Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Çapında Ün Kazanmış Yıldızların Kaçırdığı Milyonluk Fırsatlar

Dünya Çapında Ün Kazanmış Yıldızların Kaçırdığı Milyonluk Fırsatlar
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Malumunuz, medya dünyasının yoğun ilgisiyle birlikte sabah akşam ünlü haberleriyle karşılaşır olduk. Kim kime ne dedi, nerde gezdi, hangi milyon dolarlık ürünü aldı… bu liste uzar gider. Peki ama, bu yıldızlar şöhret olmadan önce bugün sahip oldukları yeri kestirebiliyorlar mıydı? Mesela Alacakaranlık serisinin yıldızı Kristen Stewart ya da Harry Potter serisiyle büyük bir çıkış yapan Daniel Radcliffe, hiç sanmıyorum. Her insanın hayatında karşısına bir ya da birkaç kez fırsatlar çıkarmış. Önemli olansa bunları değerlendirebilmek. Aslında bu durum sadece onların dünyası için geçerli değil. Şöyle düşünün, iyi para kazandığınız bir işte çalışıyorsunuz ve size çok da kazançlı olduğunu düşünmediğiniz bir yerden yeni bir iş teklifi geldi. Reddettiniz ve sizin yerinize tanıdığınız başka birini işe aldılar. Kısa süre sonra bir bakıyorsunuz, yerinize işe alınan kişinin kazancı sizden çok daha yüksek. İşte ağzımıza pelesenk olan “keşke” bunun için var.

Tabi kaçırılan fırsatlar kişinin konumu kariyeri ve kazancına göre de değişebiliyor. Normal bir birey maaşının iki katını kaçırabilirken, bu durum ünlülerin dünyasında milyon dolarlarla ölçülüyor. Sonuçta hiç kimse geleceğini görebilme yetisine sahip değil ve reddettiği bir teklifin yedi sülalelerine yetecek miktarda para kazandıracağını bilemez. Mesela Will Smith, Matrix’te Neo karakterini reddederken filmin bu kadar başarılı olacağını tahmin edememiş. Ya da John Travolta, Forrest Gump karakterini elinin tersiyle iterken! Neyse ki Will Smith de John Travolta da başka birçok ünlü ve kazançlı yapımda yer almayı başarmış. Peki ya bu fırsatı hayatlarında bir kere yakalayanlar… O teklifi kabul etmedikleri için hayatları boyunca duydukları pişmanlığı düşünemiyorum. Düşünsenize, sizin yerinize işi alan kişi aslında sizin olması gereken paraların keyfini çıkartıyor. Çok sinir bozucu değil mi? Ama bu da hayatın ta kendisi! Gelin hep birlikte milyon dolarlık fırsatları tepen dünyaca ünlü isimlere daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda hayatlarının fırsatını kaçıran dünyaca ünlü yıldızlar:

10 Hulk Hogan

Hulk HoganEski WWE şampiyonu Hulk Hogan’ı tanıyorsunuzdur sanırım. Hulk Hogan, bir ızgara markasından gelen teklifi reddederek bunun yerine “Hulkamania Meatball Maker” isimli köfte ızgarası firmasıyla anlaşma yapmış. Diğer taraftan ilk başta Hulk Hogan’a götürülen teklif, eski boksör George Foreman’a sunulunca o da kabul etmiş. “George Foreman Grill” isimli ızgaralar kısa bir süre içerisinde rekor denecek satış rakamları yakalamış. Sonuçta Foreman, bu anlaşması sayesinde yaklaşık 250 milyon dolar kazanmış. Ancak Hulk Hogan’ın net serveti ise sadece 8 milyon dolar. Sanırım Hulk Hogan’ın en büyük pişmanlığı reddettiği bu teklif olmuştur.

TÜM ZAMANLARIN EN ZENGİN 10 AMERİKAN GÜREŞÇİSİ İÇİN TIKLAYIN.

