Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlülerin Evlerine Yapılan 10 Akıl Almaz Soygun

Ünlülerin Evlerine Yapılan 10 Akıl Almaz Soygun
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Evine hırsız giren her kişinin, bu kişi ünlü bir isim olsa da gösterdiği tepki ve öfke elbette haklı gerekçelere dayanır değil mi? Çünkü herkesin başına gelebilecek bir risk olan soygun, daha sonra uzun yıllar üzerinizden atamayacağınız büyük korkulara sebep olabilir. Hele de bu kötü olay sırasında, evde olduğunuzu varsayarsak, yaşayacağınız korku dolu dakikaları bir düşünsenize?

Üzülerek söylemeliyim ki evine hırsız giren bazı insanların, ciddi panik bozuklukları bile olabiliyor. Bununla birlikte, soygun yapılan evde yaşamaya devam etmek, mağdurlar için neredeyse imkansız bir hal alıyor. Peki, hırsızların daha çok tercih ettiği evler kimlere ait? Elbette, zengin, çalınabilecek kıymetli eşyaları olan insanlar, bu suçlular için apaçık bir hedef gibidir.

Ne yazık ki varlıklı kişilerin milyonluk servetlerinin dezavantajlarından biri soyguna uğrama riskidir. Varlıklı isimlerin en bilinenleri de ünlüler olduğu için, hırsızlar popüler insanların evine girmeyi eski zamanlardan beri adet edinmişlerdir. Hatta o kadar ilginç soyguncular var ki ünlülerin evlerinden kendileri için hatıra niteliğinde eşya çalıyorlar.

Herkesin duyduğu kötü şöhretli Bling Ring dışında, bazı tuhaf hırsızların ünlülerin evlerine yaptıkları tuhaf soygunlar da var. Örneğin, bazı suçlular ünlülerin evlerinde olduğu vakitlerde soygun yapmayı tercih ediyorlar. Böyle yapmalarının sebepleri ise sevdikleri ünlüyü bir anlık için yakından görebilmek ya da onların yaşadığı lüks hayatların bir süreliğine de olsa keyfini çıkartabilmek. Gerçekten saçmalığın daniskası olan bu tuhaf düşüncelerle, ünlü isimlerin evlerine yapılan tuhaf soygunları, aşağıdaki yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

İşte karşınızda ünlülerin evlerine yapılan 10 akıl almaz soygun:

10 Lisa Rinna ve Harry Hamlin

Lisa Rinna ve Harry HamlinEvli çift, Lisa Rinna ve Harry Hamlin’in evleri değil ama dükkanları soyuldu. Çiftin, Kaliforniya’da bulunan Belle Grey isimli kıyafet dükkanlarına hırsız girdi. Ancak büyük bir kesim, bu soygunu ünlülerin reklam yapmak amacıyla kendilerinin planladığını söylediler. Çünkü olay, çiftin sunacağı Harry Loves Lisa isimli şov programından hemen önce cereyan etti.

Bununla birlikte 6 gün sonra Lisa ve Harry, olayla ilgili başka bir televizyon programına çıkarak kendi şovlarının tanıtımını yaptılar. Birkaç ay sonra dükkanlarının tekrar soyulduğunu belirten çift, insanlara karşı inandırıcılıklarını yitirdiler.

9 50 Cent

50 CentRap sanatçısı, aktör ve yapımcı olan 50 Cent; evde olmadığı bir sırada soyguna uğramış ünlülerden. Neyse ki soygun hala devam ederken bir ihbar üzerine eve gelen polisler, hırsızı kıskıvrak yakaladı. Şaşırtıcı olan şu ki polisler evi ararken, suçlu gizli odada şarap içip keyif yapıyordu.

Anlaşılan, bu tuhaf hırsız kaçamayıp tutuklanacağını anlayınca dışarıda geçirdiği son dakikalarını güzel geçirmek istemişti. Gerçek ismi Curtis Jackson olan ünlü, bu vahim olay sırasında evde olmadığı için kendisini çok şanslı hissettiğini söylüyor. Nitekim Jackson, soygun sırasında eğer evde olsaydı çok daha üzücü olayların yaşanabileceğini belirtiyor.

8 Jon Bon Jovi

Jon Bon JoviEfsane rock sanatıçı Jon Bon Jovi’nin evi de 2011 yılının Nisan ayında. Sonrasında hırsızın yalnızca tek bir şeyi çalmak için eve girdiği anlaşıldı. Peki ünlü rockçının en değerli şeyi sizce ne olabilirdi? Pahalı gitarlar ya da deri ayakkabılar mı? Elbette hayır, çünkü hırsız; ünlü sanatçının 100.000 dolar değerindeki mücevherlerini bulmak için eve girmişti.

Maalesef, içerisinde değerli elmasların da olduğu büyük bir koleksiyonu alarak, evden çıkıp gitti. Fakat bir hafta sonra adalet yerini bularak, azılı suçlu Jon Bovi’nin komşusunun banyosunda polisler tarafından yakalandı. Görünen o ki mücevher hırsızı, zenginlerin değerli eşyalarına göz diken usanmaz bir suçluydu.

7 Moby

MobyMoby hayatınız boyunca karşılaşabileceğiniz dünyanın en hoş adamlardan bir tanesi ve böyle olduğunu evine giren hırsızla yüz yüze geldiğinde de herkese kanıtladı. Moby kendi internet günlüğünde açıkladığı olayı şöyle anlatıyor: ”Hırsızla karşı karşıya geldik ve ona evden derhal çıkmasını söyledim. Adam dediklerimi onayladı ancak karşımda dikilmeye devam etti. Daha sonra ona iyi olup olmadığını sorduğumda, bana ”sanırım şu an uçtum” diyerek cevap verdi. Ben de ona kıyafet ve kahvaltı yapması için de biraz para vererek, evden yolladım.”

