Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zenginler için En Lüks 10 Dergi

Zenginlerin dünyasında okuyacağınız dergiler de değişiyor. Bu yazıda yüksek fiyatlarıyla dikkat çeken dünyanın en lüks 10 dergisi hangisiymiş göreceksiniz!
Zenginler için En Lüks 10 Dergi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dergi ya da gazete gibi süreli yayınları takip etmeyi sever misiniz? Aslında hayatımıza internetin egemen olmasıyla maalesef bu soruya olumlu cevap verenlerin sayısı ciddi derecede düştü. Ama yinede özellikle Avrupa’nın başını çektiği ülkelerde dergi takibi yapan okurlar var. Hatta bu durum bazı ülkelerde kültür şeklini almış. Gidilen elit bir kafeteryada kahvenizi yudumlarken, son moda lüks dergilere göz atmak bu ülkelerde entelektüel gözükmenin en iyi yolu.

Dergiler, farklı yaşam tarzı konuları ile periyodik yayınlardır. Bazı dergiler kendini kalitesiyle dünyaya tanıtmıştır ve oldukça popüler hale gelmiştir. Dünyanın en popüler basılı yayınları olarak gazeteler daha baskın olmalarına rağmen, insanların sadece siyaset ve iş haberleri ile ilgilenmediğini belirtmek gerekir. Yaşam haberleri birçok insanın ilgi alanına girer. Dergiler bunun en önemli örneğidir. Olalar genellikle farklı yaşam tarzında haberler, bilgi ya da çeşitli kategorilere değinen hikayeler gibi konuları işler. Ayrıca sağlıklı yaşam, fitness, dedikodu, ev ve aile yani lüks yaşam tarzıyla ilgili konuları da bulabilmeniz mümkün.

Gerek farklı bilgiler taşıması, gerekse inanılmaz kaliteli sayfalarından dolayı çoğu insan dergi alışkanlığını kolay kolay bırakamaz. Piyasada hemen hemen her tarzda dergi mevcut. Fakat, bazıları tahmin edeceğiniz miktarlardan bile fazla fiyat etiketleriyle karşımıza çıkıyor. Onlara bu özelliği kazandıran ise kaliteli içerikleri ve popülerlikleridir. Sizler için hazırladığımız listede ise dünyanın en elit ve lüks dergilerine odaklandık. Buradaki dergilerin hepsi dünya çapında oldukça fazla müşteri potansiyeline sahiptir. Dilerseniz bu dergilere ve adet fiyatlarına birlikte göz atalım.

İşte karşınızda zenginler için en lüks 10 dergi:

10 Dolce Vita

38 Dolar

Dolce VitaListemizde 10 numarada yer alan dergi sayı başına 38 dolar fiyatıyla Dolce Vita isimli dergidir. Dolce Vita yılda sadece 4 dergi yayımlar. Bu yayın 16 yıldır piyasaya basım yapmakta. Lüks dergi, Fernando ve Michelle Zerillo kardeşlerin ürünüdür. Onlar tutkulu oldukları alanları okuyucuyla paylaşmayı seviyor.

Elit dergide; takı, otomotiv, en şık moda, uluslararası işletmeler, girişimciler ve en çok arzu edilen tatil yerleri ve gayrimenkuller gibi konular işlenmektedir. Bu dergi seçkin okur kitlesiyle yılda 290.000 baskı satıyor. Bu dergi listede olmayı sonuna kadar hak ediyor.

9 Islands

39.60 Dolar

Islands (Adalar)Listemizdeki bir diğer derginin tek bir sayısı 39.60 dolardır. Islands, ilk sayısını Ekim 1981’de piyasaya sürdü. Kalitesinde bakılırsa, Islands bu listede olmayı hak ediyor. Her yıl düzenli basılan 8 dergisinde maceralar, hedefler ve hayalleri kapsayan konular üzerinde duruluyor. Dergide ayrıca sanat, yaşam tarzları, tarih ve gıda konuları var. Yılda 300.000 kişilik okuyucu kitlesiyle hem bu listede olmayı hak ediyor hem de başarısını kanıtlıyor.

8 Yachts International

41.94 Dolar

Yachts International (Uluslararası Yatlar)Adından da anlaşılacağı gibi Yachts International dergisinde yatlarla ilgili her şeyi bulabilirsiniz. Dergi dünyanın her yerindeki yat sahipleri ve meraklıları içindir. 1997 yılından bu yana dergi, ilginç ve detaylı en iyi yatlar ile ilgili yazılar, yat tasarımcıları, endüstri haberleri, sanat profilleri durumunun yanı sıra, yatçılık yaşam tarzı hakkında yararlı bilgiler içeren konular üzerinde duruyor.

