Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlülerin Para Savurduğu En Saçma 10 Ürün

Ünlü insanların akıllara zarar şekilde yaptığı harcamaları derledik. İlginç sonuçlarla karşılaşacaksınız.
Ünlülerin Para Savurduğu En Saçma 10 Ürün
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Şüphesiz hepimizin, kendimize ya da çevrenizdekilere hayıflandığı olmuştur, “buna bu kadar para harcanır mı?” diye. Tırnak içindeki “buna” kişinin ve karşısındakinin ekonomik durumuna göre değişir elbette. Kimisi için akşam yemeğine ödenecek binlerce TL’nin lafı bile olmazken, kimisi için bu fiyat bir kaç aylık maaşa denktir. Peki ya kastettiğimiz “kimisi” dünyaca ünlü biriyse?

Devir değişti artık, eskilerden bize kalan vecize bir söz. Haklılar da aslında, devir değişti! Bundan bir kaç yıl önce milyon dolarlık bir servete de hükmetseniz, alacağınız ürün sayısı şimdiye göre oldukça azdı. Daha çok taşınmaz mallar üzerine kurulu bir imparatorluk kurabilirdiniz. Tabi ki zaman içinde zengin ve ünlü kavramı da değişti. Şimdilerde ünlü olabilmeniz için, video paylaşım sitesi Youtube’ye yükleyeceğiniz bir videonun bir kaç milyon kişi tarafından tıklanması yeterli. Bu sadece bir örnek, daha yüzlercesi zihninizde canlanmıştır.

Şöhretin ve popülerliğin sağladığı zenginlik yadsınamaz bir gerçek. Öyle ki bazılarının hahip olduğu servet miktarını telaffuz etmek bile zor. Peki, isimlerini ezbere bildiğimiz bu denli büyük bir servete hükmeden kişiler paralarıyla ne yapıyor dersiniz? Hepimiz gibi onlarda olmadık ürünlere olmadık ücretler ödüyor. Ama onlarda durum biraz farklı. Bu fark ne kadar mı? Gelin birlikte öğrenelim…

İşte karşınızda ünlülerin para savurduğu en saçma ürünler

10 Bono

Bir Şapka için Alınan 1.700 Dolarlık Uçak Bileti

BonoListemizin ilk sırasına baktığımızda, 1960 doğumlu ünlü isim Bono’yu görüyoruz. Müzisyen, şarkıcı, iş adamı ve büyük bir hayırsever olarak tanınan İrlandalı ismin para harcadığı anlamsız şeyinse; şapkası olduğunu görüyoruz. Sakın yanılmayın! Sizlere şapkanın fiyatından bahsetmeyeceğiz. Çünkü Bono çıkmış olduğu bir seyahatten döndüğünde, şapkasını unuttuğunu fark etmiş ve nedenini bilmediğimiz bir şekilde bu şapkayı bulmak için baya uğraşmış.

Neticede Bono, 1.700 dolarlık 1. sınıf bir uçak bileti satın alarak; bulunan şapkasının uçakla kendisine gönderilmesini sağlamış. Büyük bir hayırsever olarak tanınan ismin böyle anlamsız bir şeye para harcaması bizi epey şaşırttı. Peki, ya sizi?

9 Lady Gaga

50.000 Dolar Değerindeki Hayalet Dedektörü

Lady GagaLady Gaga’nın doğaüstü olaylara ve hayaletlere olan inanılmaz ilgisini biliyorsunuz değil mi? Sanatçının söylediğine göre, Ryan ismindeki bir hayalet onu rahatsız ediyormuş. İşte bu yüzden Lady Gaga, 50.000 dolar ödeyerek; özel bir hayalet dedektörü satın almış. Bu cihaz sayesinde Lady Gaga, geceleri rahatça uyuyabildiğini, gayet ciddi şekilde açıklamaktan çekinmemiş.

8 Nicolas Cage

1.000.000 Dolar Değerinde Çizgi Roman Koleksiyonu

Nicolas CageBazı insanların, süper kahramanlara ve çizgi romanlara hastalık derecesinde bağımlı olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Evet, Nicolas Cage de bunlardan bir tanesi. Sanatçının 1 milyon dolar harcayarak topladığı olağanüstü bir koleksiyonu varmış. Tam bir çizgi roman delisi olan Cage’in bu koleksiyonunun bir kısmı çalınmış olsa da ünlü isim eksik parçaları yeniden toplamayı başarmış ve bu koleksiyonu bir açık artırmada satışa çıkarmış. Nicolas Cage harcadığı miktarı iki katına katlayarak geri almış, çünkü koleksiyon tam 2.1 milyon dolara alıcı bulmuş.

7 Beyonce

1 Milyon Dolar Değerindeki VIP Minibüs

BeyonceBeyonce hamile kaldığında tüm dünya bu olayı konuşmuştu, anımsarsınız belki de. Bundan daha çok dikkat çeken konu ise Beyonce’nin henüz doğmamış bebeği için yaptığı hazırlıklardı. Bunların içinde; bebek banyosu, özel bir ses sistemi, televizyonu, WiFi bağlantısı gibi lüks özelliklere sahip VIP minibüs de bulunuyordu.