Sizce de gerçekten komik ve tuhaf bir hırsızlık, değil mi? Hırsızın Jon Bovi’den çaldığı tek şey, ünlü sanatçının kısa bir zamanı.

6 Pamela Anderson

Pamela AndersonGüzel ünlünün başına gelen hırsızlık hem komik hem de oldukça ilginç olma özelliği taşıyor. Pamela Anderson, hırsızla uzun süre evini paylaşmış ve bunu anlayamamış bile. Anlaşılan Anderson’un 2 küçük çocuğuyla yaşadığı ev baya büyük, nitekim bir hırsızla uzun süre aynı evde yaşamak her yiğidin harcı olmasa gerek.

Oyuncu The Independent ile yaptığı bir röportajda, evde sürekli bir şeyler kaybolduğunu ancak çocukların kendisine şaka yaptıklarını düşündüğünü belirtmiş. Bir süre sonra açığa çıkan kadın hırsızın, uzun zaman Anderson’un misafir odasında kaldığı açıklanmış. Nihayetinde yakalanan suçlu, ülke dışına sürgün edilerek cezalandırılmış.

5 Celine Dion

Celine DionCeline Dion zarif kişiliği ve güçlü sesiyle herkes tarafından tanınan bir sanatçıdır. Maalesef, ünlünün Montreal’de bulunan evi de soyguna uğrayan evler listesine girmiş. Şansa bakın, sanatçı soygun sırasında evde değilmiş.

Hırsızın evden ne çaldığına gelirsek, aslında hiç bir şey. Tuhaf suçlu sadece ünlünün buzdolabından biraz pasta yiyip, ardından da kendi evindeymiş gibi, küveti doldurarak banyo yapmış. Nihayet evin alarm sistemi devreye girdiğinde, hırsız tam küvetten çıkarken polisler tarafından yakalanmış. Daha da şaşırtıcı olan ise hırsızın polislerle karşılaştığında onlara yönelttiği ilginç sorusu: ”Hey millet, siz burada ne yapıyorsunuz?” olmuş.

4 Justin Bieber

Justin BieberKanadalı ünlü şarkıcı Justin Bieber, bebek yüzü ve etkileyici saç şekilleriyle hayranlarının adeta aşık olduğu bir ünlü. Konserlerinde, onu biraz daha yakından görebilmek uğruna avazı çıktığı kadar bağıranları, gözyaşları içinde ağlayanları ekranlarda sürekli görüyoruz. Fakat ünlünün, hayranlıkları bu kadarıyla da kalmıyor.

Sizce bu çılgın fanlar Bieber aşkında ne kadar ileri gidebilir? Hemen sizi aydınlatalım. Sanatçı Liverpool’da bir otelde kaldığı sırada, 2 genç kız otel görevlisi kılığına girerek ünlünün odasına girmişler. Temizlik yapıyormuş gibi rol yapan iki hırsız, aslında Justin Bieber’a ait hiçbir şey çalmamış, sadece yakışıklı sanatçının eşyalarının fotoğraflarını çekerek otelden ayrılmışlar.

3 Nicolas Cage

Nicolas CageSon zamanlarda evine hırsız giren bir diğer ünlü isim de Nicolas Cage. Bu soygunun ilginç olan tarafı ise hırsız bile ünlünün kendisini görmesini sağlamış. Cage’in eşiyle beraber uyuduğu yatak odasına giren çılgın hırsız tamamen çıplakmış ve elinde olan bir dondurmayı yiyormuş. Oyuncunun bir tane deri ceketini üstüne giyen soyguncu, yatakta olan oyuncuyu ve eşini film seyreder gibi izliyormuş.

Cage yaşadıklarını anlatırken, yaşadığı şoku kelimelere sığdıramayacağını söylüyor. Neyse ki ünlü isim kendisine, eşine ve 2 yaşındaki küçük çocuğuna bir zarar gelmeden hırsızı dışarı çıkarmayı başarmış.

2 Prince

PrinceMüzik dünyasının yıldızlarından biri olan Prince’de oldukça tuhaf bir şekilde soyguna uğramış bir isim. O zamanlar kim olduğu bilinmeyen hırsız evin çitlerinin altından sürünerek geçmiş ve ünlüye sadece demo albümünü vermek istemiş. Prince’ye hayranlığını yere göğe sığdıramayan kişi, onunla sadece bir iki dakika konuşmak istemiş.

Peki, bu tuhaf hırsızın kim olduğunu biliyor musunuz? Birazdan çok şaşıracağınız! Bu kişi, aynı zamanda eskiden güvenlik görevlileri tarafından Prince’nin evinden zorla dışarı çıkarılan genç hırsız, şu an herkesin tanıdığı ünlü şarkıcı Kesha.

1 Madonna

MadonnaPop müziğin yıldızı Madonna’nın evi de hırsızlar tarafından tuhaf bir şekilde gasp edilen evlerden biridir. Ünlü şarkıcının Guy Ritchie ile evlendiği sene gerçekleşen soygunda, aslına bakarsanız hırsız evden hiçbir şey çalmamış. Yalnızca bir kutu Red Bull alan hırsız, sadece ünlü sanatçının eşinin kıyafetlerini denemiş. Daha sonra alarm sisteminin devreye girmesiyle eve gelen polisler, ne yazık ki hırsızı bulamayarak evden ayrılmışlar.

Ünlünün evinde bir dolaba saklanan tuhaf tacizci, rahat bir tavırla polisler gittikten sonra bir süre daha evden çıkmamış. Anlaşılan o ki soyguncu bu pahalı kıyafetlerin ve lüks evin konforundan kolay kolay ayrılamamış.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.