Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Elektrikli Bisiklet ve Motosikleti

Sizler için oluşturduğumuz listede; 2012 Empulse R ve Terminus E-Bike Royal Edition gibi dünyanın en pahalı elektrikli bisiklet ve motosikletini bulacaksınız.
Dünyanın En Pahalı 10 Elektrikli Bisiklet ve Motosikleti
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Elektriğin hayatımıza girmesiyle birlikte, ayrılmaz bir parçamız olması çok fazla zaman almadı. Eskiden çeşitli hareketleri enerjiye çeviren yakıtların yerine elektrik kullanılmaya başlandı. Bunlardan birisi de elektrikli bisikletlerdir. Kas gücüyle kullandığımız bisikletlerin yerini teknolojik ürünler alıyor. Caddelerde, sokak aralarında sıklıkla rastladığımız taşıt türü, kullanışlı yapısıyla dikkat çekiyor. Kamuoyunun talebine üretici firmalar da kayıtsız kalmayarak rengarenk, çeşit çeşit elektrikli bisikletler üretiyor.

Bir ürünün yeni çıkmasından itibaren geliştirilmesi artık uzun bir zaman almıyor. Bu üründe de yaşanılan aynı oldu. Elektrikli bisikletlerden bazıları müthiş özelliklere sahip. Kimisi oldukça değerli maddelerle kaplanırken, bazıları da güçlü motorlar tarafından desteklenmektedir. Her iki tasarımın da ortak özelliği fiyatları. Hepsi kullandıkları inanılmaz teknoloji ve değerli maddelerle oldukça kabarık fiyatlara satılıyor. Elektrikli motosikletler ve bisikletler modern yaşam tarzına ışıltı katıyor. Sıfır emisyonlu kişisel ulaşım aracı, doğanın da en büyük dostu. Sizler için oluşturduğumuz listede ise bu modellerin en pahalılarını bulacaksınız. Dilerseniz hep birlikte bir göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı elektrikli motosiklet ve bisikletleri:

10 2012 Empulse R

19.000 Dolar

2012 Empulse RBrammo, yüksek performanslı elektrikli bisiklet alanında lider bir isim. Markanın 2012 Empulse R modeli 160 kilometreyi aşan hızıyla oldukça dikkat çekti. En pahalı elektrikli bisikletlerden biri olarak kabul edilen Empulse R, 19.000 dolarlık fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. Elektrikli motosiklet, IET 6 vitesli şanzıman sistemi ile su soğutmalı 40 watt AC motoru birleştiren özelliğiyle sunuluyor.

2012 Empulse’nin tam şarjı yaklaşık 8.5 saat gitmektedir. Brammo BPM15/90 Lithium-Ion batarya paketi ile birlikte geliyor. Empulse 2012’nin diğer özellikleri arasında, “Normal” ve “Sport” olan 2 ayrı çalışma modu var. Diğer bir özelliği de hızlanma ve üst hız açısından en yüksek performansı sağlamasıdır. Alüminyum çerçeve özellikleri ile 2012 Empulse özel olarak İtalya’da hazırlanmıştır. Bu tasarım kırmızı, gölgeli siyah ve beyaz olmak üzere üç renk seçeneği sunuyor.

9 C-1 Elektrikli Motosiklet

16.000-24.000 Dolar

C-1 Elektrikli MotosikletSan Francisco merkezli Lit Motors, geçtiğimiz günlerde C-1 Elektrikli Motosiklet ismiyle yeni modelini piyasaya sürdü. 2 yolcu kapasiteli olarak tasarlanan C-1 elektrikli motosiklet, tamamen kapalı şasi tasarımına sahiptir. Bu pahalı elektrikli motosiklet kaza anında elektronik kontrollü düz dönebilen bir özellik sunuyor. Lit Motors C-1 adı altında 2 model piyasaya sürmeyi planlıyor. İlki daha lüks olanaklarla donatılıp 8-10 saatlik pil ömrüyle güçlendirilmiş olacak. İkincisi ise 4-6 saatlik pil takımı satışa sunuluyor.

