Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

WhatsApp’ın iOS Uygulamasında Sessize Alınan Sohbetler Tamamen Görünmez Olacak

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın iOS uygulaması için uzun süredir süregelen bir sorun çözüldü.
WhatsApp’ın iOS Uygulamasında Sessize Alınan Sohbetler Tamamen Görünmez Olacak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Facebook’un sahibi olduğu ve dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Uygulama çıktığı ilk günden bu yana büyük bir değişim geçirdi ve kullanım deneyimi bambaşka bir seviyeye geldi. Geçtiğimiz günlerde hazırlanan bir rapor Türkiye’de akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamanın WhatsApp olduğunu gözler önüne serdi. Geliştirici ekip son olarak iOS uygulamasını güncelledi.

iPhone kullanıcılarının bir süredir memnuniyetsizliğine neden olan durum gelen güncelleme ile düzeltilmiş oldu. Bilindiği üzere WhatsApp’ta konuşmaları sessize alma özelliği mevcut. Ancak iOS’ta bu durum Android’e göre biraz farklı işliyordu. Gelen özellik ile iOS uygulamasında konuşmalar tam anlamıyla sessize alınabilecek. Bugüne kadar bunu yapmak pek mümkün olmuyordu.

iOS Uygulaması Güncellendi

iOS Uygulaması Güncellendi

WhatsApp’ın App Store’da bulunan sürümü yeni özellikler ile güncellendi. İndirilen son sürümün ‘2.19.110’ olması gerekiyor. Bugüne kadar iPhone kullanıcıları sessize aldıkları kişisel ve grup sohbetlerini bildirim olarak görmeye devam ediyordu. Uygulama simgesinde de yine gönderilmiş mesaj olduğuna dair bir bildirim gösteriliyordu. Gelen özellik ile bu durum tarihe karışıyor. Özelliğin başta grup sohbetlerinde bulunan kullanıcılar için hayat kurtarıcı olduğu söylenebilir.

WhatsApp ekibinden yapılan açıklamada “Artık sessize alınan sohbetlerde yeni mesaj aldığınızda uygulama simgesinde bildirim rozeti gösterilmiyor. Yeni hizalama yönergeleri medyaları düzenlerken çıkartmaları, emoji’leri ve diğer içerikleri yerleştirmenizi kolaylaştırıyor.” ifadelerine yer verildi. Açıklamadan anlaşılacağı üzere gelen tek özellik sohbetlerin sessize alınmasına yönelik değil.

Yeni sürüm ile beraber uygulamaya girişte de bir değişiklik yapıldı. Yapılan güncelleme sonrası kullanıcılara çok kısa süreli WhatsApp logosu gösteriliyor ve uygulamaya giriş sağlanıyor.

Otomatik Silinen Mesajlar Yolda

Otomatik Silinen Mesajlar Yolda

Popüler mesajlaşma uygulaması kullanıcıların uzun süredir beklediği bir özellik üzerinde daha çalışmaya devam ediyor. Gelecek güncelleme ile gönderilen mesajlar 5 saniye ya da 1 saat süre sonunda otomatik olarak karşı taraftan silinecek. Özellik şu an için grup sohbetlerinde kullanılabiliyor.

Önümüzdeki günlerde ekstra zaman seçeneklerinin eklenmesi ve kişisel sohbetlerde de bu özelliğin yer alması bekleniyor. Otomatik mesaj silme aracı ilk olarak Android platformuna gelecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.