Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YouTube Spam Hesapları Kaldırıyor: Kanalların Abone Sayıları Düşecek!

Video paylaşım platformu, spam hesaplara yönelik radikal bir karar aldı. İşte kanal sahiplerini ilgilendiren hamlenin detayları...
YouTube Spam Hesapları Kaldırıyor: Kanalların Abone Sayıları Düşecek!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Google’ın sahibi olduğu ve dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, algoritmasını her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Platform, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sağlamak için yeni kararlar almaktan çekinmiyor. Geçtiğimiz günlerde 10 binden fazla abonesi olan kanal sahipleri için hikaye paylaşma özelliğini duyuran YouTube, yine kanal sahiplerini ilgilendirecek bir karar aldı.

Şirketin almış olduğu karar ile kanal sahiplerinin abone sayılarında azalma yaşanacaktır. Ancak bu azalmanın sadece nicelik olarak gerçekleştiğini söylemek lazım. Alınan karara göre YouTube’da yer alan spam kullanıcıların devri kapanıyor. Bu durumdan etkilenecek olan kanal sahipleri YouTube Studio vasıtası ile uyarılacak.

YouTube Spam Hesapları Kaldırıyor

YouTube Spam Hesapları Kaldırıyor

Google konu ile ilgili kanal sahiplerini bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamaya göre 13 – 14 Aralık tarihlerinden itibaren spam hesaplar YouTube’dan uzaklaştırılmaya başlanacak. Spam üzerine uygulanan yaptırımların kanal sahiplerinin abone sayılarında da düşmeye yol açacağı belirtiliyor.

Her ne kadar bu tarihlerde spam hesaplar Google algoritması ile kaldırılacak olsa da, silinen hesapların kanal sahiplerinin abone sayılarına yansımasının bir kaç günü bulacağı belirtiliyor. Google açıklamasında spam hesapların hedef alındığını ve gerçek kullanıcı hesapların bu temizlikten etkilenmeyeceğini belirtiyor.

Google’ın yaptığı açıklamanın ardından pek çok YouTube içerik üreticisi, izlenme sürelerinin bu durumdan etkilenip etkilenmediğini dile getirdi. Ancak bu konuda da açıklamada bulunan şirket, spam hesapların yapay etkileşime sahip oldukları için kanallardaki söz konusu izleme sürelerini etkilemeyeceğini açıkladı. YouTube’da yapılan temizlik sonrası, özellikle yüksek aboneye sahip kanalların ne kadar etkileneceği merak ediliyor. Bunu da birkaç gün içinde görme imkanı bulacağız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.