Mercedes marka minibüsün toplam fiyatı toplamda 1 milyon dolara mal olmuştu. Harcanan büyük miktarı düşündüğümüzde, şaşırıp kalmamak elde değil gibi görünüyor. Sonuçta, biz de bir zamanlar bebektik ve VIP minibüsümüz olmadan da pekala büyüyebildik değil mi?

6 Celine Dion

2 Milyon Dolar Değerindeki Nemlendirici

Celine DionÜnlü sanatçı Celine Dion’un nasıl bu kadar genç ve güzel görünebildiğini siz de merak ediyor olmalısınız. O zaman doğru adrestesiniz! Ünlü sanatçı, Las Vegas’a yaptığı bir yolculukta buranın kuru ve sert havasının cildine yaramadığını fark ederek; hemen nemlendirici arayışlarına başlamış. Sonunda satın almaya karar verdiği nemlendirici için tam 2 milyon dolar ödemiş! Evet, tam tamına 2 milyon dolar! Yani bu haberde bir yazım hatası olmadığından hiç kuşkunuz olmasın diye tekrarlıyorum. 47 yaşında olan Celine Dion, güzel görünebilmek için bir servet harcıyor.

5 Mike Tyson

2 Milyon Dolar Değerinde Banyo Küveti

Mike TysonYoğun bir günün ardından, köpük dolu bir küvetin içine girmek gibisi yoktur, değil mi? Görünen o ki Mike Tyson da bizim gibi düşünüyor. Zira, ünlü ismin en az kendisi kadar ün kazanmış bir küveti bulunuyor. İşin ilginç yanıysa, 2 milyon dolara satın alınan bu küvetin, Mike Tyson’un iflas mahkemesine çıktığı yılda ısmarlanmış olduğu. Tyson’un sadece birkaç sene içerisinde 400 milyon dolar harcadığını düşünecek olursak, 2 milyon dolarlık bir küvete çok da şaşırmamamız lazım, diye düşünüyorum!

4 Kim Basinger

20 Milyon Dolar Değerinde Kasaba

Kim Basinger20 milyon dolarla neler yapılabileceğini düşündünüz mü? Sıradan insanlar bu parayı eğitimleri için kullanabilir, ev satın alabilir, hatta dünya turuna bile çıkabilirler. Ancak söz konusu olan kişi Kim Basinger olunca, durum biraz farklılaşıyor. Nitekim ünlü isim, 20 milyon doları bir kasaba satın almak için kullanmış! 500 kişilik nüfusu olan Braselton, Georgia kasabasını alan isim, buradaki ticari mülklerin hepsini ve şahsa ait birkaç evi satın almış. Ancak Kim Basinger’in bu alışverişi neden yaptığına biz bir anlam veremedik, peki ya siz?

3 Beyonce

100.000 Dolar Değerinde Tayt

BeyonceYine Beyonce! Sonuçta dünyanın en zengin sanatçılarından biri olduğunuzda, saçma şeyler için para harcamak, sanıyorum bir gelenek haline gelmiş. Sonuçta sanatçının bir tayt için 100.000 dolar ödemiş olması, bize oldukça enteresan geldi. Bununla birlikte sanatçı oldukça güzel olan ünlü kalçalarını, ucuz kıyafetlerle de pekala sergileyebilirdi, diye düşünüyorum!

2 Rachel Hunter

15.000 Dolar Değerinde Köpek Kulübesi

Rachel HunterTamam, hepimiz köpeklerimizi seviyor ve onların rahat yaşamaları için uğraşıyoruz, ancak hiçbirimiz Rachel Hunter gibi 15.000 dolarlık bir köpek kulübesi satın almıyoruz, değil mi? Evet, ünlü isim iri cins bir köpek olan Alman kurdu için tam 15.000 dolarlık lüks bir “ev” almış. Evet, ev dedim. Çünkü bu köpek kulübesinde bir insan bile rahatlıkla yaşayabilir! Sonuçta trajikomik olan gerçek, nice evsiz insanın Rachel Hunter’ın köpeğinin yerinde olmak isteyebileceği!

1 Donald Trump

100 Milyon Dolara Altın Detayları Olan Lüks Jet

Donald TrumpListemizin 1. sırasında yer alan isme baktığımızda karşımıza tabii ki altınla donatılmış lüks bir jete sahip olan Donald Trump çıkıyor. 100 milyon dolara mal olan bir jet satın almak, birazcık sıra dışı bir alışveriş, değil mi? Zira David Trump’ın Microsoft’un ortak kurucusu Paul Allen’den satın aldığı bu jet, ünlü ismin isteği üzerine en son teknoloji sistemleri ile ve son olarak altın ile taçlandırılmış. İlaveten bu jetin üzerine kocaman bir de Trump logosu eklenmiş. Sanki bu inanılmaz jet yeterince dikkat çekmiyormuş gibi!

Evet, ünlü kişiliklerin satın aldığı en delice ve en absürt şeyleri incelediğimize göre, yukarıdaki isimler hakkında ne düşünüyorsunuz? Örneğin Beyonce’un 100.000 dolarlık taytı sizce de çok gerekli mi? Ya da 1 numarada yer alan ve altınla süslenen lüks jet? Bazı insanların bu kadar çok parası varken, diğerlerinin açlık ve sefalet içinde yaşaması, sizce de büyük bir haksızlık değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.