Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

WhatsApp’tan iOS Uygulamasına Kullanışlı Paylaşım Özelliği

WhatsApp iOS kullanıcıları için paylaşım özelliğini daha işlevsel hale getirdi.
WhatsApp’tan iOS Uygulamasına Kullanışlı Paylaşım Özelliği
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp son rakamlara göre 2 milyarı aşkın kullanıcıya sahip. Facebook’un bünyesindeki platform hemen herkesin başlıca mesajlaşma uygulaması haline geldi. Şirket uygulamasını sürekli yeni özellikler ile geliştiriyor ve sunduğu deneyimi hızla iyileştiriyor. Geçtiğimiz gün Android uygulamasının beta sürümü yeni özellikler ile güncellenmişti. Bu sürümde otomatik mesaj silinme özelliği ve çoklu giriş desteği gibi beklenen özellikler yer alıyor.

Bu güncelleme sonrası iOS kullanıcıları için de yeni bir özellik yayınlandı. 2.20.40 sürüm numarası ile yayınlanan iOS güncellemesinde paylaşım deneyimini iyileştirecek bir özellik öne çıkıyor. iPhone kullanıcıları bu sayede farklı uygulamalardan paylaşım yaparken kişileri doğrudan seçme imkanına sahip olacak. Önceden böyle bir işlev bulunmuyordu.

iOS Uygulamasına Paylaşım Özelliği

iOS Uygulamasına Paylaşım Özelliği

WhatsApp iOS ve Android uygulamalarını belirli aralıklar ile güncellemeye devam ediyor. Son güncelleme ile iOS’ta kullanıcılar paylaşım yaparken kişi önerilerini karşılarında görebilecek. Yani başka bir platform üzerinden WhatsApp’tan paylaşım yaparken doğrudan önerilen kişileri görmek mümkün olacak. Daha önce bu işlem yapılmak istendiğinde sadece WhatsApp simgesi görünüyordu.

iPhone cihazlarda doğrudan kişi adlarının görünecek olması kullanım kolaylığı sağlayacaktır. WhatsApp’ın yeni iOS sürüm notunda, “iOS 13‘te, başka bir uygulamadan içerik paylaştığınızda WhatsApp kişileriniz artık paylaşım sayfasında öneri olarak görünecek. Bir fotoğrafı veya belgeyi paylaşırken, onu kimlerle paylaşmak isteyebileceğiniz ve hangi uygulamayı kullanmak isteyebileceğiniz konusunda bir öneri alın, böylece yalnızca bir dokunuşla paylaşabilirsiniz.” ifadelerine yer veriliyor.

Özelliğin yayınlanması ile beraber bazı kullanıcılar düzgün çalışmadığını belirtiyor. Kullanıcılar paylaşım yapmak istedikleri kişilerin profil fotoğraflarını göremediklerini ifade ediyor. Şirketin yeni bir güncelleme ile bu sorunu çözmesi bekleniyor. Yeni paylaşım özelliğinden yararlanmak için iOS kullanıcılarının WhatsApp’ı son sürüme güncellemeleri gerekiyor. Özellik sadece iOS 13 işletim sisteminde kullanılabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.