Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Tanıştığın Birine (Erkeğe veya Kadına) Sorulacak Sorular

Yeni tanıştığınız birine sormanız gereken sorular nelerdir? İşte karşınızdaki erkek ya da kadın olması fark etmeksizin ilk başlarda sorabileceğiniz sorular:
Yeni Tanıştığın Birine (Erkeğe veya Kadına) Sorulacak Sorular
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yeni insanlarla tanışmak, herkes için farklı şeyler ifade etmektedir, değil mi? Daha açık olmak gerekirse; bu durum kimileri için pozitif yönde heyecan verici, kimileri için bayağı denilebilecek kadar sıradan, kimileri için ise karna kramplar girmesine neden olacak kadar stresli bir deneyimdir. Çünkü bazıları yeni insanlarla tanışma konusunda gayet başarılı yeteneklere sahipken, bazıları bu konuda utangaç bir çocukmuşçasına süt dökmüş kedi gibi hareket etmektedir. Mesela; belki de hiç utangaç olmayan ama söz konusu durum yeni biriyle tanışmak olduğunda dili lal olan bu kişiler, tanımadıkları kişilerle karşı karşıya geldiklerinde ne seslerinin titremesine engel olabilmekte ne de ortamdaki sıkıcı sessizliği yok edebilmektelerdir. Aksine iki kişi arasındaki sessizlik uzadıkça dilini yutmuş gibi davranan bu fazlasıyla sessiz insanlar daha da gerilmekte, mümkün olsa oradan koşarak uzaklaşmak gibi düşünceler içerisine girmektelerdir. Zira böyle durumlarda nasıl iletişim kurulur, karşı tarafa ne gibi sorular sorulur, ortamdaki gerginlik nasıl azaltılır, işte bunların doğru yanıtlarını bilmemektedirler.

Peki, ya yeni insanlarla tanışma konusunda hiç zorluk çekmeyen, karşısındaki kişi ile dakikalar içerisinde koyu sohbetlere girebilen kişiler bu yeteneklerini neye borçludur? Yani onlar bu yeteneklerini doğuştan mı almışlardır? Hem iş hem de özel hayatlarında onları başarıya götüren bu yetenekleri için hiç mi çaba sarf etmemişlerdir? Nasıl olup da yeni tanıştıkları kişiler karşısında heyecanlanmamakta, aradaki iletişimi nasıl tılsımlı sorularla devam ettirmekte, kısacası yeni biriyle tanışmak denildiğinde nasıl böyle profesyonelmişçesine davranabilmektedirler? Aslına bakarsanız; bu sorunun cevabı çok ama çok basit. Çünkü onların en büyük sırları yeni tanıştıkları insanlara nasıl sorular sormaları gerektiğini bilmeleridir.

Bunu da İnceleyebilirsiniz:
Yeni İnsanlarla Tanışmak için Kullanabileceğiniz Etkili Taktikler

Elbette, diğer iletişim yetenekleri de önemlidir. Ama yeni biriyle tanışmak, onu gerçekten tanıyabilmek ve belki de sadece birkaç soruyla onun hakkında fikir edinebilmek çok ama çok önemlidir. Özellikle de günümüzde! İletişimin gittikçe yaygınlaştığı ama tersine insanları tanımanın gittikçe zorlaştığı şu zamanımızda! Sonuçta; ister özel ister iş hayatı için olsun, tanışacağı yeni kişileri gerçekten tanıyabilmek ve kuracağı ilişkilerde zarar görmemek için herkes ama herkes, ilk buluşmada karşı tarafa nasıl sorular soracağını bilmeli. Bu görüşme bir ortaklık kurmak için olsa da duygusal bir ilişkiye başlamak için olsa da herhangi başka bir amaçla olsa da karşı tarafa nasıl sorular sorulabileceği bilinmeli. Zira ancak bu şekilde kuracağınız ilişkilerde başarılı olabilir, yeni tanıştığınız kişiyi hem tanıyabilmek hem de aradaki iletişimi sürdürebilmek için doğru sorular sorabilirsiniz. İşte bu nedenle de sizlere yeni tanıştığınız kişilere nasıl sorular sorabileceğinizden bahsetmek istiyorum. Eğer bu listeyi dikkatle inceler ve yeni tanıştığınız erkeğe ya da bayana uygun soruları sormayı öğrenirseniz, kuracağınız her türlü yeni ilişkide daha başarılı sonuçlar alacağınızdan da emin olabilirsiniz, derim.

İşte sizi yeni tanıştığınız kişi karşısında ter dökmekten kurtaracak etkileyici sorular:

Düşünce Tarzını Öğrenmek için Sorulan Sorular!

Düşünce Tarzını Öğrenmek için Sorulan Sorular!Yeni tanıştığınız kişiyle bir iş bağlantısı mı kuracaksınız, arkadaşlık mı, yoksa duygusal bir birliktelik mi, orasını bilemem. Ancak ne amaçla olursa olsun karşınızdaki kişinin düşünce tarzını öğrenmeye yönelik bazı sorular sorabilirsiniz. Hem bu sorular açık uçlu denilebilecek sorular olacağı için, karşı tarafın vereceği cevaba uygun olarak muhabbeti sürdürebilir, karşı tarafın da rahatlamasıyla birlikte aradaki gerginliği ortadan kaldırabilirsiniz. İşte bu nedenle de aşağıdaki sorulara göz atmanızı öneriyorum. Karşı tarafın düşünce tarzı hakkında büyük oranda fikir alabileceğiniz bu soruları akıllıca kullanırsanız, onlardan gerçekten faydalanabilirsiniz.

 • Bir süper kahraman olsanız, hangi karakteri tercih ederdiniz?
 • Hemen şimdi öğrenebileceğiniz bir şey olsa, bu ne olurdu?
 • İkinci kez dünyaya gelseniz ve seçim şansınız olsa, nasıl bir hayat yaşamak isterdiniz?
 • Ölümsüzlük iksiri içseniz, yapacağınız ilk 5 şey ne olurdu?
 • Sizin için hayatı anlamlı kılan şeyler neler?
 • Dünya üzerinde istediğiniz her türlü değişikliği yapabilecek güçte olsanız, sihirli değneğinizi dokunduracağınız 3 şey ne olurdu?
 • Elinizde bir şansınız olsa ve size yaşayan ya da yaşamış istisnasız herkesle tanışabilme fırsatı verilse, tanımak istediğiniz kişi kim olurdu?
 • Büyük piyango size vurdu diyelim. Böyle bir durumda yapmak isteyeceğiniz ilk 5 şey?
 • Bütün koşullar uygun olsa ve size bir iş kurma fırsatı verilse, nasıl bir şirketin patronu olurdunuz?
 • Yeteneklerinizi başka birininkiyle değiştirme fırsatınız olsa, şu anda yaşayan ya da bir zamanlar yaşamış olan hangi ismin yeteneklerine sahip olmak isterdiniz?

Sevdiği ve Sevmediği Şeyleri Öğrenmeye Yönelik Sorulan Sorular!

Sevdiği ve Sevmediği Şeyleri Öğrenmeye Yönelik Sorulan Sorular!Yeni tanıştığınız birine sorulacak sorular arasına bunları da ekleyebilirsiniz. Zira bu sorular hem aradaki muhabbetin koyulaşmasını sağlayacak hem de karşı tarafı rahatlatacak cinste sorulardır. Ayrıca bu şekilde onun nasıl biri olduğu konusunda az çok fikir sahibi olacağınızı da bilmelisiniz. Mesela; karşınızdaki kişiye en çok sevdiği şarkıları sorarsanız, alacağınız cevaba göre zevkleri hakkında rahatlıkla tahmin yürütebilirsiniz. Mesela; klasik müzik dinlemekten hoşlanan birinin sakin yaşam tarzından hoşlandığını, elektronik müziği tercih eden birininse daha hareketli yaşam tarzından hoşlandığını tahmin edebilirsiniz. İşte bu nedenle; aşağıdaki sorular da dikkatle sormanız ve yanıtını aklınızın bir kenarını yazmanız gerekenler arasında!

 • Çocukluğunuzda sizi en çok mutlu eden şeyler nelerdi?
 • Yapmaktan hoşlandığınız ya da yapmak istediğiniz spor dalları?
 • Hiç sıkılmadan dinlediğiniz şarkılar nelerdir?
 • En çok sevdiğiniz sanatçı veya müzik grubu hangisi?
 • En çok sevdiğiniz yiyecek ve içecekler?
 • Kendinizde en çok sevdiğiniz özellikler?
 • Sizi dünyanın en mutlu insanı yapabilecek şey ne olabilir?
 • Şimdiye kadar aldığınız ve sizi en çok mutlu eden doğum günü hediyesi nedir?
 • En çok sevdiğiniz şehir ya da ülke neresi?
 • Bütün gününüzü evde geçirecek olsanız, sizi mutlu edecek hangi 5 aktiviteyi yaparsınız?

Geçmişi Hakkında Bilgi Edinmek Amacıyla Sorulan Sorular!

Geçmişi Hakkında Bilgi Edinmek Amacıyla Sorulan Sorular!Evet, yeni tanıştığınız insanlara yöneltebileceğiniz sorulardan bir kısmı da onun geçmişini öğrenmeye yönelik olanlardan oluşmalı. Çünkü bu şekilde hem karşınızdaki kişinin şimdiye kadar nasıl bir hayat sürdürdüğü hakkında fikir sahibi olur hem de onun karakteristik özellikleriyle ilgili fikir edinebilirsiniz. Hem bu sorular karşınızdaki kişiye “nerede yaşadın, çocukluğunu nerede geçirdin, kaç kardeşsiniz, annen baban ne iş yapıyor” gibi klişe ve sıkıcı sorular yöneltmekten çok daha zarif bir yaklaşım olacaktır. Çünkü aşağıdaki sorular karşınızdaki kişiye sorguya çekilmiş hissi vermeyecek ve “nerede yaşadın” gibi yüzeysel sorulara göre çok daha farklı biçimlerde yanıtlanabileceği için muhabbetin devamını gelmesini sağlayacaktır. Kaldı ki konu karşınızdaki kişiyi tanımak olduğunda “hafızanızda iz bırakmış 3 çocukluk hatıranız” demek “kaç kardeşsiniz, nerelisiniz” demekten çok daha mantıklıdır.

 • Şimdiye kadar attığınız en gururlu zafer çığlığı hangi başarınıza ait?
 • Gözlerinizin dolmasına neden olan en son olay neydi?
 • Şimdiye kadar kendinizi hiç dünyanın en mutlu insanıymış gibi hissettiniz mi?
 • Hafızanızda iz bırakmış 3 çocukluk hatıranız?
 • Bir şansınız olsa geçmişinizdeki hangi hataları düzeltmek isterdiniz?
 • Aklınıza her geldiğinde yüzünüzü gülümseten bir hatıranızdan bahseder misiniz?
 • Şimdiye kadar yaptığınız en çılgınca şey nedir?
 • 17-18 yaşlarınıza geri dönseniz yine aynı hayatı mı yaşardınız yoksa bambaşka bir yolu mu seçmek isterdiniz?
 • Kendinizi dünyanın en güçlü insanıymışçasına başarılı ve mağrur hissettiğiniz en son deneyiminiz?
 • Şu anda olduğunuz kişi olmanızda payı olduğunu düşündüğünüz kişiler sırasıyla kimlerdir?

Nasıl Biri Olduğunu Anlamak için Yöneltilen Az da Olsa Klişe Denilebilecek Sorular!

Nasıl Biri Olduğunu Anlamak için Yöneltilen Az da Olsa Klişe Denilebilecek Sorular!Yeni tanıştığınız birine sorulacak sorular listesine aşağıdakileri de rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Çünkü bunlar da aranızdaki iletişimi kolaylaştıracak ve aynı zamanda karşı tarafı rahatlatacak nitelikte. Tabii bir de bu soruların yanıtlarına bakarak tanıştığınız kişi hakkında ne kadar çok fikir edineceğiniz gerçeği de var. Sonuçta; hemen şimdi göreceğiniz sorular sayesinde hem yeni kişilerle muhabbet başlatma sıkıntınızdan kurtulacak hem de klişe denilebilecek soruları daha farklı şekillerde yöneltmiş olacaksınız.

 • Çocukken ne olmak isterdiniz?
 • Gerçekleştirmek istediğiniz en büyük hayaliniz nedir?
 • Hayatınızı anlatan bir kitap yazılsa ya da film çekilse, adı ne olsun isterdiniz?
 • Yeni tanıştığınız birinde sizi en çok etkileyen özelik ne olabilir?
 • Genel olarak yapmaktan hoşlandığın ya da hoşlanmadığın şeyler neler?
 • Karşınızdaki kişiyi tanımak için en çok hangi davranışına dikkat edersiniz?
 • Birine sinirlendiğinizde nasıl tepki verirsiniz?
 • Değiştirmek istediğiniz özellikleriniz nelerdir?
 • Motive olmaya ihtiyaç duyduğunuzda, başvurduğunuz ilk yöntemler nelerdir?
 • Bir tatile mükemmel diyebilmeniz için nasıl olmalıdır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.