Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

YouTube Premium’da Video İndirme Deneyimi Otomatik Hale Geliyor

Google’ın dev platformu YouTube, Premium hizmeti alan kullanıcıları için yeni bir özellik daha sundu. Şirket kullanıcıların takip ettiği kanallara yüklenen son videoları otomatik olarak indirilmesine imkan tanıyor.
YouTube Premium’da Video İndirme Deneyimi Otomatik Hale Geliyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, milyonlarca kullanıcının buluşma noktası konumunda ve sunduğu deneyimi geliştirmek adına yeni çalışmalar yapıyor. Şirket geliştirdiği yeni özellikler ile daha fazla kullanıcıyı bünyesine çekiyor ve elde ettiği geliri artırmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile yeni gelir stratejileri belirlendiği ve yayıncıların ve YouTube’un daha fazla kazanç elde etmek hedeflendiği duyurulmuştu. Bilindiği üzere YouTube’un ücretli olarak sunduğu Premium abonelik sistemi mevcut.

Kullanıcılar aylık ödeme sistemi ile YouTube Premium’a kaydoluyor ve sunulan bazı ayrıcalıklardan faydalanma imkanı buluyor. Bu ayrıcalıklar arasında reklamsız gösterim ve videoların indirilmesi gibi son derece kullanışlı özellikler yer alıyor. Alınan son karar ile video indirme deneyimi daha işlevsel hale geliyor.

Premium Üyeleri Videoları Otomatik İndirecek

Premium Üyeleri Videoları Otomatik İndirecek

YouTube Premum kullanıcıları platformdaki videoları internet bağlantısı olmasa bile izleyebiliyor. Şirket kullanıcılara bu videoları cihazlarına indirme imkanı sağlıyor. Ancak bugüne kadar olan sistemde videolar abonelerin kendi istekleri doğrultusunda manuel olarak indiriliyordu. Gelen yeni güncelleme videoların kaydedilmesini otomatik hale getiriyor.

Premium aboneleri isterlerse takip ettikleri kanalların en son paylaştıkları videoları otomatik olarak cihazlarına indirme imkanına sahip olacak. Bu sayede kullanıcılar internet ağının olmadığı ortamlarda YouTube içeriklerini izleyebilecek. Üstelik otomatik indirilecek içerikleri kullanıcılar seçebilecek.

Daha Önce Müzik Uygulamasında Yapılmıştı

Daha Önce Müzik Uygulamasında Yapılmıştı

Google Premium aboneler için sunmuş olduğu özelliği geçtiğimiz ay YouTube Music için sunmuştu. YouTube Music Premium aboneleri en sevdiği şarkılar arasından 500’e kadar indirme imkanı buluyor. Premium aboneleri bu sayede hem kendi kütüphanelerini oluşturabiliyor hem de veri tasarrufu sağlayabiliyor. Platformda şarkıyı tekrar tekrar dinlendiğinde veri harcaması ile bir kere indirilmesi arasında çok fark olmakta.

YouTube otomatik indirme özelliğini verileri sadece Wi-Fi ağına bağlandığı zaman indirecek şekilde geliştirdi. Şirketin Premium hesap kullanıcılarına farklı bir gözle baktığı görülüyor. YouTube Premium ne yazık ki ülkemizde kullanılmıyor. Yine de VPN ve benzeri çeşitli yollar ile bu hizmeti almak mümkün.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın