Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

WhatsApp Arşivde Bulunan Sohbetler için Bildirim Ayarlaması Yapacak

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, arşiv bölümüne taşınmış konuşmalardan bildirim gelmesini engelleyecek bir özellik geliştiriyor.
WhatsApp Arşivde Bulunan Sohbetler için Bildirim Ayarlaması Yapacak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir özellik kolları sıvadı. Platform arşivlenmiş mesajlardan kullanıcılara bildirim gelmesini engelleyecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Google Play Beta programı aracılığı ile yayınlanan güncelleme ile arşivlenmiş sohbetlere yönelik önemli değişiklikler göze çarpıyor.

Kullanıcılar tamamen silmek istemedikleri ancak gözlerinin önünde olmasını istemedikleri sohbetleri arşivleyerek ayrı bir bölmeye taşıyorlar. Ancak uygulama bugüne kadar arşiv bölümünde duran sohbetlerde mesaj gelmesi halinde kullanıcıları uyarıyordu. WhatsApp bu bölümde yer alan sohbetler için bildirim özelliğini tamamen kapatmaya hazırlanıyor.

Arşivlenmiş Mesajlar Susturuluyor

Arşivlenmiş Mesajlar Susturuluyor

WhatsApp, kullanıcılar için Arşivlenmiş Sohbetleri görünmez hale getiriyor diyebiliriz. Bu bölmede duran sohbetlere herhangi bir mesaj gelmesi halinde WhatsApp bildirim vermeyecek. Arayüze gelen güncelleme ile Arşivlenmiş Sohbetlerin yeri de değişiyor. Daha önce ana sayfanın altında bulunan kısım artık sağ üst bölümde bulunan seçenekler menüsüne taşınıyor.

Özellik şu an için resmi sürüm için yayınlanmış değil. Test aşamasında olan özelliğin kısa zaman içerisinde tüm platformda kullanıma sunulması bekleniyor. Arşivlenmiş mesajlara dair sohbetlerin bildirimini açık ya da kapalı tutmak kullanıcının inisiyatifine bırakılmış. İsteyen kullanıcılar buradaki mesajların bildirimlerini açık tutmaya devam edebilecek. Geliştirilen özellik şu an için Android için hazırlandı. Önümüzdeki günlerde iOS içinde bu özelliğin kullanıma sunulması bekleniyor.

Kişileri Rehbere Ekleme Zorunluluğu Kalkıyor

Kişileri Rehbere Ekleme Zorunluluğu Kalkıyor

Popüler uygulamaya gelen bir diğer özellik ise yine kullanıcılar uzun zamandır bekliyordu. Bilindiği üzere WhatsApp üzerinden bir kullanıcıya mesaj atmak için o kişiyi rehbere kaydetme şartı var. Bu durum kullanıcıların rehberlerinde gereksiz numaraların yer almasına neden oluyordu. Ancak bundan böyle gelecek olan yeni güncelleme ile bu zorunluluk ortadan kalkıyor.

Kullanıcılar artık istedikleri numara ile rehberlerine eklemeden uygulama üzerinden direkt iletişime geçebilecekler. Bu özellik kullanıcılara ayrıca iletişime geçmek istedikleri kişinin WhatsApp kullanıp kullanmadığını öğrenme kolaylığı sağlıyor. Kullanıma sunulan bu özellikten yararlanmak için uygulamayı son sürüme güncellemeniz yeterli.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.