Dergiyi yat sahipleri ve sevenleri için nihai yat el kitabı olarak özetleyebiliriz. Yactts International’ın her yıl toplam 6 sayı yayınlanmaktadır. Her bir dergi 41.94 dolar fiyatında. Yatlar hakkında lüks yaşamı yansıtması, fiyatlar ve diğer faktörler gibi durumları düşünürsek; derdi bu listede olmayı sonuna kadar hak ediyor.

7 Plane&Pilot

43.89 Dolar

Plane&Pilot (Uçak ve Pilot)Derginin konusunu göz önünde bulundurursak bu listede olmayı hak ettiği yargısına ulaşabiliriz. Lüks dergi 43.89 dolara satışa sunuluyor. Derginin konusu genel olarak özel uçak sahipleri ve pilotlar için kurgulanmıştır. Elit dergi, yılda 11 sayı ile yeni uçaklar, aviyonik değerlendirmeler, yeterlilik, hava özellikleri, pilot rapor özellikleri gibi havacılıkla ilgili diğer birçok ilginç özelliklere değiniyor. Bu dergi dünyanın en iyi ve en lüks dergilerinden biridir.

6 Saveur

45 Dolar

SaveurListemizdeki 6 numarada yer alan Saveur, yıllık 9 sayı yayımlar. Sayıların her biri 45 dolar fiyatı ile satılır. Bu dergi özetle gıda alanındaki en lüks dergi olarak dile getirilebilir. Saveur dergisi dünyanın en iyi kafeteryaları ve gıdaları hakkında yazar. Dergi kısaca insanlar için dünyadaki gıdalar hakkında görüşler sunar. Derginin kalitesi yarım milyonu aşan bir okuyucu ve abonelik kitlesinden de anlaşılabilir. Dergi, açıkçası bu listede olmayı sonuna kadar hak ediyor.

5 Unique Homes

47.94 Dolar

Unique Homes (Benzersiz Evler)Benzersiz Evler dergisi 47.94 dolarlık fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor. Online müşteri yorumlarına göre bu derginin dünyanın en lüks gayrimenkul rehberini sunma gibi bir misyonu var. Derginin yıllık 6 sayısı, satışa sunulan lüks evler ve gayrimenkulleri kapsar. İnsanların en lüks evlerdeki yaşam tarzına mercek tutan dergi, oldukça orijinal konulara da değinir.

4 Upscale Living

50 Dolar

Upscale Living (Lüks Yaşam)Lüks yaşam dergisi kaliteli tarzıyla okuyucuları için yıllık 4 dergi çıkarıyor. Lüks Yaşam dergisinin içinde; otomobiller, mutfak aletleri, seyahat, ev dekorasyonu, sanat ve eğlence gibi lüks ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

3 Architectural Digest

71.40 Dolar

Architectural Digest (Mimari Özeti)Adından da anlaşılacağı gibi mimarlık içerikli dergi, daha çok zarif mimari tasarımlı konularıyla dikkat çeker. Aylık dergi, kendi dalında en iyi ve en lüks olduğundan listede 3 numarada yer alıyor. Dergi çarpıcı fotoğraf ile dünyanın en güzel evlerinden bazılarını okurlarına sunar. Bu dergi ilk 1920 yılında yayınlanmaya başlandı. Listenin en eski dergisidir ve şüphesiz en iyilerinden biridir. Dergi bu listede olmayı sonuna kadar hak ediyor.

2 Super Motors

102 Dolar

Super Motors (Süper Motorlar)Eğer 40 doların bir dergi için pahalı olduğunu düşündüyseniz, bu derginin fiyat etiketiyle tekrar düşünmelisiniz. Süper Motors dergisinin bir sayısı tam 102 dolar. Eğer yılda 6 sayı alırsanız, bu size her yıl 612 dolara mal olacaktır. Derginin bu kadar pahalı olması, bu derginin bu listede üst noktada olmasının ana nedenlerinden biridir. Süper araba ve bisiklet modellerini kapsayan dergi, kendi dalının en iyisidir. Bu dergi en hızlı, en güçlü ve en yeni araba ve motosikletlerin bazılarının değerlendirmelerini de sunar.

1 Robb Report

108.88 Dolar

Robb ReportRobb Report dergisi, iki nedenden dolayı dünyanın en iyi 10 lüks dergisi olarak bu listede bir numarada yer alır. Birincisi 108.88 dolarlık fiyat etiketi. İkincisi lüks yaşam dergileri arasında en kapsamlı ve seçkin olması. Bu dergi egzotik otomobiller, en iyi tekne, yat, takı, özel seyahat hedefleri gibi lüksü tüm yönleriyle açıklar.

Bu dergilerin çoğu abonelik ister, yani bu kategorideki çoğu dergiyi yerel gazete bayiliklerinde bulmak oldukça zor. Ayrıca bu dergiler diğer basılı yayınlar ile karşılaştırıldığında yıllık daha az yayımlanıyor. Ne dersiniz, böyle bir derginin abonesi olmak ister miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.