Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yetişkinler için Yapılan Dünyanın En Pahalı 10 Oyuncağı

Birazdan listede göreceğiniz araçlar yetişkinlerin oyuncağı olarak adlandırılıyor.
Yetişkinler için Yapılan Dünyanın En Pahalı 10 Oyuncağı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Oyun oynamaya başladığımız günden bu yana hiç kimsede olmayan yenilikleri arıyoruz. Herkeste olanlardan daha farklı bir ürüne sahip olmak, bir yetişkinin statü ve zenginliğini gösterebilir. Genellikle varlıklı insanlar, yatlar ve spor arabalar gibi pahalı araçlarla ilgilenir. Güç ve zenginlik, pek çok kişiyi anlamsız şekilde şımartan noktalara odaklıyor.

Bu oyuncaklara sahip olanların yaşadıklarını, belki de bir tane alarak ya da bu deneyimi yaşayarak anlarsınız.
7 – 8 yaşlardaki mutlu günlerinizde bile hayalini kuramayacağınız ve sonradan hayatınızın bir parçası olacak oyuncaklar bunlar. Listedeki ürünlerin çoğu, dünyanın en dahiyane, sezgisel ve modern cihazlarını üreten ve piyasaya süren yenilikçi firma Hammacher Schlemmer’ın elinden çıkmıştır.

Yetişkinler için hazırlanan en pahalı ve inanılmaz 10 oyuncak sizlerle:

10 Katil Balina Denizaltı

100.000 Dolar

Katil Balina DenizaltıKatil balina Orca’ya benzeyen bu harika oyuncak, iki kişilik bir deniz uçağıdır. Kalın akrilik gölgelikten yapılmış su geçirmeyen kokpiti, daldığında pilotu ve yolcuyu ıslanmaktan korur. Bu denizaltıda, suya daldığında, su üstünde veya zıpladığında bir uçak gibi yönetilen iki kontrol kolu vardır. Tehlike anında tek bir kontrol kolu ile 5 metreye kadar zıplayarak düşmanı püskürtüyor. Bu deniz motoru su yüzeyinde saatte 80km, su altında saatte 40 km hız yapabiliyor. Entegre edilmiş şnorkel 1.5 metreye kadar motora hava kaynağı sağlıyor. Kontrol paneli hız göstergesi, takometre, motor, hava basıncı ölçer ve LCD video ekranı dahil olmak üzere tüm düzenli parametreleri içerir.

9 Porsche 917 Le Mans Yarış Pisti

125.000 Dolar

Porsche 917 Le Mans Yarış PistiTam boyutlu Porsche 917’nin gövdesi açıldığında 32 ölçekli yarış pisti çıkıyor. Bu yarış pisti, dünyanın en eski aktif spor yarış pisti olan ve Fransa’da bulunan İkonik Le Mans’tan esinlenerek üretilmiştir. Bu araba, Steve McQueen’ın 1971’de rol aldığı bir filmde sahnelenen 20 numaralı yarış aracıyla aynı renktedir. Bu gerçek spor yarış aracında 3 parçalı alüminyum jantlar üzerinde GT lastikler, çalışan far ve stop lambaları vardır. Bu yarış pistine trafik, sokak ışıkları dahil olmak üzere gerçekçi peyzaj alanları inşa edilmiştir. 1970 ve 1971’lerin tüm baskın yarış modellerinde olduğu gibi 12 sayıda araç pisti için çift analog kontrolleri sağlar. Yine Hammacher Schlemmer’in üretimi ve bu pistin benzeri olan Camaro Z28 Watkins Glen yarış pisti 85 bin dolardır.

8 ‘Watercar’, Dünyanın En Hızlı Amfibik Aracı

135.000 Dolar

'Watercar', Dünyanın En Hızlı Amfibik AracıBu tatlı araba geleneksel bir bot arayanlar için idealdir. Bu araç 300 beygir gücünde Honda motorla güçlendirilmiştir. 4 vitesli bir araç gibi karada 130 kilometreye kadar hızlanabilir. Suya indiğinde geri çekilen hidrolik tekerlekleri vardır. Su üzerinde ise 70 km hızla gidebilir. Yine su üzerinde kolay manevra yapabilmeyi sağlayan jet pompa ittirme kuvvet kontrolü vardır. Esnek fiberglas tekne, yaklaşık 100 litrelik yakıt deposu ile 257 km yol alabilir.

7 Uçan Hovercraft

190.000 Dolar

Uçan HovercraftBu destansı hovercraft karada, suda ve havada gidebiliyor. Hatta havada 112 kilometreye kadar hızlanabiliyor. 130 beygir çift silindirli, yağ soğutmalı ve yakıt enjeksiyonlu turbo motoru vardır. Havalanmasına yardımcı olması için %60’ı ahşaptan yapılmış kanatlar içerir. Karbondan yapılmış 34 inç büyüklüğündeki pervaneleri, 1100 devire kadar hızlanabiliyor. Uçan Hovercraft, % 30 eğimle çamur, kum, bataklık, çim ve kar üzerinde gidebilir. 7 m yükselen bu araç, su ve toprak zemine iniş yapabilir.

6 120 MPH Elektrikli Araba

200.000 Dolar

120 MPH Elektrikli ArabaBu küçük kutu gibi araba, yolda hiç güvenli olmayabilir; ancak oldukça hızlıdır. Bu elektrikli otomobil 4 saniye içinde 60 kilometreye kadar hızlanır. İki elektrikli motoru sayesinde tek bir vitesle herhangi bir yakıt değişimi olmadan 193 km hıza ulaşıyor. Aynı motor, küçük de olsa dizel elektrikli lokomotiflerde de bulunur. 120 MPH Elektrikli Araba, bir kamyonetin yarısı kadar olduğu için park sıkıntısı yaşamazsınız.

5 Otantik 1966 Batmobile

200.000 Dolar

Otantik 1966 BatmobileBu şirin araba, orijinal bir Batmobille eşleştirilerek 1 yılda yapılmıştır. Bu trafiğe çıkabilen araç, 1960’ların TV programlarındaki araçlar gibi bir Lincoln şasi ve 430 beygir gücünde 383 Blueprint sandık motora sahiptir. TH350 otomatik şanzımanı vardır. Atomik akü ya da türbinleri olmamasına rağmen propan tank ile orijinal bir araç gibi yakıcı etki yapar. Batphone kokpitte, gövde ve başlığı açmak için elektrik aktüatörde gömme kilit vardır. Diğer özellikleri arasında bir Batbeam gibi kaputuna monte edilmiş bir antene ve araç içi hata tespit ekranına sahip olması yer alıyor.

4 Helicycle

395.000 Dolar

HelicycleBu iki kişilik araç, sadece 10 dakika içinde üç tekerlekli motosikletten bir helikoptere dönüştürülür. Dört silindirli 230 beygir gücü motoru ile bu araç, havada veya karada maksimum 180 km hıza ulaşabilir. Evet, bu canavarla havada 160 km yol alabilirsiniz. Araç, sokak düzeyinde 8 saniyede 96 km hıza ulaşarak hareket ediyor. 1219 metrenin altındaki düşük rakımlarda yolculuk etmek için tasarlanmıştır. 102 litrelik deposu ile havada 354 km, karada 1207 km yol alabilir.

3 Restore Edilmiş Patrol Torpedo Bot

1 Milyon Dolar

Restore Edilmiş Patrol Torpedo BotII. Dünya Savaşı’ndan kalma 70 yaşındaki PT-728 restore edilmiştir. 1945’lerden günümüze kalan 12 tekneden biridir. Silahları devre dışı olmasına rağmen, teknede hala bir 50 kalibre ve iki çift kalibre mermi bulunuyor. 50 kalibrelik Browning makineli tüfek bölümünde arka kısmında 20mm Oerlikon top ve iki derinlik şarj rampası vardır. En önemli savaş hatıralarından biri olan teknede 3 katlı mahagoni gövde bulunur ve 80km ye kadar hızlanabilir. Albany ve New York arasında yüksek hızda seyahat etmek için Nelson Rockefeller’ın isteği üzerine yata dönüştürülmüştür. Modern motorları 1.100 beygir gücünde, modern elektronikler, radar ve iki turbo şarjlı dizel motorla güçlendirilmiştir.

2 Kuratas Giyilebilir Robot

1.3 Milyon Dolar

Kuratas Giyilebilir RobotHayal görmüyorsunuz! Bu robot Amerikalı film yönetmeni ve yapımcısı Michael Bay’ın tasarımı gibi görünüyor. Bu giyilebilir robot, büyük çocuklara gerçek hayatta Transformers hissi yaşatıyor. Bu inanılmaz araç, Japonya merkezli Suidobashi Ağır Sanayi’nin icadıdır. Yaklaşık 4 m yüksekliğindeki bu robot kullanıcısına, kontrolünde olacak zırhlı bir kokpit sunuyor. Saatte 10 km hızla hareket eden motorun ağırlığı 4500 kg’dır. 2012 yılında ortaya çıkmış; ancak fahiş fiyatı yüzünden alıcı piyasasında çok rağbet görmemiştir. İngiliz tasarımcı Matt Denton, 2013 yılında benzer bir şekilde bu robota eşdeğer bir robot tasarlamıştır. Denton’un Mantis isimli hexapod robotu (6 bacaklı) şu an sadece kiralanabilen bir prototiptir.

1 Beş Kişilik Kaşif Denizaltı

2.7 Milyon Dolar

Beş Kişilik Kaşif DenizaltıBu beş kişilik denizaltı, batıklara, mercan kayalıklarına ve sualtı türlere erişebilecek şekilde 202 metre derine dalabilir. Kaşiflere su altında iletişimde olmalarını sağlayan basınca dayanıklı akrilik küreler sağlanmıştır. Arka, ön, yan kontrol ve yaklaşık 5 kilometreye kadar hızlı dalış sağlayan 2 yatay pervanesi vardır. Deniz altında 8 saat kadar kalabilmeyi sağlayan 2 lityum akü içerir. Ayrıca müthiş geniş friborduyla yüzeyde stabilite sağlar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.