Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yoksul Kardeşine Yardım Etmeyen 10 Zengin Ünlü

Çoğunlukla hayırsever kişilikleriyle önce çıkan ünlülerin görmediğimiz yönleri de var. İşte yüksek kazançlarına rağmen kardeşine yardım etmeyen ünlüler...
Yoksul Kardeşine Yardım Etmeyen 10 Zengin Ünlü
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Para insanı gerçekten değiştirir mi, ne dersiniz? Uzmanlara göre bu durum, içe atılmış dürtülerle alakalı. Yani böyle bir durumda değişiklikten çok önceki hayatınızda bastırdığınız karakter ön plana çıkıyor. Tabi ki paraya hangi hızda kavuştuğunuzun da çok önemi var. Sanırım en hızlı zenginlik basamaklarını tırmananlarsa ekranların tanıdık yüzleri. Şöhret, ilgi ve lüks, kısa sürede başlarını döndürebiliyor. Sonrası mı? Üst düzey bir ego, havada bir burun ve nereden geldiğini unutan bir hafıza!

Tabi ki bu durum her zaman aynı gerçekleşmiyor; ama ne yazık ki genelde kaçınılmaz son böyle oluyor. Dünyada olduğu gibi bu durumun benzerlerine ülkemizde de sıklıkla rastlıyoruz. Mesela sokaklarda yatan kimsesiz insanların arkasından anlatılan efsanelerde bir zenginlik hikayesi vardır. Uzakta aramaya da gerek yok, haber bültenlerinde aile bireylerini dışlayan ünlüleri duymuşsunuzdur. Kısacası insanın emdiği sütün çiğliğinden midir bilinmez, balık hafızasına sahip olduğumuz kesin! Ne dersiniz, parlak sahne ışıklarının ardındaki gerçekleri birlikte öğrenelim mi?

İşte karşınızda yoksul kardeşlerine yardım etmeyen zengin ünlüler:

12 Julia Roberts

Julia RobertsListemizin ilk sırasında yer alan ünlü isim, tüm dünya tarafından takdir edilen oyuncu Julia Roberts. Peki, Roberts’ın intihar ederek hayatına son vermiş üvey bir kız kardeşi olduğunu biliyor muydunuz? Hem de intihar mektubunda, ablasının kendine hiç yardım etmediğini iddia eden bir kız kardeş! Evet, Roberts’ın kardeşi madde bağımlılığından muzdaripti ve ölümü de yüksek doz uyuşturucudan olmuştu. Ama ünlü ismin kardeşine gerçekten yardım edip etmediğini bilemiyoruz.

11 Jimmy Carter

Jimmy CarterAmerika Birleşik Devletleri’nin 39. Başkanı Jimmy Carter’i hepimiz tanıyoruz. Peki, bu önemli isme ve ailesine büyük bir hayal kırıklığı yaşatan Billy Carter’i tanıyor musunuz? Şöyle söyleyeyim Billy Carter, Jimmy Carter’in uyuşturucu ve alkol bağımlısı olan kardeşi. Eski başkanın kardeşini finansal olarak desteklemediği herkes tarafından duyulan bir gerçek. Zira Jimmy Carter ne yaparsa yapsın, kardeşini bu illetten kurtarmayı başaramamış. Bu yüzden de deyim yerindeyse Billy Carter’in üzerinden elini eteğini çekmiş.

10 Lindsay Lohan

Lindsay LohanKardeşine yardımı dokunmayan bir diğer ünlü isimse Lindsay Lohan. Aslında ünlü aktris bunu bilerek yapmıyor olabilir. Ancak bir model olmak isteyen Ali Lohan, kız kardeşinin kötü şöhreti yüzünden kariyerini ilerletemiyor. Zira Lindsay Lohan bir parti kızı olarak tanınıyor. Modellik ajansları Ali Lohan’ın da kız kardeşine benzeyeceğini düşünüp, onunla çalışmaya yanaşmıyorlar. Diğer taraftan Lindsay Lohan’ın kız kardeşini finansal olarak da desteklemediği söyleniyor. Kim bilir, ünlü isim belki de kardeşinin kendisinden daha başarılı olmasından korkuyordur.

9 Prince

PrinceEfsanevi müzisyen Prince’de listemizde yer alan isimlerden. Kız kardeşi Tyka’nın müzik kariyerine başlamasına yardım eden sanatçı, daha sonra Tyka’yı desteklemekten vazgeçmiş. Zira abisinin başarısı altında ezilen ve belki de bununla başa çıkamayan Tyka, albüm anlaşmalarını iptal ederek uyuşturucu kullanmaya başlamış.

Madde bağımlılığından hiçbir zaman kurtulamadığı söylenen kız kardeş, maddi anlamda da Prince’nin desteğini kaybetmiş. Tyka’nın uyuşturucu satın alabilmek için hayat kadınlığı yaptığı da kulağımıza gelen söylentiler arasında.

8 Gordon Ramsay

Gordon RamsayÜnlü İngiliz şef ve restorancı Gordon Ramsay de kardeşine yardım etmeyen isimler arasında yer alıyor. Uyuşturucu bağımlısı bir kardeşi olan Ramsay, bu durumu çevresiyle paylaşmaktan hoşlanmasa da ünlünün kardeşini finansal olarak desteklemediği biliniyor. Zira yaptığı bir açıklamada; kardeşine para verdiği takdirde daha fazla uyuşturucu satın alacağını söyleyen Ramsay, maddi desteğini bu yüzden kardeşinden esirgiyormuş.

7 Kim Kardashian

Kim Kardashian - Kendall JennerKardashian kızlarının ne kadar zengin olduğunu hepimiz biliyoruz. Televizyon programlarından reklam kampanyalarına, moda etkinliklerinden önemli davetlere kadar hemen her yerde karşımıza çıkan Kardashian kardeşler, milyon dolarlık bir servetin sahibi olmuş.

Ancak Kardashian’ların erkek kardeşi Robert Kardashian, diğerleri kadar başarılı olamamış. Zira Robert standartların üzerinde bir servete sahip olsa da kız kardeşleri kadar zengin değil. Şimdiye kadar birçok iş girişiminde bulunmuş ama hiç birinde dikiş tutturamamış olan Robert, bir dönem kız kardeşi Khloe ve annesi Kris ile birlikte yaşadı. Sonuçta, geçmişte kardeşleri için büyük maddi yardımlarda bulunan Kardashian kardeşler, artık bu durumdan vazgeçmiş görünüyor.

6 Alec Baldwin

Alec BaldwinAlec Balwin’in kendisi gibi oyuncu olan birçok erkek kardeşi var. Bunlardan birisi olan Daniel de bir süre Hollywood’da çalışmış; ancak daha sonra uyuşturucu bağımlılığına yakalanmıştır. Daniel’in bağımlılığının sebeplerinden biri belki de ismin ağabeyleri kadar başarılı olamayışıdır. Sonuçta Daniel Baldwin tam 9 kez rehabilitasyon merkezine gitmiş ve maddi anlamda da epey zor zamanlar yaşamıştır. Sonuçta Daniel’in finansal sorunları olduğunu yıllardır haberlerde görüyoruz. Görünen o ki Baldwin kardeşler, Daniel Baldwin’e yardım etmekten vazgeçmiş.

5 Dane Cook

Dane CookAktör ve komedyen Dane Cook da artık kardeşine yardım etmekten vazgeçmiş ünlü isimler arasında. Zira ünlü oyuncunun kardeşi ve karısı, Dane Cook’un 12 milyon dolarını zimmetlerine geçirerek kendi kendilerine zaten yeterince yardım etmişler. Şöyle ki Dane Cook’un kardeşi ve karısı, aniden zengin olmuş ve oldukça önemli satın alımlar yapmaya başlamışlar. Bunun üzerine yapılan detaylı incelemenin sonunda suçlu bulunan çift hapse atılmış. Görünen o ki bazen öz kardeşiniz bile başarınızı kıskanan ve kabullenemeyen yabancı bir kişi oluyor.