9 Shaquille O’Neal

Shaquille O'NealAmerikalı eski basketbol oyuncusu da yaptığı seçiminden hayatı boyunca pişmanlık duyacak ünlüler arasında karşımıza çıkıyor. Zira Shaquille O’Neal, 1993 yılında kendisine yapılan teklifi geri çevirmiş. Ki bu teklif bir kahve firmasıyla yapacağı anlaşmayı kapsıyormuş. Shaquille O’Neal’ın düşüncesine göre, kahve içen bir zenci fikri kulağa saçma geliyormuş. Tabii, eski basketbolcu o zamanlar Starbucks’ın milyar dolarlık bir şirket olacağını tahmin edememiş. Sonuçta, ona yakın bir ismin yaptığı açıklamaya göre, Shaquille ne zaman bir Starbucks reklamı görse ya da Starbucks dükkanının önünden geçse, bu teklifi geri çevirdiği için tekrar tekrar pişmanlık yaşıyormuş.

8 Emily Brown

Emily BrownAktris Emily Brown da listemizde yer alan isimler arasında. Emily Brown’a, tüm dünyanın hayranı olduğu Alacakaranlık serisindeki Bella Swan’ı oynaması için teklif götürülmüş. Edindiğimiz bilgilere göre Emily Brown, o sıralarda kendisini “tükenmiş” hissettiği için teklifi reddetmiş. Yani bir insanın zamanlaması bu kadar kötü olamazdı, diyebiliriz. Sonuçta, Kristen Stewart şu anda tüm dünyanın tanıdığı ve 70 milyon dolarlık servete sahip bir oyuncu. İlaveten Stewart’ın servetinin 60 milyon dolarını Alacakaranlık serisinden kazandığını da belirtelim. 2009 yapımı Davetsiz (The Uninvited)’de oynayan Emily Brown’un net serveti ise sadece 5 milyon dolar.

7 Katie Holmes

Katie HolmesKatie Holmes ise Buffy the Vampire Slayer isimli yabancı dizide oynamayı reddetmiş, çünkü o zamanlar 17 yaşında olan oyuncu liseyi bitirmekle meşgulmüş. Bunun üzerine, dizinin casting direktörü Sarah Michelle Gellar’a teklif götürmüş. Aslında başrol oynamayı düşünmeyen Sarah Michelle Gellar, yönetmenin ısrarıyla Buffy karakterine hayat veren isim olmuş. Diğer taraftan, aynı yönetmen bir sonraki sene Katie Holmes’i Dawson’s Creek isimli dizi için ikna etmiş ve Holmes bu diziden epey para kazanmış. Ancak güzel oyuncu Buffy rolünü reddetmiş olmasaydı, servetine net olarak 15 milyon dolar daha ekleyecekti.

6 Paul Shaffer

Paul ShafferMüzisyen Paul Shaffer ise Jerry Seinfeld’in yaptığı Seinfeld isimli yabancı dizideki George Costanza rolünü reddetmiş. Çünkü Paul o sıralarda, Late Night With David Letterman isimli talk show programı için müzik yapıyormuş. Bu işten başka bir işe ayıracak zamanı yokmuş. Sonuçta şu anda 30 milyon dolarlık net serveti olan Paul Shaffer, George Costanza rolü ile servetine katacağı 50 milyon dolar fırsatını kaçırmış. Çünkü George Costanza’ya hayat veren Jason Alexander, Seinfeld’in başarısı sayesinde ortalama 50 milyon dolarlık servetin de sahibi olmuş.

5 Sean Connery

Sean ConneryUsta aktör Sean Connery ise Yüzüklerin Efendisi serisindeki Gandolf karakterini oynamayı reddetmiş. Oyuncunun bu rolü reddetme nedeni, senaryoyu tam olarak anlayamaması imiş. Buna ek olarak, eski Bond yıldızı Sean Connery güçlü bir oyuncu olduğu için, film başına 10 milyon dolar ve ayrıca gişe hasılatının %15’i verilecekmiş. Ancak Sean Connery tüm bu fırsatları elinin tersiyle geri tepmiş. Sonuçta, Gandolf rolü Ian Mckellen’e gitti ki önceden Sean Connery kadar ünlü olmayan bu isim dünya çapında bir üne ve milyar dolarlara kavuşmuş oldu.

4 Sandra Bernhard

Sandra BernhardSandra Bernhard ise ünlü televizyon programı Sex&The City’de Miranda Hubbes rolünü reddetmiş. Aktrisin bu teklifi reddetmesinin sebebi ise dizinin senaryosunu “felaket” bulması ve ayrıca ödemenin de çok az olmasıymış. Çünkü Sandra Bernhard, birkaç sene önce yer aldığı Roseanne isimli diziden bile daha çok para kazanıyormuş. Sonuçta, bu rol Cynthia Nixon’a gitmiş ve Nixon’un 10 sene sonra, Sex&The City’den kazandığı toplam serveti 60 milyon dolar olmuş. Sandra Bernhard’ın net serveti ise sadece 8 milyon dolar. Ünlü oyuncu yapmış olduğu bir açıklamada, bu seçiminden dolayı büyük pişmanlık duyduğunu dürüstçe belirtmiş.

3 Pamela Anderson

Pamela AndersonListemizde yer alan bir diğer ünlü isim de Pamela Anderson. Ünlü ismin reddettiği teklif ise en uzun süren yabancı dizilerden biri olan The X-files’in baş kahramanlarından Ajan Scully karakteri. 20th Century Fox’un ilk tercihi sarışın ve dolgun vücuduyla tanınan Pamela Anderson’dan yana olsa da onun yerine Gillian Anderson’ı seçmek zorunda kalmış. Sonuçta, The X-Files’in yıldızı şu anda 25 milyon dolarlık servete sahip, Pamela Anderson ise bu rakamın 5’te 1’ine!

PARASI HİÇ BİTMEYECEKMİŞ GİBİ DAVRANAN AMA SONUNDA İFLAS EDEN 12 YABANCI ÜNLÜ İÇİN TIKLAYIN.

2 Dana Delany

Dana DelanyDana Delany ise Sex&The City’de Carrie Bradshaw karakterine hayat vermesi için kendisine yapılan teklifi reddetmiş. Görünen o ki bu kararından daha sonra çok pişman olmuş. Sonuçta, Sex&The City tüm zamanların en ünlü TV programlarından biri, Carrie Bradshaw’da en ikonik karakterlerden biri oldu. Dana Delany’in yerine Carrie Bradshaw’a hayat evren oyuncu Sarah Jessica Parker, Sex&The City sayesinde 90 milyon dolarlık kazanç elde etti. Diğer taraftan, Dana Delany’in şu andaki net serveti ise sadece 8 milyon dolar.

1 Dave Chappelle

Dave ChappelleDavid Chapelle, 2002 yılında kariyerinin doruk noktasındaydı diyebiliriz. Ancak David Chappelle, Comedy Central’ın kendisine yaptığı The Dave Chappelle Show’un 3. sezon teklifini reddetmiş ve 50 milyon dolarlık geliri elinin tersiyle itmiş. Beğenilen TV programını sunmaya devam etmek yerine Afrika’ya taşınmayı tercih eden Chappelle, hiç şüphesiz hayatının hatasını yapmış. Sonuçta Dave Chappelle, bu teklifi kabul etseydi şu anki servetinin 5 katına sahip olacaktı. Çünkü Chappelle’in toplam serveti 10 milyon dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Listemizin de sonuna geldiğimize göre yukarıdaki isimler hakkında ne düşündüğünüzü bize iletebilirsiniz. Benim fikrim, hayatımızı etkileyen en önemli faktörlerden birinin de şans olduğu yönünde. Ya da bizim deyimimizle “nasip, kader, kısmet” işleri… Bakınız, Kristen Stewart genç yaşında 70 milyon dolarlık serveti olan biriyken, Emily Brown’un sadece 5 milyon doları var. Demek ki şans Kristen’den yanaymış ve feleğin sillesini yiyen Emily olmuş! Merak ediyorum doğrusu, size en dramatik gelen hikaye hangisi oldu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın