Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yalnızca Zenginlerin Evlerinde Görebileceğimiz 10 Lüks Bölüm

Bakalım varlıklı kişilerin binlerce dolar harcayarak evlerine yaptırdığı lüks detaylar arasında neler var?
Yalnızca Zenginlerin Evlerinde Görebileceğimiz 10 Lüks Bölüm
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Etrafınıza bir bakın! Somut kavramlara olan bağımlılığımız ne kadar artıyor? Maddiyatçı kişiliğimiz nasıl tüm geleneksel inanışlarımızı, adetlerimizi yıkarak önlere çıkıyor değil mi? Paramız olduğu zaman kendimizi iyi, paramız yokken neredeyse “bitik” bir halde hissetmemiz de bu durumun açık bir kanıtı! Mesela bir alışveriş merkezinden ne kadar çok ürünle çıkarsak, kendimizi o derece güçlü hissetmemiz de bu yüzden. Ay sonu ne kadar çok para harcadığımızı fark edip, bundan pişman olsak da yaşadığımız üzüntü kısa süre içinde unutulup gidiyor. “Aman, para harcamayan mı kaldı sanki!” diyerek, kendimizi kandırıyoruz her defasında.

Gereksiz harcamaların en büyük sebeplerinden biri de kuşku yok ki özenti. Zenginlerin evlerine, eşyalarına bakarak yiyip bitiriyoruz kendimizi. Aşırı alışveriş tutkusu elbette onlarda da var. Ama ortada maddiyat gibi bir de fark var. Kısaca onlar; dolan kredi kartları, ödenmemiş faturalar, artan borç limitleriyle pek alakadar değiller. Hatta bazı alışverişleri ise insanı gerçekten şaşırtıyor. Çünkü evlerine yaptırdıkları bazı bölümleri ya hiç kullanmıyorlar ya da senede birkaç kez ziyaret ediyorlar. Ama buraların yapımı için binlerce lirayı anında gözden çıkarabiliyorlar. Belki de “bakın benim evimde şu var,” demek içindir tüm çaba, kim bilir? Lüks harcamalar gösteriyor ki yeryüzünde kanıtlanması gereken şeylerden biri de zenginlik.

İşte karşınızda yalnız zenginlerin evlerinde görebileceğimiz lüks bölümler:

10 Lego Odası

Lego OdasıEvet, yalnızca zenginler evlerinin bir bölümünü lego odasına dönüştürebilir. Ancak, bunu neden yaparlar gerçekten anlamıyorum. Sonuçta bir legonun üzerine basmak yeterince acı verici bir şeyken, binlercesini hayal bile edemiyorum. Çocukların oynaması için tasarlanan bir oda diyeceğim; ama onu da diyemiyorum. Kim bilir, belki de burası zenginlerin düşmanları için hazırlattığı bir işkence odasıdır.

9 Ağaç Ev

Ağaç EvZenginlerin evlerinde rastlanabilir diğer bölüm ise ağaç ev. Tabi ki zenginlerin asıl yaşam alanları burası değil. Milyonerlerin büyük bahçelerine tasarlanabilen, “masal ev” görünümdeki ağaç ev, konuklar ya da çocuklar tarafından kullanılabilir. Öte yandan, bu evde banyo ve yatak odasının bulunduğunu da belirtelim.

8 Golf Sahası

Golf SahasıGolfun genellikle zenginlerin oynadığı bir spor olduğunu biliyoruz. Özellikle de beyaz Amerikalıların! Ki çoğu insana göre, ben de bu gruba dahilim, golf oldukça sıkıcı bir oyun. Ancak görünen o ki milyonerler tam tersini düşünüyor. Sonuçta, devasa malikanelerinin bahçelerine golf sahası yaptıran milyonerler, boş vakitlerini bu “spor” ile değerlendiriyor olmalı! Sanki herkese açık olan golf sahaları yerle bir oldu…

7 İki Katlı Elbise Odası

İki Katlı Elbise OdasıÇoğu insanın evinde yalnızca bir ya da iki tane elbise dolabı bulunurken, zenginlerin neredeyse bir ev kadar büyük elbise odalarının olması şaşılacak bir şey değil sanırım. Küçük bir kasaba nüfusunu girdirmeye yetecek kadar çok kıyafeti olan ünlülerin eşyaları ancak bu kadar büyük bir odaya sığabiliyor. Sonuçta, zenginlerin evinde görülmesi beklenen bir diğer özellik de bu 2 katlı elbise odaları!

