlerinin bir listesini hazırladık. Peki, listemizde bulunan bu pahalı saç bakım ürünlerinden hangilerini kullanmak istersiniz? Sorumuzun cevabı ile birlikte, bu konu hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız, seviniriz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.