4 Madonna

MadonnaTek bir isim ile tanınan Madonna’nın da bir ailesi olduğunu çoğu zaman unutuyoruz. Ancak dünyaca ünlü pop yıldızının Anthony adında bir erkek kardeşi var. Madonna’da kardeşinin üzerinden finansal desteğini çekmiş. Zira Madonna kardeşini defalarca tedavi ettirmeye çalışsa da Anthony alkol ve uyuşturucu bağımlılığından bir türlü vazgeçememiş.

Sonuçta hem çabası hem de parası boşa giden Madonna, bu yüzden Anthony’i artık desteklemiyormuş. Sonuçta ünlü sanatçının da sürdürmesi gereken bir yaşam sitili ve geleceklerini düşünmek zorunda olduğu 3 çocuğu var, değil mi?

3 Beyonce

BeyonceBeyonce ve kız kardeşi Solange’nin ne kadar zengin olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama bu ünlü kişiliklerin iki küçük üvey kız kardeşi daha olduğunu biliyor muydunuz? Evet, Beyonce’nin babası Matthew Knowles, ünlü isimlerin anneleri Tina Knowles ile evli olduğu yıllarda yaşadığı yasak ilişkiden iki çocuk sahibi daha olmuş. Üvey kardeşlerini asla finansal olarak desteklemeyeceğini söyleyen Beyonce, menajeri olarak çalışan üvey kardeşini işten çıkarmış. Şu an nafaka ödemekte güçlük çeken Matthew Knowles, bu yüzden Beyonce’yi suçluyormuş.

2 Bill Clinton

Bill ClintonBill Clinton’un da desteklemediği bir kardeşi olduğunu görüyoruz. Hatta görüşmeyi bile reddettiği bir kardeşi! Clinton’un kardeşi Roger kokain ticareti yapmaktan hapishanede yatmış ve mafyayla da iş yapmıştır. Eski başkanın ailesi bu durumdan utandıklarını açıkça dile getiriyor. Sonuçta Bill Clinton kardeşini ne maddi ne de manevi anlamda desteklemiyor.

1 Mariah Carey

Mariah CareyListemizin sonundaki isimse yarım milyar dolar serveti olan ünlü sanatçı Mariah Carey. Allison isimli kız kardeşi olan; ancak kardeşiyle 1990’lı yıllardan beri görüşmeyen Mariah Carey için bazıları kalpsiz tanımlamasını yapıyor. Zira Allison, yıllardır uyuşturucu bağımlılığından muzdarip. Hatta parasız kaldığı için hayat kadını olarak çalıştığı bile söyleniyor.

Mariah Carey’in kardeşini hayatına sokmak istemediği açık. Zira bu durumdan ikizlerinin etkileneceğinden korkuyor. Diğer taraftan, Mariha Carey’in Morgan adında bir de erkek kardeşi var. Morgan, 2013 yılında para kazanmak için magazine Mariah Carey ile ilgili yalan yanlış hikayeler anlattıktan sonra, ünlü sanatçı erkek kardeşiyle de bağlarını koparmış.

Evet, görünen o ki ünlülerin de hayatı hiç de o kadar parlak değil! Baksanıza, kardeşi tarafından dolandırılan isimler, yasak ilişkilerden doğmuş üvey kardeşler, uyuşturucu ve alkol bağımlıları… Sonuçta kim ne derse desin, ünlü ve zengin olmak hiç de öyle göründüğü gibi değil. Acaba siz ünlü olsaydınız, kardeşleriniz bu durumda nasıl bir hayat sürerdi, hiç düşündünüz mü? Veya siz de kardeşinizin üzerinden maddi desteğinizi çekebilir miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.