En pahalı elektrikli bisikletlerden biri olarak kabul edilen C-1 elektrikli motosiklette 190 kilometreye ulaşmasını sağlayan hub motorlar bulunmaktadır. Bu lüks elektrikli motosiklet, pil paketinin büyüklüğüne bağlı olarak, 241 ile 321 kilometre arasında gidebilmektedir. 2014 yılında seri üretime geçen tasarımın lüks paketi 24.000 dolar fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor.

8 Terminus E-Bike Royal Edition

38.500 Dolar

Terminus E-Bike Royal EditionÜnlü elektrikli bisiklet üreticisi M55, geçen yıl yeni elektrikli bisikleti olan Terminus e-Bike Royal Edition’ın ilavesi ile alkışlandı. En pahalı elektrikli bisikletlerden biri olarak kabul edilen Royal Edition 38.500 dolar fiyat etiketi ile birlikte geliyor. Bu araç göz kamaştırıcı swarovski kristalleri ile hazırlanmış alüminyum renkli çerçeve özelliğine sahiptir. Müşteriler isterlerse diğer kristalleri de seçebilir.

Motor 8 A123 Lityum-polimer pillerden güç alırken, entegre elektrikli motor 250-1500 WATT güç üretebilen BLDC elektronik motor ünitesi tarafından desteklenmektedir. Ayrıca, M55 Terminus e-Bike Royal Edition’dan sadece 11 örnek üretileceği ve müşterilere özel her biri için altın plaka ile sunulacağı söylemiştir.

7 eROCKIT

40.000 Dolar

eROCKITBir elektrikli motor ve kinetik enerji ile güç verimliliğini birleştiren mucit Stefan Gulas tarafından tasarlanmıştır. İlk olarak 2008 yılında vitrine çıkan eROCKIT, yerleşik bir elektrik motoruna sahiptir. Ayrıca motosiklet, eşsiz sürüş deneyimiyle biniciye mükemmel bir denge verir. 110 kilogram ağırlığında olan taşıt oldukça tutulan bir dizayna sahip. eROCKIT 80 km hıza ulaşırken, 45lb/ft tork ile 13 bhp kadar üretebilir. Elektrikli motor, nano fosfat ve lityum pil ile çalışır. Elektrik enerjisinden tasarruf için pedalları çevirerek kinetik enerji üretebilirsiniz.

6 Mission One Elektrikli Motosiklet

69.000 Dolar

Mission One Elektrikli Motosiklet“Her Çocuğa Bir Laptop” (OLPC) projesinin arkasındaki adam Yves Behar; Mission One isimli bir elektrikli bisiklet tasarladı. 2009 yılında piyasaya sürdüğü elektrikli bisikleti 2009 yılında manşetlere taşındı. TED Konferansı’nda tanıttığı ve 69.000 dolar fiyat etiketi taşıyan Mission One’den sınırlı sayıda üretildi. Mission One, 220V priz üzerinden şarj elde edebileceğiniz lityum-iyon pil ile donatılmıştır. Motorda 240 kilometre maksimum hız var. piller tarafından üretilen elektrik yükü 241 kilometre hıza ulaşmak için kullanılır. Mission One’nin şasisi krom borudan imal edilir.

5 Orphiro Elektrikli Motosiklet

70.000 Dolar

Orphiro Elektrikli MotosikletFontys Üniversitesi’nde uygulamalı bilimler tarafından tasarlanan Alexander Hollanda Steegh ve ekibi tarafından geliştirilen Orphiro, 21. yüzyıl teknolojisi ve geçmiş yılları anımsatan bir elektrikli motosiklettir. Geniş gövde kruvazör olarak tanımlanan bu pahalı elektrikli bisiklet, 96 kilometre bir menzil ile birlikte 120 kilometre hıza kadar çıka biliyor. Aracın üzerindeki Lityum-iyon piller 6.5 saat şarjda kalmak zorunda. Ayrıca tasarımcılar bu taşıt için hız ile mesafeyi gösteren bir konsol geliştirdi. Elektrikli motosiklette ikiz farlar, yuvarlak aynalar bulunuyor.

4 ZecOO Elektrikli Motosiklet

70.000 Dolar

ZecOO Elektrikli MotosikletZecOO Elektrikli Motosiklet 2012 Tokyo Motor Show’da, yüksek hızlarda, uzun menzil giden modern bisikletçiler için tasarlanmıştır. Bu pahalı elektrikli bisiklet 70.000 dolar fiyat etiketine sahip. Tasarımın sahibi Znug elektrikli motosikletin sınırlı sayıda üretileceğini kaydetti.