6 Tırmanma Duvarı

Tırmanma DuvarıKaya tırmanışı tehlikeli, yorucu ve zahmetli görünebilir. Ancak bu sporu yapmayı seven pek çok genç milyoner var. Diğer taraftan, canı tırmanmak istediğinde evinden çıkmak istemeyen zenginler, lüks malikanelerin bir bölümüne yaptırdıkları kaya tırmanma duvarı sayesinde, keyiflerinden mahrum kalmamış oluyor. Düşününce, milyonerlerin para harcadığı şeylere akıl erdirmek gerçekten imkansız gibi görünüyor, değil mi?

5 Açılır Tavanlı Ev Sineması

Açılır Tavanlı Ev SinemasıEvet, çoğu kişi evine daha büyük bir ekranı ve daha iyi bir sistemi olan bir televizyon almak için hesap yapıp dururken; milyonerler ise açılır tavanı olan bir ev sinemasının keyfini sürüyorlar. Üstelik bunu, son teknoloji ürünü donanımlarla tasarlanmış dev bir salonda yapıyorlar. Öte yandan, bazı zengin kişiliklerin ek bir ücret karşılığında vizyona girecek filmlerin orijinal makaralarını satın alarak, bizden çok daha önce bu ayrıcalığı yaşadığını da belirtelim. Sonuçta, biz indirimli sinema günlerinin yolunu gözlerken, adamlar yıldızların altında inanılmaz bir sinema keyfi yaşıyor.

4 Büyük Bir Garaj

Büyük Bir GarajMilyonerlerin arabası varsa bizim de var, bu doğru tamam da şu noktalarda zenginlerden ayrılıyoruz. Biz aracımızı park etmek için belki dakikalarca ara sokaklarda yer ararken, onlar onlarca aracın sığabileceği garajlarına rahatlıkla girebiliyorlar. Hem de Ferrari, Lamborghini, BMW’lerle… Sonuçta dev bir garaj, milyon dolarlık arabalara sahip olan bir kişi için oldukça gerekli görünüyor.

3 Su Kaydırağı

Su KaydırağıEvet eğer bir milyonerseniz, siz de dolabınızı açtığınızda karşınızda bir su kaydırağı bulabilirsiniz. Su kaydırağı mı, yok artık!” demeyin. Milyonerlerin evlerinde bulunan bölümler konusunda sınır tanımadıklarını yazının en başında da söylemiştim.

2 Duvar İçi Toz Hazneleri

Duvar İçi Toz HazneleriMilyonerlerin evlerini kendilerinin temizlemesini elbette ummuyoruz. Ancak bu büyük evlerde çalışan kaç tane yardımcı vardır dersiniz? Diğer taraftan, milyonerler yardımcılarını düşünmüş olacak ki resimde gördüğünüz duvar içi toz haznelerinden yaptırmışlar. Bu şekilde, tozları toplamakta pek de etkili olmayan faraş sorunu da halledilmiş.

1 Cam Zemin

Cam ZeminZenginlerin evinde görmeyi beklediğimiz bir diğer şey ise cam zeminler. Birçok farklı tasarımla yapılabilen cam zeminlerin oldukça şık göründüğünü kabul edebiliriz; ancak yaramaz çocuklarınız varsa, bunun aynı oranda tehlikeli olabileceğini de göz ardı etmemek gerek. Diğer taraftan, milyonerlerin çocuklarının bir değil birkaç tane dadısı olduğunu da düşünürsek, cam zeminler aslında çok da tehlikeli olmayabilir.

Sonuçta, milyonerlerin “gerekli” şeylere nasıl para harcadıklarını birlikte öğrenmiş olduk. Aslına bakarsanız yukarıdaki maddeler, insanların para harcamaya ne kadar meraklı olduğunun bir diğer kanıtı. Bunlar yalnızca milyonerler için de geçerli değil. Nasıl mı? Evinize ya da dolabınıza şöyle bir bakın? Bazı eşyanızı şimdiye kadar hiç kullanılmadığınızı rahatlıkla fark edeceksiniz. Tabi, bu konuda milyonerlerle yarışamayız; ama temel sorun iki tarafta da aynı gibi görünüyor! Ne dersiniz, yanılıyor muyum?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.