Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

WhatsApp’a Instagram’da Bulunan Hızlandırılmış Video Özelliği Geliyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta Instagram’da son derece popüler olan Boomerang özelliğinin geleceği öğrenildi. Boomerang özelliği ile kullanıcılar hızlandırılmış ve kendini tekrarlayan videolar hazırlayabiliyor.
WhatsApp’a Instagram’da Bulunan Hızlandırılmış Video Özelliği Geliyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Facebook’un bünyesi altında bulunan Instagram ve WhatsApp, hizmet verdikleri alanda en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Şirketin kendi uygulaması veri skandalları ile epey itibar kaybetse de WhatsApp ve Instagram için durum tersine işliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde daha şeffaf bir görünüme sağlanmak adına WhatsApp ve Instagram’a kendi adını vereceğini duyurmuştu. Ancak yapılan yenilikler isim değişikliği ile sınırlı kalmıyor.

Daha önce bir uygulamada yer alan özelliğin şirketin bir diğer uygulamaya getirildiğine sıkça tanık olduk. Örneğin ilk olarak Instagram’da kullanılmaya başlanan Hikayeler özelliği daha sonrasında Facebook için sunuldu. Son olarak ise WhatsApp’ta Durumlar sekmesi altında kullanıcılar hikaye paylaşımı yapabilir hale geldi. Benzer bir durum yine söz konusu. Bu sefer Instagram’da yer alan bir video özelliğinin WhatsApp’a geleceği ortaya çıktı.

Boomerang WhatsApp’a Geliyor

Boomerang WhatsApp’a Geliyor

Instagram’ın sahip olduğu çeşitli özellikler ile kullanıcılar arasında en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olduğu biliniyor. Platform video paylaşımı olarak kullanıcılara değişik seçenekler sunuyor. Bu seçenekler arasında en sevilenlerden birisi ise Boomerang özelliği olmakta. Bu özellik ile kaydedilen kısa videolar hızlandırılıyor ve tekrarlanan hale getirilebiliyor. Gelen son habere göre Instagram’da bulunan sevilen video özelliğinin WhatsApp’a geleceği ortaya çıktı.

Yeni video özelliğinin WhatsApp’a gelmesiyle beraber platformlar arası ortak bir özellik daha sunulmuş olacak. WhatsApp’ta kullanıcıların hazırlayacağı videolar yaklaşık 7 saniye olacak ve karşı tarafa kolayca gönderilecek. Üstelik bu videolar Durumlar bölümünde de paylaşılır durumda olacak. Haber mesajlaşma uygulamasına dair isabetli sızıntıları ile tanınan WABetaInfo tarafından gündeme getirildi.

Özellik Test Ediliyor

Özellik Test Ediliyor

WABetaInfo, WhatsApp için gelecek olan Boomerang özelliğinin şu an da test edildiğini söylüyor. Henüz geliştirme aşamasında olan özelliğin ilk olarak iOS daha sonra ise Android kullanıcıları için sunulması bekleniyor. Popüler mesajlaşma uygulaması bununla beraber başka özellikler üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

Bunlar arasında Facebook Hikayelerinin otomatik paylaşımı, animasyonlu etiketler, tatil modu ve karanlık mod gibi pek çok yeni özelliğin WhatsApp için yolda olduğu belirtiliyor. Mesajlaşma uygulamasının karşısında başlıca alternatif olarak Telegram yer alıyor.

Şirket rakipleri ile arasındaki farkın kapanmaması adına sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor ve daha iyi bir kullanım deneyimi sunmayı amaçlıyor. WABetaInfo, Boomerang özelliğinin WhatsApp’ta nasıl çalışacağına dair bir de video hazırladı. Videodan Boomerang’ın mesajlaşma uygulamasındaki kullanıma tanık olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.