En pahalı motosikletlerden biri olan ZecOO, 120 km hıza sahiptir. ZecOO’nun alaşımları ve kasada kullanılan ahşap özellikleri göz alıcı bir görsellik sunuyor. Ayrıca araç “Harley Davidson’ ın” büyük tekerlekleri ile birlikte gelir.

3 BlackTrail BT-01

80.000 Dolar

BlackTrail BT-012010 yılında tanıtılan BlackTrail BT-01, karbon fiber ürünler alanında lider bir isim. UBC ile işbirliği içinde olan şirket Almanya merkezli PG-Bikes tarafından tasarlanan ve geliştirilen bir elektrikli bisiklettir. BT-01 1930’lardaki geleneksel bisikletleri taklit ederek tasarlanmıştır. Bu pahalı elektrikli bisiklet, dünyanın en hızlı ticari elektrikli bisikleti olarak anılır ve 48 voltluk lityum-iyon pil ile çalışan bir 1.2 kW CM48 V hibrid motor tarafından desteklenmektedir.

BT-01 saatte 200 km hıza kadar çıkabiliyor. 80.000 dolar fiyat etiketi ile BlackTrail BT-01 en pahalı elektrikli bisikletler arasında sayılmaktadır. Bu en pahalı elektrikli motosiklet, yüksek alaşımlı alüminyum ile tamamlanmıştır ve karbon fiber gövde özelliklerini seven NASA tarafından kullanılır. Ayrıca BT-01 titanyum ve magnezyumdan yapılır ve sadece 19.8 kilogram ağırlığındadır.

2 Peraves MonoTracer Elektric MTE-150

106.640 Dolar

Peraves MonoTracer Elektric MTE-150İsviçre merkezli Peraves AG tarafından tasarlanan ve geliştirilen Peraves MonoTracer Elektric MTE-150; üst performans ve yolcu konforu özellikleri ile piyasaya damgasını vurdu. Bu pahalı elektrikli bisiklet kendi içinde gerçekten benzersiz zarif hareket ve son teknoloji özelliklere sahiptir. Aracın spor motoru 200 beygirlik bir güç sağlar. 3. nesil 150 kw güç aktarma organı AC Propulsion üzerinden beslenir. AyrıcaMTE-150, 321 kilometre hıza kadar çıkabilir. Dahası beş saniyenin altında 0–100 kilometreye rahatlıkla ulaşabilir.

Peraves MonoTracer Elektric MTE-150 en pahalı elektrikli bisiklet biri olarak kabul edilir. Motorun lüks stereo sistemi, sıcaklık kontrolü dahil olmak üzere çok sayıda modern olanaklara sahiptir. MTE-150’nin taban modeli 79.769 dolar fiyat etiketi ile birlikte geliyor. Üst modeli ise 106.640 dolara mal olacaktır.

1 Detonator

150.000 Dolar

DetonatorÜnlü tasarımcı Daniel Simon, Detonator olarak adlandırılan muhteşem yeni lüks elektrikli bisiklet açıklanması ile motor dünyasını hayrete düşürdü. En pahalı elektrikli bisiklet olarak bilinen Detonator 150.000 dolar fiyat etiketine sahip. Bu araç, son teknoloji ile birleştiğinde benzersiz yeni nesil bir spor tasarımdadır. Bu en pahalı elektrikli motosiklet, lityum-iyon pillerden oluşan bir kesim kompakt motor ile güçlendirilmiştir.

Bisikletin uzunluğu 3.5 metre olarak ölçülür. Detonator’u 110 V’lık prizle, 128 ila 160 kilometre gidebilecek kadar şarj edebilirsiniz. Çevre dostu motor, binicilerine rahat koşul sağlamak için geliştirilmiştir. Motosiklet 76 cm ön tekerlek ve 50 cm arka tekerlek özelliklerine sahiptir. Motorun maksimum hızınınsa 193 kilometre olduğu söylenmektedir.

Çevre dostu bu motorlar, etkileyici tasarımlarıyla da göz dolduruyor. Ben favorinizi merak ettim, acaba hangisi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.